Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Co dělat v 18. letech, když......

01. 06. 2013 v 22:35Off-line Windigonn  (29/181/61)
Zdravím,
píšu tady, protože nevím, kde se mám zeptat. Nechce se mi to moc rozepisovat, je to hrozně složité a stejně by to nikdo nepochopil. Proto to řeknu zkráceně. Co by jste dělali vy na mém místě, kdyby váš otec doma rozbíjel a ničil různé věci, podle toho, co mu přijde pod ruku? A není to jenom o věcech, častokrát, když jsem byl malý tak bil matku.. různým způsobem, prostě neskutečné psychické i fyzické týrání. Kolikrát se stalo, že doma byly kaluže krve, modřiny, pořezané ruce, bodnutí nožem a další..... na všechny tyto hrůzy jsem se díval jako malé dítě společně s bráchou. Ten je ale narozdíl odemně velké flegma, takže to vůbec neřeší. Ale já jsem člověk, který už když je jen zvýšení hlasu, tak chytne neskutečné vnitřní pocity úzkosti a strachu, až mě to dovádí ke zvracení. Strašně se bojím, že mi tohle zůstane po celý život. Ale rodiče si tohle vůbec neuvědomují. Nemám rád matku a už vůbec ne otce. Když se něco dělá společně, jakožto celá rodina - třeba společné sezení u stolu o Vánocích. Když tohle píšu, tak nezapomenu na Vánoce z roku 2009, když jsem brečel do svátečního talíře. Fuj. Od té doby nesnáším Vánoce a když se blíží, tak mám hrozné stavy. Tím chci říct, že s když jsem s něma, tak hraju neskutečnou přetvářku a přeju si být co nejdřív pryč a sám. No a asi se ptáte, proč od nich neodejdu. Jsem dospělý a nejdu pryč... Řeknu to hned - nemám peníze a nemám kam jít. Vím, že se musím co nejdřív postavit na svoje vlastní nohy, ale zatím to nejde a musím být s něma. Ještě chci říct, že rodiče už takhle spolu žijí 20 let. Střídají se období klidu s obdobími týrání. A teď má zrovna matka před státnicemi a otec byl vyhozen z práce, kde dělal 20 let. A teď nemá nic. Zajímají mě vaše názory, co by jste dělali vy, když by vaši rodiče dělali to, co třeba dělají moji. Prosím nepřipadá v úvahu žádná léčebna, žádné poradny, nic... další otázky klidně zodpovím.
01. 06. 2013 v 22:38Off-line dildos  (41/181/89)
Co pribuzenstvo?
01. 06. 2013 v 22:41Off-line Windigonn  (29/181/61)
Žádné de facto nemám... rodiče od matky se s námi nestýkají, a pak je ještě druhá babička z otcové strany a ta je na vozíku, protože její manžel - otec mojeho táty dělal to stejné jí.
01. 06. 2013 v 22:44Off-line dildos  (41/181/89)
Hm:( to je sileny. Pracujes, ci studujes?
01. 06. 2013 v 22:45Off-line Windigonn  (29/181/61)
Studuju právě... ještě rok na gymplu a pak chci na výšku.
01. 06. 2013 v 22:46Off-line nevergiveup  (31/-/-)
Čo tak vysoká škola niekde preč od nich? teda pokiaľ by boli ochotní ti niečo zaplatiť...
01. 06. 2013 v 22:51Off-line Windigonn  (29/181/61)
O vysoké pryč jsem přemýšlel... hodně daleko
01. 06. 2013 v 22:57Off-line dildos  (41/181/89)
Popravde mi to dost vyrazilo dech.. Lip jak TSPZ bych to nenapsal, bohuzel pokud neni moc realna sance z toho v nejblizsi dobe vypadnout, nezbyde nez se drzet a snazit se byt nad veci. Nema smysl se nechat nicit, kdyz uz Te nic asi v podstate doma neprekvapi. Nema smysl se nervovat, nicemu to nepomuze. I kdyz se to lehko keca, chapu... Taky jsem to nemel moc slavne, ale proti tehle situaci byla ta ma odvar. Verim ale ze to zmaknes, jiste si silnejsi nez si myslis.
01. 06. 2013 v 23:01Off-line dildos  (41/181/89)
Ta vysoka daleko by sla, to je celkem realne, pak je sance dostat kolej + nejaka brigada a v podstate se muzes pomalu osamostatnit. Hloupej (podle pisemneho projevu) nebudes... Tam bych videl velkou sanci na uspech a relativne "snadnou a ucinnou" moznost jak z toho vybruslit.
01. 06. 2013 v 23:02Off-line exquisite94  (29/193/83)
Ak ovládaš jazyk a máš dobré študijné výsledky a chceš ísť ďaleko, vraj v Anglicku sú veľmi výhodné študentské pôžičkové fondy v ktorých sa nezadĺžiš na celý život.
01. 06. 2013 v 23:05Off-line dildos  (41/181/89)
Ja myslel teda uzemi CR. Ale i to je moznost, tam je to ale vetsi orisek.
02. 06. 2013 v 00:00Off-line Elias  (33/192/90)
Tady asi jiná csta než se snažit vypadnout pryč někdy v budoucnu není.... je jasné že to nebude hned a asi by ani nebylo rozumné udělat to nějak zbrkle a nepromyšleně.... ale i samotná vidina toho, že se blíží čas, že je nějaká šance že v relativně dohledné době (rok, dva) bude lépe může psychice hodně pomoct. Stejně jako seberealizace jako asi nejlepší forma úniku - zaměřit se na nějaký cíl související třeba s Tvými zájmy (vím, že je asi až příliš lehké tohle psát - ne každý koníček je fiančně nenáročný) pokusit se najít si někoho - partner, přátelé, ale i třeba jen si psát s někým, s kým si budeš rozumět, to jsou vše věci co mohou dodat hodně na psychice a pak pomoci překonat ty krizové situace.. s tím zasněním moc nesouhlasím, ano, vidina lepšího může pomoci, ale pokud bude člověk pouze sedět a topit se v myšlenkách, není to dobré.... a ty špatné myšlenky se v tomto případě časem stejně prosekají na povrch..... jen prosím, nehledej únik v alkoholu, drogách či podobných věcech... jeden spolužák na tom byl podobně a málem dopadl hodně špatně.... nakonec jsme ho museli "unést a bohužel skončil i v nemocnici...
02. 06. 2013 v 00:08Off-line Radim.1988  (35/197/99)
Elias: naprosto souhlasím ;) hlavně pomáhá když má člověk někoho komu se může svěřit a pořešit tak své starosti a třeba i radosti...
02. 06. 2013 v 00:31Off-line bennett  (36/184/95)
Že odmítáš léčebny, to chápu, ale poradny? Ty máš totiž dva problémy a jeden z nich ti pomůže vyřešit psycholog - zajdi za nějakým. Situace, do které ses dostal, není tvoje chyba a není se proč stydět. S rodiči to ještě vydrž do ukončení střední a pak hned rozhoď sítě a najdi si práci, vejšku můžeš odložit o rok, pokud na ni chceš jít. A jestli to půjde, tak z toho svrabu vytáhni i bráchu, pokzd na to budeš mít. Ale toho psychologa nepodceňuj, pokud jsi v rodině zažil takové věci, tak se to na psychice projeví.
02. 06. 2013 v 21:24Off-line Windigonn  (29/181/61)
Díky za vaše reakce. Uvidím jak to bude dál do budoucna. Jo ještě k poslednímu příspěvku, ohledně toho psychologa... u psychologa jsem už byl, ale ten mi nepomohl a ani nepomůže. Od posledního "zážitku" s psychologem, si jsem naprosto jistý, že psycholog mi nepomůže.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload