Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Intersexualita - hermafroditismus

16. 09. 2016 v 13:55Off-line kynutyknedlik  (24/174/60)
Ahoj, mám dotaz ohledně onoho tématu, zajímá mě pokud má muž vyvinutou dělohu a částečně vaječníky, zda je schopen porodu, dále mě zajímá.Legislativa této anamélie očima lékařu.Postupy při rozhodovaní,posouzení daného pohlaví atd. v Roce 1992. Děkuji předem moc za odpovědi

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
16. 09. 2016 v 18:54Off-line Ligerisek  (28/172/70)
Myslim, že tohle místní zajmá asi jako tahle moje poznámka na fb:

Nové TS a hermafroditní rodiny budoucnosti
12. březen 2015 v 8:21

Jednu věc kluk klukovi, nebo hola holce dát nemůže a to je dítě. V tomhle mají výhodu transsexuálové.
Kteří by buďto nejdřív s TS opačného pohlaví, nebo gayem či lesbou spodili jedno či více dětí, mohli uzavřít klasické manželství a posléze podstoupili změnu pohlaví.
Nebo by jim palstičtí chyrurgové vymodelovali hermafroditní pohlavní soustavu u FtM (takovej hrmafrodit bych chtěl bejt i já :-3). Kde by se zdvojená funkce pohlavních orgánů přenesla z vagíny na konečník, kde by se vymodelovala záklopka, která by při vstupu údu do pochvokonečníku automaticky přesměrovala úd do pochvy, jako co nejměkkčí falešné patro u aligátorů, stenčující se u vstupu až do úzdičky pod jazykem. A penis si rovnou mohl nechat vymodelavat podle potřeb partnera. Takový FtM by vypadal po všech stránkách z vnějšku jako kluk, ale ponechal by si vnitřní orgány ženy. V době kdy to bude už možné i zapsat do DNA, tak i prsa by nabyla ženské velikosti pouze na období kojení a poté se opět zredukovala zpět. Opačně hermahroditi ženského typu by měli vyspělejší výsuvnou konstrukci, jako mají např. velryby, kde by byl nad vagínou skrytý penis, a tak by navenek vypadali jako běžné ženy.
16. 09. 2016 v 19:59Off-line Haru  (18/171/63)
Problematika intersexuality je velice složitá, a je to velký oříšek i pro odborníky. Nezaměňujte prosím ale intersexualitu s hermafroditismem, jsou to dvě odlišné věci. Hermafrodit má funkční a plně vyvinutá obě pohlaví, tato situace u člověka ale nenastává. Člověk může mít funkční maximálně jedno anatomické pohlaví, nebo vůbec žádné, v tom je podstatný rozdíl.
Intersexualita je i natolik složitá, že se těžko sejdou dva identické případy, každý člověk je jiný, u nich to platí dvojnásob. A tak někdo má určité pohlaví vyvinuté lépe, někdo hůře. Nečetla jsem zatím o tom, že by takový člověk byl schopen porodit dítě. I kdyby nějak došlo k oplodnění (což samo o sobě mi připadá nepravděpodobné), tak pak bude problém s hormony, které u ženy zajišťují specifické podmínky v průběhu těhotenství.

Co se legislativy týče, tak je to dost zavádějící. V ČR nic jako třetí pohlaví zatím neexistuje. Často to je na zvážení lékaře. Pokud mu připadá, že pohlavní orgány intersexuála spíše připomínají genitálie např. ženy, tak je pak podle toho s dítětem také nakládáno. A to je problém, často se pak ukáže, že gender toho jedince je jiný, než jeho úřední pohlaví, a dochází tak k jakési "umělé transsexualitě"...
16. 09. 2016 v 20:22On-line shiroReloded  (23/178/85)
Jestliže má muž od narození vyvinutou dělohu a vaječníky v takovém stavu, že je alespoň jeden schopen prodit vajíčka, tak je považován za ženu a již krátce po narození se souhlasem rodičů podstupuje příslušné chyrurgické zákroky, aby dostál všech atributů svého pohlaví. Pohlaví se do rodného listu tedy píše až po této operaci, takže právně se jedná o dívku ex tunc.
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2016 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload