Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Je věrnost ve vztahu přežitkem?

16. 10. 2015 v 12:09Off-line da_ve  (44/167/-)
Pojďme to tu trochu rozvířit. Je pro vás věrnost ve vztahu samozřejmostí, nebo jste schopni tolerovat úlety mimo? Je to jedna z věcí, na které by se partneři měli dohodnout hned na začátku? Je vůbec člověk jako tvor stvořen k striktně monogamnímu vztahu, nebo je tato "ctnost" jen výsledek letitého vymývání mozků společenskými a náboženskými dogmaty?
16. 10. 2015 v 13:03Off-line colombo  (103/192/90)
Dave: Na tomto se nemohou partneři dohodnout předem, na začátku, protože jinak o tomto přemýšlí na začátku a jinak po několikaletém vztahu.
16. 10. 2015 v 13:55Off-line moutin  (27/185/65)
Člověk je stvořen ke vztahu jaký chce on sám. Myslím sí, že pokud s někým člověk je, očekává se věrnost. V případě, že podvádí za druhého zády, je to slaboch. Pokud chce někoho jiného a partner s tím nesouhlasí, měl by vztah ukončit. Pokud někdo není schopen monogamie logicky by se neměl hrnout do vztahu s někým kdo očekává věrnost - pokud to dělá, je to zkrátka a dobře k****n:-).
Myslím si, že je přirozené očekávat věrnost, již z podstaty člověka - je to dáno.
Souhlasím - 8   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 10. 2015 v 15:18Off-line moutin  (27/185/65)
Testosteron má urcite vliv, ale ne takový jako píšeš, existuje spousta faktoru, které to ovlivňují. A některá zvířata mají jen jednoho partnera cely zivot. Je to na cloveku. Verna a oddána láska je to nejlepší co může byt. Pokud někdo argumentuje pouze testosteronem, je to i***t ;)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 10. 2015 v 16:02Off-line igni  (36/192/130)
Ja sem schopny ulet prekousnout, ale toleranci bych to nenazval, protoze to by bylo jako bych s tim byl smireny. pro me je vernost stale dulezita, ale chapu ze to proste muze ujet. Ja osobne bych p***ele nikdy nepodvedl, nejsem na to proste.
16. 10. 2015 v 16:41Off-line Vlado2  (61/180/80)
Ve chvíli, kdy se dva lidé do sebe (vzájemně) zamilují, tak jsou oba přesvědčeni, že jejich láska bude stoprocentně věrná a oddaná až do smrti. A ti, kteří ještě nikdy nežili s partnerem, jsou o tom přesvědčeni tuplem. Krásný ideál, ale …
Téměř všichni vstupují do vzájemného soužití v duchu klasického „dokud nás smrt nerozdělí“. Ono předsevzetí ale (obecně) příliš dlouho nevydrží; průměrná doba manželství je 3 – 5 let. Ujišťuji vás, že i ti, kteří se chystají ke své n-té svatbě, opět vnitřně věří tomu, že právě tento nový vztah bude již konečně definitivní.
Takže obráceně; pokud plánuješ společný život s někým, kdo má za sebou již spoustu „partnerů“, tak rozhodně nežij v bludu, že právě ty jsi ten, kvůli kterému se v něm jeho zakódované jednání a chování dlouhodobě změní. A klidně si můžeš stěžovat třeba na ten testosteron. Časem asi každý zjistí, že někteří jedinci jsou spíše monogamní, kdežto druhým tento pojem moc neříká. Příčin je zřejmě celá řada, ale žádnou důvěryhodnou odbornou studii jsem zatím nepotkal.
16. 10. 2015 v 17:30Off-line esthetique  (41/-/-)
Je to krasny, romanticky prezitek, ktery se nastesti uz moc nevidi...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
16. 10. 2015 v 17:35Off-line esthetique  (41/-/-)
PS: testpsterpn to urcite neni, ale existuje urcity hormon, ktery kdyz telo umi zpracovat, tak dotycny treba hrabos je verny jednomu partnerovi. ne vsechny druhy hrabosu ovsem na ten hormon maji tzv. RECEPTORY, NEBO-LI jejich telo je nevidi, neumi s nimi pracovat. ti pak verni nejsou. a jak uz jsem tu mockrat psal, je to chemie, s lidskou vuli nebo nevuli to ma pramalo spolecneho...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 10. 2015 v 17:59Off-line tropikboy  (37/178/72)
Podvádění považuju za něco nepřijatelného. Pokud vím o někom, že svého přítele, přítelkyni, manželku, podvádí, je pro mne takový člověk příslušníkem nižší sorty a takovým způsobem s ním také jednám. Pochopit to dokážu u dospívajících, jsou nadržení a prostě uletí, ale u dospělého v žádném případě.

Už třeba i pro riziko nemocí, které je výrazné i v případě použití kondomu. Dneska právě vyšel v příloze Mladé fronty článek o tom, jak se lidé přestali bát AIDS.
16. 10. 2015 v 18:46Off-line Bahutom  (35/173/60)
Nevím jak člověk je nebo není nastaven. Vím jen to že dokážu být věrný, byť jsem si tohle o sobě nikdy nemyslel. A dokážu to třeba celej zbytek života. A nevěru partnera bych odpustil. Pokud v sobě otevřete určité dvěře, tak zjistíte, že je to v podstatě Vaše selhání. Buď jste si našli hovado a nebo jste někde něco zanedbali :)
16. 10. 2015 v 19:21Off-line swager  (25/-/-)
Nedokážu si přestavit že mě můj kluk, nebo já jeho podvádím... je to jako někomu lhát..nevím jak vy, ale já nelžu :) ani nepodvádím ;)
16. 10. 2015 v 20:24Off-line Michalel  (36/178/88)
Rád bych si našel někoho věrného a jsem věrný, ale to už se dneska moc nenosí a rozhodně ne ve středu Čech. Tady kolem Prahy š**á šutr cihlu.
18. 10. 2015 v 23:00Off-line Betonica  (39/191/93)
Existuje vic pohledu na vernost.

Jeden z nich nazyva vernosti chybou ve jmenu druhove pestrosti. Dalsi tvrdi, ze zejmena muzi maji v sobe pudy rozsevat a plodit deti, podobne jako jini samci v prirode. Dalsi tvrdi, ze vernost neexistuje ani v prirode a ze se jedna o ciste lidsky vydobytek.

Na druhe strane jsou teorie spolecenske, nabozenske, tradicni a dalsi, ktere vernost uznavaji.


Myslim, ze vernost je ryze prakticka zalezitost. Je-li vzajemne dodrzovana, prinasi velke vyhody ve smyslu nizkeho rizika sexualnich chorob. Dovedu si predstavit, ze vernost muze posilovat vztah, utuzovat duveru a prohlubovat intimitu. Vernost ma i nevyhody. Verni lide poznaji mnohem mene partneru a proto maji mensi rozhled (otazka je, jestli chteji mit zkusenosti vice).

Shrnuto podtrzeno: Jakkoli souhlasim, ze vernost nam neni prirozena a odporuje podstate geneticke variability, radeji mam chlapce, kteri s ni nemaji problem. Zatim jsem neresil genitalni opar nebo jinou chorobu, ale znam par pripadu, kdy se resila zloutenka a dalsi... Tomuhle se radeji vyhnu, at uz vernosti nebo kondomem.
20. 01. 2016 v 00:59Off-line Darko  (35/185/97)
Jestli se někdo dohodne že mu vyhovuje to že s někým je, nevadí mu že fyzicky se uspokojuje u jiných. Tak proč ne....
Já tomu moc nerozumím, ale je to prostě věc těch lidí.

Dávám přednost monogamnímu vztahu. Prostě si lidi musí sednou po více stránkách. Hlavně je tam vzájemná tolerance.
Ale nikdy nikdo nikomu nesedne na 100% vždy tam bude to ale. A třeba 10-30% co nemá váš partner má někdo jiný. Ale sami si člověk musí uvědomit jestli se vyplatí ztratit 70-90% z toho co jste měli! :)

Být s někým kdo vás miluje a vy jeho je obrovský dar. Jen je smutný, že si těchto darů málo lidí váži.
20. 01. 2016 v 06:42Off-line paink  (49/-/-)
Ja sa necham obcas, ked sa to nejak zvrtne, preblafnut kludne pred starym, alebo mu to hned poviem. Toleruje. Inak vernost navzdy.
21. 01. 2016 v 13:26Off-line esthetique  (41/-/-)
Ano. to expand a little bit, jo je to vysledek vymyvani mozku. o biologicke/geneticke podstate stridani partneru jsem tu psal ve stovce diskuzi, netreba se k tomu vracet....
a komu by to nestacilo, staci podivat se na heteraky. polovina deti v CR se rodi mimo manzelstvi, druha polovina do manzelstvi, ktera budou nejpozdeji s dosazenim plnoletosti ditete uspesne rozvedena.... ha ha ha ha
rekl bych, ze v tomhle gayove podlehaji zbytecnemu sebemrskacstvi.....
21. 01. 2016 v 18:23Off-line esthetique  (41/-/-)
SMC: kdyz o tom nic nevis, nastuduj si neco z biologie, genetiky... tvoje postrehy a to jak to vidis ty je sice krasne a jiste na to mas narok, ale rekneme si na rovinu, veda to neni.... je to tvoje nahlizeni sveta. s biologii nebo vedou obecne to nema nic spolecneho.... a to je rozdil mezi dvema
22. 01. 2016 v 06:29Off-line Projekt  (48/177/74)
Nepřijatelné a když se dva opravdu milují tak nikdo nevěru neřeší protože prostě není možná ,,, jako já a můj přítel :)
22. 01. 2016 v 18:33Off-line mr.jerry96  (30/165/88)
Čistě monogamní bez jakýkoliv přimhouření očí při úletu. Když už úlet, tak tomu partnerovi chybí něco v sexu. Jeslitže mu něco chybí a neumí o tom mluvit tak je to jeho chyba, protože o mě tímhle způsobem příjde.
27. 05. 2020 v 10:41Off-line i8051  (53/184/97)
Rimava (22/191/77) NOVÉ
Stačí používat logiku
----------------------
Napriklad je nelogicke z nudy a exhibice odpovidat na 5 let stara temata, simpanzi rimavo :-)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
27. 05. 2020 v 15:12Off-line BussterX  (103/130/150)
Off-line rimava (22/191/77) NOVÉ
......když už něco napíšu a dám tomu čas, tak to vložím na více míst

Off-line rimava (22/191/77) NOVÉ
.....Ten tu je 365/24 a komentuje úplně všecko
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload