Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Programy na úpravu fotek

30. 08. 2016 v 07:24Off-line TomasJ  (17/165/47)
Mám dotaz jaké programy na úpravu fotek používáte nebo jaké my můžete doporučit :D Díky

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
30. 08. 2016 v 07:36Off-line Haru  (18/171/63)
Na nějakou základní editaci používám PhotoScape, je zdarma a trochu toho i umí :) Na zbytek pak Photoshop cs6 :)
30. 08. 2016 v 08:51Off-line honzak  (26/183/63)
Já používal nějakej co byl ke skeneru, teď GIMP. Na zesvětlení tmavých fotek to stačí :D
30. 08. 2016 v 08:55Off-line marin  (17/178/76)
Zoner photo studio
30. 08. 2016 v 10:48Off-line vasek698  (18/186/64)
GIMP je taky fajn a když chce supr program na prohlížení a menší úpravy, tak Irfajn view.
Je to fakt super program s hromadou možností. Hlavní přednost jsou ty dávkový převody, kde si můžeš hromadně fotky přejmenovat a hromadně měnit vlastnosti jako velikost (celkem dost nastavitelný), výstupní formát, barevná hloubka, různý převrácení a efekty ( černobílá, negativ, oříznutí...) RGB si můžeš přehodit a zbytek jako ostrost, kontrast, jas, vyvážení ani nemusím zmiňovat, to tam je.
S Irfan view pracuju už celkem dlouho a nemůžu si stěžovat.
30. 08. 2016 v 10:49Off-line vasek698  (18/186/64)
Čímž neponižuju GIMP, já s ním jen ještě tolik nedělal a moje zkušenosti s ním daleko nesahají.
30. 08. 2016 v 11:41Off-line RandomStalker  (18/130/40)
Doporučil bych jít se učit češtinu. V sedmnácti napsat v tomhle kontextu "my" je docela síla.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
30. 08. 2016 v 12:25Off-line colombo  (95/192/90)
To zase budou někteří vypadat neodolatelně krásní po použití podobných prográmků... :-)
Random: narážky na (ne)kvalitu své češtiny tu mnozí velmi neradi slyší, jsou pak až verbálně agresivní. :) :) (Dle rčení "pravda bolí").
30. 08. 2016 v 12:30Off-line VIO  (15/-/-)
Photoshop CC je nejlepší :-)
30. 08. 2016 v 22:32Off-line fifotronic  (29/186/85)
Co je to "uprava" fotek?

Kontrast, jas, stiny, prepaly, srovnani horizontu a orez na export?

Nebo vyvolani, prace s tonalitou, krivkama, ostrosti, redukci sumu, korekce vad objektivu atd atd..?

Nebo maskovani bedaru, zilek v ocich, deformace tvaru, nahrady casti obrazu jinyma?

Nebo naplacani d***lnich filtru a autoupload na instagram?

Na kazdou vec se hodi neco jinyho. Z tech snadno levne dostupnych SW pro serioznejsi praci se primo nabizi Zoner Photo Studio, kterej sice neumi vsechno dokonale, ale pro 90% lidi je naprostej overkill moznostma. Na rawy Adobe Lightroom nebo RawTherapee. Na totalni zasahy do fotek Adobe Photoshop (ovsem za cenu mnohdy velkyho mnozstvi casu).
A samozrejme na to aby se clovek se slozitejsim programem naucil rozumne zachazet a misto kurveni dat potahovanim soupatek neco rozumnyho vyrobil, padnou klidne roky postupnyho uceni.

A v urcitym stadiu je lepsi na finalni fotky radsi nehrabat, nez je pojebat naprosto neznalym zasahem pomoci programu, kterej vidis poprve v zivote a nahodne zkousis. Cimz pripominam vsechno pred upravama zalohovat.
31. 08. 2016 v 06:01Off-line Mio6602  (95/-/-)
Na úpravy fotek používám výhradně Adobe Photoshop CS.
Proženu jím každou fotku, se kterou mám ´vyšší´ úmysly, než ji jen plácnout na FB. A jelikož s oblibou fušuji uměleckým fotografům do řemesla a zaměřuji se hodně na krajiny, tak bez photoshopu si to neumím ani představit. Před lety, když se fotky dělaly v temné komoře, tak existovaly nejrůznější postupy, jak dodat snímku určitý vzhled a atmosféru. Dnešní doba nabízí mnohem více možností a stačí jen klikat myší u monitoru.
Nějaké výtvory mám třeba i zde v galerii na ukázku.
Výhoda proti dřívějšímu pachtění ve fotokomoře je v tom, že člověk může začít třeba tisíckrát znovu, dokud není spokojený s tím, co napáchal.
31. 08. 2016 v 22:37Off-line fifotronic  (29/186/85)
Mio6602 a tvorba jsou ty prepaly, zeleny nebe nebo? Sry ale je to straslivy.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 08. 2016 v 23:00Off-line Mio6602  (95/-/-)
Fifotronic: Jen proto, že nevyhovuje něco tvému vkusu, tak to ještě nemusí být strašlivý. Před lety jsem vystavoval a na hodnocených výstavách, tzv. mapách, patřily moje výtvory mezi ty lépe hodnocené. Dnes už se aktivně neprezentuji, ale bývalí kolegové, znají i současné snímky a vyjadřují se jinak.
Ne že by mi na tom nějak extra záleželo, dělám to jen pro svoji zábavu, ale pokud už zvážím nějaké hodnocení, tak radši od lidí, jejichž práci znám a vím, že sami umí, než od někoho, od koho jsem nikdy neviděl ani profilovku :P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 09. 2016 v 01:00Off-line Centaur  (37/175/-)
Colororizaci fotek zatím Photoshop nenahradil. Nenahradí více fotografických upravovacích technik, které před tím zvládali jenom dřívější fotografové. Naopak neumí absolutně simulaci 50 a 40 let a ani křivky do retro nejsou identické. Vše je v tom uměle vyvolané a není to věrohodné. Na to, že Photoshop existuje tak dlouho pořád má v tomhle velký mínus a neposunul se. Malba v tom vypadá zcela katastrofálně v poslední verzi. Hlavně že na tento efekt lákali všude tak teda zklamal.
21. 11. 2016 v 00:18Off-line Ecom338  (15/175/85)
PicsArt :3
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2016 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload