Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

AUKRO - prosím o radu

28. 07. 2015 v 11:04Off-line Anonym
Ahoj :) mám doma nějaké pro mě už nepotřebné věci (knížky, zkušební testy, oblečení...) a tak si říkám, že bych je mohl zkusit prodat přes Aukro. Jen vůbec nevím jak se to dělá třeba s tou platbou. Chtěl bych, aby to bylo zaplacené při dobírce a potom jsem za to dostal peníze... to je potřeba na poště vyplnit nějakou složenku? Můžu na ten zabalený balík napsat adresu příjemce rovnou doma a nebo až na poště?
Díky:)
28. 07. 2015 v 11:32Off-line igy  (38/173/81)
Nevím, jak se to dělá na aukru, ale obecně dobírka - Určitě napiš adresu doma, abys pak nezdržoval. Zároveň tam musíš napsat i svoji adresu (do levého horního rohu) a připsat cenu balíku číslem i slovy. Pak vyplníš složenku (nevím teď jestli A nebo C, jedna je na hotovost druhá na účet u PS), což taky můžeš udělat doma, když si ji na poště předtím vezmeš. A společně to odevzdáš, zaplatíš za poslání a dobírku, a jen čekáš. Jo, za poslání a dobírku platíš předem a něco to bude stát, tak si třeba předem zjisti kolik a připočti to k té částce, za kterou to prodáváš. Podobně to dělají i všechny obchody, proto je taky v obchodem cena za platbu dobírku větší než za platbu předem.
28. 07. 2015 v 12:46On-line Richard33  (44/185/80)
Na dobírku se vyplňuje podací lístek na balík a speciálné Cčková složenka (dobírková).
28. 07. 2015 v 15:59Off-line esthetique  (41/-/-)
Dobírka je nahovno, je to nejdražší způsob dopravy a platby, tudíž zboží zdražuje pro kupujícího. pro tebe pohodlné, ale tvoje nabídky se tím stanou automaticky NEATRAKTIVNÍ.... prodávám tak, že to těm lidem pošlu nejlevněji a až to dostanou, pošlou prachy na účet podle skutečného poštovného. jinak ho musíš odhadovat a radši ho uvedeš vyšší, což opět věci prodražuje a jsou tak méně atraktivní....
bohužel usrané česko je o tom jeden s druhým vyjebávat (a to nejen na Aukru), takže většina lidí trvá na 'hezky z ručky do ručky', takže trvají na té DRAHÉ dobírce... a nikdo to kvůli ní od nich nechce koupit. takže tak.
každý svého štěstí strojvůdce
28. 07. 2015 v 16:19On-line Richard33  (44/185/80)
Esthetique: Oproti platbě předem má dobírka drobnou výhodu. Pokud prodávající nemá zboží skladem, tak kupujícímu nikde nevisej peníze popř. je tam i menší riziko, že mezi platbou předem a odesláním nějaký subjekt zruší živnost a ty budeš někde něco po někom vymáhat.

Platí se to až když to je už na poště.

Po zkušenosti s některými eshopy, které mají zboží skladem (míněno že je možná skladem u toho, od koho přeprodávají...) to za ty peníze navíc i stojí :-)
28. 07. 2015 v 16:39Off-line a.l.e.x  (34/185/74)
Richard33 - a co jako koupíš si u mě mobil, já ti pošlu cihlu odpovídající hmotnosti. Ty balík musíš stejně zaplatit než ti ho vydají takže až balík otevřeš tak si stejně přišel o peníze protože česká pošta neručí za obsah balíku (jen za jeho stav pokud ho cestou zničí) takže dobírka nedobírka stejně budeš muset všechno vymáhat.
30. 07. 2015 v 20:51Off-line esthetique  (41/-/-)
Richard33:
"mám doma nějaké pro mě už nepotřebné věci (knížky, zkušební testy, oblečení...) a tak si říkám, že bych je mohl zkusit prodat přes Aukro"
spletl sis trochu zadání....
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload