Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Pracovní depka

15. 10. 2016 v 17:29Off-line Anonym
Zdar,
mám šílenou úzkost z práce. Přistěhoval jsem se k příteli do Prahy a nemůžu si tu už měsíc najít práci. Je pravda, že zatím sem obcházel jen v oboru (grafik, tiskař apod.) A ještě musím dotáhnout poslední rok studia. Na mé odpovědi zaměstnavatele ani nereagují, nebo životopis nevyhovuje a to sem si naivně myslel, že budu celkem v cajku s roční praxí a VŠ xDD
Takže už jsem smířenej s nástupem do fastfoodu, bo skladu. Má někdo podobnou zkušenost? Prostě se s tím smířit, nechat se semlít? Do OSVC mi teď nepřijde moudrý se hrnout. Nečekám velerady, je to výkřik, ale snad nikdy jsem se necítil tak nepoužitelný a nicotný. :(
15. 10. 2016 v 17:40Off-line Teplousek000  (26/-/-)
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 9  Nahlásit
15. 10. 2016 v 17:42Off-line arthas  (73/-/-)
Ber jakoukoli práci a lepší příjde časem!
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
15. 10. 2016 v 17:43Off-line Teplousek000  (26/-/-)
Tento příspěvek byl smazán redakcí, protože porušoval Podmínky serveru. Je zakázáno používat vulgarismy, urážet ostatní uživatele a významně se odchylovat od tématu diskuze.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
15. 10. 2016 v 17:49Off-line Mio6602  (103/-/-)
Arthas má pravdu. Často to tak bývá. Prostě si teď najdeš jakoukoliv práci, hlavně abys nebyl příteli zátěží a při práci budeš hledat dál uplatnění ve svém oboru. Možná, že nakonec najdeš uplatnění ještě někde jinde, co by tě teď nenapadlo. Ale určitě ti bude lépe, když budeš mít zatím pokryté alespoň základní potřeby.
15. 10. 2016 v 19:32Off-line nadrzenejsamec123  (102/170/52)
Můžeš mít i 10 VS ale v dnešní době pokud nemáš známosti tak jsi v p***li :-D.... a druhá věc pokud nemáš ani řádnou praxi tak jsi double víš kde...
15. 10. 2016 v 21:18Off-line jarda28  (25/173/58)
Byt tebou bych si zatim nasel jen nejakou brigadu nebo lehci praci kdyz studujes a uvidis... Myslim ze by to mohlo jit lepe po dostudovani :)
16. 10. 2016 v 00:58Off-line Bahutom  (35/173/60)
Vše začíná u Tebe samotného... kolik Ti je ? Tipuju do 25 let že ? Napiš - pisnu pár detailů co pořešit aby to klapalo
16. 10. 2016 v 16:26Off-line comrade  (39/195/102)
Ještě můžeš dělat obchodního zástupce, tak jak všecí, co se jim nechce dělat.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
16. 10. 2016 v 16:54Off-line nadrzenejsamec123  (102/170/52)
Podle mě těm co se nechce dělat tak jsou na UP a sedí doma na p***li :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 10. 2016 v 17:30Off-line igni  (36/192/130)
Klasicka situace. Dalo by se o tom psat traktaty. Dokud za sebou nemas nekolik let zkusenosti a vysokou, tak si nikdo. Takze na prace ve svem oboru musis byt trpeli. Mesic je nic. Pocitej cca s timto schematem. Z 10 mailu co poslel, zareaguji tak na 3. Dvakrat te odmitnou a jednou pozvou na pohovor. Z deseti pohovoru bude tak 1 nabidka nabidka prace, pokud si nedas velke pozadavky. Samozrejme tohle se snizuje praxi, titulem a taky situaci pracovniho trhu v danem oboru.
Pamatuju presne dobu pred par lety, kdy jsem v oboru hledal jako nedostudovany clovek s rokem praxe praci. Trvalo mi to vic jak pul roku. Dneska, po tom co mam 3 roky praxe po skole, tak uz mi nabidky chodi samy a ja si v podstate vybiram, kam jit na pohovor. Takze hlavu vzhuru a neklesej na mysli, proslo si tim hodne lidi ;)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 10. 2016 v 20:27On-line patrickcaava  (28/164/50)
Dnes je na trhu práce VŠ už skoro jak výučák...smutné, že po 18 letech školy děláš to samé jako lidi se základkou -_-
16. 10. 2016 v 20:28Off-line colombo  (103/192/90)
Anonyme, spousta mladých kluků se přestěhovala do Prahy v domnění, že právě na ně hlavní město čeká s otevřenou náručí. Vystřízlivění přišlo v momentě, který se stal i tobě - nemožnost sehnat (odpovídající) zaměstnání. Pak dotyčný přistěhovalec zjišťuje, že ač Praha poskytuje celkové vyžití, nejsou na podobné kratochvíle finance... Nic si z toho nedělej, začals jen poznávat reálný život mnoha lidí. :)
P.S.: Sehnat si práci je vždy dobré ještě před přestěhováním.
16. 10. 2016 v 22:14Off-line igni  (36/192/130)
Patrickcaava: s tim nesouhlasim, uz proto, ze mgr/ing titul ma porad relativne malo lidi (kolem 15%). Problem je spis s tim, ze proste bnez praxe nejde sehnat zazrak a vysoka ja na plno pozic proste pozadavek, takze ji maji vsichni kandidati. A tim padem to co se pocita je ta praxe.
O lidi s vyucakem je mozna ted zajem proto, ze je malo lidi na kvalifikovane manualni pozice, ale taky proto, ze to jsou pozice, ktere jsou zcela jinak placene nez pozice pro vysokoskolaky (minimalne vyhledove). Ono z druhe strany taky kdyz prijde nejake mlade ucho s jeste kapajicim inkoustem na diploimu a rekne se o nastupak kolem 30k za plny uvazek, tak se u vetsiny oboru vysmeji. (samozrejme existuji vyjimky, ale to ocividne neni pripad anonyma).
17. 10. 2016 v 07:43On-line rosju  (53/170/78)
Tlač se do politiky, tam se můžeš válet, flakat se a budeš se mít jak prase v zite :)
17. 10. 2016 v 10:30Off-line Spider.27  (38/185/71)
Tak já budu za to hovado :-D , ale to čekáš že když máš VŠ tak se o tebe zaměstnavatelé porvou? Dnes má VŠ kde jakej jantar s prominutím. (Tím samozřejmě nechci nikoho urazit), prostě každej druhej. Na práci v oboru dosáhne pár procent těch nejůspěšnějších absolventů, nebo lidé kteří mají kontakty (a to i bez titulu). Prostě se musíš mnohem víc snažit, samotnej titul ti stačit nebude ani blbou náhodou, TO JE MÝTUS!!!!!! Sorry ale vítej v realitě kde si lidé stavějí domečky z karet ve větrném tunelu
17. 10. 2016 v 10:38Off-line Spider.27  (38/185/71)
A pro igni: "O lidi s vyucakem je mozna ted zajem proto, ze je malo lidi na kvalifikovane manualni pozice, ale taky proto, ze to jsou pozice, ktere jsou zcela jinak placene nez pozice pro vysokoskolaky"

mno kdybych si mohl vybrat vystudovat VŠ nebo zedničinu asi budu blázen ale vyučím se zedníkem. Znám osobně jednoho zedníka kterej má inzerát v novinách na zednické práce. vymaluje pokoj a naůčtuje si 2000,- Vymalovanej ho má za 2 hoďky. a Teď mi řekni kterej vysokoškolák má 1000 na hodinu. A to ani nemluvím o tom že je tak vytíženej, že většinou nemá ani volnej víkend (myslím ten zedník) ;-). Tomu říkám vývar ;-)
17. 10. 2016 v 11:09Off-line nadrzenejsamec123  (102/170/52)
Spider.27 oba komentáře jsi napsal na jedničku ;) naprosto s tebou souhlasim.
17. 10. 2016 v 12:19Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Souhlasím s ostatníma, měsíc nic není. Dej tomu ještě chvíli a mezitím ber jakoukoliv práci, třeba i ten fastfood. Budoucí zaměstnavatel určitě veme radši někoho, kdo už něco dělal, než někoho, kdo se jen válel doma. Shánět práci není jen o tom, jak člověk zvládá svůj obor, ale taky o tom, jak umí být přizpůsobivý.
17. 10. 2016 v 15:48Off-line kloudik  (38/182/80)
Spider: o malířině toho moc nevím, ale když du dělat blbou elektrikařinu v bytě tak to zas tak slavný není. než tam půjdu, tak napřed musím udělat cenovou nabídku ne moc nízkou abych vůbec něco vydělal ale ani vysokou abych zakázku dostal to je cesta a čas tam, pak doma počítání což mi nikdo nezaplatí. když to náhodou dostanu (asi jedna zakázka ze dvaceti) tak další cesta a čas do skladu nakoupit materiál to mi taky nikdo nezaplatí a potom když po někom chcu řekněme 25 000 tak na mě každej hledí jak na pánaboha ale že z toho je 22 000 materiál je jaksi bokem. a to nepočítám náklady na mašiny atd. kerý stojí celkem hrubo přes 100 k a každej rok musím kupovat nový. podobný drobnosti řeší snad každej řemeslník, ale nikdo kdo to nedělal to nepochopí většina vidí jen to, že za pár hodin chce x tisíc. buď teda tak hodnej a nepiš sračky nebo si to sám vyzkoušej když je to teda takovej zlatej důl jak píšeš
pro tazatele: zadarmo se žít nedá, ale taky si musíš uvědomit, že ta dočasná práce tě bude obírat o čas a možnost najít si něco lepšího takže u ní pravděpodobně i zůstaneš. nebudeš moct jezdit na pohovory protože budeš muset být zrovna v "práci" a i když něco najdeš tak bude problém v tom, že tě budou chtít hned, ale momentální zaměstnavatel tě nebude chtít pustit atd. takže vol uvážlivě.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2016 v 18:18Off-line Anonym
Dík za názory i plky xD Jak tu píšete VŠ vs. učňák tak sem právě otočil a šel si udělat řemeslo, jen musím přežít tenhle rok, kdy se kloubí škola, přítel a zimní ztráta studentského statusu. Pro mě bylo probuzením si připustit, že je ten obor na hovno a zjistit, že na živnost ho můžu dělat de facto i bez vzdělání xD
Jen je to sprška být v novém prostředí nikoho neznat a cítit se tak bezmocně, protože v okolí mého bydliště jsem mohl pracovat ve strojní dílně a mít čistou hlavu.
btw: Je to jen česká specialitka veřejnýho mínění, že mlaďas s vystudovaným oborem kolem PC musí být hned střevo a nemakačenko? xD
17. 10. 2016 v 18:19Off-line Spider.27  (38/185/71)
Kloudik já neteoretizuju, znám ho 10 let, ;-) ;-) to co říkám jsou holá fakta. Hold když někdo umí tak umí.
PS: pokud jde o materiál, tak jede vždy se zákazníkem do obi nebo hornbachu a zákazník si platí vše sám ;-) on jen vykoná svou práci, dostane zaplaceno a jde k dalšímu zákazníkovi. Jestli to má někdo jinak je to jeho boj ;-) ;-)
17. 10. 2016 v 18:38Off-line igni  (36/192/130)
Spider: mas pravdu, i kdyz ty dve hodiny mi prijdou hodne prehnane na vymalovani pokoje, pokud se to dela poradne (pokud delas treba tri vrstvy, aby to vydrzelo a nikde nic neprosvitalo, tak ti to za 2h ani poradne neuschne, pokud neni zrovna parne leto). A budes se divit, ale ano, jsou vysokoskolaci, co treba po 10ti letech maji 1000 hrubeho na hodinu (nemluve o specifickych oborech, kde se na tyhle penize muzes dostat v klidu do triceti). Klidne i vic. Ma to jeden rozdil, pan je remeslnik, musi si praci hledat. Ve chvili, kdyz je krize, tak lidi proste malovat nebudou a prace nebude. Stejne tak mimo sezonu to taky az tak uzasne neni.
A samozrejme finalni rozdil, kdy remeslnik cim je starsi, tim je pro nej ta prace narocnejsi. Zatimco ten vysokoskolak bude nejspis porad v tom kanclu, kde je porad stejna teplota, pracovat a upocitace a casem tak maximalne ridit lidi. (mluvim obecne o schopnych lidech).

Anonym: Obor kolem PC je hodne siroky pojem. Ale ITaci jsou zrovna jeden z nejzadanejsich typu zamestnancu, momentalne jich chybi v cechach kolem 25k.
17. 10. 2016 v 18:47Off-line Spider.27  (38/185/71)
No asi nepochopil to slovo inzerát? to je jediná jeho snaha o hledání práce. :-) naopak nabídky odmítá vzhledem k nedostatku času. :-) pokud jde o věk má přes padesát let a fyzičku takovou že by mu ji mohl kde jakej pětadvacátník závidět. :-D
17. 10. 2016 v 18:54Off-line Spider.27  (38/185/71)
Nehledě na to že když vidí nějaký vyžraný manažerský hovado (jak on říká) tak ho natáhne o tolik tisícovek za nějakou rekonstrukci že se musím smát :-D lituju že že nejsem zedník, že jsem udělal maturu která je k hovnu a nemám takovou praxi jako on.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2016 v 18:59Off-line igni  (36/192/130)
Vis co je na tom vtipny, ze opravdovy manazersky hovado jak ty rikas, a ted nemluvim o pepovi co tamhle vede prodejnu albertu, malo kdy najmou jednoho zednika na malovani pokoje. Delaji komplet prestavby/rekonstrukce a najimaji si firmy, ktere je mozna lehce natahnout, ale narozdil od zivnostnika maji diky poradnym smlouvam jistotu, ze vsechno bude vcas, poradne a tak jak si predstavovali, a nebo ze bude firma platit poradne penale. :)
Ale to je ve vysledku jedno a odbihame zcela od tematu ;)
17. 10. 2016 v 19:03Off-line Mio6602  (103/-/-)
Přesně tak, neodbíhejte od tomatu. Teda od tématu.
Pohádky patří do večerníčku. Dotaz se týkal reality.
17. 10. 2016 v 19:11Off-line Spider.27  (38/185/71)
Igni :-D výraz "manažerský hovado" nepoužívám já ale on. tojen na upřesnění pojmů... a pokud jde o rekonstrukce bytu tak firma která dělala rekonstrukci kuchyně koupelny záchodu a krátké chodby sousedce si naůčtovala a to pozor!!!!! 450 000,- a trvalo to 2 měsíce kde musela bydlet samořejmě mimo byt. Čili pokud jsem chytrý domluvím si dva známé zedníky o kterých vím že nejsou fušeři jako rádoby zedníci s firem. a mám to za polovinu času nesrovnatelně levněji ;-) ale máš pravdu to je vskutku mimo téma :-D
17. 10. 2016 v 19:17Off-line Mio6602  (103/-/-)
To jsou dobré demagogie. Aniž bys to věděl, pohybuješ se tak trochu na mém hřišti a to co říkáš, ti prostě nevěřím. Jsem v kontaktu s celou řadou firem a něco o tom vím, jak to chodí. Je to na dlouhou debatu, ale základ je, že tu šíříš naprosto demagogické představy o OSVČ.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
17. 10. 2016 v 19:19Off-line Spider.27  (38/185/71)
No já se s nikým hádat nebudu :-D tyhla fakta si s prstu necucám ;-) říkám jen to co se skutečně stalo ;-)
17. 10. 2016 v 19:22Off-line Spider.27  (38/185/71)
A jsem synem zedníka se 40ti letou praxí plus můj bratzr je zedník :-D to já jsem řčerná ovce rodiny s maturou :-D :-D
17. 10. 2016 v 19:27Off-line igni  (36/192/130)
Spider: Tak to zalezi ale prece na smlouve Spider. :D o nicem jinem to neni. A muze byt 450k klidne jen za kuchyni, pokud je draha. U normalni rekonstrukce jenom linka se zabudovanymi spotrebicemi vyjde bezne pres 120k a to nemluvim o nicem extra luxusnim a nepocitam tam prace na mistnosti jako takove, rozvody, elektroinstalace atd. A jak sem rikal, zabihame od tematu.
17. 10. 2016 v 19:30Off-line Mio6602  (103/-/-)
Hele, já netvrdím, že drobný živnostník, který svému řemeslu rozumí a odvádí dobrou práci, se nemůže mít dobře. Může mít lepší životní úroveň, než třeba například prodavač v supermarketu, ale nemůže si nesmyslně nadsazovat cenu, protože by se nedostal zakázku. Lidi hledí na peníze a pořád srovnávají ceny na internetu. Taky se lehce stane, že uděláš pro někoho práci, za kterou ti zůstane viset třeba čtvrt milionu a hned jsi v problémech. Ecetera, ecetera, ecetera.
Koupelnu a kuchyň můžeš udělat za 200tis i za půl mega. Záleží na tom, co tam všechno narveš za materiál. Takže tvoje polovičatá informace vypadá sice lákavě, ale skutečnost je zcela jiná.
17. 10. 2016 v 19:30Off-line Spider.27  (38/185/71)
Mimochodem jsem nábytkář s maturou :-D o cenách kuchyní a obecně vybavení bytu mám celkem přehled si myslím, ale děkuji za upozornění :-D :-D
17. 10. 2016 v 19:31Off-line Spider.27  (38/185/71)
Moje "polovičatá" informace se skutečně stala:-D věř si čemu chceš :-D
17. 10. 2016 v 19:32Off-line Mio6602  (103/-/-)
Neříkám, že se to nestalo. Jen tvrdím, že cena je jedna věc a marže zcela něco jiného
18. 10. 2016 v 16:59Off-line kloudik  (38/182/80)
Spider má svůj svět kam člověk žijící v realitě nepatří. každej má svou pravdu a já nemám potřebu se o ničem dohadovat. blbců je na světě hodně, ale prachy si každej hlídá a dokonce i na prkotinu za pár stovek si už lidi nechávají dělat cenový nabídky od několika soukromníků. jestli ale u vás žijí takoví keří takhle platí tak se hned stěhuju :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
18. 10. 2016 v 19:58Off-line Spider.27  (38/185/71)
Mno to víš že jo ;-) :-D
18. 10. 2016 v 21:07Off-line nadrzenejsamec123  (102/170/52)
Ach tady z toho bude hotova Lovestory ;-)
19. 10. 2016 v 10:46Off-line igy  (38/173/81)
No, nejsem manažerské hovado, ale za rekonstrukci koupelny a chodby jsme dali podobně jako zmíněná částka a trvalo jim to tak měsíc. Ale z toho týden jim trvalo jenom srovnat zeď postavenou při předchozí rekonstrukci dvěma znamými zedníky, kteří si za to sice vzali třetinu a měli to za polovinu času, ale bylo jim jedno, že zeď končí deset centimetrů pod stropem a o pět centimetrů jinde, než začíná. Takže pořád platí, že za kvalitu se platí. ;)
Ale to jen tak bokem...

Pro autora dotazu - ber jakoukoliv práci třeba i brigádně. Představy některých, že tě přece nikdo nepřijme na dobře placenou pozici, když jsi mu předtím prodal hambáč, je nesmysl. Prostě ukážeš, že jsi pracovitý.
A zatímco si budeš hledat práci, udělej si webovou stránku a dávej tam své výtvory a díla, která zatím budeš tvořit, buď jen tak pro sebe nebo pro kamarády zadarmo či za pár korun, protože "hmatatelné" reference vždy působí mnohem lépe než nepoužitý diplom.
19. 10. 2016 v 11:04Off-line Lukino_Luk  (35/180/75)
Patrickcaava: "Dnes je na trhu práce VŠ už skoro jak výučák"

Nikoli, dnes je na trhu práce výuční list z dobrého oboru mnohem cennější než kdejaký vysokoškolský titul. :-P
19. 10. 2016 v 11:07Off-line Spider.27  (38/185/71)
Jj velká pravda a zároveň, krásnej paradox
19. 10. 2016 v 11:26Off-line nadrzenejsamec123  (102/170/52)
Souhlasím též, VŠ nic není a přitom každej si myslí že ten kdo má titul je pánem světa .... :-D přitom o tom to vůbec není :)
19. 10. 2016 v 21:00Off-line esthetique  (41/-/-)
Welcome to reality.
v Praze si snadno najdou cloveka, co na rozdil od tebe MA dokoncene vzdelani, MA praxi a dokonce MA i nejake vysledky, ktere muze predvest...
a tak to funguje v uplne kazdem oboru (viz muj komentar na dotaz "jake predmety k matu***e").
ale rek bych asi takhle: kdyz ho milujes, neni co resit (kofolak- aspon tusim, ze to je z reklamy na kofolu)...
proste chces bejt s p***elem a tudiz musis byt v Praze, ber to tak. a sup do skladu Amazonu
:-)))))
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload