Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Varikokéla, psychika a nemoci

09. 07. 2015 v 16:58Off-line Anonym
Ahoj... je mi 17. Před dvěma lety jak jsem nastoupil na střední tak jsem z toho stresu z nového prostředí a nového vlastně všeho, stresu, nových lidí, času bez kamarádů... začal všímat že mě začalo pobolívat levé varle. Nebyla to přímo bolest jen takové jakoby nepříjemné tahání. To trvalo asi dva měsíce až jsem si jednou ve sprše když jsem stál všiml, že mám v šourku vlastně takovou celou nateklou velkou žílu a potom to i začalo bolet. Byl jsem tak nějak řekl bych psychicky na dně a toto mi taky dělalo starosti. To byla pořád ta levá strana... tak nějak jsem se s tím smířil a někde jsem četl že to má prý až 15% mužů... potom jsem ale začal cítit tahání i na pravé straně a asi tak za týden od té doby co to začalo se mi ty žilní pletence rozšířily i na druhém varleti. Byl jsem ve stresu a pak jsem byl špatný i ve škole protože jsem se dočetl že sezení na to nemá dobrý vliv a ve škole se sedí hodně... měl jsem strašně horký šourek a takovou suchou kůži přes kterou byly vidět modře i ty žíly. Pak jak jsem si zvykl tak se mi to zlepšilo a už to nemívám nateklé ale ty rozšířené a vytáhle žíly si dokážu nahmatat pořád i když to na dotek nebolí... začal jsem brát ascorutin jako prevenci a je to celkem dobré a nemám s tím problémy. nedávno jsem si četl na internetu o psychikcých příčinách onemocnění a našel jsem si tak problémy se žílami a našlo mi to:

Hemeroidy
strach z určitých rozhodnutí, z tlaku kvůli určitým termínům či událostem, potlačená agrese a zlost na minulost, strach z uvolnění a pocit přetíženosti. Může jít také o pocity viny a touhu po trestu. Naštvanost vůči tomu, čeho se nechcete zbavit. Frustrace.

a taky:
Křečové žíly
Setrvání v situaci, která člověk nevyhovuje. Není odvaha. Pocit přepracování a přetížení.

a úplně jsem se v tom viděl... navíc jsem si všiml že mám (prosím nesmějte se mi) na konečníku hemeroid který se občas objeví a někdy zmizí a nepříjemně to někdy bolí. Jsem bohužel takový stresař a vždy jsem ve stresu před hodinou ve škole že budu třeba zkoušeny... i když sem se učil a někdy se úplně klepu. ten hemeroid zase může být z toho že mám někdy bolesti břicha (možná z toho stresu) a tak zácpu... a z toho to vznikne. Proste mi to přijde že je to všechno ze stresu a já už nevímm jak se toho mám zbavit... pořád mám neklid v duši, nikdo neví že jsem na kluky a mám z toho strach
09. 07. 2015 v 17:29Off-line johnj  (40/186/82)
A copak ti na to všechno pověděl lékař? :)
09. 07. 2015 v 17:42Off-line Anonym
Nebyl jsem tam..
09. 07. 2015 v 23:07Off-line vegantronic  (38/186/77)
Pokud máš hemeroidy tak si dojdi k lékaři. Jinak na sobě nehledej nějaké příznaky nebo se z tebe stane hypochondr. Si mladej a na křečové žíly atd. máš dost času. Křečové žíly v 17-ti letech jsou téměř nemožné. Křeče v žaludku jsou určitě od nervů. Takže doporučuji psychologa.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 07. 2015 v 23:19Off-line JenHalucinace  (103/230/-)
Nejlepší je nikdy se nediagnostikovat sám. Přináší to jenom spoustu obav a tak v 99% se netrefíš. Pokud má člověk nějaký problém, tak jít prostě za lékařem a ten určí, co je to za problém. Divím se, že něco takového píšu, jelikož nesnáším doktory. :D
09. 07. 2015 v 23:34Off-line Marson  (31/180/60)
Podla mna by si rozhodne mal ist k doktorovi nech sa ti na to pozrie. Ti povie co to mas a budes mat aspon pokoj, lepsie ako stresovat aj kvoli tomuto...
10. 07. 2015 v 15:53Off-line HonzaVaasik  (26/187/88)
Luky nejsem doktor ale studuju zdrávku a mel bys jit co nejdriv k lekari i kdyz u gaye to tak asi nevadi ale muzes se stat neplodnym v šourku mam byt stále stejná teplota zvýšena poškozuje spermat coz ma na nasledky neplodnost,dá se to léčit operačně kdy ti doktor pomoci injekce ucpe žíly coz je ta nejsternejsi metoda kazdopadne bych zasel k lekari :D preci jen pocit neplodnosti je hrozny jak u hetero tak u homo.
10. 07. 2015 v 18:37Off-line Doc  (33/-/-)
@HonzaVaasik
Varikokéla může negativně ovlivňovat kvalitu spermií, varikokélou trpí až 1 muž z 5, avšak jen u 1 z této pětice je snížení počtu nebo pohyblivosti spermií. Paradoxně menší varikokéla působí větší potíže s početím než větší. Kromě toho je též i druhé varle, které by mělo případnou sníženou funkci levého zastoupit (proto je v těle mnoho orgánů párových). V šourku není stále stejná teplota, vnitřní teplota mírně kolísá a musí být nižší než teplota tělesného jádra. Sklerotizační varikokelektomie je dnes již velice zastaralou metodou, k níž se injekce vůbec nepotřebovala (do žilního řečiště se intervenční radiolog dostal Saldingerovou technikou). Vůbec se nejedná o nejšetrnější metodu. Dnes hraje prim mikrospopická a lymfatické cévy šetřící varikokelektomie. V poslední době se zjistilo, že počet operací varikokél převyšuje pravděpodobně jejich potřebu. Proto se operují zejména ti muži, kteří mají abnormality ve spermiogramu (a kdo nemá?), příp. jim činí V subjektivní potíže (bolest nebo tahání v šourku).

Sperma (povšimněte si prosím tvaru) nejsou jen spermie, k ovlivnění činnosti prostaty, Cowperových žlaz či semenných váčku nedochází.

Otázka neplodnosti je poměrně ožehavá. Raději bych upřednostnil termín snížená plodnost, k azoospermii u V nedochází (takže s pomocí IVF je těhotenství možné).

Pokud vás na škole učí takové nesmysly, tak bych rád ty vaše učitele pěkně nakopl do zadku i s rozběhem.
15. 07. 2015 v 01:55Off-line Betonica  (39/191/93)
Moc se pozoruješ a moc to řešíš. Útvar v šourku určitě lépe posoudí urolog než banda buzen online na webu.

Pracuj na tom, abys překonal stres a ostatní se srovná.
15. 07. 2015 v 11:00Off-line eldorado  (103/-/-)
Neni to nahodou variokela misto varikokela?
15. 07. 2015 v 11:13Off-line Bluefox  (37/198/93)
Mám zdravotní problém, mohlo by to být vážné. Co s tím budu dělat? Anonymně napíšu na gay seznamku ... jo, to má logiku. :-/
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 07. 2015 v 11:19Off-line Silva  (25/174/58)
Měl jsem to taky, šel sám od sebe k doktorce a další měsíc na zákrok do Prahy. Teď jsem v pohodě aniž bych do sebe rval denně nějaký sračky. Dop***le proč jste všichni tak zatvrdlý a složitý. :D
15. 07. 2015 v 13:41Off-line Doc  (33/-/-)
@eldorado
Můžete se setkat s výrazy varikokéla, varicocoele a další. Variokéla je opravdu jen překlepem.
15. 07. 2015 v 14:16Off-line esthetique  (41/-/-)
Mhm, dobrý, a co takhle si s tím zajít k doktoru?!? nebo čekáš že někdo \z nás uživatelů ti s tím pomůže, případně odoperuje?!? MAZEJ!!! ať už jsi u doktora....
když budeš umírat na akutní zánět slepáku, tak si na to taky "tak nějak zvykneš"?!?
A´T UŽ JSI U DOKTORA!!!!!
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload