Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Antidepresiva

28. 01. 2016 v 17:41Off-line Anonym
Můžu normálně dojít za dětskou lékařkou? Ona mi asi poradí, jaká antidepresiva, ale s jakými máte vy dobré zkušenosti?
28. 01. 2016 v 17:52Off-line awenIII  (30/182/81)
S antidepresivy většinou nemá dobré zkušenosti nikdo... Můžeš za dětskou lekarkou, ale daleko lepší by byl dětský psycholog, probrat to, co tě trápí, a pokusit se praskum vyhnout, jelikož ty by měli být až úplně poslední možností, když nic jiného nefunguje... Věř tomu nebo ne, ale právě mluvení, a to, že se člověk otevře, dokáže většinu psychických problémů napravit, nebo aspoň výrazně zmírnit... :-)
28. 01. 2016 v 17:55Off-line HardMode.Vesporax  (28/170/60)
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
28. 01. 2016 v 18:06Off-line johnj  (40/186/82)
Mně se osvědčil běh podél řeky, přibližně 4x-6x týdně. Má to tedy spoustu vedlejších účinků jako více zdraví, zesílená imunita, sexy svalnaté nohy a podobné nezajímavé blbosti. Ale dá se s tím žít poměrně spokojeně.
28. 01. 2016 v 19:57Off-line Centaur  (43/177/-)
Já bral neurol a mam s tím dobré zkušenosti.
28. 01. 2016 v 20:12Off-line ozvien  (73/-/-)
Záleží na tom, jestli znáš příčinu svých problémů. Pokud ano, tak já jsem to řešil tak, že jsem trpěl tak dlouho až to přebolelo.
28. 01. 2016 v 20:42Off-line vlasticek  (37/175/80)
Dětská lékařka tě s tím tak leda pošle někam dál. Nevím, proč to chceš, ale já bych to nebral.

Mě kdysi chtěli dát taky něco na nějaké to psychické odblokování a světe div se, pomohla mi kombinace piva a posilovny.
28. 01. 2016 v 20:56Off-line Centaur  (43/177/-)
Kdo neví co je stres a úzkost tak to nikdy nepochopí. Dětem se léky nepodávají na stress jako mají dospělý, ale posílají se do psychologických poraden napřed.
28. 01. 2016 v 21:07Off-line Bahutom  (34/173/60)
Nežer tooo !!! :D nikdy to voe nic neřeší .. spapáš něco, co Ti dodá potřebné látky do mozku ale řeší tohle něco ? Pokud to nebudeš žrát do konce života tak to řešení fakt není :) je potřeba změnit životní styl !!!!!!!!!!! a ne není to těžké
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 01. 2016 v 21:13Off-line jakubkolin  (36/182/84)
Ja neurol bral taky jeste nejakej mam :-) je to pekna sracka...
28. 01. 2016 v 21:16Off-line Centaur  (43/177/-)
Neurol je sračka, která pomáhá na rozdíl od antidepresiva, který tak učiný nejsou a bere je podstatně méně lidí.
28. 01. 2016 v 21:20Off-line jakubkolin  (36/182/84)
Pomaha bych dal aspon u me do uvozovek... to ze kdyz sem si ho vzal jsem bud spal nebo byl vzhuru ale skoro nevnimal to se neda rict ze by to pomohlo do realnyho zivota :-)
28. 01. 2016 v 21:26Off-line Centaur  (43/177/-)
Tak to mělo na tebe vedlejší účinky což je normální, že na někoho nemůže stejný lék působit stejně. Od toho jsou další léky. Ale neurol je klasika a předepisuje jako první. Mě osobně pomohl , bolesti hlavy přešly a mohl sem i lépe spát. Pokud bych se měl rozhodnout znova byl by to opět neurol.
28. 01. 2016 v 21:31Off-line jakubkolin  (36/182/84)
Ja ho radsi hned prestal brat :-)
28. 01. 2016 v 22:04Off-line tomicek93  (30/-/-)
Antidepresiva beru jen jako nutné zlo... když si vzpomenu na to svinstvo, co jsem bral jako například Citalec, Risperidon, Atarax a Elicea, po tom jsem skoro nespal a byl mátožný... Daleko horší byl ale Stilnox, to je "dobrý sluha ale zlý pán", sice mi pomohl usnout ale jednou jsem se kvůli němu málem zabil.
28. 01. 2016 v 22:38Off-line Anonym
Neurol neřešte, ten mi nic neudělal.
28. 01. 2016 v 22:42Off-line Centaur  (43/177/-)
No tak potom už sedativ ale ten je pro echt psychiatrické případy
28. 01. 2016 v 22:48Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Tak Antidepresiva nezačínají a nekončí jen u Neurolu. :-P
28. 01. 2016 v 22:50Off-line sukkh  (42/-/-)
TwojTatko: na AD nemoze byt clovek zavisly, ale moze mat syndrom z vysadenia, preto treba ich davku znizovat postupne. Vola sa to "tapering".
Benzodiazepiny su silno navykove.

Centaur, jakubkolin: V dnesnej dobe existuju okrem antidepresiv a benzodiazepinov na uzkost aj dalsie latky, ako napr. buspiron, hydroxyzin a gabapentin. Niektore z nich maju menej vedlajsich ucinkov a su lepsie.
28. 01. 2016 v 22:50Off-line sukkh  (42/-/-)
Lukino_Luk: Neurol (alprazolam) je benzodiazepin, nie antidepresivum.
28. 01. 2016 v 22:51Off-line StranissimoPazzo  (24/175/63)
Beru Asentru 50 a zatím jsou vedlejší účinky jen to, že se budím hrozně brzy ráno a taky mívám bolesti břicha, ale myslím, že za tu psychickou úlevu to stojí, pokud to člověk nehodlá brát celý život :) dlouho jsem se bránil práškům, ale už se to nedalo, myslím, že to nic tak hrozného není a holt je to někdy nutné... Já mívám konkrétně obsese, ale asentra je obecně na úzkostné a depresivní stavy...
28. 01. 2016 v 22:53Off-line sukkh  (42/-/-)
Inak su stavy, kedy sa bez liekov neda fungovat, alebo iba velmi uboho...ale to ludia, ktori to nezazili nepochopia :)
28. 01. 2016 v 22:54Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Sukkh: No vidíš, ještě ke všemu. :-P
28. 01. 2016 v 22:57Off-line Centaur  (43/177/-)
Já treba trpím tim, že mám dny, kdy nevycházím z baráku. I dnes mám treba stavy, kdy mi trvá i 4 hodiny než se přemluvím do obchodu. říká se tomu Agorafobie.
28. 01. 2016 v 23:02Off-line sukkh  (42/-/-)
Centaur:

"Buspiron je indikován u úzkostných poruch, zejména u generalizované úzkosti.Buspiron má klinický účinek srovnatelný s běžně užívanými benzodiazepinovými anxiolytiky.Na rozdíl od nich má několik výhod: neovlivňuje psychomotorické funkce, nevyvolává sedaci,nepotencuje látky vyvolávající centrální depresi (alkohol, benzodiazepiny a řada dalších psychofarmak), nemá návykový potenciál, má minimum lékových interakcí a je dobře tolerován.Jeho nevýhodou je pozdní nástup anxiolytického účinku, který se objevuje po dvou týdnech nebo později."
28. 01. 2016 v 23:05Off-line sukkh  (42/-/-)
Centaur socialna fobia a agorafobia su uzkostne poruchy, takze by ti to mozno mohlo pomoct. Skus.
28. 01. 2016 v 23:07Off-line Centaur  (43/177/-)
Na každého to ale působí jinak. Léků ubývá. Řada co byla k dostání už se dávno neprodává. Vše se řeší Terapiemi.
28. 01. 2016 v 23:14Off-line sukkh  (42/-/-)
Buspiron je nova latka...

Niektore anxiolytika mozes brat cely zivot, ale benzaky nie...
28. 01. 2016 v 23:21Off-line Centaur  (43/177/-)
No moc pěkné recenze na to nejsou zrovna. Musel bych se poradit s doktorkou. Antidepresiv je pro nás málo. Aurorix, Welbutrin atd. AD se vyhýbám. Buspiron zas tak nový není koukám.
28. 01. 2016 v 23:31Off-line sukkh  (42/-/-)
Novsi ako SSRI :)
Je to anxiolytikum, nie AD.
Porad sa :)
28. 01. 2016 v 23:34Off-line sukkh  (42/-/-)
Potom su tu este hydroxyzin a gabapentin a dalsie. Treba skusat.
28. 01. 2016 v 23:35Off-line Centaur  (43/177/-)
Čtu o tom. Zatím sou plné diskuse o tom jaké má vedlejší učinky a jeto teda masakr. Tohle mi asi doktorka hned tak nepředepíše jak tak pozoruju :-D
28. 01. 2016 v 23:38Off-line Centaur  (43/177/-)
Nemůžu jen tak od boku zkoušet. Vysadit léky není sranda a jen tak z hecu si přejít na další. Zeptat se můžu, ale sám na blint to zkoušet nebudu. To by mi paní mudr vyprášila kožich.
28. 01. 2016 v 23:42Off-line sukkh  (42/-/-)
Tak to je jasne :)

Inak na dalsie citanie...
https://en.wikipedia.org/wiki/Anxiolytic#…
28. 01. 2016 v 23:48Off-line Centaur  (43/177/-)
Já už to mam vymyšlené :-) Skončím jako poustevník v naprosté izolaci :-D Mladej už nejsem a tak mi vlastně už společnost nechybí :-D
29. 01. 2016 v 10:24Off-line colombo  (102/192/90)
Nestačím se divit, kolik lidí je na antidepresivech... :O
29. 01. 2016 v 18:18Off-line FrancoXPERIA  (37/171/78)
Tazateli odpovím tak, že většina antidepresiv se nepíše pod 18. rok věku. Pokud to tvoje situace vyžaduje, je na místě komplexní vyšetření a určení diagnozy. Psát léky na to, že mi dnes není dobře a asi mám depku, není zrovna ideální řešení.

Co se týká Neurolu, tak je to silně návykový benzodiazepamin. Je perfektní při náhlé atace, při potřebě rychlého usnutí, atp. Na dlouhodobou léčbu se nehodí, jelikož skrz svojí návykovost je potřeba zvyšovat dávky, aby pacient pocítil úlevu. Vysazování Neurolu navíc doprovází nepříjemné nežádoucí účinky z vysazení. Dalším faktem je, že na Neurol se nesmí pít alkohol.

AD - antidepresiva jsou léky nové generace, které nejsou návykové a které působí nikoliv tlumivě (sedativně) na určitá centra v mozku, nýbrž přímo na receptory vychytavající serotonin. Dokáží jeho zpětným vychytáváním "ucpat" kanálky, kterými serotonin odchází a držet jej déle v mozku, čimž navozují psychickou pohodu. Antidepresiva je třeba brát pravidelně, zpočátku léčby se může objevit pár nežádoucích účinků, než se látka ustálí v krevní hladině, poté již nebývají vážné problémy. Vysazování však také nesmí být rychlé. Není ovšem potřeba navyšovat dávky. Může se i občas střídmě pít, dokonce i vyložené ožrátí se většinou škody nenadělá.

Zkrátím to - je mnoho různých účinných látek a každé jsou ideální na něco jiného, případně se volí kombinace. Nejúčinější a nejnovější jsou ze skupiny SSRI:

Nejlepší zkušenosti jsou s citalopramem (citalec), který je perfektní na záchvaty úzkosti, sklony k depresím, případně agorafobické jednání. Při potřebě zvýšení aktivity, tzn., že pacient je spíše depresivní, pasivní až submisivní, nic ho nezajímá, vzdal svůj život, je vhodné jej kombinovat s lékem, který povzbuzuje - např. venlafaxin (Argofan).
Druhým dobrým lékem je sertralin (Asentra) či fluoxetin (Prozac), případně paroxetin (Remood). Každému sedne jiná účinná látka, proto není divné, když jich člověk vyzkouší víc, než natrefí na to, která mu sedne :-)
06. 02. 2016 v 22:33Off-line Betonica  (39/191/93)
@FrancoXPERIA: Skvěle napsané! Jen nesouhlasím s citalopramem, že je nejlepší. Také SSRI nejsou nejúčinnější, jsou specificky účinné.

Všechny léky mají vedlejší účinky, léky působící na centr. nervovou soustavu pak mohou mít dost nepředvídatelné účinky. A konkrétně SSRI mají jasně na svědomí pokles libida, suicidální sklony v počátku léčby, což třeba SARI (trazodon) nemají.

Na deprese spojené s úzkostí se ze skupiny SSRI víc hodí escitalopram (Cipralex) než citalopram (Citalec), ještě lépe pak tlumí úzkostí právě SARI trazodon (T***tico), které navíc netlumí libido a navozuje lepší spánek.

A je hafo dalších léků specificky cílených: deprese+povzbuzení, deprese+tlumení, deprese+OCD, bipolární afektivní a tuna dalších.

Rozhodně se vyhnout Neurolu, Lexaurinu, Xanaxu, Rivotrilu a dalším pomocníčkům...


Za dětskou lékařkou jít samozřejmě můžeš. Snad se bude snažit vyhnout se antidepresivům. Pokud to nepůjde, tak doufám, ze ti napíše minimální dávky a případně postupně budete zvyšovat... Bacha na to, sice nejsou návyková, ale ani úplně bez kazu taky ne.

A zkus i byliny: třezalka (nekombinovat s AD), kozlík, máta, meduňka a další.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload