Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Gympl

02. 09. 2015 v 21:04Off-line Anonym
Čus. Nevíte někdo jestli se dá přestoupit ze střední školy na gymnázium? 1. ročník střední
02. 09. 2015 v 21:19Off-line Tomass121  (29/186/78)
Jo úplně normálně můžeš ale musíš zažádat o přestup a řešit to s třídní
02. 09. 2015 v 21:25Off-line lapompe  (28/-/-)
V zásadě asi ano, k nám ve druháku nastoupila jedna dívka ze zdrávky, bude ale záležet na konkrétní domluvě s nějakým tím gymnáziem. U nás to bylo možné proto, že v jedné třídě bylo enormě málo studentů, nevím, jak by na to bylo pohlíženo za jiných okolností. Každopádně za zeptání nic nedáš a pokud jsi třeba z nějakého většího města, možná by nebyl problém najít místo ještě teď. To ale jen hádám podle toho, jak to fungovalo u nás a nejsem si jist, do jaké míry je to standardní.
02. 09. 2015 v 21:37Off-line onlip  (61/180/84)
Neznám motivaci. Pokud jsi na stavařině nebo strojařství, vydrž to. I jakoukoli jinou oborově zaměřenou školu.
Bohužel na gymplu už se dnes běžně neučí latina a řečtina. Co bys tam chtěl najít?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
02. 09. 2015 v 21:46Off-line lapompe  (28/-/-)
Onlip: Pokud se cítí spíše na gympl, ať jde na gympl. Jediné, co se mu může stát je, že najde něco, co ho bude bavit víc a rozšíří si obzory. Gymnázium navíc není nic nepraktického, jak se dnes tak rádo tvrdí, i s gymplem se dá jít na stavební fakultu, strojní fakultu...nebo kamkoliv jinam.
02. 09. 2015 v 21:50Off-line Anonym
Chodil jsem na osmiletý gympl ale teď mě máma dala na střední, která mě vůbec nebaví a ani nezajímá, čili já jsem na tom gympl již 4 roky byl a chtěl bych se tam vrátit jenže když jsem se ředitelky ptal loni ještě zda by se dalo na konci roku přestoupit v prváku tak řekla, že ne. prý to je jiný typ školy a nedá se takhle přestupovat tak teď nevím jestli by se nedalo přestoupit hned.
02. 09. 2015 v 21:50Off-line Tomass121  (29/186/78)
Na našem se Latina učí a nevím k čemu řečtina... :D
02. 09. 2015 v 21:57Off-line lapompe  (28/-/-)
Student: Za takovýchto okolností by to jít mělo, neviděl bych jinou překážku než případnou nevůli ředitelky. (Zase je to ale jen podle toho, co "vím" ze svého pozorování, ostatní reakce to ale myslím potvrzují.)
02. 09. 2015 v 21:59Off-line Anonym
Ředitelka mě tam chtěla ale ona říkala, že ze zákonu to nemůže udělat.
02. 09. 2015 v 22:02Off-line Bluefox  (37/198/93)
Onlip: Protože pokud chceš pokračovat na vysoké, je to větší přínos. Obecně (samozřejmě jsou výjimky) jsi víc "naučený se učit", co jsem odpozoroval, je i lepší jazyková vybavenost a silný obecný přehled. Na druhou stranu je obtížnější najít si po střední zaměstnání.
02. 09. 2015 v 22:06Off-line Bluefox  (37/198/93)
Doplnění: K čemu je sakra latina a řečtina? Ten první jazyk používají jen právníci (u pár naučených frází v rámci machrování před neprávníky*) a doktoři (úzce vymezená oblast slov, navíc jen pojmenování určitých částí těla nebo stavů), k tomu druhému se s ohledem na politicko-ekonomickou situaci ani nebudu raději vyjadřovat.

*) jsem právník, tak to takhle můžu napsat
02. 09. 2015 v 22:08Off-line lapompe  (28/-/-)
Bluefox: No řekl bych, že Onlip měl na mysli klasickou řečtinu, tedy poněkud jiný jazyk, než jakým se dnes mluví v Řecku. Klasická řečtina se ještě za první republiky na gymnáziích učila, její znalost je zásadní pro některé humanitní vědy a filosofii...(stejně jako znalost latiny...)
02. 09. 2015 v 22:57Off-line onlip  (61/180/84)
Klid.
Kluk ještě nenapsal, odkud kam chce jít. Nevím, co ho tíží. Nechtěl bych, aby opustil technický nebo přírodovědný obor. Pro mě je matika právě tak krásná jako stará řečtina. Ano, lapompe má pravdu, těch řečtin je víc.
02. 09. 2015 v 23:00Off-line Hypatia  (31/185/72)
Jestli jsi byl na tom gymnáziu 4 roky a máš dokončené základní vzdělání, tak chápu ředitelku, proč Tě nemůže jen tak vzít zpátky (ukončil jsi řádně jednu část studia). Podle mě nejlepší bude vůbec nepoužívat pojem přestupovat :D. Jednoduše se přihlaš do prváku na gymplu (budeš mít rok zpoždění no) a to už by mělo být košér. Také můžeš učitelce navrhnout variantu podstoupení srovnávacích zkoušek.
03. 09. 2015 v 08:26Off-line Vlado2  (61/180/80)
Tvůj problém řeší § 66 odst. 2 a 4 zákona č. 561/2004 Sb. a zákon č. 500/2004 Sb. následovně:
V průběhu středního vzdělávání se žákovi střední školy umožňuje přestup do jiné střední školy za předpokladu, že žák už musí být žákem jakéhokoli ročníku střední školy.
O přestupu žáka rozhoduje ředitel školy, do které se žák hlásí, a to na základě písemné žádosti zákonného zástupce nezletilého žáka, jejíž součástí žádosti je i souhlas žáka.
Na povolení přestupu do jiné střední školy není právní nárok. Je tedy pouze na řediteli školy, zda jej povolí (a za jakých podmínek). V případě, že ředitel školy žádosti vyhoví, vydá o této skutečnosti písemné potvrzení. Vyhovět však smí pouze tehdy, pokud není naplněn nejvyšší povolený počet žáků v dané střední škole a v daném oboru vzdělání zapsaný v rejstříku škol a školských zařízení.
Pro tebe je ještě podstatné, že se stávající školou nemusíš vůbec jednat, neboť rozhodnutí o přestupu jí ze zákona pouze dává na vědomí ředitel školy, schvalující tvůj přestup.
07. 09. 2015 v 15:57Off-line esthetique  (41/-/-)
Presne, napred te musi nejakej gympl chtit a pak by nemel bejt problem...
30. 06. 2020 v 22:00Off-line BussterX  (103/130/150)
Ve 20ti chodit na učiliště se mi nezdá jako dobrý nápad 8) ach ty staré debaty...
01. 07. 2020 v 00:11Off-line i8051  (53/184/97)
Tak muscle ma hulici uciliste, takze moc rozumu nepobral a nerozkoduje ta cislicka vpravo nahore :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload