Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Gay stereotypy, terminologie a identifikace s nimi

12. 12. 2015 v 20:12Off-line bi_big_looking  (32/175/63)
Ahoj,
tak když už se tu řeší i h...o v záchodě a seznam k***tů, tak mě snad zas "nevyštípete" s tímhle dotazem (jako onehdá se seznamovacími pojmy), spíš je to podnět k diskuzi.

V zásadě se tak trochu vyhýbám gay komunitě (podnikům, gay barům a velkým akcím typu Pride), ale protože zároveň hledám nějaký ten protějšek a rozhodně mi nevadí sejít se případně s jedním člověkem, jsem tady. To píšu na úvod proto, že tyhle výrazy mi nejsou moc "vlastní".

A konečně k věci:
Překvapuje mě, jak mnoho z vás se tak snadno identifikuje s binárními pojmy, konkrétně mám na mysli AKTIV vs. PASIV, DOMINANT vs. SUBMISIV.

Zajímá mě, jestli opravdu většina z vás se takhle snadno zařadí?

Často jsem totiž dostával hned na úvod dotaz: "jsi aktiv nebo pasiv"? Otázka vždy položená stylem jako že se s tím člověk narodí asi jako jestli jsem běloch nebo černoch. Jako by neexistovala žádná varianta mezitím.

U mě to mělo spíš postupný vývoj, například jsem si dlouho myslel, že jsem spíš jenom aktiv, ale to spíš proto, že jsem měl představu, že pasivní anální sex je bolestivý a teprve před pár lety jsem objevil, že to může být velmi pěkné a příjemné, když se to dělá správně a tak jsem se přesunul spíše do kategorie "verzatil".

A co se týče těch další pojmů, ty jsou mi ještě vzdálenější, dokonce podle nějakého BDSM testu jsem na 90% "vanilka" (což znamená, že mě to nebere) a těch 10 procent je půl na půl. Takže na dotaz, jestli jsem dominant nebo submisiv odpovídám že ani jedno.

Překvapuje mě, že třeba 18letí kluci jsou si tak kategoricky jistí tou polaritou a mám trochu dojem, jestli se občas nestylizujeme do jedné z těch dvou polarit prostě jenom proto, že existují.

Byli jste si u těchto věcí vždy jistí od začátku, nebo se to taky u vás vyvíjelo?

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
12. 12. 2015 v 20:18Off-line Bahutom  (27/173/60)
Já jsem tak nějak mezi tím vším ... byť jsem byl odsouzen WetBoyem, že se mi nelíbí koupání v oblečení tak věřím že s někým to můžeš být fajn ... i když sado maso nemusím, věřím že s někým je to taky super ... rozdělil bych to jen na sexuály a trošku méně sexuály... zbytek je otázkou vkusu a konkrétního naladění :)
12. 12. 2015 v 20:23Off-line Lukino_Luk  (28/185/72)
On je pasiv a pasiv. Pasiv v sexu a pasiv ve vztahu. To totiž není totéž a být pasiv v jednom nutně neznamená být pasiv ve druhém. :-P
12. 12. 2015 v 20:27Off-line bi_big_looking  (32/175/63)
Lukino_Luk: Jéje, to se nám to dokonce komplikuje.

To já to zatím myslel v tom sexu. A ve vztahu si teda já osobně představuju, že budeme oba trochu iniciativní (tedy samozřejmě zase ne že půjdeme proti sobě).

Nebo snad jsou vztahy, kdy jeden "to řídí" a druhý nic nedělá? No to snad ne....

Já jsem asi fakt divnej, ale všechno bych rád tak nějak uprostřed v harmonii :-)
12. 12. 2015 v 20:28Off-line BussterX  (95/130/150)
To je dobrý téma... budu to sledovat tuto debatu, a lukova poznámka je taky dobrá : ) já to mám skoro stejně nastavený v hlavě jak psal zakladatel debaty, ale za 5 let to může bejt zas jinak...
12. 12. 2015 v 20:44Off-line Vanilla  (19/178/58)
Celkem hezké téma.
Já to mám zase uplně naopak. Mám vybranou jen jednu jedinou "pozici" nebo jak tomu chcete říkat, a vyhovuje mi to. Stačí mi být jen v jednom proudu. Samozřejmě jsem zkoušel i tu druhou "pozici" ale nelíbila se mi.
Myslím, že se s tím člověk nerodí, ale spíš si svou pozici postupem času ustálí (ustálit se může i uprostřed). Rozhoduje třeba rodina, postavení rodičovských rolí v rodině, jak se matka chová k otci a naopak, s kým se bavíte atd.
12. 12. 2015 v 21:26Off-line Bahutom  (27/173/60)
Já Tě několikrát upozornil, než jsem Tě blokl :) nějak jsi nereagoval na výzvy :P
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 12. 2015 v 21:29Off-line BussterX  (95/130/150)
Bahutom: asi jsi vyzýval málo důrazně... předně je důležité oslovení ve výzvě, například se osvedčilo slovo P**a.. dále je vhodné výzvu proložit vulgarismy, z praxe je doporučen poměr 1 : 5 kdy na 5 slušných slov připadne jedno sprosté, dobré je užití vykřičníků...
12. 12. 2015 v 21:39Off-line Bahutom  (27/173/60)
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 12. 2015 v 22:47Off-line StranissimoPazzo  (17/175/55)
V životě jsem to zatím neřešil :D v prvé řadě si někoho nejdu a pak? Uvidíme, vyzkoušíme, ale nepojmenujeme a nezaškatulkujeme do přihrádky... prostě to podle mě ani není nějak duležité, když se dva lidé milují... Ale samozřejmě jak pro koho, pro někoho je to jako vizitka, kterou si dva lidé ukáží hned po pár zprávách...
13. 12. 2015 v 01:03Off-line david722  (95/-/-)
Dle celosvětových výzkumů, které se na tuto tématiku zaměřují, bylo zjištěno, že nejpočetnější skupinou jsou jednoznačně versatilové.

Zdroj: http://www.lui-magazine.cz/…om-neztratil#…
13. 12. 2015 v 01:14Off-line david722  (95/-/-)
Verzatilita je někdy chápána i jako koncept životního stylu.[1] Většina mužů majících sex s muži neodpovídá gay stereotypům a nemusí mít vyhraněné role. Verzatilita v tomto širším smyslu se neomezuje jen na prosté akty orální či anální penetrace, ale týká se i rozdělení úkolů a odpovědností ve vztahu.[2] Podle některých autorů „verzatilní životní styl“ implikuje určitou otevřenost k novým věcem a odpor vůči nálepkám, stereotypům a generalizování.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Verzatil_(sex)
13. 12. 2015 v 01:15Off-line david722  (95/-/-)
Zajímavé, že někde používají versatil a někde verzatil.
13. 12. 2015 v 01:25Off-line bi_big_looking  (32/175/63)
David722: Dobrý článek, tak aspoň vím, že nejsem v menšině
13. 12. 2015 v 02:41Off-line BussterX  (95/130/150)
Verzatil je sameček od verzatilky -_-
13. 12. 2015 v 02:56Off-line bi_big_looking  (32/175/63)
BussterX: Jasně a koalice je samička od koaly :-)
13. 12. 2015 v 12:47Off-line capslock0  (35/178/70)
Jedinci s dotazama aktiv pasiv jdou u mě hned do ignoru :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 12. 2015 v 13:34On-line onlip  (53/182/72)
Taky na krabičky nevěřím, v žádném směru. S milým jsme se prostě měli rádi.
13. 12. 2015 v 15:42Off-line paink  (42/-/-)
Ja som bol zakrabickovany hned od zaciatku. Pasiv, submisiv. Moj prvy si ma najprv zviazal a potom si robil co chcel a mne ani nic ine neostavalo.
Ale ze som sa pritom aspon niecomu naucil, tak viem byt aj dominant.
Ale ze nemam komu dominovat, tak zacinam zistovat, ze sa zo mna stava vanilka.
A najlepsie, ked subici hned podla jednej fotky predpokladaju, ze som dominant.
Cert ber krabicky
13. 12. 2015 v 15:57Off-line esthetique  (33/-/-)
Konečně zajímavá diskuze. totálně mě štvou všechny ty estrogenové buzny tady na britskejch ostrovech, co na GRINDRu, HORNETu začnou konverzaci tím, že mi pošlou fotku svý p***le... nejde jim o nic jinýho, než najít pro ni náplň.. to bych mlátil. začínám mít dojem, že jsou prostě líní se v sexu cokoliv naučit... prostě nejraději si to udělaj sami rukou a když jim přitom něco zevnitř tlačí na prostatu tak jedině dobře, prostě takový bonus ... ale proč to něco má být zrovna můj penis?
ale k dotazu. za mlada jsem byl "oral sex only", postupně jsem našel zalíbení i v análu, prostě jsem se to naučil a jsem VERS/TOP ikdyž se snažím anglány převychovat na novou kategorizaci DICK PERSON/ass person...
takže tak
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2016 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload