Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Výběr vejšky

01. 04. 2013 v 13:32Off-line Anonym
Ahoj,
když už se tu řeší ty vysoké školy, tak já bych chtěl taky na vejšku - na psychologa. Teď jsem ve třeťáku, ale studuju průmyslovku elektrotechnickou. Na ČVUT jít nechci, bavil by mi víc psycholog. Nebudu mít problémy s učením? Psychologie je předmět, který se na střední pochopitelně neučim ani náhodou.
Je tam kámoška ve 2.ročníku a říkala, že nějaký lidi (teda hlavně kluci) taky chodili na strojárnu nebo na dopravku a zvládají tu vysokou celkem v pohodě.
Tak nevim, je psychologie těžká? Prý tolika ne (říkala kámoška) a mě by to bavilo:-D mám k tomu trochu vztah už z dětství :))
01. 04. 2013 v 14:39Off-line sexygayy94  (29/-/-)
Heh ja chci byt taky psycholog :D
01. 04. 2013 v 15:28Off-line Davidhrda  (30/173/65)
Určitě je psychologie přinejmenším zajímavá, otázkou je spíše uplatnění. V budoucnu zvažuji studium pedagogické psychologie, ale předtím, bych chtěl mít za sebou už studium něčeho, co bude jistota. :)
01. 04. 2013 v 17:19Off-line alamotx  (36/-/-)
Psychologů je dneska spoustu. Spíš se podívej i po jiných technických školách než je ČVUT, jestli chceš na vysokou a najít pak uplatnění v oboru.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
01. 04. 2013 v 18:04Off-line Anonym
Alamotx - když já bych toho psychologa rád.
01. 04. 2013 v 19:23Off-line alamotx  (36/-/-)
V tom případě radím poptat se lidí, kteří psychologii studují/studovali. Každá z fakult je jiná. Taky si projdi seznam předmětů, které tě tam čekají - určitě tak předejdeš deziluzi z vysněného oboru.
01. 04. 2013 v 20:45Off-line Rover  (37/189/73)
Pro inspiraci, na kterou ze škol se zaměřit, mrkni sem http://zpravy.ihned.cz/…a-fss-v-brne
Je asi potřeba si projít požadavky na přijímačky a začít makat. Dostat se na psychologii napoprvý je velký štěstí i u absolventů gymplu, který by měli být teoreticky nejlíp připravený.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 04. 2013 v 20:50Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Všichni psychologové a psychiatři se kterejma sem se setkal byli neschopní lemplové
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
01. 10. 2014 v 16:02Off-line Falco  (32/185/90)
Ono jedna věc je "myslím si, že by mě mohla bavit psychologie, tak to půjdu studovat" a druhá "vím, že chci studovat psychologii a něco pro to dělám". Pokud nejsi druhý případ, můžeš se s přijetím na téměř jakoukoliv psychologii rozloučit! Neber to ode mě jako urážku, ale já sám jsem u přijímaček (konkrétně na FF UK) několikrát byl (nikoliv jako účastník, pouze jako doprovod) a ti lidi, které berou, jsou fakt třídy! Mají načtené desítky odborných knih, spoustu osvědčení o praxi a přesně daný směr, kterým chtějí jít. Příprava na přijímačky na psychologii bohužel není v řádech dnů, ani týdnů, ale spíše roků! Každopádně kdybys to chtěl zkusit, přeju hodně štěstí :)
01. 10. 2014 v 20:55Off-line AnsdrewR  (28/190/70)
V jistým věku imo chce studovat psychologii skoro každý. Každopádně je to v pohodě z toho hlediska, že to není těžké. Technika je těžší, pochopitelně.

Zamysli se ale nad tím, nakolik je to skutečné tvá vášeň. Ono totiž když budeš studovat techniku, tak jsi ten na trhu práce nejžádanější a to odpovídá i tvému platu. I podnikání s ČVUT je něco jiného než podnikání s diplomem z psychologie. S Matu***ou z průmky máš možná víc peněz něj jako vystudovanej psycholog z oboru.

Takže se nad tím pořádně zamysli jestli je to skutečně tvá vášeň ;-)
01. 10. 2014 v 21:56Off-line Titan24  (30/168/56)
Je to hodně teorie, kterou asi málokdy uplatníš v praxi. Prostě jen biflování se pouček, termínů, historie vývoje oboru a psychologických směrů. My máme psychologii povinnou na PedF UK, protože učitelé musí mít aspoň základy tohoto oboru, ale jestli některé ty metody užiju v praxi bůh ví...
01. 10. 2014 v 21:59Off-line comrade  (39/195/102)
Jo psychologie jsou jenom kýče, které už stejně každý zná z běžného života. Na to ani k žádnému psychologovi není potřeba chodit.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload