Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Fimóza - jak vyliečit?

14. 03. 2016 v 12:09Off-line Anonym
Ma niekto problem s fimozou,ja mam a chcel by som to nejak liečit,je tu niekto kto si to nejak vyliečil?
14. 03. 2016 v 12:37Off-line Doc  (33/-/-)
Okopíruji odpověď ze zpovědnice, kde jsem odpovídal na podobný dotaz před několika dny. Odpověď je trochu delší, ale aspoň si člověk počte...

Dříve platilo, že každá fimóza se prostě vyřešila obřízkou. Vypadalo to, jak je obřízka výhodná. Zastánci argumentovali, že vymýtí spinocelulární karcinom penisu, který se v Africe díky obřízce nevyskytuje. Zajímavý fakt je ten, že v Evropě je incidence karcinomu penisu velice nízká, a to díky vysoké hygienické úrovni. Na blízkém východě žádná hygiena v dávnověku nebyla, což byl historický důvod obřízky, tedy nedostatek vody pro každodenní hygienu (a nejen genitálu).

Dnes v první volbě doporučují obřízku jen ti, kteří z toho mají peníze (tedy bezcharakterní urologové).

V USA je obřízka velice častým výkonem u narozených chlapců, bohužel se zjišťuje, že celoživotní expozice žaludu okolnímu prostředí (i tomu nejjemnějšímu spodnímu prádlu) skýtá nebezpečí anestezie žaludu, neboť povrch žaludu není od přírody stavěn být nechráněn. A proto dojde k reaktivnímu zmnožení vrstev pokožky, čímž se volná nervová zakončení dostanou hlouběji, tím klesá míra dráždivosti a muži ve středním věku mají pak mnohdy potíže s dosažením orgasmu. Proto se za "velkou louží" rozmáhají metody "foreskin restoration", kdy si natahují kůži penisu pod žaludem, aby si vytvořili neo-předkožku, čímž by žalud byl opět zakrytý a počet vrstev "zrohovatělé" pokožky by se opět snížil.

NYNÍ K JÁDRU VĚCI. Konzervativní léčba zúžené předkožky spočívá v roztahování v teplé vodě, příp. v kombinaci s lokální aplikací glukokortikoidních steroidů (nejčastěji triamcinolonu). Triamcinolon patří do 2. skupiny (ze 4) topických steroidních přípravků, a tedy není moc šetrný. Sám jsem s ním neměl dobré zkušenosti, neboť vysoce zjemní kůži (běžně nežádoucí účinek se nyní stává hlavním terapeutickým), čímž však vzniká nebezpečí trhlin při sebemenším pokusu o lehké přetažení (jak se zúžení prstenec předkožky napne, tak tam jsou hned trhliny, které se jizví a stav se více a více zhoršuje).

Mně se osvědčilo roztahování v teplé vodě. Nejdříve je nutné kůži penisu (a tedy i předkožku) zjemnit koupelí / máčením v teplé vodě. 10 minut by mělo stačit (teplota cca 40 °C). Pak předkožku stáhnete, co to jen jde, ale aby to nebolelo nebo nevznikaly viditelné trhliny. Takto udržujete předkožku staženou zhruba 15 minut. Cvičení je vhodné provádět na erigovaném penisu (= tj. když stojí), neboť žalud významně zvětší svůj objem a předkožka je silně napínána i při minimálním stažení. Nabízí se otázka, že 15 minut erekce nevydrží, tak si holt musí chlap rukou pomoci. Lehce si ho přihoňovat. 15minutové sezení je vhodné opakovat 2x denně (např. ráno a večer), po několika týdnech (dle mých zkušeností) je reálné dospět do stavu plného přetažení předkožky. Určitě je to ale lepší, než se stydět před doktorem nebo rodiči, když o tom budete mluvit. Takto můžete v klidu roztahovat a nikdo o tom vědět nebude.

S pozdravem D.
14. 03. 2016 v 18:30Off-line payafefe  (25/-/-)
Takže jsi dvakrát deně napouštěl hořkou vanu?...
14. 03. 2016 v 18:46Off-line Doc  (33/-/-)
@payafefe
Nemusíš se namáčet celý, stačí do nějaké nádobky napustit vodu požadované teploty a máčet jenom úd. :)
14. 03. 2016 v 20:29Off-line PavelKalvoda  (56/186/80)
Jj...kdyz mi bylo 10 let, tak mi doktorka rekla o skolni prohlidce, abych prisel s tatou do ordinace - dycky se nam koukali na s***ny. tam se mi na nej koukla jeste jednou a poslala me do cekarny a tatu si tam nechala. aniz jsem cokoli tusil, jsme potom sli na chirurgii... to co nasledovalo bych nikomu nepral. tata se sestrou me drzeli nebo spis na mne kleceli a doktor mi ho rezal skalpelem bez jakekoli anesteze... a ja rval bolesti. pak jsem nemohl tejden chodit a nemohl jsem "na malou" protoze to strasne bolelo... korunu tomu nasadila tridni ucitelka, kter pred celou tridou vyzvidala, s cim jsem byl cely den u lekare. fuj jeste dneska mi z toho beha mraz po zadech
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
04. 04. 2016 v 08:13Off-line Antiochos  (51/179/85)
Pavle Dělám v nemocnici a proto vím že to co píšeš je velká kravina.Nikomu by neřezali předkožku bez umrtvení .Nechápu tyto kecy.Anestetikum existovalo určitě i v době když ti bylo deset.Komu to dělají bez ní jsou možná nějací křováci z pralesa.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 04. 2016 v 00:36Off-line gin  (63/184/120)
Milý Antioche, tady Antonius.

Táráš tu nesmysle. pro fimózu je řezání to poslední k léčení.
05. 04. 2016 v 08:01Off-line Radek1951  (72/175/75)
Obřízku jsem absolvoval cca před 10 lety ze zdravotních důvodů. Byla dělána v úplné anestezii, z nemocnice jsem šel domů třetí den dopoledene. Takže mi připadá jako pitomost to, co píše PavelKalvoda, navíc u dítěte.
Všechno dopadlo výborně, hodně mi pomohly koupele penisu v heřmánku (do kelímku od jogurtu vlažný heřmánkový odvar ne cca 15 minut, 3x denně).
12. 04. 2016 v 13:57Off-line PavelKalvoda  (56/186/80)
Antichios - pracovat v nemocnici můžeš. Ale Tvůj příspěvek však vyvolává dojem, že si u toho zákroku byl přítomen. Já zas nechápu jistotu Tvého tvrzení. Kraviny nepíšu, páč nejsem kráva. Anestetikum určitě v té době existovalo, bohužel ho lékař nepoužil, i když to nebyl křovák z pralesa. Mně neufikly celou předkožku, ale "pouze" ji rozřízli ve spodní části u uzdičky, aby se rozšířila. A z ordinace jsem pajdal rovnou do školy. Mám víc zážitků z našeho zdravotnictví, které mi připadají, jako pitomost (Radek1951), přesto se staly.
12. 04. 2016 v 18:38Off-line misanek007  (24/-/-)
Gin: ty asi nejsi lekar tak nedelej chytreho a radsi zhubni to obrovskou nadvahu kdyz ses tak moc doktor
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 04. 2016 v 21:22Off-line gin  (63/184/120)
Lékař nejsem, ale mám tu problematiku důkladně nastudovanou. Pokud nejsi šedesátiletý počítačový kriminálník a je ti opravdu šestnáct, tak se můžeš podívat, co je o tom na těchto stránkách: www.strankyprokluky.cz
12. 04. 2016 v 21:57Off-line BussterX  (103/130/150)
Já to tušil že gin jede jen po chlapečkách :DD
12. 04. 2016 v 21:59Off-line misanek007  (24/-/-)
Mam anginu
13. 04. 2016 v 06:36Off-line gin  (63/184/120)
Blbovina, už ani osvětu mezi nimi nedělám, všechny posílám k MUDr Staňkovi.
14. 04. 2016 v 12:00Off-line esthetique  (40/-/-)
No pro vsechny zaprisahle milovniky dam do svyho profilu par (cizich anonymnich, samozrejme) fotek "JAK TAKE MUZE DOPADNOUT OBRIZKA" aby pripadni 'zajemci' volili pokud mozno mene invazivni metody....
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload