Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jaký telefon do 12 000 Kč?

21. 11. 2015 v 11:22Off-line Anonym
Chtěl bych se zeptat, jaký telefon do 12 000 byste mi doporučili. Celkem hodně telefon využívám, chci jen slyšet názor, který byste si koupili vy. Děkuji :)
21. 11. 2015 v 11:38Off-line Majkls97  (23/184/-)
Já sám teď hledám telefon do této cenovky. Výhercem je asi Lenovo Vibe Shot, ale sám bych rád slyšel nějaký názor na tento model. :)
21. 11. 2015 v 11:43Off-line Mio6602  (103/-/-)
Zhruba v této cenové relaci se dá pořídit Sony Xperia Z3. Mám ji zhruba půl roku a maximální spokojenost.
21. 11. 2015 v 12:17Off-line Anonym
No já právě netuším, který telefon a mám na něj celkem vysoké požadavky. Uvažoval jsem třeba nad iPhonem 5s, ale netuším :/
21. 11. 2015 v 12:17Off-line V.I.P  (24/-/-)
Já si taky vybírám, vyhrává Sony xperia Z3+,Sony xperia Z5 compact,a nebo Samsung galaxy S6 edge +,taky by mě zajímalo, pro jakou značku se mám rozhodnout,mám z toho depku :)
21. 11. 2015 v 13:04Off-line TheFrey  (27/176/62)
V.I.P. - Sony dělá super telefony, ale Z3+ má vadu v použitém procesoru. Bude se ti přehřívat, proto radši doporučuju Z3. Z5 compact má zase oproti ostatním xperiím řady Z nevýhodu v plastových zádech, jinak ale vypadá jako kvalitní telefon. S6 ege má pro změnu nevýhodu v hranách. Jestli máš středně velkou, nebo malou ruku, bude tě solidně řezat, ergonomii u toho telefonu moc nehledej. Takže za mě: Z3 / Z3 compact / Z5 compact :-)
21. 11. 2015 v 13:05Off-line V.I.P  (24/-/-)
Teda ty se vyznáš,tak dám na tebe :) diky ;)
21. 11. 2015 v 13:55Off-line klucinek  (33/176/75)
Možná by chtělo specifikovat požadavky na zařízení.... pojem celkem hodně používám se dá vyložit různě...
21. 11. 2015 v 14:47Off-line Anonym
No využívám ho pořád, ať už na focení, zapisování poznámek, poslech hudby a nespočet aplikací. Hlavně nechci Samsung, po předchozí zkušenosti už nikdy víc.
21. 11. 2015 v 15:08Off-line colombo  (102/192/90)
Huawei Honor 7. Jsem max spokojený.
21. 11. 2015 v 15:19Off-line klucinek  (33/176/75)
Aonyme pak nevidím důvod k čemu tak drahý a výkonný telefon....
21. 11. 2015 v 15:41Off-line Anonym
Jednoduše, nechci žádnej sráč telefon za 7000,- :)
21. 11. 2015 v 15:43Off-line colombo  (102/192/90)
Anonym (student): No pokud jsi STUDENT, tak je nám jasný, že pro studenta je mobil za 7 tisíc naprosto nepřijatelnou sračkou... :-)
21. 11. 2015 v 17:43Off-line TheFrey  (27/176/62)
Colombo: je snad přece jeho věc, za kolik chce mobil. Když na to peníze má, tak mu to přejme a neironizujme to.
Anonym: Z toho co potřebuješ si kup Sony, je pravda, že nějakej Číňan to zvládne taky, ale ruku na srdce, zvládne to tak kvalitně a ,,nejlíp", jako to umí právě Sony?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 11. 2015 v 18:13Off-line Anonym
Ano jsem student, ale to neznamená, že nechodím na brigády a tak, takže je pro mě telefon za 7000 opravdu trochu sračka :)
No chvíli jsem uvažoval o Z3, ale ještě asi uvidim.
21. 11. 2015 v 19:05Off-line klucinek  (33/176/75)
Jaký je rozdíl v telefonu který je sráč za 7 litrů a který je 12 ? Takže pokud budeš mít solidní výkonnej stroj za 5 litrů je to nepoužitelný, ale výkonově o třídu nižší krabice za 12 litrů je v cajku? Mě je jasný o co ti jde, a bylo mi to jasný hned o začátku co jsi zmínil isráč. Nejde ti vůbec o technické parametry ale moci machrovat před ostatními že mám telefon za 15 táců, a ten zvuk padajích brad o zem tvých nemajetných spolužáků ti bude zvyšovat ego. Chlapče ale výkon stroje není ani tak o financích. V žádným případě neplatí čím dražší tím lepší, jako technik o tom něco vím.....

Takže tě poprosím přejmenuj si téma na "jakým telefonem nejvíc ohromím své okolí plné socek"
21. 11. 2015 v 20:14Off-line Anonym
Já ti tvojí ideologii brát nebudu :D ale myslim, že kdybych si chtěl telefonem zvyšovat ego, tak si rovnou koupím nejnovější iPhone a hodim si jeho fotky na všechny sociální sítě :) navíc bych rád, aby mi ten telefon vydržel, měl jsem telefon, který jsem kupoval asi za 7500 a vydržel mi jen rok a půl, takže proč si nepřiplatit? :D
21. 11. 2015 v 20:18Off-line klucinek  (33/176/75)
Já mám pátým rokem telefon za 2 litry a drží, a to s ním zacházím nejspíš trošku jinak než ty... a kvalita není o ceně.... tudíž má ideologie je naprosto korektní a ty chceš telefonem jen machrovat...

PS: s kecama typu čím dražší tím lepší u mě neuspěješ, pár desítek typů telefonů jsem už měl rozdělaných na střeva, a to od největších sraček až po ty vaše slavný ýphóny....
21. 11. 2015 v 20:25Off-line klucinek  (33/176/75)
A pokud chceš něco co vydrží, tak si kup B15Q éčko nebo jeho lepší verzi S40 cítku od katru .... to jsou stroje co něco vydrží.... mám s nimi velice kladnou osobní zkušenost... byť mají malinko menší RAM
21. 11. 2015 v 20:28Off-line nnik  (30/180/90)
Investoval bych do iPhonu, androidů jsem měl X a už bych neměnil.
Pokud apple nechceš, tak bych zkusil mobily od zn. jako Asus, Xiaomi nebo Huawei, na ty slyším od okolí samou chválu. Neopak nejvíc stížností na Samsung a Lenovo.
21. 11. 2015 v 20:32Off-line Birel  (27/180/90)
Já bych ti doporučil Nokia Lumia 930 :-) Kvalita a výdrž zaručena... Každopádně mi přijde trošku zbytečný dávat za mobil takový prachy, i mobil za 5000,- pokud to není žádná asijská šlupka (Samsung, Lenovo, Huawei apod.) dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Já sice mám už 3 roky mobil, ale zatím nevidím důvod měnit. Mám Nokia Lumia 710. Neskutečný držák.
21. 11. 2015 v 20:35Off-line klucinek  (33/176/75)
Ale chápeš, to není cool a nemůžeš s tim machrovat.... a je to neskutečná sračka co nic nevydrží.....
21. 11. 2015 v 20:37Off-line Kashttan  (27/169/55)
Mám Z1 compact. Kupoval jsem ho za sedm a půl a kdybych měl víc peněz, tak bych do něj šel asi stejně. Zatím rozjel vše a že mu opravdu dávám do těla. A pokud srovnám Z1c Z3c a Z5c, tak pro mě je pořád favo*** jednička pro poměr ceny a kvality. Mám pocit, že procesor ani ramky kupředu nešly, určitě pětka lepší bude, ale za tu cenu bych ji prostě nebral. Pokud nejsi vyloženě fanda do mobilů a nemusíš mít každý nejnovější mobil, tak i za sedm jsou hodně dobrý telefony. Já osobně mít dvanáct tisíc, tak si koupím Sony Z1compact, zbytek si nechám, ještě nějakou chvíli počkám a pak si koupím hodinky, až budou na ještě trochu lepší úrovni.
21. 11. 2015 v 20:45Off-line TheFrey  (27/176/62)
Proč si kupovat BMW za 900 000 Kč, když můžu mít Škodu 120 za 8 000 Kč?
Proč si kupovat boty adidas za 1 200 Kč, když vietnamka odnaproti má boty pupipas za 100 Kč? Atd. atd...
Chápu co asi chceš klucinku říct. Ano, Apple za mnohonásobně vyšší cenu nedokáže nabídnout o nic lepší HW, jak vlajkové lodě konkurence. To ovšem neznamená, že tady můžeš srovnávat svůj mobil za 2 000 Kč, s vlajkovou lodí Samsungu, Sony, Xiaomi atd. Ona ta cena se taky odvíjí od použitých materiálů, ale především i podpory, Sony ještě stále vydává nejnovější aktualizace androidu i pro nejstarší telefon řady Z. Takže ano, je pravda že iPhone svoje zákazníky vyloženě ojebává, ale prosím, zdrž se svého srovnávání cen, protože telefon vyrobenej ze skla, hliníku, jemného displaye, s nejnovějšíma aktualizacema a s kvalitním procesorem, prostě za 2 000 Kč nekoupíš.
21. 11. 2015 v 20:53Off-line klucinek  (33/176/75)
Kde se BMW za 900 000 kč ztrácí tam škoda 120 začíná třeba vterénu (v obojím jsem jel, jak za volantem tak jako pasažér, obojí jsme měli možnost vlastnit takže mohu porovnávat), 90% modelů značky adidas za 1200 kč (a mnohem dražší modely) má stejnou pohodlnost i dobu výdrže jak větnamky za 100kč (v obojím jsem chodil a chodím), mnoho výrobků levnějších je schopno konkurovat výrobkům řádově dražším. A důvod, chybí na obalu ona značka která udává to cenné pozlátko. Viděl jsi někdy ony výrobky zevnitř? Samozdřejmě porovnávám výrobky podobného výkonu a účelu použití. A pokud dostanu za 50% přirážku 20% výkonu, nebo služby navíc, je to nevýhodný...
21. 11. 2015 v 21:01Off-line Anonym
No mobil za 2000 asi moc dobrej přední i zadní foťák mít nebude, potom ta RAMka asi taky nebude nic moc
21. 11. 2015 v 21:16Off-line klucinek  (33/176/75)
Přední foťák netuším k čemu bych použil, a zadní stačí. MOBILNÍ TELEFON jak plyne z názvu je přístroj určený pro telefonování, a tak ho taky používám, vše ostatní jsou pro mě funkce zanedbatelný. Jelikož stejně telefon který by odpovídal mým požadavkům zatím vyroben nebyl a asi nebude...jelikož takové zařízení se už jmenuje počítač...a není ani fyzikálně možné HW v takovýchlech rozměrech vyrobit s garantovanými parametry... ono každý jen koukáte aby všechno mělo 6G RAM, 8 jader atd... při tom existuje spousta aplikací o stejné funkčnosti které takovéto parametry vůbec nevyžadují. Jde jen o to jak je daná aplikace napsaná... leckdy stačí hledat, popřípadě provést korekci nastavení daného SW, ovšem je jednodušší řvát že to má na p**u rámky, a pomalej procesor (jelikož programuji tak moc dobře vím že se dá stejná aplikace udělat s velice různými nároky na HW, jen záleží na tom jak ty řádky tam jsou uspořádané a jaký p**us programátor byl)..... třeba pro mě než parametry HW je pro mě směrodatná mechanická odolnost telefonu, a žádný z moderních kusů zatím neodolal. A taky denno denně je mám na stole, protože nefunguje, todle, nefunguje támhle to. A když porovnám procentuální poruchovost jednotlivých telefonů v rovnocenných výkonových hladinách a kategoricky rozlišných cenových hladinách tak jsou na tom stejně.... takže za 100% přirážku dostanu zařízení se stejnou poruchovostí jako to levnější, ovšem chybí na něm prestižní značka.
21. 11. 2015 v 21:20Off-line Anonym
Dobře, tak já si koupím telefon za 2000 na telefonování, foťák za další 3000 na fotky, poté tablet na různé aplikace za 5000 a už jsem na 10000, proč si rovnou nekoupit výkonný telefon? Navíc v tématu je DO 12000, tak nechápu tyhlety úplně zbytečný scény.
21. 11. 2015 v 21:29Off-line klucinek  (33/176/75)
Žádný scény nejsou, jen reaguji na tvé přesvědčení že telefon za 5 litrů je na hovno.... a ano já to tak mám, mám telefon za 2 litry s tím že vydrží všechno páč to je cihla, používám ho pouze na TELEFONOVÁNÍ, mám foťák za 15 litrů který něco vydrží, a když pořídím snímek vím že nebude problém s ostřením, že si foťák poradí i za složitých světelných podmínek ne jak telefon, je to snímek z FOTOAPARÁTU ne z nějakého pseudočipu bez optiky čemuž odpovídá i jeho forma na monitoru a na rychlé a zběžné zdokumentování mi stačí ty 3 megapixely v telefonu. Pro aplikace nemám tablet, ale výkonný počítač který mi je mnohoúčelovým zařízením a když cokoli potřebuju vím že to bude vykonáno hned a bez problémů s nějakou kompatibilitou. Prostě nejsem příznivcem tisíciúčelových zařízení, která nejsou nikdy schopna zastoupit všechny podporované funkce ve 100% kvalitě. A už vůbec ne předražených zařízení jejích cenový podíl nálepky s logem firmy tvoří víc jak 50% ceny výrobku... možná mě to přijde na dvojnásobnej peníz, ale v poměru cena výkon jsem 20x jinde proti telefonu...
21. 11. 2015 v 21:40Off-line Anonym
Takže budu nosit fotoaparát všude s sebou abych si mohl kdykoliv něco vyfotit, ano :) ne.. radši budu mít telefon s dobrým fotoaparátem, který nosím vždy s sebou :)
21. 11. 2015 v 21:49Off-line klucinek  (33/176/75)
To co je dobré pro tebe, může bejt naprosto nepoužitelný pro mě.. je to o osobním pohledu, pro mě telefon s dobrým fotoaparátem neexistuje, páč ten který by měl dobrý fotoaparát dle mých požadavků by jsi do kabelky ani nedal. Totéž platí o výpočetním výkonu. Ale zde jde o požadavky na zařízení konkrétního člověka... a proto ti říkám že nesmysly typu telefon za 15 litrů obzvláště pro tvé účely, psaní poznámek a spouštění tuny z 90% zbytečných aplikací, je zbytečný.... jelikož takovýto telefon se dá pořídit v nižší cenové relaci...a vzhledem že na telefon asi určitě ve tvém případě nebudeš klást specifický nároky tak taková cenová relace je též zbytečná...
21. 11. 2015 v 21:54Off-line Anonym
Jelikož se dá koupit telefon s téměř 21 Mpix - Z3 Compact, což bohatě stačí, není důvod vypláznout dalších 15000 za fotoaparát. Možná, že dá, ale sám moc dobře vím jak to dopadlo, telefon mě docela zklamal, protože nevydržel a myslím si, že se k němu nijak špatně nechovám. Ještě taková poznámečka.. kabelky opravdu nenosím :)
21. 11. 2015 v 21:59Off-line klucinek  (33/176/75)
Není 21Mpix jako 21Mpix .... jde i o jiné parametry a o spoustu jiných faktorů které s těmito čísly souvisí, aby měla nějakou váhu a technický význam ... zde je vidět že každý jdete jen po číslech o jejichž významu nemáte naprosto žádného šajnu.... a tuplem již nemáte ponětí o tom proč jsou tato čísla nesmyslupná a pouhým lákadlem na vás antitechnické hlupáky ať s kabelkami, či bez....
21. 11. 2015 v 22:12Off-line Kashttan  (27/169/55)
Chtěl bych vidět na co stačí 3Mpix, měl jsem mobil za dva tisíce, stačilo trochu šero a už jsem si nevyfotil ani nějakej text nebo poznámky od někoho, aby to pak bylo čitelný. Nechápu proč by si měl někdo kupovat foťák, když primárne nechce fotit. Pokud nejsi třeba typ člověka, co je pořád na jednom místě, ale neustále se někam presouvas, tak je dobrej mobil super věc. Dřív jsem sebou furt tahal noťas, teď na to kašlu, když potřebuju rychle něco napsat do školy, mám všechny rozepsany věci na google disku, k mobilu si přes OTG připojím normální klávesnici a píšu. A když mám říct na co můj mobil nestačí, tak snad akorát na tenhle web...To je celkem katastrofa. Mobil za dva tisíce, co je aspoň k něčemu bych chtěl vidět. Já měl vzdycky chuť ho prohodit oknem.
21. 11. 2015 v 22:12Off-line TheFrey  (27/176/62)
Klucinek: Jak si sám napsal ,,To co je dobré pro tebe, může bejt naprosto nepoužitelný pro mě.."... Proč teda autorovi tématu předhazuješ svoje potřeby a znehodnocuješ jeho? Založ si vlastní téma, kde se můžeš vyjádřit, jak jsou všechny značky zlé a ty sám nejvíc víš, co je pro lidi dobré? Myslím že tím ulevíš přinejmenším všem lidem v téhle diskuzi, už jen proto, že jim tu nebude furt vyskakovat notifikace na tohle téma.
21. 11. 2015 v 22:45Off-line klucinek  (33/176/75)
Já nikomu nic nepodhazuju, jen mám zřejmě lehce větší technickej přehled než autor, kterej si namejšlí zbytečný záležitosti. On mi tu mává před xichtem číslama o kterých nemá ani ponětí co doopravdy znamenaj a jakej maj pro něj význam, hlavně že jsou vysoký. Není umění pořídit drahý zařízení jehož funkce ani využiju, navíc jehož půlka parametrů je polovičatá a druhá půlka nesmyslná. Já vyznávám pořekadlo " za málo peněz hodně muziky". Pozná někdo rozdíl mezi fotkou pořízenou telefonem s rozlišením 10Mpix nebo 20Mpix. No nepozná, protože tam chybí spoustu jiných parametrů. Jen jsem už v jiný cenový relaci, k čemu 4G RAM když stačej 2G. 4G mám problém zaplit v počítači a to jedu na docela náročných operacích, tak nač to mít v telefonu, a zase seš v jiný relaci. Atd atd.... to je asi jako boom 3D televizí, každej to musel mít, stálo to obrovský prachy a kdž se zeptám těch co si to pořídili, tak nikdo to nepoužívá. Protože najednou zjistili že sedět jak p**a v papírovejch brejlích v gauči celej večer je otroctví, že takovej film je obsahově mnohem větší, že takový filmy jsou blbě dostupný atd. Takže nakonec si připlatili 10 táců jen na to aby mohli řikat že ta kysna umí 3D.... se vším ostatním je to stejný. Proto mu řikám co řikám.... je mi jasný že 99% z vás vybírá podle cca 5 číslíček a barvy obalu... já se na obal nekoukám, a cenu se snažim srážet na minimum při zachování většiny požadavků.... výběr stylem "todle prostě chci" je k ničemu....myslím že jsme autorovi nabídnul poměrně solidní a trvanlivý zařízení, ani se k tomu nevyjádřil....


Kashttan pro tebe třeba znamená nárazový využití vytvoření zápisků do školy, pro mě znamená nárazový využití třeba potřeba CAD software, vývojových prostředí, autodiagnostika atd. a tam bohužel telefon selhává ve 100% případů... to je právě o tom využití co kdo použije... z těchto důvodů jsou pro mě moderní telefony akorát fražky a náhrady za něco čemu vůbec nestačej. Ale i na to co píšeš k čemu telefon používáš a bude i autor na 90% používat je myslím zybtečnost mobil za 15 táců....
21. 11. 2015 v 23:04Off-line Kashttan  (27/169/55)
2GB RAM stačí, ale tu zadnej mobil za dva tisíce nemá. ;) Neb aspoň heuréka ho nezná.
21. 11. 2015 v 23:08Off-line klucinek  (33/176/75)
Ale já jsem mu neříkal ať si pořídí mobil za 2 litry, já jsem mu nadhodil cenovou relaci cca 5- 7 litrů na čež mi bylo odpovězeno že všechno levnější jak 12 táců je na p**u... a myslím že telefony za 5 - 7 tisíc se dají pořídit s 2G RAM a solidním procesorem... o tom se tu celou dobu bavim.... že lze sehnat vyhovující zařízení i za nižší cenu... to že mi vyhovuje mobil za 2 litry je moje věc, netvrdím že musí vyhovovat každému, to tu myslím nezaznělo...
21. 11. 2015 v 23:20Off-line Anonym
Já jen napsal, že můj poslední telefon, který byl mimochodem za 7500,- neobstál.
22. 11. 2015 v 01:41Off-line Stiflerr  (31/178/75)
Klucinek ty jsi prostě legenda !!
Mé přání k Vánocům je,aby admini na tomto webu jednoznačně zablokovali možnost vkládat příspěvky do poradny uživateli klucinek :D
22. 11. 2015 v 01:41Off-line Stiflerr  (31/178/75)
Anonym: Kup si to Lenovo ... Lenovo Vibe Shot
22. 11. 2015 v 01:43Off-line LukasekLuk  (23/175/55)
Našetři si ještě dalších 15 táců a kup si Iphone :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 11. 2015 v 16:24Off-line jentakten  (28/180/-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 11. 2015 v 22:23Off-line FrancoXPERIA  (37/171/78)
Mám bílou S6 a pohoda, super foťák, neseká se, hezkej design..není co řešit :-)
22. 11. 2015 v 22:47Off-line Ratte19  (28/-/-)
Já ti radím Lenovo Vibe shot :) Je to luxus mobil, po Všech stránkách.
Brilantní foťák 16mpx, velká pamět, duo, hlasitý reprák,
8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon. Doporučuji!!!
23. 11. 2015 v 00:03Off-line Coozle  (28/178/66)
Co zkusit nějaký loňský top telefon? S cenovkou se dostaneš kolem těch dvanácti a i za rok, dva to bude pořád top telefon.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload