Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak přeinstalovat Windows 10 na Windows 7?

16. 01. 2016 v 14:40Off-line Anonym
Hojte,
mám nový NTB s W10, ale chci W7, tak jsem si koupil licenci, ale nějak mi nejde nainstalovat, je tam mj. problém s nějakým digitálním ověřením souboru, může mi prosím někdo potvrdit, ev. vyvrátit zda je vůbec možné přeinstalovat W10 na W7? Děkujíííí
16. 01. 2016 v 16:09Off-line UI8  (28/172/61)
16. 01. 2016 v 16:46Off-line Vlado2  (61/180/80)
Systém GoBack je sice bezva, ale musel by být nainstalován před přechodem na W10, což není tento případ. Problémy s digitálním ověřováním sice odstranit lze, ale z dotazu není tak úplně patrné, o co se tazatel pokouší; snaha „vrátit“ upgrade je v tomto případě samozřejmě nesmyslná a nezbývá, než provést čistou instalaci W7 i s formátováním HDD. Ideální by bylo popsat problém v soukromé zprávě.
16. 01. 2016 v 17:22Off-line Richard33  (44/185/80)
Možná máš v UEFI povolený jen některý operační systémy :-)
16. 01. 2016 v 17:33Off-line Anonym
Zkusím to popsat trošku podrobněji, ten notebook je nový, tudíž tam W7 ještě nikdy nebyl, v tom případě ten program, co tu někdo posílá je k ničemu.
Pokouším se o instalaci Windows 7, kterým bych nahradil stávající W10, s tím, že W10 už tam více nechci mít, tudíž bych chtěl nainstalovat W7 a zbavit se W10 - nechci mít dva OS.
Instalace samotná se zastavila na tom, že jsem nijak nebyl schopný zakázat "vynucení podpisu ovladače", zkoušel jsem to přes různé příkazy skrz příkazový řádek... a pak také dle tohoto návodu http://www.alphatech.cz/…dace-w10.pdf ... bez úspěchu..
Zkoušel jsem také uvést PC do továrního nastavení a to přes "tlačítko windows+x" následně jsem se proklikal k uvedení PC do továrního nastavení, nicméně W10 se tam opět při spuštění PC sám nainstaloval, aniž bych tomu mohl sám nějak zabránit, nebyla tam možnost volby.
To s tím UEFI vypadá slibně, zkusím to nějak prozkoumat. Děkuji.
16. 01. 2016 v 19:22Off-line i8051  (53/184/97)
Ano, uefi bios je dobra rasovina .. mel jsem i pripad, ze 7ky ani nahodou .. ale je to asi dost individualni a musi to nejak proste jit :-) tovarni nastaveni ne, to tam zase dostane 10ky, optimalne sestrelit celej disk vcetne recovery partysny .. a v nejhorsim to zcasti nainstalovat na uplne jinym zeleze pak soupnout disk zpet do notasu a jen doladit ovladace
16. 01. 2016 v 19:30Off-line Richard33  (44/185/80)
U některých notebooků je potřeba nastavit supervisor heslo do biosu (je jedno jaké) a povolí se "nadstandardní" volby (například vypnutí kontroly povoleného podpisu systému).

Recovery partition jde občas z disku dostat jen bootem přes linux a ještě low level formátem :-). Jinak se tváří, že tam je vytesaná a jde zrušit jen granátem :-D
16. 01. 2016 v 19:36Off-line i8051  (53/184/97)
Richarde, nejak ji tam dostali, tak musi jit i zrusit .. ano, treba tim granatem :-)
17. 01. 2016 v 01:01Off-line esthetique  (40/-/-)
A jinak..... blahopřejeme k volbě OS.... aneb MS=názorná ukázka, jak to dopadne, když nám začne vládnout "Matrix".... si bez povolení Billa Gatese už ani neuprdneš... je docela dost slušných Linuxů, tak proč se zdržovat s nějakými Windowsy, pokud je nepotřebuješ pro TV tuner nebo něco podobného speciálního, co by v Linuxu nešlo.... každopádně ten Linux ti velmi rád (při instalaci) zformátuje HDD "NATVRDO", takže už po Windowsech opravdu nezbude vůbec nic....
jediný OS od MicroSoftu, který kdy slušně fungoval jsou XP.... proto u mě dodnes běží.... a naprosto vyhovují....
17. 01. 2016 v 01:39Off-line i8051  (53/184/97)
Jasne, beznej uzivatel bude vybirat jeden z asi 20 ti verzi linuxu a resit proc konkretni verze knihovny potrebna pro konkretni program neni kompatibilni s verzi jadra atd :-) .. linux ano, mam jich par na virtualu, ale leda pro mailservery nebo nejaky monitorovaci systemy .. na bezne pouziti doma fakt ne :-)

ale mas pravdu, win 10 je des bes a serou se vsude, zlaty 7ky (a mam porad v kanclu i XP) .. ale cpani se Win10 se da jednoduse zablokovat
17. 01. 2016 v 12:35Off-line juu_ch4n  (30/183/-)
Nechcem nijak strašiť, ale ak tam máš hybridný disk tak je celkom veľká šanca že zrovna tá tvoja inštalačka 7čky s ním vôbec, ale vôbec nebude vedieť robiť, keďže pre niečo také nemá ovládače :) a prosím, vás z XPčkama bežte niekam :D :D považovať 16 rokov starý OS za niečo super je vážne smiešne :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
17. 01. 2016 v 13:08Off-line johnj  (40/186/82)
Kdo zažil nástup Win XP a záměrně netrpí selektivní pamětí, tak si bezpochyby vzpomene na problémy FAT32 vs. NTFS, problémy s ovladači, nadávky na "příšerný, nepoužitelný a zbytečný vomalovánky žeroucí hromadu ramky" atp. :)
Win 10 používám od začátku na 8 let starém stroji naprosto bez problémů. Naopak hromadu problémů jsem řešil při upgradu ze starších verzí systému, nejvíce díky Avastu, se kterým si upgrade nerozuměl.
A jak už bylo řečeno o chlup výše, na nové modely notebooků s novějšími čipy (různé řadiče, integrované síťové karty atp.) se už nevyplatí tvořit ovladače pro staré systémy, a proto by mohla být instalace staršího systému problém.
17. 01. 2016 v 14:36Off-line juu_ch4n  (30/183/-)
@i8051 - síce netuší odkiaľ máš prehľad o tom na čo ja používam svoj PC ale očividne pravdu nemáš, budem ťa musieť sklamať :) no a samozrejme to že vidíš disk, nemá nič spoločné s tým že nemáš k nemu ovládače, ten disk je pripojený na zbernici, čiže je známe že tam je, to že s tým nevie ničo robiť je vec druhá :) a to v akom stave sa ukladajú dáta na disk, tak to presne záleží na súborovom systéme, či to bude nejaký strom, alebo niečo iné :) a ak ti niečo čo bolo vydané v roku 2009 nepríde staré a hovoríme o sektore IT, tak to netuším čo ti potom staré príde, keď v dnešnej bode ide technológia tak napred že to čo bolo včera je dnes už staré :) samozrejme princípy ostávajú, no to nestačí :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 01. 2016 v 14:54Off-line i8051  (53/184/97)
Juu_ch4n - on ale disk funkcni ma, pouze mu to rve na podpis jinyho ovladace a vzhledem k tomu, ze mu to jiz na ten podpis rve, tak uz se to zrejme i z casti instalovalo a tudiz ten disk tam fyzicky je a OS ho vidi zkrze nejspis uefi - kdyby tomu tak nebylo, tak mu instalace rekne, ze nema disk a basta a k nejakymu podepsanymu ovladaci se vubec nedostane + verze souborovyho systemu Win7 i 10 je shodna a je to NTFS, navic disku, jako kusu zeleza je naprosto fuk, jakej system pouziva, to je vec OS, disk si jen vidi svoje sektory a co je v nich, je mu sumak :-)

ano technologie dopredu jde, to mi povidej, ja mel v tvym veku jeste ATcko .. ale ne vse, co je nejakej rok starsi, znamena nepouzitelny :-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
17. 01. 2016 v 18:36Off-line Anonym
Hybridni disk nemam... prave kvuli tomu abych nemusel resit nejakou hdd a sdd cast sem si koupil ntb jen s ssd diskem.. pri instalaci w7 jsem normalne vybral cast kam to chci nainstalovat a jelo to dal.. v tom problem nebyl.. zasek byl jak uz sem psal u toho podpisu...
odstrelit celej disk by asi nemel byt problem... nicmene tim bych si pak zkomplikoval pripadne vraceni ntb ve 14ti denni lhute... tudiz bych radeji nejakou min invazivni metodu..
17. 01. 2016 v 18:37Off-line i8051  (53/184/97)
Tak jeste mas moznost si udelat image disku pro pripad jeho vraceni, treba acronisem .. pak ho muzes rasit o106 a v nejhorsim to tam das zpet
17. 01. 2016 v 19:18Off-line Richard33  (44/185/80)
Riley: Toto jsi zkoušel? http://www.pcporadenstvi.cz/…isu-ovladacu

Jen ten první příkaz není "bsdedit" ale "bcdedit" (jako v tom druhém případě)
17. 01. 2016 v 19:27Off-line juu_ch4n  (30/183/-)
Na to ti napíšem len jedno. Mal si si kúpiť NTB bez OS ušetril by si peniaze, je pravidlom že verzie bez OS sú lacnejšie ako tie z už predinštalovaným, no a na druhú strany by si nemal taký problém, lebo neviem neviem, ale podla mňa nenainštaluješ druhý OS bez toho aby si nemusel sformátovať ten disk na ktorom už máš systém a aby si dosiahol toho že nebudeš mať dva systémy vedľa seba.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 01. 2016 v 23:22Off-line i8051  (53/184/97)
Juu_ch4n - tak ne vsichni vyrobci nabizeji poce bez OS, samozrejme MS je stedre odmeni, kdyz cpou Win a OS tak nekdy vyjde i zadarmo .. a i kdyby koupil poc bez OS, tak koupit k tomu legalni licenci je vzdy drazsi, nez bandl dohromady, takze tudy cesta nevede a je lepsi to resit downgradem na nizsi verzi (dle licence mozne), coz prave ted dela .. takze tvoje "pravidlo o levnejsim poci nez OS" je pravidlem pouze tehdy, pokud si OS nekde ukradnes
18. 01. 2016 v 07:24Off-line Richard33  (44/185/80)
Juu_ch4n: To není zase až tak pravda, notebook s OS může být levnější než bez. Protože za instalaci balastu typu McAfee a různých trialů dostane výrobce nějaký ten bakšiš, který částečně promítne do ceny notebooku, ve kterém je - tedy do toho s OS. Do toho bez OS naopak promítne to, že na konci výroby bude muset tenhle kousek projít vymazáním a instalací command line like OS (freeDos nebo linux bez GUI) :)
18. 01. 2016 v 11:44Off-line juu_ch4n  (30/183/-)
Píše že si kúpil licenciu na win 7... takže čo urobil? zaplatil si ďalší OS tak tu do mňa nevalte že to má zadarmo :) a existujú aj iné cesty ako prísť k OS podotýkam legálnemu :) nie len veľmi obľúbené krádeže :) a len tak náhodou neponúka 10nka downgrade na win7 len ak si pred tým inovoval s tej sedmičky?
18. 01. 2016 v 14:16Off-line Anonym
Richard333: jop, přesně podle toho návodu jsem to dělal.. zkoušel jsem oba dva příkazy, který jsou tam zmíněný..
juu_ch4n: jistě, že by bylo jednoduší koupit systém bez OS, nebo přímo s W7, problém je, že nabídka ntb je tak 1:8 ve prospěch NTB s W10, takže není moc z čeho vybírat... a jinak k tvé poslední reakci, já to tu už psal několikrát, já v tom NTB sedmičku nikdy neměl, tudíž sem nemohl inovovat ze sedmičky na desítku.. downgrade je nemyslitelný, protože není na co to downgradovat...
osobně to vidím na zálohu disku, pak to naformátovat, potom už by snad problém s podpisem být neměl a instalace w7 by měla jít bez problému..
18. 01. 2016 v 14:38Off-line juu_ch4n  (30/183/-)
@Riley - ja viem, že tam ta sedmička nikdy nebola a bol tam rovno win10 a viem aj že si to písal niekoľko krát. len pán i8051 sa tu na mňa oháňal že sa to dá riešiť downgradeom :) to bola reakcia na neho, nie na teba, no máš pravdu, najlepšie bude spraviť obraz toho disku a zvoliť čistú inštaláciu
18. 01. 2016 v 18:43Off-line Richard33  (44/185/80)
Ono to s těma sedmičkama bude taky časem zajímavější a zajímavější....

http://www.zive.cz/…default.aspx
18. 01. 2016 v 22:17Off-line i8051  (53/184/97)
Juu_ch4n - jo sorry, toho ze si koupil 7ky jsem si nevsim :-) tak to je skoda no, z 10 se da jit na 7 .. myslim tim downgrade licencne, nepsal jsem, ze v tom ntb jsou i 7, ale jako vlastnik licence 10 si muzes pozadat o licenci na 7 a image instalacniho dvd stahnout primo z webu MS, je to soucast licencniho ujednani .. ale kdo by to cet co? :-)
21. 01. 2016 v 18:39Off-line esthetique  (40/-/-)
Johnj: for je v tom, ze s XP jako jedinyma si MS dal tu praci a postupne je dopracoval do funkcni a stabilni podoby.... a vsechny skennery, TV tunnery apod. v nich bezi a jsou k nim ovladace. vse po XP byly jen premalovani loga a zvyseni cisla v nazvu o jednicku kazde dva roky.... asi jako kdyz blba skodovka da na oktavku nove blatniky a svetla a hnwd je z toho "NOVA OCTAVIA"....
i80.. : vzhledem k tomu, ze k notasu toho zas tak moc nepripoji tak by mu nejaky graficky linux moh naramne vyhovovat nejake knihovny a podobne nesmysly bezny uzivatel opravdu neresi, maximalne chce napsat CV a ulozit ho v .doc , coz zvladne i blbej openoffice na Linuxu..... prave bezny uzivatel se nechce v PC hrabat a vylepsovat, chce ho BEZNE UZIVAT.... neco si napsat, ulozit, vytisknout, poslat mail, stahnout.....
osobne, az budu nahrazovat T42, proste si poridim nejvetsi HDD co bude, ten puvodni se z*****yma W10 dam do supliku pro pripad zaruky a nainstaluju si, co budu chtit... bezne dodavane disky stejne nebyvaj nic moc kapacita..takze tak
22. 01. 2016 v 18:25Off-line Richard33  (44/185/80)
Estetique: Spíš bych to řekl takhle.... během vývoje Windows 10 Microsoft silně propouštěl pozice "tester SW" a začal testovat funkce hlavně automatickým SW (a víc se otevřel v insider test programu) a hlavně.... za každou cenu dodržel termín vydání. Výsledek nic moc....
07. 02. 2016 v 02:02Off-line Betonica  (39/191/93)
Jestli mas licenci na W10, pak downgrade na W7 neni legalne mozny. Reseni jsou dve. Bud stahnout piratskou kopii nebo si koupit W7 licenci. Predtim ale mrkni na stranky vyrobce tvyho PC, jestli pro W7 ma ovladace. Pokud ne, tak je pohledej a ujisti se, ze funguji...
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload