Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nějakej esperantista?

21. 12. 2015 v 23:32Off-line Anonym
Je mi 15, a hodně mě zajímá esperanto, hlavně ta komunita a akce kolem toho. Chtěl bych se ho učit a tak...

Myslíte si, že má učba esperanta smysl? :D
21. 12. 2015 v 23:46Off-line Vineo  (91/190/71)
Určitě nemá.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
22. 12. 2015 v 00:30Off-line mr.jerry96  (30/165/88)
Nemá.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
22. 12. 2015 v 06:20Off-line Haru  (26/-/-)
Esperanto pro praktické využití nemá smysl se učit... Ale jazyk nemusí mít za každou cenu využití, důležité je, pokud se ti líbí a jeho učení tě baví :-) Je docela dost lidí, kteří se učí ještě míň používané jazyky, které stejně nikdy nevyužijí, a dělají to jen proto, že je to baví :-)
Pokud ale chceš, abys ten jazyk mohl i aktevnějc používat, tak spíš popřemýšlej třeba o Španělštině, Portugalštině, Italštině, nebo něčem takovém ;-)
22. 12. 2015 v 10:13Off-line onlip  (60/180/84)
To máš jako s dotazem na latinu a klasickou řečtinu. Jejich znalost zdaleka nesloužila jen ke čtení zásadních děl naší civilizace v originále. Byla to skvělá příprava pro pochopení románských jazyků a jejich prostřednictvím i dalších, včetně češtiny. Jak píše Haru, pokud máš příležitost, jdi do toho. A Haru ti i v jiném směru radí dobře - zkusit španělštinu, já bych pak radši skočil k italštině - a až pak se vrátil k portugalštině. A francouzštinu jako završení snahy.
Sám skvěle vystihuješ podstatu věci: mít kolem sebe společenství lidí, kteří jazyk znají, nebo se ho učí - a rádi se s tebou stýkají.
22. 12. 2015 v 13:53Off-line honzak  (33/183/65)
V dnešní společnosti bych esperanto nezatracoval. Španělština je v současnosti asi lepší, ale rozvojovej svět se staví na nohy a ne všichni budou umět anglicky. Pokud tě trápí, zda to vůbec využiješ, zda to má smysl se učit, tak popřemejšlej nad tvými budoucími zájmy, jaké státy a etnika tě zajímají atp., především Brazílie, Čína a Japonsko. Na poslední konferenci, co jsem byl, jsem se bavil se dvěma Chilanama a sice anglicky umí, ale umět esperanto, asi bych si pokecal víc. Angličtina je sice rozšířená, ale většina lidí na planetě anglicky nemluví a esperanto se naučí snadněji. Jdi do toho a můžeš učit esperanto po celém světě ;)

"Uvádí se, že 93 % slov esperanta je srozumitelných se znalostí románských, 90 % se znalostí germánských a 47 % se znalostí slovanských jazyků.[83] ... takže má tento jazyk mnoho společného s izolujícími jazyky jako je čínština, zatímco vnitřní struktura jeho slov připomíná aglutinační jazyky, jako jsou turečtina, svahilština a japonština."
Language Native speakers
(millions)[118]
Mandarin 848
Spanish 329 [note 4]
English 328
Portuguese 250
Arabic 221
Hindi 182
Bengali 181
Russian 144
Japanese 122
Javanese 84.3
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload