Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

HIV

04. 09. 2016 v 21:00Off-line Anonym
Dobrý den. Jsem ještě velmi mladý a už dlouho mě zajímá, jestli například, když se HIV+ člověk vystaví odběru krve u svého praktického lékaře či třeba na plasmě nebo při darování krve se jim v laboratoři ukáží nějaké zvláštní symptomy nebo něco takového. Vím, že na zjištění HIV pozitivity je přímo test, ale hlavně když ti lidé darují krev nebo plasmu, tak musí lékaři zjišťovat takřka vše o jejich zdraví. Nebo ne? Ví někdo, jak to chodí? Když přenos krevními transfúzní již se takřka ve vyspělých zemích nevyskytuje... Třeba v městě, kde bydlím chodí na odběr plasmy často docela divní lidé...o některých bych si tipnul, že mají blízko ke světu drog. Děkuji za objasnění a přeji hezký den.
04. 09. 2016 v 21:01Off-line i8051  (53/184/97)
Kazde darcovstvi krve nebo plasmy se samozrejme testuje .. vitej ve 21. stoleti :-)
04. 09. 2016 v 21:32Off-line Mio6602  (103/-/-)
Já když chodíval pravidelně dávat krev, tak jsem byl vlastně každé tři měsíce testovaný i na HIV. Člověk udělal něco pro zdravotnictví, dostal paragraf na celý den a ještě měl pravidelnou zdravotní ctrl.
04. 09. 2016 v 21:33Off-line Anonym
Děkuji, vím i8051 v jakém století žiju :-D. Jen se ptám, prostě se ptám. Zajímá mě to. Děkuji violin.concertoll, tak jistě, neměli by tam chodit. Ale třeba žena, která je s manželem 20 let a ten se jí slézá za jejími zády s kluky, tak to třeba nemůže tušit a věří manželovi. Ano, dotaz je možná naivní, ale lepší zeptat se klidně i na blbost.
04. 09. 2016 v 21:40Off-line Mio6602  (103/-/-)
Anonym: Tak když pominu to, že tento dotaz už v poradně nejednou byl, tak alespoň není blbý a má tu své místo.
A jelikož opakování je matka moudrosti, tak se tu bude určitě v budoucnu určitě ještě mockrát objevovat.
04. 09. 2016 v 21:48Off-line Anonym
Mio6602, dotazy ohledně HIV tady byly, ale víme, že se stále opakuje problém s dalšími HIV+ lidmi a to je prostě problém. Myslím si, že tu ale tématika HIV testů u darování krve či plasmy nebyl. Děkuji :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload