Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Homosexuálové a víra

06. 06. 2013 v 17:24Off-line Anonym
Ahoj, tohle téma jsem tuhle probíral s mým známým. Zajímalo by mě tedy, jestli třeba je tu někdo věřící nebo s tím má nějaké zkušenosti...tak prosím poraďte:-) Církev homosexuály sice neodsuzuje, ale tvrdí se (nebo jsem to aspoň slyšel), že nějak neuznává homosexuální pohlavní styk. Já tomu nerozumím, moje teta bydlí kousek od Brna a dva gayové bydlí vedle ní v baráku a oba jsou velmi slušní a prý i věřící. No, takže to spolu nesmí dělat??? A když to dělají, tak je můžou vyloučit z církve nebo jak??? Ale na druhou stranu mi přijde divné, že se to u věřících vůbec řeší, protože co já vim, tak v církvi je téma sexu docela tabu.
Přijde mi divné, že by se zrovna věřící a hlavně staré babičky zajímali o to, co kdo dělá v posteli. Tak mi poučte.
06. 06. 2013 v 17:36Off-line argon52  (28/168/55)
V súčastnosti ani poriadne neviem či verím v Boha či nie. Ale osobne si myslím že homosexualita istou mierou uráža Boha ale sám človek za to nemôže ...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2013 v 17:41Off-line krtek223  (27/187/74)
Argon52 : uráží Boha? a v čem? kdyby to Bůh nechtěl, tak se žádný homosexuálové nerodí :-D
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2013 v 18:32Off-line dadi  (37/187/105)
No, já nezastávám žádnou víru, ale věřím v Boha jako v lásku, která je i v nás a okolo nás, jen převážná většina nás na to zapomněla. Všichni jsme si rovni, jako duše a jsme tady proto, abychom se učili a vyvíjeli. A to, jestli je někdo gay či není nemá s vírou co společného. Prostě to v tomto životě tak je a my si musíme z toho vzít ponaučení, jaké nám to dá. Potom budeme lepší.
Ptát se, jestli nějaké náboženství nebere gay a spol. by bylo, jako by ses ptal, jestli jim vadí, že člověk je třeba černoch. Pokud jim to vadí, tak jenom diskriminují, uráží a ve finále to dělají jenom proto, protože si sami sebou nejsou jisti a bojí se.
06. 06. 2013 v 20:57Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Kdyby se to co je v Bibli mělo brát doslova, tak se do nebe dostanou pouze asexuálové..vím, že je spousta druhů lásky, nejenom ta romantická, ale když to má být náboženství lásky, tak mi to prostě hlava nebere.. I když s tím co je v písmu i já sám souhlasím, představa 2 medvědů je mi taky ohavná...ale nikdo mě přece nenutí se koukat...
06. 06. 2013 v 21:15Off-line bennett  (36/184/95)
Církve jsou založena na organizovaném vymývání mozků. Pokud vím, tak křesťanství připouští sex pouze za účelem početí, jinak je to hřích a pak nastupuje standardní procedura, zpověď a pokání. Pokud to člověk udělal, lituje toho a už to nebude opakovat, pak by se teoreticky mohl dostat do nebe, pokud si to samozřejmě nepokazí něčím jiným.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
06. 06. 2013 v 21:15Off-line pawelll  (44/175/70)
Mam kamarada ktery je gay a zaroven je verici sice je starsi 52 ale uzasnej clovek . i sex snim je dobrej .
06. 06. 2013 v 21:42Off-line dadi  (37/187/105)
Nebe není, alespoň ne tak, jak si to všichni představují. Všichni se dostanou do stejného stavu bytí, ale všem budou následně zúčtovány skutky a hříchy, co udělali. Podle toho se posoudí, jestli se člověk poučil a může se posunout dál ve vývoji, nebo jestli se musí ještě to samé naučit a tudíž si něco podobného zopakuje ...
06. 06. 2013 v 22:02Off-line argon52  (28/168/55)
Krtek223: Boh stvoril muža a ženu a povedal množte sa. Akosa hovorí Boh je spravodlivý a spravodlivosť v živote je život darovať a darovať život homosexuály nemôžu. Takže sa homosexuály tak trochu od Boha otáčajú chrbtom ;) ... A podotkol som ešte že v istej miere to j urážka a že človek za to nemôže aký je
06. 06. 2013 v 22:10Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Argon52: tak se budem množit jako krysy, až se přemnožíme a pochcípáme jako ty krysy, to z vás má Bůh fakt radost teda když se chováte jako krysy :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
06. 06. 2013 v 22:21Off-line argon52  (28/168/55)
Ligerisek: Zas si nemysli že homosexuály su spása k nevyhynutiu ľudstva ..
06. 06. 2013 v 22:22Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Argon52: to je humální Boží způsob, pak má eště nemoci, války, katastrofy, který se musí užívat, když sou lidi tak blbý a neuctívají nás...
06. 06. 2013 v 22:35Off-line why  (40/183/110)
Ligerisek: to s tou biblí a asexuálama je velmi trefné;-), tos mě pobavil (pozn.: já jsem věřící a kromě Pavlových listů - což byl člověk, který ani Ježíše nikdy nepoznal, je v novém zákoně o homosexualitě prázdno. Ježíš o tom nikdy nemluvil!...a to mluvil o všem;). Navíce je nutno si uvědomit, že to bylo psáno v době, kdy např. nemoc nebo slepota byly brány jako oprávněný boží trest)
06. 06. 2013 v 23:46Off-line VojtaS  (26/187/-)
Krasny den preju, takze kde zacit ja jsem verici clovek a chodivam do kostela trikrat dydne... zaprve ne cirkev neodsuzuje sex bez cile poceti jen odsuzuje antikoncepci -schvalne jsem se dnes ptal kneze... no potom en sex by mel byt po svatbe z duvodu ze clovek nemuze vedet jestli je to ten pravy nebo ta prava a mohlo by to v danne slecne ci chlapci zanechat nasledky ktere by nemuseli byt zrovna prijemne... z cirkve te vyloucit nemuzou... dobra muzpu ale jen kdyz budes ve jmenu katolicke cirkve hlasat neejakou ideologii se kterou se katolici nestotoznuji, ze veri jen babicky... dik no :D ale musim roct ze je to z casti pravda ale bachca ju nas v brne je vic tech mladsich teda podle toho kde jsem byl ale byli tam spis mladsi ;) a nebe neexistuje jak si ho predstavujeme... to me pobavilo ale to je na tom to smutne byla to naprosta kravina ale autora timto zdravim... kdyby byly nejake otazky z ohledu viry normalne mi napiste ;) pristi sezenni mame na tema sexualita tak se muzu na neco poptat ;)
07. 06. 2013 v 09:50Off-line toso0077  (31/180/-)
Môj Partner je veriaci a ja tiež ale nerobí mi problém ísť na Omšu, ale Pokiaľ by kňaz povedal niečo urážlivé na Gay komunitu otočím sa na päte!!! Verím v Boha nie na cirkev, mal som možnosť nakúknuť ako to tam funguje, a mám toho dosť!!!
Pokiaľ by niekto nešiel s partnerom za ruku do kostola a nezačali sa tam bozkávať, tak nikto nezistí akej si orientácie, tak prečo by ťa mali vyhadzovať z cirkvi?
07. 06. 2013 v 13:52Off-line VojtaS  (26/187/-)
MADEGOUP: Aha tak to cos napsal muselo byt pro tebe naprosto vycerpavajici a... jsem rad ze se konecne nekdo odhodlal napsat pravdu o cirkvi s naprosto podlozenymi fakty hadam ze jsi sam byl.u toho jinak bys nenapsal takoveto ostre myslenky... jediny co ve tvem textu dava smysl.je ta prvni veta zbytek jsou kraviny .
07. 06. 2013 v 15:55Off-line Pupino  (30/182/87)
To že je někdo věřící, neznamená že nemuže být gay, ani cokoli jiného. To si pletete víru a náboženství. Já osobně jsem vyznáním hinduista, vyznávám myšlenky, na kterých je to celé založené, ale k náboženství jako takovému se nehlásím. Myslím si, že tak to má spousta lidí, protože člověk potřebuje v něco věřit a je jedno jesti to je osmiruký člověk s hlavou slona, nebo heroický tesař co dělal zázraky. Vyznávat tu myšlenku a věřit v to, to ostatní je omáčka pro ty ortodoxní a těch není tolik. Proč by měl bůh/bohové, pokud sou, rozlišovat podle toho, co kdo kam strká. Myslím že i ty vaše babky často nemají v tomhle čisté svědomí. Každý v něco věří, to je víra, to je důležitá součást života. Věřící je prostě každý, i ten kdo o sobě hlásá že je atheista
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
07. 06. 2013 v 16:01Off-line dadi  (37/187/105)
VojtaS: Tak pobavit tě to mohlo, že nebe neexistuje tak, jak si to představujeme, to je tvoje právo. Ty si ho představuješ určitě jako nějaký ráj s oblaky, fajn, je to tvoje víra a nikdo ti ji nebere a teda nemůžeš ani ty vnucovat někomu tvoje představy.
Akorát až na to, že nebe, jako si ho představují křesťané nikdo a nikdy nedokázal, ale tu moji verzi jo. Stačí si přečíst publikace od Briana L. Weisse a dalších autorů.
Ale nebudu to tady dál rozvádět. Každý tady má svoji pravdu a jaká je ta pravá verze poznáme, až nadejde náš čas ...
07. 06. 2013 v 23:18Off-line VojtaS  (26/187/-)
Dadi: To že se mi tvuj výrok nelíbil nebylo z ideologiského hlediska ale spíše z toho že ty nemužeš ani tušit jak si lidé tedy i já nebe představují protože třeba právě já si nebe ze zásady nepředtavuju ;) ani nevím proč ale ne je mi to nějak proti srsti
twat: Jestli si to myslíš ok já ti tvuj názor neberu, neberu žádnému člověku v co věři nebo ne ale "krravinou" nazývám věci co nedávaj smysl (opakuju se) ne z idologického ale z jiného hlediska... jako třeba že kněží jsou nevětší prasata a hned by ho někam nejradši supli, pardon ale znáte alespon jednoho? :)
A do třetice reakci na mě: No pardon měl bych se uklidnit ale nějaký ty věci mě vážně vytočí tak se omlouvám ;)
07. 06. 2013 v 23:22Off-line Ligerisek  (36/172/62)
O nebi vím akorát to co říkali ti co ho prý viděli, myslim že to bylo v dokumentu 5. Dimenze - 5. část: Blízkost smrti (pozn. 1. díl je blbost, ale další už ne)
09. 06. 2013 v 02:28Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Padlo tady opět pár notorických mýtů, takže od začátku. Víra je čistě osobní věc každého jedince a vůbecc nesouvisí s ničím vrozeným jako je homosexualita. Rozhodně se to nemusí vylučovat, ostatně můj přítel je věřící (je z Polska) a absolutně s tím nemá žádný problém (ostatně co je komu do toho).

Co se týče postoje církví, tak záleží kterou konkrétní máme na mysli. Předpokládám, že v dotazu byla míněna římsko-katolická církev, která je u nás největší. Ta oficiálně homosexualitu jako takovou NEODSUZUJE, stejně jako soužití dvou homosexuálů. Problémem pro římsko-katolickou církev je homosexuální chování, které vnímá negativně (stejně jako jakýkoliv sexuální styk, který není určen k plození dětí). Liberálnější jsou některé protestantské církve, které uznávají i stejnopohlavní svazky (třeba anglikánská církev), jiné jsou zase konzervativnější (třeba mormoni). Obecně konzervativnější jsou i pravoslavné církve.

Nicméně to neznamená, že vám může víru někdo zakázat. Stejně tak chození do kostela, který je otevřen všem. Nikdo vám nemůže bránit jít do kostela na mši kvůli homosexualitě. To že se hlásíte ke konkrétní církvi neznamená, že musíte nek***icky souhlasit se všemi dogmaty nebo výroky duchovních.

A co se týče tradičně českého postoje, že náboženství je "vymývání mozků", tak to považuji za naprostý nesmysl. Víra je vnitřní věc a záleží čistě na každém jak jí pojme. Ostatně v striktním slova smyslu by se velká část české "ateistické" společnosti dala označit za věřící, byť nenáleží k žádné církvi a formálně se nehlásí k žádnému náboženství - to s vírou vůbec nesouvisí.
24. 07. 2013 v 15:22Off-line Duny  (38/178/82)
Protože nějaký chytrák nechal do bible napsat, že sex je Bohem povolený pouze mezi manžely
24. 07. 2013 v 21:18Off-line timerider  (29/182/63)
Jednoducho. Cirkev homosexualitu ako orientáciu neodsudzuje, ale praktizovanie homosexuality (ako sex) je ťažký hriech. nevylučuje sa s Cirkvi ale ako to jeden človek povedal: Pán Boh robí pri gay sexu vývrtky. Pokiaľ je niekto veriaci homosexuál, mal by sa podla cirkvi snažiť svoje "chúťky" potlačiť. poznám človeka ktorý je gay ale má ženu a deti. asi nejaká takáto je predstava Cirkvi.
25. 07. 2013 v 00:02Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Timerider: Ovšem nikoliv každá církev. A pak záleží čistě na každém jak to vnímá. Co je komu do toho, s kým spím v posteli. Na čele to napsané nemám, aby mě kněz u vchodu vyhodil z kostela. Nikomu nemůže být zakázán vstup do kostela, mohou si o homosexualitě myslet co chtějí, ale to je tak asi všechno.
25. 07. 2013 v 00:30Off-line LeCastor  (30/170/65)
Mal som tu cest spoznat cloveka, knaza, ktoremu vobec nevadilo ze som gay a dokonca ani to ze neverim v boha. Dlho sme sa rozpravali o homosexualite, bohu a cirkvy. On sam mi hovoril ze cirkev pod ktorou sluzi vobec nema rad, pretoze je to ako velka spolocnost, ktora mu sice vyplaca peniaze na zivobitie ale na druhej strane mu prikazuje kazat nieco v co sam neveri a to napriklad odsudzovanie homosexualnych vztahov. Cirkev homosexualitu ako taku neodsudzuje, pretoze by to bolo v rozpore s bibliou, ktora hovori ze boh kazdeho cloveka stvoril takeho akeho chcel, jedndoducho keby sam odmietal homosexualov tak neexistuju. Na druhej strane, cirkev neuznava spoluzitie dvoch muzov, pretoze ako vsetci vieme v biblii stoji, milujte sa a mnozte sa, co si cirkev vysvetluje tak ze ked sa nemozte mnozit tak sa nemate co milovat. A tak preto tolerujem ludi co veria v boha, pretoze je to ich volba. Ale nemam rad ludia co veria v cirkev, myslim tym krestansku, pretoze to je neohrazena institucia, ktora podla mojho nazoru zneuziva vieru v boha na vlastne ucely, ci uz financne alebo mocenske.
25. 07. 2013 v 01:32Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
A já si troufám tvrdit, že církev pořád má svojí důležitou společenskou roli. Bohužel je diskuse okolo její funkce velmi často v ČR redukována na primitivní úroveň. Minimálně péče o méně šťastné spoluobčany si zaslouží pozornost.

Jinak pochopitelně obrovsky záleží na konkrétním knězi, ostatně jsou to také lidé. Záleží čistě na něm, o čem bude kázat a spousta z nich určitě nebude souhlasit se všemi oficiálními postoji církve.
25. 07. 2013 v 01:44Off-line LeCastor  (30/170/65)
No ja som si svoj nazor na cirkev utvoril a som uz o nom presvedceny. Neviem ci u vas v cesku poznate roberta bezaka. Bol to arcibiskup, ktoreho vatikan odvolal a to len kvoly mocenskemu boji vo vnutri cirkvy u nas na slovensku. A prave bezak je clovek, ktoreho si oblubilo tisice ludi, ci uz veriacich alebo nie. Proste clovek ktoreho na pohode (zas neviem ci poznate nas najvacsi hudobny festival) pocuval uplne preplneny stan ludi.
25. 07. 2013 v 01:47Off-line LeCastor  (30/170/65)
Jednoducho som chcel len povedat ze viera v boha by sa uz nemala spajat s cirkvou ale s ludmi, ktory pod nou chtiac nechtiac sluzia.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload