Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Placené volno při úmrtí

29. 05. 2016 v 17:04Off-line Anonym
Zdravím, dotaz na ty, co se trochu věnují právu...
Placené volno: "1 den k účasti na pohřbu rodiče a sourozence zaměstnance, rodiče a sourozence jeho manžela, jakož i manžela dítěte nebo manžela sourozence zaměstnance a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob"
Kde je uvedeno rodiče/sourozence/atp. manžela, myslíte, že vztahuje se to i na registrovaného partnera?

P.S. Proč není v poradně kategorie Právo?
29. 05. 2016 v 17:10On-line BussterX  (103/130/150)
V poradně není kategorie právo prostě proto že z práva nikomu nestojí tšuráček 8)
29. 05. 2016 v 17:14Off-line johnj  (40/186/82)
A hned je vidět rozdíl mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím, že? Nicméně:

Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na
a) 2 dny při úmrtí manžela, druha nebo dítěte a na další den k účasti na pohřbu těchto osob,
b) 1 den k účasti na pohřbu rodiče a sourozence zaměstnance, rodiče a sourozence jeho manžela, jakož i manžela dítěte nebo manžela sourozence zaměstnance a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob,
c) nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti, a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.

Cé je správně?

Zdroj: NV č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci - příloha
29. 05. 2016 v 17:19Off-line Anonym
Proč C? To mi nesedí vůbec.
Na reg.partnera by to sedělo. Mně jde o případ úmrtí reg.tchána či tchýně...
29. 05. 2016 v 18:58Off-line colombo  (103/192/90)
Anonyme, také si myslím, že kdyby ti na posledním rozloučení se zemřelým záleželo, neřešil bys, zda máš nárok na volno ze zákona a vyřešil bys to např. dovolenou nebo neplaceným volnem.
29. 05. 2016 v 19:46Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Z pohledu práva soukromého je registrované partnerství postaveno na roveň manželství, a pracovní právo, o němž je zde řeč je odvětvím práva soukromého. Takže ano, dostaneš volno, protože reg. partner je v tomto případě ve stejném postavení, jako manžel. ;)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
29. 05. 2016 v 19:50Off-line Anonym
Samozřejmě, že tam půjdu. Co si o mně myslíte?
Jen mě prostě zajímá, jak to je podle práva, abych pak právě věděl, jestli si budu brát dovolenou nebo budu ukazovat parte.
29. 05. 2016 v 20:03Off-line colombo  (103/192/90)
Anonym: parte je ti v tomto případě k ničemu, budeš muset předložit potvrzení od pohřební služby.
30. 05. 2016 v 11:10On-line BussterX  (103/130/150)
Nevím no, mě když umřel po 13ti letým vztahu partner, tak jsem nemával v tehdejším zaměstnání úmrtním listem přestože všichni věděli že su gay, prostě se mi nezdálo důstojný handrkovat se o nějaký nároky, nezdálo se mi to důstojný s ohledu na mě i na mýho mrtvýho přítele... ale jestli ti zakalila tchýně tak to dokážu pochopit 8)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload