Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Lékař mi po dvou letech řekl, že mi rovnátka nepomohou

12. 01. 2017 v 13:18Off-line Anonym
Dobrý den. Mám takový problém a zajímal by mě názor nějakého zubaře, protože, kdybych se na tohle zeptal toho svého, tak mě asi odhlásí a já si nechci hledat nového. Každopádně mám 2 roky rovnátka kvůli tomu, že nemám druhé horní dvojky, takže tam mám mezeru, kvůli odstranění mezery se musí celá řada zubů posunout, což je důvod mých rovnátek. Teď přejdu k dotazu, jelikož mi teď zubař oznámil po dvou letech, že tento způsob u mě nefunguje a budou mi muset rovnátka odstranit a v dospělosti to řešit operací (je mi 16 let), tak jsem dost naštvaný, protože kvůli tomu jsem si zažil hodně bolesti a ty rovnátka stály dohromady cca 8 000Kč a tohle všechno úplně zbytečně. Tak by mě dost zajímalo, jestli ty rovnátka před tím byl jenom způsob, jak z mých rodičů dostat peníze, protože si myslím, že to mohli už dávno tušit?... Děkuji
12. 01. 2017 v 13:41Off-line shiroReloded  (30/178/85)
Nejsem zubař, ale jako právník v tom vidím docela logický postup. Postupovat od méně invazních řešení k hlubším zásahům je zcela v souladu s lege artis v oblasti medicíny, neboť čím je zákrok náročnější, tím horší jsou následky v případě nezdaru a lékař je povinen především zachovávat zdraví pacienta.
Pokud jde o otázku nákladů, věř mi že ty rovnátka byly levnější, než ta operace, takže ekonomicky je to taky v pořádku.
Nicméně pokud chceš toho zubaře zažalovat, tak mi napiš zprávu, dám ti kontakt na kolegyni, která se přímo specializuje na právo v oblasti medicíny.
12. 01. 2017 v 14:27Off-line BussterX  (103/130/150)
Shiro doufám že to tady čte tvůj zubař a už si na tebe chystá speciální tupej vrták :D
12. 01. 2017 v 14:52Off-line Radek1951  (72/175/75)
Nevím jestli se mnou tady bude někdo souhlasit, ale myslím si, že i lékař by měl mít nějakou zodpovědnost za svá rozhodnutí a za svoji práci. Třeba byla ta rovnátka levnější, než operace, ale výsledkem je, že se kluk té operaci stejně nevyhne, takže ta rovnátka jsou vlastně zbytečnými vícenáklady. A vícenáklady by měl nést ten, kdo je způsobil. Ve všech profesích, nejen u lékařů. Třeba i prostřednictvím pojišťovny, pokud je pojištěn na možná rizika povolání, taková pojištění dneska existují.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 01. 2017 v 15:01Off-line BussterX  (103/130/150)
Muselo by se prokázat, že zubař VEDĚL před děma lety, že vada chrupu je taková, že rovnátka nepomohou a přesto je aplikoval. Jestli ale vada chrupu byla taková, že aplikace rovnátek slibovala řekněme 60% záruku úspěšné léčby, tak asi nikdo nebude mít za zlé, že zubař se rozhodl pro rovnátka a ne pro náročnější a dražší invazivní zákrok v podobě operace... a ani právník s tím nic neudělá...
12. 01. 2017 v 15:13Off-line Radek1951  (72/175/75)
BussterX: kdyby zubař před dvěma lety věděl, že rovnátka nepomohou, tak je logicky nebude aplikovat, to by snad byl už trestný čin. Tady jde o to, že lékařem nasazená léčba nepomohla a stála i tak spoustu peněz, které do ní investoval pacient (resp. jeho rodiče). Kdo by tedy měl hradit zbytečnou léčbu? Pacient, který se spoléhá na rozhodnutí odborníka nebo odborník, který rozhodl o způsobu léčby a čas ukázal, že špatně?
12. 01. 2017 v 16:21Off-line BussterX  (103/130/150)
Aha.... psychopati lačnící po penězích se mezi právníky ovšem vyskytují zcela vyjímečně, obvykle každej ziskuchtivec de rači studovat medicínu aby zbohatnul na předepisování mastiček na podebranou patu :D
12. 01. 2017 v 16:49Off-line BussterX  (103/130/150)
Jako podat žalobu na doktora že nezabrala léčba rovnátky je asi stejný jako podat žalobu na advokáta za, to že pana X u soudu nedokázal obhájit lépe a že pan X šel sedět ne? :D
12. 01. 2017 v 17:12Off-line iglw  (48/172/77)
Na žalobu se vykašli,doktoři drží spolu.Koukni tady na internetu,zkus se dostat k mudr.Šmuclerovi,ten opravdu umí a dobře Ti poradí a dodělá lumpárnu ve Tvé puse.
12. 01. 2017 v 19:47Off-line shiroReloded  (30/178/85)
BussterX: Nevím proč by si na mě měl můj zubař připravovat tupej vrták, když se tady toho zubaře fakticky zastávám a i kdyby tak můj zubař je ženská, takže nemá důvod chodit na buznaseznamku. :D
12. 01. 2017 v 19:50Off-line BussterX  (103/130/150)
A proč teda tvoje zubařka zvedá na toaletě záchodové prkýnko aby ho nepochcala? -_- nepodceňuj svou transsexuální zubařku kámo :D
12. 01. 2017 v 20:06Off-line vasek698  (25/-/-)
Já zubaře chci dělat ale ještě jsem jaksi na střední :D Já třeba měl zuby takový ´´vyceněný,´´ mluvíme-li o hornim patře.
Vytrhli mi, musím podotknout, že zdravý, zuby (obě horní pětky) a rovnátkama mi stáhly ostatní zuby dovnitř k ostatním (pětky uvolnily místo).
Mělo by to jít i tobě.
Akorát nevím, co jsou ´´druhé horní dvojky.´´
12. 01. 2017 v 22:33Off-line Anonym
Děkuji za rady. Nakonec mi to můj zubař vysvětlil, takže prý to bylo potřeba, aby dostali mé zuby do polohy ve které ta operace bude lehčí. Rozhodl se totiž, že mi v dospělosti udělá dva umělé zuby jako náhradou. Stejně je to kravina, protože ty 2 roky se snažili ty zuby přiblížit a pak mi řekne, že mi je oddálí operací a udělají mi dva nové, takže to stejně podle mě bylo na nic, když je přibližovali k sobě. Ty keci o tom, že to bylo potřeba si může nechat pro sebe, spíše to byla výmluva, aby z mých rodičů vytáhli peníze za rovnátka a následně za dva nové umělé zuby a to radši ani nechci vědět, kolik stojí peněz.....
12. 01. 2017 v 22:51Off-line comrade  (39/195/102)
Nemysli si, že těma dvěma zubama to končí. Oni jsou schopní ti rozvrtat úplně zdravý zub, hlavně aby bylo za co platit.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload