Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Kadeřník

09. 06. 2016 v 11:10Off-line Anonym
Znáte nějakou dobrou pražskou školu s oborem kadeřník? Dost by mě to bavilo, ale je mi líto obětovat moje snahy ze základky o samé jedničky tím, že půjdu na nějaký špatný učňák. A myslíte, že je dobrý nápad jít na učňák? Je celkem zažité, že na učňáky chodí většinou ti, co na základce projdou se čtyřkami. Díky.
09. 06. 2016 v 12:22Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Hele, nejlepší škola (prakticky ve všem), je praxe, nevím jak do detailu probíhá školení budoucího kadeřníka, ale pokud chceš jít na učňák, tak se zajímej o propojení s praxí.
09. 06. 2016 v 13:46Off-line BussterX  (103/130/150)
Aji učňák se dá zakončit matu***ou že... i kadeřník může mít úplné středoškolské vzdělání:

KADEŘNÍK
(69-51-H/01)
- tříletý obor středního vzdělání s výučním listem
Obor středního vzdělání s výučním listem je určen pro dívky i chlapce, kteří úspěšně ukončili základní vzdělávání (§ 59 ŠZ)

VLASOVÁ KOSMETIKA
(69-41-L/52)
- nástavbový obor středního vzdělání s matu***ní zkouškou.
Studium je určeno pro absolventy tříletého učebního
oboru 69-51-H/01 kadeřník a je zakončeno matu***ní zkouškou.
09. 06. 2016 v 14:22Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Shiro: Správně a proto je učnák obecně nejlepší škola kam jít po základce, protože učňák je každý druhý týden praxe. Maturanti umějí hovno. :-P

Bohužel se dneska z učňáků stala cílová skupina převážně pro retardy ze zvláštních škol...
09. 06. 2016 v 15:53Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Lukino Luk: To není pravda, já mám matu***u, umím psát na klávesnici všema deseti a dovedu si spočítat daně. Ne, že by mě tyhle 2 dovednosti uživily, ale rozhodně něco umím.

A omlouvám se za spam
09. 06. 2016 v 16:42Off-line Zdendyss  (26/-/-)
Myslim si, že je blbost brát to tak, že člověk, kterej studuje na učňáku je tupec a ten, co studuje střední školu je génius a dostane práci všude :) Já sám jsem sice na střední, ale to je převážně proto, že si neumim představit, že bych stál někde ve fabrice u soustruhu :) Ale samozřejmě to někdo dělat musí a někoho to baví :D Jinak s kadeřnickou školou ti neporadim, ani to by mě nebralo a Prahu neznám, takže tak :)
09. 06. 2016 v 16:56Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Shiro: Jestli to náhodou neumíš proto, že už jsi student VŠ. :-P
09. 06. 2016 v 18:52Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Lukino Luk: ne, osobně neznám žádnou vysokou školu, ani obor na VŠ, kterej by učil psaní všema deseti. Takže jestli si za tím argumentem stojíš, tak nějakou takovou vejšku najdi a hoď mi sem link, abych ti mohl říct, že na ní nestuduju.
09. 06. 2016 v 21:55Off-line Berticeq  (24/176/-)
Já na kadeřníkovi jsem v prváku, rozhodně nelituju toho, že jsem na tenhle obor šel :) na základce jsem měl jednu čtyřku a to z matiky, která mi nikdy nešla :D Jestli chceš být kadeřníkem, tak buď. Jdou sice udělat nějaké rychlokurzy a nebo ta nástavba Vlasová Kosmetika ale tam ti je ta praxe na nic. Určitě tě to bude bavit, když tě to láká :) Až na natáčky, ty nebaví nikoho :D
10. 06. 2016 v 19:38Off-line igy  (38/173/81)
Jen tak mimo... Kolik vystudovaných kadeřníků se skutečně živí jako kadeřníci? Těch několik, co znám, pracuje někde úplně jinde a nebo nepracuje vůbec, a stříhají jenom kamarády. (A to jsou přitom poměrně dobří, narozdíl od těch kravek, na které jsem narazil v kadeřnictvích, ale um asi není podstatný.)
Prostě kluka, který měl na základce samý, je myslím na kadeřníka škoda. Určitě by ses s vhodnou školou uplatnil někde lépe než na pracáku nebo v mekáči.
10. 06. 2016 v 22:35Off-line BussterX  (103/130/150)
No já mám v brně známýho kterej vystudoval obor zahradník někdy na začátku devadesátých let, pak si udělal rekvalifikaci na kadeřníka a dneska má v brnisku docela solidně prosperující kadeřnictví a jeho klientelu tvoří právničky a lékařky - umí prodat svúj buzní šarm a mít svého teplého vykrouceného kadeřníka se paničkám líbí :D šel dělat to co ho bavilo a protože ho to bavilo tak to dělal dobře a protože to dělal dobře tak to našlo úspěch na trhu... prosté....
24. 09. 2016 v 15:27Off-line martasb  (29/-/-)
Remeslo má zlaté dno :D
24. 09. 2016 v 16:01Off-line onlip  (61/180/84)
Anonym (q): Nejsem absolventem učňovského oboru, naopak. A musím říct, že zpětně mě to mrzí. Zpětně vzato, nejraději bych mixoval obojí - akademické vzdělání i praktický obor. Být truhlářem, vidí za sebou člověk fyzický výsledek práce. Jako kadeřník uvidíš třeba i spokojeného zákazníka, který nečekal, že pro něj najdeš to, co mu bude slušet. Já vidím prd, nanejvýš míru citovanosti. Knížku, kterou třeba nikdo nikdy nevezme do ruky.
Dsiv, nezlob. Být dobrý řezník, to je taky umění. Chtěl bych umět být opravářem zemědělských strojů, poradit si s tím, že se někde něco podělalo a je třeba rychle najít řešení. Běžně jsem si poradil se svou Š120, ale na kombajn bych si netroufl - což mě mrzí.
Anonyme, pokud tě to láká, jdi to toho. Žádná cesta pro tebe není do budoucna uzavřena, budeš-li chtít jít cestou titulů, pokud to řeknu takhle přízemně. Můžeš dosáhnout matu***y, najít vhodné bakalářské studium, pak magisterské, a třeba pak zvolit v doktorském studiu estetiku. Ale i v rámci učňovského oboru si můžeš získat vynikající renomé a nikdo na diplomy nebude hledět.
24. 09. 2016 v 17:27Off-line martasb  (29/-/-)
Velmi dobre vystihnuto onlip :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload