Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Mladistvý na Královéhradecku znásilňoval spolužáka na toaletách

18. 05. 2016 v 10:55Off-line Gino57  (103/130/150)
Chlapecké toalety jedné ze základních škol na Královéhradecku se na podzim 2014 staly místem, na kterém jeden ze žáků znásilňoval mladšího spolužáka. Dnes již mladistvý hoch byl za tento trestný čin a za ohrožování výchovy dítěte v úterý u Krajského soudu v Hradci Králové odsouzen na 2,5 roku. Trest mu však byl podmíněně odložen na zkušební dobu tří let.
(Co na to říkáte?)
18. 05. 2016 v 11:35Off-line tropikboy  (37/178/72)
Těžko hodnotit přiměřenost trestu bez bližších znalostí

Ve zprávě není uvedeno, o jaký druh pohlavního styku šlo. Může jít například o osahávání nebo vyžadování onanie, to vše z hlediska trestního zákoníku patří pod pohlavní styk.

Trestný čin znásilnění podle § 185 trestního zákoníku oproti úpravě před rokem 2010 zahrnuje jakýkoli "pohlavní styk", nejen soulož, orální nebo anální, který je uveden v odstavci 2 s vyšší trestní sazbou 2 až 10 let oproti odstavci 1, kde je sazba 1 až 5 let. V případě, že poškozeným je osoba mladší patnácti let, půjde bez ohledu na druh pohlavního styku o odstavec 3 se sazbou 5 až 12 let (i proto věc projednával krajský soud).

Trestní sazba v případě mladistvého činí polovinu, ne však více než 1 až 5 let. (To považuji za problém, horní hranice 5 let je příliš nízká. Výjimka je jen u kvalifikované vraždy, kde jde uložit 10 let). Soud musel ukládat trest v sazbě 1 až 5 let.

Pro výši trestu u mladistvého má navíc velký vliv, jestli mu v době spáchání bylo 15, nebo 17. Nicméně rozdíl mezi pachatelem a poškozeným činil 5 let, což je dost (poškozenému nemohlo být víc než 12). Z článku na novinkách jsem vyčetl, že pachatel je vylízaný ("Jeho intelekt se podle znalců pohybuje na dolním okraji pásma populačního podprůměru.").

Soud uložil podmínku a zároveň ochrannou výchovu (pasťák). Psycholog uvedl, že agrese je u pachatele způsobem řešení sporu. Myslím, že během během pobytu v pasťáku se dopustí k jednání, které bude důvodem pro nařízení výkonu trestu, takže ve vězení stejně skončí.


http://www.novinky.cz/…odminku.html
18. 05. 2016 v 12:10Off-line paink  (49/-/-)
Vylizany a to doslova, obaja. To sa stava.
18. 05. 2016 v 12:13Off-line Gino57  (103/130/150)
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
18. 05. 2016 v 12:56Off-line igy  (38/173/81)
Hnus. Hlavně ten výsledek. Moc nízký trest, když dospělý (i když blbý) takhle zneužívá mladého kluka. Ne že by měl jakýkoliv trest šanci ho napravit, zvlášť když to nebylo způsobeno sexuální úchylkou, ale jen jeho obecnou agresitivou.
18. 05. 2016 v 13:53Off-line vasek698  (25/-/-)
Napadlo mě říct něco jako: a u nás mě nikdo neznásilňoval :D Ale asi jednou budu držet s moralistama ;) :D
18. 05. 2016 v 13:59Off-line misanek007  (24/-/-)
Stejne z toho nebude dite tak proc to resi ok
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
18. 05. 2016 v 14:48Off-line Vlado2  (61/180/80)
Není nad čím se pohoršovat. Uvědomte si, že znalec označil obžalovaného (i poškozeného) za jedince, jejichž IQ se pohybuje (dle staršího názvosloví) na rozhraní d***lity a i*****lity.
Pro neznalé: Podobní exoti jsou velice omezeně vzdělavatelní, sociálně minimálně přizpůsobiví, naprosto nesamostatní, trvale funkčně negramotní, převažuje u nich pudové jednání nad rozumovým a po sexuální stránce bývají zcela nevybíraví, resp. preferují ten nejdostupnější objekt. Ale do ústavu je zavřít nelze – tam jsou ještě větší chudinky.
Celý život se budou chovat na úrovni maximálně desetiletého pologramotného dítěte. Každý kantor vám potvrdí, že pokud se nějakým omylem vyskytnou na druhém stupni běžné základky, tak jen čekáte na průser a neuděláte s nimi vůbec nic. Tento stav se nikdy nezmění, jejich život v „normální“ společnosti bude vždy silně problematický a bez trvalého dozoru (a pomoci) těžce rizikový pro společnost.
Jakýkoli trest u nich má časově velice omezený efekt, neboť náprava možná není. Význam podmíněného odsouzení nechápou. Rodiče zjevně nezafungovali, tudíž ochranu společnosti před agresivním jedincem na pár let zajistí ochranná výchova. Ale co potom?
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 05. 2016 v 18:24Off-line AdoprosteAdko  (103/-/-)
Tak vyrastie z neho gay ktory bude tvrdit ze to nema rad odzadu lebo ho znasilnili jebat ho b***cka
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
19. 05. 2016 v 18:49Off-line vasek698  (25/-/-)
To mi připomíná ten vtip, jak přijde syn domů a řekne že je gay. Na to otec zareaguje: přitom jako malej anální sex nesnášel... :D
Berte to s nadsázkou a jako vtip. Taky vím, že je to morbidní ale jde o vtip. :D
19. 05. 2016 v 20:22Off-line AdoprosteAdko  (103/-/-)
Vasek698 ten vtip som cital nedavno na FB
19. 05. 2016 v 20:47Off-line vasek698  (25/-/-)
To je klidně možný, většina lidí zná většinu vtipů právě odtamtud.
20. 05. 2016 v 16:32Off-line esthetique  (41/-/-)
Igy: "dnes jiz mladistvy" naznacuje, ze tenkrat mu nebylo ani 15, protoze pokud se v silenem ceskem pravnim radu orientuju aspon trochu, tak dospely je od 18, mladistvy 15-18, ale muzu se mylit.
takze pokud je dnes jiz mladistvy, tak mu tenkrat bylo 14 a tomu druhymu 11. dva kluci honej na zachodkach ve skole, ten mladsi to prokecne doma, rodice se z toho poserou, jdou na policajty, soud rozhodne v mezich dikce zakona, bulvar ma co psat a IGY MA CO CIST... takze asi tak
pokud jsi u toho nebyl a nevis zcela presne, co se stalo, tak tu kvakas o hovne
takze tak. ha ha ha ha
20. 05. 2016 v 17:17Off-line igy  (38/173/81)
Est: Ok, spletl jsem se, ostatně ty taky - "jeho o pět let mladší oběť", tak jakto 14 a 11? A propos, povídky tohoto typu mě nebaví a případy tohoto typu mě děsí. Jsem na bdsm, ale jenom konsensuální. Cokoliv sexuálního vynuceného je zrůdnost. Nebo snad nesouhlasíš? Tak se nenavážej a nekvákej o hovně, ty hahaha.
21. 05. 2016 v 13:18Off-line esthetique  (41/-/-)
Jeho o pet let mladsi obet je detail, ktery jsem vubec necetl, PROTOZE JE NEPODSTATNY, cisla jsem jen hodil OFF-PAT protoze je uplne jedno, jestli to bylo 15 a 10, 14 a 9 nebo 13 a 11....
JDE O PODSTATU a tou je, ze ceska media opet nezklamala a v honbe za senzaci informovala neuplne nebo lzive.
TO JE PODSTATA
jsem rad, ze uz si rozumime
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload