Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Hláška vyskakující v PC: "Select proper Boot device"

21. 08. 2016 v 15:03Off-line Anonym
Po zapnutí Pc mi naskočí černá obrazovka a poté tato hláška - Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.
Nevíte někdo co mám dělat? Prosím poraďte...
Dělá to už týden.
Komp je nový 3 týdny, kupovaný v zastavárně
Pořadu mi někdo?
21. 08. 2016 v 15:09Off-line Mio6602  (103/-/-)
Nový komp kupovaný v zastavárně? Dobrý pobavil jsi mě, píšu ti pochvalu.
A jinak to vypadá na problém v nastavení BIOSu, který nemůže najít bootovací soubory. Vzhledem ke tvému dotazu bych do BIOSu nerýpal a svěř to k nastavení někomu lepšímu, než je tvoje oblíbená zastavárna. Minulost kompu může být všelijaká, proto se opravdu nedá takhle podle popisu přesně určit, v čem jsou kořeny problému.
21. 08. 2016 v 15:18Off-line Anonym
V zastavárně mi to odmítli opravit. A já nikoho kdo by byl zdatný v IT neznám...nemam nic kamarádů.
A bojím se to zanést do opravny PC u nás v Ostravě ze to bude moc drahé....nevím kde bych na to vzal.
Tak jsem chtěl zkusit jestli mi někdo neporadí jak to spravit....třeba nějak rest**tovat,prenastavit nebo tak nějak.
21. 08. 2016 v 15:36Off-line Mio6602  (103/-/-)
Můžou být poškozené spouštěcí soubory, může být poškozený HDD, může být jen chyba v nastavení BIOSu.
Myslím to vážně. Podle toho, co píšeš, tak nemá cenu, aby ses do toho sám pouštěl. Možností je několik a je potřeba vybrat tu správnou a napravit to. Zkus mezi svými známými nebo i tady najít někoho, kdo si troufne s opravou a bude zároveň z Ostravy. Víc ti tady asi nikdo už neporadí.
21. 08. 2016 v 15:46Off-line Vlado2  (61/180/80)
Vždy mne pobaví výskyt anonymního technického dotazu, na který se rozhodně nedá jednoznačně a stručně odpovědět. Odstranění problému pomocí nápovědy laikovi může být záležitostí několika hodin komunikace.
Budu tedy hrubý: Když se nechceš ani podepsat, aby se s tebou mohl někdo „chytřejší“ spojit a radit ti, tak si zaplať nejbližší servis!
21. 08. 2016 v 15:52Off-line comrade  (39/195/102)
Mačkej delete. :D
21. 08. 2016 v 16:31Off-line neverici  (41/165/78)
Souhlasím, s možností špatně nastaveného bootování v Biosu ale jelikož je nový ze zastavárny mám víc pochyb o disku. Je moc super že se ptáš anonymně...tak ti můžou lidi alespoň napsat zprávu, že jo...Není to nijak složitý problém ale asi ne pro tebe. klidně se ozvi...
23. 08. 2016 v 15:33Off-line anonymek  (33/183/75)
Z praxe jsou možné tři zásadní problémy:
1) Vadný harddisk. Systém se snaží najít nějaké bootovací médium a protože jej nenajde, tak vyhodí právě zmiňovanou hlášku.
2) Nějak se ti překopalo pořadí bootování. To se nastavuje v BIOSu. Většinou se tak stane proto, že je vybitá CMOS baterie. Vyzkoušíš to tak, že většinou při st**tu PC stačí mačkat F12 a v menu, které vyskočí, stačí vybrat pevný disk.
3) Máš sesypaný operační systém, který budeš muset buď opravit (vyžaduje odbornější znalosti) nebo reinstalovat (zvládne běžný uživatel, návodů je hafo)
24. 08. 2016 v 23:53Off-line Anonym
No děkuji za rady, každopádně ničemu z toho co jste psali, absolutně nerozumím :D
Botování,CMOS baterie...nevím pomalu ani co je CPU,hardisk a podobně, natož BIOS :D
Zkusil jsem jej nechat pár dní vypnutý,jestli problém nezmizí, nezmizel :(
Takže mi nezbývá nic jiného, než být bez PC, jelikož to prostě neopravím ani kdybych se posral :(:(
Ale dík aspoň za reakce
25. 08. 2016 v 00:33Off-line ozvien  (73/-/-)
Prosím potom použij irigační sáček ze zdravotnických potřeb za 250, naleješ do něj dva litry vody a výplach aby se nepodělal podruhé.
25. 08. 2016 v 00:35Off-line Anonym
Strašně vtipné.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload