Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Program na přepis řeči

11. 03. 2016 v 14:14Off-line david1055  (30/168/55)
Dobrý den chci se zeptat jestli existuje program na pc když něco řeknu tak ono to napíše do nějakého programu děkuji
11. 03. 2016 v 15:33Off-line Vlado2  (61/180/80)
Asi tě zklamu. Google sice podobných prográmků nabízí přímo přehršli, ale žádný z nich není univerzálně použitelný. Resp. všechny se dožadují bezvadné výslovnosti, dokonalé hlasové modulace, velice kvalitního řečového mikrofonu atd.
To, co ti nabízí Google on-line (a některé androidní vynálezy) je asi tak kvalitní, jako free OCR aplikace na přepis ručně psaného textu – k ničemu. Ty relativně kvalitnější prográmky jsou dost drahé a u soudů se bez valného úspěchu zkoušejí už od r. 2008.
Samotný program je dost velký bumbrlíček – potřebuješ minimálně půlmilionovou slovní zásobu a dostatečně svižný počítač. Následně musíš v textu kontrolovat každé slovo, opravovat nepřesnosti a chyby, plus doplňovat interpunkci a formátovat, což v souhrnu zabere podstatně více času, než přímé psaní.
11. 03. 2016 v 15:50Off-line david1055  (30/168/55)
Vlado2 děkuji
11. 03. 2016 v 20:09Off-line tropikboy  (37/178/72)
Newton dictate, ale je to drahá záležitost. Chce to kvalitní mikrofon, výkonný počítač a nejnovější verzi programu, která na rozdíl od předchozích zapisuje správně. Já to používal v práci, trvá dost hodin než se naučíš správně diktovat a než se program naučí tvůj hlas, ale pak to přepisuje skoro bez chyb. Čísla, zkratky a cizí slova, pokud jich je hodně, je lepší napsat ručně než hláskovat po jednom písmenu.

Výhodou takového programu je, že při diktování se můžu více se dívat do materiálu a mám obě ruce volné, takže můžu lépe pracovat s materiálem, zatímco při psaní je potřeba mít obě ruce na klávesnici.
12. 03. 2016 v 20:33Off-line david1055  (30/168/55)
Tropikboy:Děkuji ti
12. 03. 2016 v 20:51Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Já mám docela kvalitní už předinstalovanej v telefonu (iphone 5S) na počítač to nepotřebuju, píšu všema deseti (jedna z pěti opravdu užitečných věcí, které mě naučili ve škole). Jinak i po něm toho musím dost opravit, ale sám nabízí další varianty, takže v 90% případů to nemusím přepisovat ručně, navíc se dokáže učit, takže je čím dál lepší. Pravda, co tu píšou ostatní je, že si to opravdu potrpí na přednes, protože takový ty zvuky typu úh/éh (když přemejšlíš, co vlastně napsat) se to snaží přeložit jako slova. Takže, když už to používám, tak si opravdu rozmyslím, co chci "napsat", a delší zprávy "píšu" třeba po dvou, nebo i více částech. Taky to nemá rádo nespisovnou češtinu a z některejch moravizmů popř. brněnskýho hantecu to doslova šílí. A největší haluz je, když mluvíš "čengliš" př.: (Zkontroluj to/Vočekuj to; Dosáhl jsem další úrovně/Rýčnul sem nextlevl) To fakt nedává a i jako náhradu nabízí kraviny.
12. 03. 2016 v 20:54Off-line david1055  (30/168/55)
ShiroReloded :Děkuji
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload