Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Proč většina lidí soudí knihu podle obalu?

02. 04. 2016 v 15:16Off-line Anonym
Proč většina lidí (tady i jinde) soudí knihu podle obalu?
(Jak se oblíká, vypadá,atd)
02. 04. 2016 v 15:32Off-line Radek1951  (72/175/75)
Protože je to to první, co na knize vidí. Prakticky u všeho hodně záleží na tom, jaký věc (a vlastně i člověk) udělá první dojem.
02. 04. 2016 v 17:53Off-line Sailing  (44/188/95)
Když budeš mít v obchodě v regálu dva pytlíky rýže, jeden bude obyčejný papírový a na něm napsáno fixou "Rýže" a druhý, krásný, lesklý, barevný, parádní grafika. Kterou rýži si koupíš? Asi tu hezčí, viď? Z mé zkušenosti prodejce na Aukru vím, že "obal" prodává, prodává krásně nafocený předmět. A takhle to je i u lidí, jeden můj kolega jednou vyprávěl o jednom klukovi, že vnitřně je strašně hodnej, milej, ale jeho vizáž v něm vyvolává chuť mu dát pěstí... :)
03. 04. 2016 v 19:41Off-line esthetique  (41/-/-)
Precist knihu trva strasne dlouho a je to velmi pracne. omrknout obal zvladnes za chvilku.
je to smutne, ale vsichni pouze a neustale jen nakupujeme. bohuzel i pokud jde o vztahy. a nakupujeme podle obalu, nikoliv obsahu. smutne, ale pravdive...
03. 04. 2016 v 19:46Off-line igy  (38/173/81)
Si zkus někdy v knihkupectví přečíst celou knihu než si ji koupíš :))
Bohužel, pak si často koupíš knihu, která není tak dobrá, jak vypadala a holt jsi utratil zbytečně. Ale zábavnou knihu s hnusným obalem by sis určitě i ty koupil jedině na doporučení kamaráda...
03. 04. 2016 v 20:57Off-line BussterX  (103/130/150)
Hezkej obal má upoutat pozornost, hnusný obal má možná kvalitnější obsah, jenže když obal nenaláká pozornost nebo vyloženě odpuzuje tak lidi sáhnou po horším obsahu s pěkným obalem prostě proto že se rádi obklopujeme hezkými věcmi...
můžu si stokrát říkat, že má někdo úúúúúžasnou povahu a krásnou duši, ale pohled na 4 tučné brady a chlupatý špekatý rosol mně k někomu nepřitáhne a jsem schopen ho brát jako kamaráda ale čistou láskou k němu nezahořím :D

kolik let má zakladatel této debaty? 20? 30? chodil by se sedumdesátníkem jen proto že má úžasnou povahu? no asi ne že... tak o co se tady snaží zas pan moralista :P
03. 04. 2016 v 21:06Off-line JenHalucinace  (103/230/-)
Sailing: Mám rád minimalistické obaly. Vzal bych si tu, která by vypadala obyčejněji.
03. 04. 2016 v 21:10Off-line BussterX  (103/130/150)
Jen haluška: já vypadám velmi velmi obyčejněji.... :*
03. 04. 2016 v 21:20Off-line BussterX  (103/130/150)
Bestfiend - a ty povrchní i***t nejsi a budeš chodit se stodvacetikilovým padesátníkem... :*
03. 04. 2016 v 21:54Off-line Jan1993  (31/-/-)
Představ si bezdomovce, je to sice extrémní případ, ale i tak. Je tam či byla mezi nima i nějaká skupina vysokoškoláků, tedy dá se hodnotit, že to jsou určitě inteligentní lidé, kteří něco ví. Ale vypadají zanedbaně, příliš nevoní, nemají žádné finanční zázemí...To přeci nemůže zaujmout. Nebo ano? To není o tom, jaký kdo má obličej, zuby nebo třeba postavu, ale jak se prezentuje světu. Jestli se holí, voní, pracuje...Mě třeba strašně vadí gramatické chyby, nevím proč, ale tak to prostě mám. Někdo, kdo špatně napíše s/z, i/y, je dle mého názoru někdo, kdo nemá vzdělání, nerealizuje se...Klidně i když má nějakou chorobu, tak mi to prostě vadí, tyto závažné gramatické chyby. Také se mi nelíbí slizáci, to poznáš během deseti minut, jak se ten člověk prezentuje a mě když někdo příjde slizký, tak to prostě nedám a nechci s ním nic mít. Další věc je určitě styl oblékání, ponožky v sandálech, to je konec, army styl také, roztrhané oblečení samozřejmě také. Vůně je také důležitá, kdo chce chodit s někým, kdo smrdí? Nikdo přeci...Každý trochu soudí knihu podle obalu, úplně každý. Určitě i ty, anonyme ;-).
04. 04. 2016 v 12:33Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Ale co je to hezký obal? Někdo tady dával příklad s rýží. To já bych sáhnul po té obyčejně zabalené s nápisem napsaným fixou, protože nějaké kýčovité barvičky a lesky jsou paradoxně ošklivější a obyčejnější než ta fixa. :-P

V každém případě, i když si někdo vybere toho, pro ostatní ošklivého, tak si ho beztak vybral podle obalu. Jen s tím rozdílem, že má jiný vkus než ti ostatní.
04. 04. 2016 v 12:42Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Jan: Jak to tak čtu, tak žádný člověk na planetě pro tebe není vhodný, ty potřebuješ prince z pohádek. Ale i ti mají vady, málokterý je dokonalý. Checht :-P
14. 04. 2016 v 02:27Off-line 204.14.188.53  (23/168/48)
Je to logické,protože obal je to první,co na knize vidíš.
Vnitřek může být sebehezčí,dokonalý,ale když je shnilý a odpudivý obal,nenaděláš s tím nic.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload