Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Motivace k plnění školních povinností

01. 10. 2016 v 14:18Off-line Anonym
Čau kluci, jak to řešíte se školními povinnostmi, když například máte udělat nějaký ročníkový projekt nebo nějakou jinou práci (například psát bakalářku) a nechce se vám? Pozoruji poslední dobou u sebe, že i přesto, že mě dané téma baví, prostě mám problém sednout a začít psát. Na jednu stranu vím, že bych pak měl od toho pokoj a nerad věci odkládám, protože čas se neúprosně krátí a pak by toho bylo moc. Na druhou stranu se mi ale do toho nechce. Má s tím někdo nějaké zkušenosti nebo návod, jak tento typ lenosti překonat? :) Díky.
01. 10. 2016 v 14:21Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Ty začátky krušné bývají, protože víš, že tě čeká práce na dlouho. Jakmile ale začneš a pořádně se do toho zažereš, tak potom naopak nebudeš dělat nic jiného a nenechá tě to v klidu ani vyspat, dokud to nebudeš mít hotový. :-P
01. 10. 2016 v 15:04Off-line johnj  (40/186/82)
Úplně jednoduše. Zhluboka se nadechnout a vrhnout se do toho. Ono totiž později, až budeš pracovat (ať už jako zaměstnanec, nebo jako živnostník) nikoho nebude zajímat, že "se ti nechce". Dostaneš úkol (nebo si seženeš jako živnostník zakázku) a budeš ho muset udělat. A pokud se ti "nebude chtít", tak to za tebe udělá někdo jiný. Ale za neodvedenou práci taky nedostaneš zaplaceno. Takže si pak nakonec "nechce se mi" rychle rozmyslíš. :)
01. 10. 2016 v 15:21Off-line Lollo  (29/-/-)
Vypni si sociálne siete, telefóny, tablety, telky, a všetko podobné rozptyľovače sústredenosti.
Dnes je to veľmi ťažké začať sústredene pracovať, keď si z každej strany rozptyľovaný zábavnou technikou.
01. 10. 2016 v 15:46Off-line Alex_1  (38/178/79)
Pokud se budeme bavit o bakalářce, tak tam mi asi nejvíc pomohl přístup vedoucího bakalářky, řekl, že každý měsíc mu musím poslat alespoň 5 stránek, jinak nedostanu zápočet. Vždy jsem to splnil a byl jsem mu vděčný, zatímco já tisknul práci, ostatní ještě seděli a psali do poslední chvíle :-) Asi to chce někdy mít nad sebou nějaký pomyslný bič. Nyní mi pomáhá to že deadline si dávám dříve než ve skutečnosti je a pokaždé to někomu řeknu jako závazek a že když to nesplním, tak budu muset za každý den prodlení například dlužit tomu dotyčnému pivo. Zatím to plním :-)
01. 10. 2016 v 17:40Off-line Titan24  (30/168/56)
Mám to podobné :D U bakalářky jsem to měl tak, že jsem to taky odkládal vyloženě na poslední chvíli a psal fakt po kousíčkách, ale nakonec jsem se do toho nějak opřel a stihl ji odevzdat včas :D
01. 10. 2016 v 19:19Off-line colombo  (103/192/90)
Anonyme, nesmíš na jedné straně stolu dělat např. seminární práci a na druhém konci stolu mít zapnutý PC s nakluky.cz... :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload