Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Vysvětlíte mi někdo rozdíl mezi čísly googol a googolplex?

19. 04. 2016 v 17:58Off-line Anonym
Ahoj, asi všichni znáte čísla googol, googolplex, googolduplex atd...
Googol je vlastně 1 následovaná sto nulami. Pak je tu googlplex kde mně zarazilo, že se nejvejde do vesmíru. Ačkoliv nejde napsat čísly tak je definice taková to: 1 následovaná googolem. A jsme u problému. Googol je jednička následovaná sto nulami. Googolplex je pak 1 následovaná jedním googolem. Což je 1 následovaná sto nulami. Doufám, že jsem to vysvětlil a že jste to pochopily. Prostě nevidím rozdíl mezi googolem a googolplexem. Pokud je googol 1 a za ní 100 nul a googolplex je 1 následovaný googolem(který má 100 nul) pak logicky googolplex je rovněž následován 100 nulami.
19. 04. 2016 v 18:57Off-line igy  (38/173/81)
"Googolplex je pak 1 následovaná jedním googolem NUL." To poslední slovo, které ti uteklo, je důležité ;) Vyjádřeno mocninami googol je 10^100, googolplex je 10^(10^100).

P.S. Do teď jsem o těch číslech neslyšel, ale logicky mě hned napadlo, jak to je, a rychlé googlování mi to potvrdilo. Tak si říkám, kde je v dnešním školství chyba, když se v něm má být důraz právě na logické myšlení a schopnost vyhledávat informace.
19. 04. 2016 v 19:29Off-line densiel  (26/171/66)
Na wikině je to opravdu trošku divně takže jak si to vysvětloval máš pravdu. Je tam napsáno, že googolplex je 1 následovaná goolem což by odpovídalo tvé teorii ovšem googolplex je 10 na googol. Googol je 10 na 100. Jinak googol lze napsat, googolplex však nikoliv.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload