Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Sebeobrana

17. 01. 2016 v 22:21Off-line Pacifista  (29/-/-)
Ahoj chtěl bych se zeptat? Kdyby mě útočník po výhružkách napadl a intenzivně zasahoval údery jsem v právu když použiji boxer na sebeobranu?
je to přiměřená obrana prosti pěstem když jsem sem jej opakovaně upozornil že nechci konflikt? Díky za radu.
17. 01. 2016 v 22:29Off-line Kubo789  (25/185/75)
Boxer vseobecne neni moc dobra "pomocka na obranu" a vacsinou ludi s bozerom beru ostatni ako bitkarov takze neviem ci je to dva krat dobra vec. ale mozno by sa to dalo brat ako patrocna sebaobrana vzhladom na situaciu
17. 01. 2016 v 22:46Off-line mlsounek79  (44/187/108)
Boxer není vhodný na sebeobranu.Dovede udělat docela paseku na lidském těle.Pokud Ti někdo vyhrožuje,tak se raději obrať na Policii.Klidně se nech zmlátit,ten kdo to udělá se v dnešní době nedoplatí.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
17. 01. 2016 v 22:50Off-line THX1188  (40/183/90)
V našem právním systému je jeho použití většinově klasifikováno jako nepřiměřená obrana...a z toho plynou právní důsledky...
17. 01. 2016 v 22:54Off-line mr.jerry96  (31/165/88)
Lepší je pepřák. Nastříkáš mu půlku do obličeje a do 2 vteřin bude řvát jako malej. Doporučuju.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 01. 2016 v 23:24Off-line Pacifista  (29/-/-)
Takhle nějak to bylo : prostě stojím před klubem a týpek mi začne vykládata věci jako že byl v pasťáku že tohle město je jeho a ták tak sem mu dal najeo že nestoím o rozhovor s ním a tak pořvával na mě já na něj opakovaně jsem mu říkal že nestojím o konflikt že se nechci bít a ten dotyčný mě napadlo mám naražený nos uražený zub nějakou boule a ták přijela městská policie zahráli sme to jako by se nic nestalo čekal sem že ten dotyčný se uklidnil ale poté mě napadlo znovu to už sem nevydržel a dal jsem mu ránu boxerem na obličej pravděpodobně má rozbitou hlavu po celou dobu mi začal vyhrožovat že mě zapíchne měl tam sebou asi 5 kamarádu a pokračovalo to . poté mě doběhl strach a zavolal sem policii ti to sepsali semnou i s ním (o to mže sem ho udeřil boxerem sem se nezmínil) a že prý s tm nemůžou nic dělat že mi přijde akorát předvolání a já mám sctrach jestli jsem něco neudělal špatně .. to že měnapadla já se jen kryl mám atočenu na videu a jeho výhružky taky.
17. 01. 2016 v 23:38Off-line mlsounek79  (44/187/108)
Řeší to zde otázkou,že ano?Takže nestojí před ním a nepíše mejla na tento portál.Asi né.Takže má čas to řešit.
A pokud se chce bít?Tak boxer nedoporučuji.
18. 01. 2016 v 00:09Off-line Pacifista  (29/-/-)
Boxer nebyl můj pujčil sem si jeje když šlo do tuhého a to video natáčel týpek co stál opodál
18. 01. 2016 v 05:09Off-line Mio6602  (103/-/-)
Existuje něco jako zákon o nutné obraně a zákon o krajní nouzi. V tomto případě se bude jednat o první případ.
V případě nutné obrany: Obrana může být vedena s vyšší intenzitou, než je útok, nesmí však být zjevně nepřiměřená. Tudíž pokud jde na tebe rukama a ty mu zapíchneš nůž do srdce, tak u soudu nedopadneš dobře, pokud se neprokáže, že útočník měl černý pásek z karate. Ponechme stranou otázku, kdo tahá s sebou po kapsách boxera. Pokud útočník používá k útoku jen ruce a nohy a ty si při své obraně pomůžeš boxerem, není to nepřiměřená obrana. Ovšem taky je důležitý další moment - nutná obrana musí vést pouze k odvrácení útoku. Pokud útok nepokračuje (pachatel se stáhnul) a ty přesto budeš do něj bušit, pak už se nejedná o nutnou obranu.
V případě nutné obrany mohou být následky horší, než byla hrozící újma, nesmí však být zjevně nepřiměřené.

Shrnul jsem to několika slovy, ale ona je to diskuze na delší dobu. Ale podstatná je tady bohužel jedna věc. Ty máš na rozhodování zlomky sekund a v případě pozdějších problémů se mohou hádat právníci třeba i několik měsíců, jaké jsi měl možnosti, jestli jsi měl udělat to či ono. Univerzální rada proto neexistuje, výše napsané shrnutí je jen šablonou. Každopádně, pokud to již není v danou chvíli nemožné, je rozhodně lepší ústup. (A pokud ustoupíš do tmavé uličky, kde to bude mezi čtyřma očima, beze svědků, tak směle do toho.)
18. 01. 2016 v 07:13Off-line colombo  (103/192/90)
Pacifista: Každý případ policie (soudy) řeší a posuzují individuálně, neexistuje v praxi žádná "zaručená" osnova, podle které by se dalo postupovat. Řadu let jsem se této problematice teoreticky i prakticky věnoval a odpovědně můžu říct, pokud to alespoň trochu jde, je lepší se konfrontaci vyhnout. Jistě, někdy to i nejde, ale i tak by člověk (obránce) měl pamatovat na to, že hranice mezi tzv. přiměřenou a již nepřiměřenou obranou je velice tenká a kolikrát velmi těžko rozpoznatelná.
18. 01. 2016 v 11:44Off-line honzak  (33/183/65)
Boxer je vseobecne bran jako zbran chuliganu a vytrzniku. Vsak ho sebou nosi jenom ti fotbalovi fanousci a nacci.
...
1. Kup si poradny kaleny teleskop

o.O O.o o.O
cash02: tos myslel vážně?
18. 01. 2016 v 15:15Off-line Projekt  (48/177/74)
Jestli se neumíš prát, tak si pořiď vystřelovací taser ,,, a až se bude svijet v křeči, tak si párkrát kopni :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
18. 01. 2016 v 19:49Off-line colombo  (103/192/90)
Projekt: POZOR, taser je zakázaný !!!
18. 01. 2016 v 20:02Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Nejlepsi je se nenechat vyprovokovat/vtahnout do potycky..
18. 01. 2016 v 22:52Off-line kloudik  (38/182/80)
Boxer je jen na problémy. když už není jiná možnost tak stačí jen dobře mířená a žádné pomůcky nepotřebuješ.
19. 01. 2016 v 09:19On-line Centaur  (43/177/-)
Útočník si vždycky dovolí na slabšího soupeře. Pokud jdu do klubu tak zásadně do takových prostorů nechodit sám a vůbec už nepostávat hrdinsky jak socha svatého Víta před klubem, protože to samo o sobě vyprovokuje zájem jiných. Je vidět, že dotyčný neví jak v takových situacích preventivně předejít a sám je nechtíc vyvolal sám na sebe.
19. 01. 2016 v 09:42Off-line honzak  (33/183/65)
Cash02: no, jen jsem se podivil nad tim, že nejdřív přiřkneš boxer náckům a pak doporučíš teleskop... :D takový z bláta do louže, ještě okořeněný názorem. Ale ta vyčerpávající odpověd to hodně osvětlila.
19. 01. 2016 v 16:01Off-line Projekt  (48/177/74)
Mě stačej ruce :)
19. 01. 2016 v 16:29Off-line Bjorn  (28/184/68)
V sebeobraně musíš vždy použít "nižší" zbraň, než má útočník, ale i tak by z toho byly zdlouhavé právní tahanice. V tomto nejsou zákony nic moc, stejně jako při ochraně vlastního majetku. Psa mít můžeš, ale nesmí napadnout zloděje..
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 01. 2016 v 16:55Off-line Mio6602  (103/-/-)
Bjorn: Právě naopak. Sebeobrana může být vedena účinnějším prostředkem, ne však zjevně nepřiměřeným. Pokud někdo po tobě půjde mačetou a ty vytáhneš koktavý železo, pak je to v pořádku. Ale pokud zaútočí někdo fackama a ty po něm střelíš, tak je to zjevně nepřiměřená obrana. Obrana navíc musí trvat jen po dobu trvání útoku. Pokud útočník začne ustupovat a ty ho chceš za každou cenu "dorazit", abys mu dal na pamětnou, pak už se nejedná o nutnou obranu.
Jelikož jsem se tímto dlouhou dobu živil, tak vím, co povídám. Ale každopádně je to vždy nepříjemné, pokud se situace dostane nakonec před soud. Pak už je to hra právníků a ti posuzují událost klidně i celé měsíce a hádají se, jak jsi měl postupovat, přičemž ty jsi měl na to bez právního vzdělání jen zlomky sekund. Proto je vždy lepší, pokud je ta možnost, vyhnout se konfliktu.
19. 01. 2016 v 16:58Off-line Bjorn  (28/184/68)
Mio6602: Tak jsem to myslel, jen jsem nevěděl, jak to správně rozepsat a nechtělo se mi přepisovat to, co jsem se učil v právu.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload