Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Zdravý životní styl - jste vegetariáni?

08. 06. 2013 v 09:09Off-line Darden  (31/177/60)
Zajmalo by me jak to maji tady kluci s vegetarianstvim nebo veganstvím. Pokud ano co vas k tomu dovedlo a proc? Ja osobne sem vegetarianem, bavi me vareni vege jidla a pokud to umite tak to neni hnusne a bezchuti jak si vetsina lidi mysli. Me k tomu osobne dovedl pocit ze delam neco spatne uz od mala sem nikdy nejed maso a rodice s toho byly vzdy na prasky, vegosem sem uz rok a nemenil bych za nic... a co vy?:D
08. 06. 2013 v 09:57On-line Richard33  (44/185/80)
Přes léto jím maso minimálně (prostě mi nechutná). V zimě zase naopak. Nevím proč, ale mám to tak :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2013 v 10:03Off-line Darden  (31/177/60)
Pekne no je to hodne individualni no me to vzdy sralo jak sem musel jist maso protoze se doma nic nedelalo a ted jak sem vegetarianem tak mam ze sebe radost :D me hlavne sere jak to maso se prodava a jak se s nim zachazi, jedine maso co bych snedl by bylo cerstve ulovene zvire ktere neni nacpane srackama v supermarketech a tak ...:D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2013 v 11:30Off-line power  (23/180/65)
Nejsem, ale dodržuju zdravou stravu :)
08. 06. 2013 v 11:35Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Já nesnášim ty keci o tom, že to zvíře je živej tvor, páč rostliny sou taky živý tvorové, ale narozdíl od zvířat sou mnohem bezbranější, takže mi to přijde ako pokrytecká srabárna žrát jenom to co se ani nemůže bránit bo utýct. Kdyby se rostliny chtěli nechat požírat, tak by jich nebylo tolko jedovatejch bo neměli ostny proti požeru.
Jestli dotyční nechtějí jíst živé tvory, tak ať žerou kameny ;-)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 10  Nahlásit
08. 06. 2013 v 12:29Off-line bennett  (36/184/95)
Darden: No myslím že to, jak se s masem zachází v supermarketech (a kdoví jestli to je vůbec maso, jestli se to třeba nevyrábí z ropy, protože občas to tak chutná), tak to asi sere nás všechny.
Já vegetarián nejsem, není nad dobrej steak, ale docela by mě zajímalo, co vás k tomu vede. Jestli vám to maso nechutná, nebo je to kvůli tomu zabíjení zvířat, nebo jestli jsou ještě jiné důvody.
08. 06. 2013 v 12:29Off-line Darden  (31/177/60)
Ligerisek: no s tema rostlinama to je jak ze zviratama nektere porste taky neulovis a nesnis bud portoze maso je moc tuhe nebo proste hnusne, ale hodne pro cloveka jedovatych rostlin zase muzou pozirat zvirata a rostliny jsou tu od toho aby nakrmili jk cloveka tak zvire, v jedne nevedecke studii sem dokonce cetl ze rostliny jako bytosti radi prospejou cloveku pokud pro nej maji nejakou vyzivnou hodnotu a tim pripadem prispejou i sobe. K tomu fungujou pry stejne jako stromy ze poznaji dusi cloveka a pokud ji bezohledne utrhnes jen aby sis k privonel a hodis ji zpatky do travy nebo ji roztrhas atd. tak to rostlina pozna a tak ji jak si napsal pokrytecky zahubis. Nesnazim se ti vnutit muj nazor jen sem ho chtel vyjad*** a i dkyz si to lidi nepripoustite tak v dnesni dobe probiha fasismus proti zviratum *ocekavana vlna smichu*
08. 06. 2013 v 12:29On-line Richard33  (44/185/80)
Ligerisek: Jj, oběd z rýže je tisícinásobná vražda. A to, že si od kluka nechám nastříkat dávku do pusy je dokonce úplně normální kanibalizmus :-P
08. 06. 2013 v 12:34Off-line Darden  (31/177/60)
Bennett: me osobne k tomu vedlo to ze se mi hnusilo kazde maso az na kureci to sme jeste mohl zvladnout ale pamatuju si jeste jako male 4lete dite sem mel kure na taliri a predstavoval sem si jak to byla zdrava, cila slepice plna zivota a ted mi lezi na taliri normalni zdechlina. V te dobe sem ale proste sel v rade a snazil se na to nemyslet ale postupem casu uz sme nemoh i tak sem to jedl malo i kdyz jedl a vzdy jsem nechaval nejake zbytky. Pote sem si vsiml ze mam i kvuli tomu trosku problemy se zazivanim. A jak sme prestal jist citil sme se lepe jak na tele tak na dusi :). Takze za me maso mi nikdy nechutnalo (neni nad soju :D)a sralo me jak se s tema zviratama zachazi.
08. 06. 2013 v 12:37Off-line do.oken  (34/176/70)
Já bych to nezvlád...Miluju prasárny promáčený olejem, kusy masa v litru omáčky...Všechno, co by se nemělo já jednoduše musim :))
08. 06. 2013 v 12:42Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Darden: já taky jenom vyjádřil svůj názor, ale je zvláštní, jaks vlastně nepřímo napsal, že i rostliny mají svoji duši. A s tim masem, no tak před tebou leží už mrtvé, ale tu rostlinu sníš přímo za živa, tak co je vlastně v tomhle ohledu horší?
08. 06. 2013 v 12:43Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Richard33: když to tak vezmeš tak vlastně jo, semena rostlin sou jako vejce zvířat, takže jíst zrní je jako jíst vejce
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2013 v 12:59Off-line Darden  (31/177/60)
Ligerisek: pro me je jasna co je horsi portoze ziva rostlina ma vice ucinnych latek ktere ti prospivaji nez mrtve maso a jeslti myslis jako moralne co je horsi tak podle me jist mrtvolu :D ale zase podle me nemuzes porovnavat zvire a rostlinu protze zvire ma jakesi premysleni ma mozek, rostlina se od toho lisi ale nerikam tim ze je menecenna jen si myslim ze se to neda porovnavat.
08. 06. 2013 v 13:36Off-line Erik007  (24/178/63)
Ahoj ja osobne jedavam maso vsetko co mi chuti ale mam jednu fintu s ako nepribrat ak by ste chcely nieco vediet tak mi napiste
08. 06. 2013 v 14:05Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Živé buňky jako živé buňky, je to jenom jiná forma života. Třeba prý máme 90% společné DNA s banánovníkem... Ale je zajmavý myslet si, že je morálnější někoho sníst zaživa, než ho předtím rychle usmrtit a až pak sníst :-D
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
08. 06. 2013 v 14:07Off-line Darden  (31/177/60)
No tak pokud to tak beres tak to asi moralni neni ale zalezi hodne podle me na uhlu pohledu a jak to citis, to azs podle me ta rostlina vyciti :)
08. 06. 2013 v 14:10Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Jediný co bys pak tak mohl jíst je ovoce, protože ho rostliny vytváří za účelem konzumace zvířaty, ale dělají to za účelem roznášení svých semen, takže aby to bylo morální bys pak musel chodit na záchod jenom do přírody :-D
08. 06. 2013 v 14:12Off-line Darden  (31/177/60)
:DD to uz vypada ze zajizdime moc hluboko do tematu :D vic nez by bylo treba :D jak se ale rika no proti gustu zadny disputat :)
08. 06. 2013 v 14:13Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Takže když bys nechtěl cokoliv zabíjet, tak by ses musel něak upravit abys mohl jíst kamení a tak, být něco mezi živočichem a rostlinou...
08. 06. 2013 v 14:13Off-line JenHalucinace  (103/230/-)
Rok jsem vegetarián a teď asi měsíc vegan .... Maso je vražda .. prostě je a je to nechutný ... nebudu to jíst a pokud bych se měl vrátit někdy k mléku a vajíčkům tak jedině z bio farem :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2013 v 14:14Off-line Ligerisek  (36/172/62)
JenHalucinace: a to že vraždíš rostliny ti nevadí jo?! pokrytče :-D
08. 06. 2013 v 14:16Off-line Darden  (31/177/60)
Neni vrazda jako vrazda :D
08. 06. 2013 v 14:26Off-line JenHalucinace  (103/230/-)
Ligerisek :Vadí .... žil bych z prány ,ale to je bezpečné až od 25 pokud už to není od narození ... :D :D :D ... jenže je tu ten rozdíl , že nejsou žádné jatka na rostliny :D a ty rostliny tam netýrají ....
08. 06. 2013 v 14:28Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Pokud se chcete stravovat nějak užitečně a zabíjet organismy co sou co nejníže v potravnim řeťezci, tak se živte obtížným hmyzem, toho je všude dost...
08. 06. 2013 v 14:31Off-line Ligerisek  (36/172/62)
JenHalucinace: to je o osobnosti lidí, zas sem třeba viděl jatka, kde prasata naženou do plynový komory, kde je uspí, pověsí za zadní nohu a vykrví (podříznou), taže zemřou ve spánku...
08. 06. 2013 v 14:32Off-line Darden  (31/177/60)
Pristupujes Lingerisku k tomu moc radikalne rostlinstva je taky vsude dost a kdyz vytrhnes tak znova naroste, zvirata se postupnym lovenim vyhubuji a co se jedna chovu v tech sou zvirata vetsinou fakt ze tyrane no coz me dost mrzi
08. 06. 2013 v 14:37Off-line Ligerisek  (36/172/62)
I rostliny můžeš vyhubit, asi nejzranitelnější sou křehký a eště k tomu endemický druhy a pak asi eště stromy protože rostou pomalu, Velikonoční ostrovy sou toho krásným příkladem...
08. 06. 2013 v 14:42Off-line Ligerisek  (36/172/62)
JenHalucinace: hmmm proto sou vegetariáni jako reklama na Dachau že :-D ...a napadlo tě z čeho se asi ty potravinový doplňky vyrábí...? Maso potřebujem, bez něj by se u lidí nedokázal vyvinout velký mozek, pro provoz výkonného mozku je potřeba maso a omega 3 v rybách ;-)
08. 06. 2013 v 14:43Off-line Gliese581c  (39/176/78)
Darden: v kolika choves jsi byl, kdyz si dovolis tvrdit takovou blbost?
08. 06. 2013 v 14:52Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Třeba kvůli složení a tomu jak mozek funguje?? A s masem je to jako se vším, všeho moc škodí, takže strava musí být vyvážená.. ;-)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2013 v 14:53Off-line Darden  (31/177/60)
Gliese581c nerikam ze vsechny chovy to tak maji ale taky vim ze ne vsude se s nimi zachazi dobre
08. 06. 2013 v 14:58Off-line Gliese581c  (39/176/78)
Ani s lidma se nazachazi vsude uplne dobre...
ceske chovy jsou docela ok. jen by se tady mohlo chovat vic masneho skotu, ovecek a koz.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2013 v 14:59Off-line Darden  (31/177/60)
Chovy v cesku asi nejou nejorsi no pokud se jedna o prasata slepice atd. ale o chovy zvirat na kterych se testujou vyrobky a ktere dou na odevnictvi to je doslova totalni hnus ...
08. 06. 2013 v 15:04Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Darden: zas se budu opakovat, to je o lidech... i když souhlasím s tím, že testovat na zvířatech by se nemělo, na to bych být tou nějakou firmou najal skupinu dobrovolníků, na kterých by se vzorky testovali ;-)
08. 06. 2013 v 15:07Off-line Gliese581c  (39/176/78)
To by me soudruzi zajimalo, jak by jste jinak chteli testovat nove leky jak na zviratech.
08. 06. 2013 v 15:25Off-line Vocko  (29/180/-)
Napiš reakci...Já jsem byl 3 roky vegetarián a to z toho důvodu, že mě maso prostě nechutnalo a hnusilo, nechybělo mě ( nikdy jsem neměl steak a ani nechci ). Ale jelikož jsem se věnoval závodně atletice, tak to bylo znát, že mi to maso chybí, výkony šly dolů... všichni mě to vyčítali, že ho nejím a kdesi cosi... a brát náhražku nehrozí. Teď ho jím ale málo, protože to podle mě není maso ale čistá chemie, snažím se jíst jen domácí maso. Teď sice už nesportuji a maso jím už jaksi ze zvyku, tak 3 krát denně což je pro mě hodně a tělu to musí stačit :D
08. 06. 2013 v 15:36Off-line Keriim  (63/187/95)
Jo a nejvěrší blbost je vege....., vydávat za zdravou stravu nebo zdravý životní styl.
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2013 v 15:39Off-line Darden  (31/177/60)
Keriim to ja zas poznal uplny opak lidi kteri byly vegani nebo vegetariani, zdravi stastni a zivota si uzivaji jak jen to de
08. 06. 2013 v 15:44Off-line Keriim  (63/187/95)
Chtěl bych jen Darden, aby jsi tyto lidi poznal za několik let, jinak každý má své zkušenosti, :-), ovšem nic se nemá přhánět, i masožravci když to přeženou dopadnou špatně
11. 06. 2013 v 22:42Off-line jacoboK  (38/184/-)
Odpoved na otazku - ne vegetarian nejsem. Muj nazor je, ze clovek by se nemel vyhybat nejake skupine potravin, protoze ne vsechny ziviny lze nahradinou jinym zdrojem pripadne umelou vyrobou. A to, ze je nekdo vybiravy v jidle je vice o priprave nez o oblibenosti potraviny.
08. 09. 2014 v 13:33Off-line Clas  (29/-/-)
Co má vegetarianství se zdravým životním stylem, to mi může někdo vysvětlit??
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 09. 2014 v 15:32Off-line Keriim  (63/187/95)
Vegetariánství, vegánství, frutariani a podobně nemá se zdravím životním stylem nic společného, naopak
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 09. 2014 v 16:27Off-line I.Want.To.Be.Happy  (25/-/-)
Tak já tady nebudu číst všechny komenty,ale sám za sebe chci říct to,že vegetariánství není vůbec špatná věc,naopak. Já do dvou let chci přejít na vitariána a mám ktomu své důvody. Nebudu tady složitě vypisovat výhody,ať si každej dělá co chce,je to jeho svobodná volba,ale proč druhým berete něco. PS: Malej detail,klidně mě umínusujte,ale člověk není všežravec. Člověk byl plodožravec a všežravcema se stali postupem času.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 09. 2014 v 20:13Off-line keri  (30/-/-)
Nejim maso protoze mi nechutna a je mi po nem zle.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 09. 2014 v 23:09Off-line Geckon  (33/-/-)
Jsem vegetarián s hodně častým sklonem k veganství. :)
09. 09. 2014 v 00:27Off-line kloudik  (38/182/80)
Několik vegetariánů znám a všichni mají společných pár věcí. nezdravá barva, i při výšce 180 cm váží max.65 kg takže pohled na ně je fakt odstrašující, fyzicky náročnou práci opravdu nezvládají, bývají často nemocní, ve čtyřiceti vypadají na šedesát atd. atd. osobně su masožravec a měnit nehodlám ale je to věc každýho dokud mi to teda nebude někdo vnucovat
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
09. 09. 2014 v 15:14Off-line BMWfreak  (29/180/70)
Od kdy zdravý životní styl = vegetarián? osobně se ale snažím jíst zdravě a trochu se pohybovat, ale ne vždy je to možné :)
09. 09. 2014 v 16:14Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Vždycky mě zabíjí, jak je většina lidí rázem odborník na výživu a evoluční biologii, když jde o vegetariánství, veganství... :D
Co je člověku přirozené, to myslím už dávno nevíme. :)
Že někdo nejí maso ani v nejmenším nevadí. D***lní je, když všem okolo cpe, že jsou vrazi a kanibalové. Nicméně nejedením masa člověk až tak moc neztratí... Bílkoviny jsou i ve spoustě jiných potravin (nebudu je vypisovat, Google). Naopak zrovna vegetariánstvím se dá i získat. Párky - vedle masa jen ležely. Paštiky - možná vedle masa ani neležely. Salámy - až 50% nasycených živočišných tuků. + všechny tyto věci v sobě mají barviva, konzervanty, zvýrazňovače chuti... O všechny tyhle "super věci" vegetariáni "přicházejí". ;) Jelikož jedí mléčné výrobky a vejce + více rostlinné stravy, tak bílkoviny úplně v pohodě doplní. Vegani to mají ještě o něco horší, jelikož nejí nic ze zvířat. Můžete si o tom myslet co chcete, ale i oni s tím mohou naprosto v pořádku žít. Nicméně musejí vědět, co jíst, aby jim ty bílkoviny nechyběly. Když to splňují, tak opět nemají sebemenší zdravotní problémy. Já znám naopak několik veganů a vegetariánů, kteří netrpí na žádné nemoci více než ostatní lidé a navíc jsou štíhlí, protože se necpou tuky. :)

Samozřejmě je lepší, když ti lidi co 5 minut neopakují, že jsou vegani/vegetariání. A taky je d***lní, když nedoplňují bílkoviny. Je to stejně hloupé jako k***izovat a nic nevědět. :)
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 09. 2014 v 16:52Off-line Naran  (103/-/-)
JarodShadowson suprově napsal. Maso nejím od mala > nechutnalo mi. Postupně jsem přešel na názor, že ikdyby mi začlo chutnat, prostě ho stejně jíst nebudu. Vadí mi bezcenné zabíjení, popravdě- dovede někdo uvařit celý týden bezmasá jídla, tak aby se nechala jíst a byla chutná? Pochybuji. Je to i o fantazii a lenosti si najít nějaká neobvyklá jídla na netu... Nikomu svůj názor nenutím, jen mi přijde divný jíst pořád maso, maso, maso. Existuje tolik druhů stravy, tak proč mít každý den maso, ne? :)

Zdravotní problémy nemá, nejsem častěji nemocný, vedu ten samý život jako ostatní masožravci. Bílkoviny se nechají získat xyz způsoby. Nejvíce jsou v soje, jak "syrové" tak ve výrobcích z ní. Dalším dobrým zdrojem je třeba cottage sýr. To jsou jen dva nejlepší příklady co mě napadlo. Je jich samozřejmě stovky...
09. 09. 2014 v 17:53Off-line beem82  (42/152/59)
Vegetariánství, veganství- mno jsme lidi. a jíme maso - protože z nich potřebujem látky, které nejdou nahradit. Nejsme králíci. Beru to že čas od času čověk nejí maso- to je celkově prospěšné v tom smyslu, že se tělo očistí. Pak by měl normálně přejít na Běžně zdravé jídlo. Nad čerpání například železa, které potřebujem na krev z masa se nic nevyrovná. Pokud někdo sestavuje bezmasý jídelníček, musí mít vysokou školu a ne rychlokurz zdravé výživy a nejlépe medicínu.
09. 09. 2014 v 18:22Off-line none  (29/190/85)
Dva roky tri mesiace som mäso nezjedol obchádzal som aj vývary.. ale potom prišiel den kedy mi lekárka predložila pred nos hrozné krvné výsledky.. železo na minimálnych hodnotách.. nuž neviem či to bolo tým nejedením mäsa.. je pravda že som vďaka vegetariánstvu schudol 31kg v relatívne krátkom čase.. dnes sa snažím občas zjesť hydinu. nie je mi to absolútne pochuti, príde mi choré ako sa dnešní ľudia napchávajú mäsom, ide o novodobú legálnu drogu.. vegetariáni dokážu nahradiť všetko potrebné len ja som taký šikovný nebol a prišli problémy.. ostatným držím palce a stále stojím pri vás .. aj keď raz do mesiaca sa do mňa kúsok kuraťa dostane.. asi som pesco pollo
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 09. 2014 v 18:31Off-line LostHere  (36/180/65)
Vegetariánom som už cez 9 rokov (chcel som od 13-14-ch rokov, ale naši boli vehementne proti) a sem-tam sa pokúšam prejsť na raw vegánstvo či frutariánstvo. Zvieratá mám radšej živé než na tanieri. Nemáme právo ich vykorisťovať a som rád, že sa na tom nepodieľam, resp. podieľam čo najmenej.
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 09. 2014 v 21:03Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Beem82: Krávy, ovce a kozy taky potřebujou železo na krev. A teď babo raď! Kde takový býložravec sežene železo?

Takže jak je to se železem... V těle se nachází hned několik bílkovin a různých komplexů schopných skladovat železo (transferrin, fer***in). Tím, že současná populace jí masa až příliš, jsou naše skladovací proteiny opravdu plné železa a tělo jej má nadbytky. Když má někdo špatné krevní testy, tak pravděpodobně ne jen, že nemá dostatek železa a bílkovin, ale taky vitamínů - je tam potřeba souhra tady těch faktorů. Ono opravdu jen tak vyřadit maso z jídelníčku nejde. Ale řešení je taky snadné... Všelijaké saláty, špenát a podobná zelenina jsou bohaté na železo i potřebné vitamíny. A navíc, tělo je postaveno ekonomicky a má mechanismy, které umožňují opětovné využití železa z rozpadlých červených krvinek. A k tomu jsou ale zase potřeba vitamíny. A ty jsou zase hlavně v ovoci a zelenině. Takže maso samo o sobě furt není žádná výhra. (Masem je myšlena čistá svalovina, ne nějaké hnusy jako pomleté kůže. Někdo by mě taky mohl chytit za slovo, že játra jsou bohatá na vitamíny. A to je pravda, protože se tam skladují. Jen je otázka, jak moc se zničí tepelnou úpravou.)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 09. 2014 v 21:19Off-line GabrielTwinX  (28/184/-)
Jsem vegan. Jsem na to hrdý a baví mě to! :)
Kecy typu "Budou ti chybět potřebný látky" totálně ignoruji..
Jsem vegan protože beru zvíře jako zvíře.. (psa bych taky nesnědl.. tak proč bych jedl krávu)
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 09. 2014 v 21:19Off-line Titan24  (30/168/56)
Jinak já jsem toho názoru, že kdyby byl pravěký člověk vegetarián, nepřežil by dobu ledovou. A proč máme řezáky a tesáky (jedničky a dvojky)?? Jen tak? To sotva. Mnoho lidí co se dožilo požehnaného věku (přes 100 let) odpovídalo na otázku, čím to: Dopřával/a jsem si. V ničem jsem se ohledně požitků neomezoval/a. Samosebou, že je to individuální a není to všelék. Někomu to může škodit (špatný metabolismus, dědičné náchylnosti k chorobám apod.), ale jsou lidé, kteří mohou s jistotou říci, že jim nijak neublížilo jíst třeba každý den maso...a představte si, že jsou lidé, kteří každý den jedí ten "průmyslový odpad", jak tady nazýváte průmyslově zpracované maso a žijí zdravým životem, nic jm nechybí a nic je nesouží. Průmyslově vyráběná strava není zabiják!!! Pomáhá společnosti - dává práci pracovníkům jatek, potravinářských závodů a díky ní si nemusíte pěstovat každý na zahradě vlastní jídlo - krávy, prasata, králíky, slepice apod.
09. 09. 2014 v 21:30Off-line greeley  (28/177/55)
Zkoušel jsem, ale rychle mě to přešlo.
09. 09. 2014 v 21:33Off-line Titan24  (30/168/56)
A propo, jsou země, kde obyvatelstvo trpí hladem...a rostlinou stravou se tam nenajedí. Jistě, mohou jíst trávu, ale stejně umřou, protože člověk na to nemá uspůsobené ani zuby, ani žaludek. Není býložravec. Klidně si mě ukamenujte, ale buďte rádi za průmyslově vyráběnou stravu. Díky ní se nemusíte lopotit na farmách, nebo na vlastních zahradách se starat o dobytek. Takhle jen koupíte vše potřebné v obchodě a nemusíte se více starat - snad jen o to, jestli to není prošlé, či napadené plísní, či jinými bakteriemi. Jinak já to mám striktně dané - kuře, kráva, prase - JO, ale hlodavec, pes, kočka a hmyz - NE. :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
10. 09. 2014 v 17:28Off-line LostHere  (36/180/65)
10. 09. 2014 v 17:38Off-line galileolevi  (51/187/82)
Mě, jako malému, taky maso nechutnalo a vlastně ani dnes ho moc nemusím. Člověk se vyvinul jako všežravec, tak ho striktně neodmítám, ale jednou do týdne stačí a myslím, že by ho nikdo neměl úplně vyškrtnout z jídelníčku. Hlavně ne mladý člověk.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
10. 09. 2014 v 20:13Off-line Dell  (28/183/61)
Jím maso, miluji maso a nedokážu si představit život bez masa. Účastním se zabijaček a zabíjím kapra na Vánoce a každou noc spím jako mimino. Je každého věc, co kdo jí. Jedl jsem koně, hmyz a dokonce jsem zkusil i psí guláš. Ten mi byl podstrčen. Ale neměl jsem s tím nějaký morální problém.

To co se u nás jí, je jinde svaté a zase naopak. Jsou to jen morální tradice nad které se někteří lidé neumí povznést.

Ono i psi jsou docela vychcaní :) .. Hodně věcí dělají docela pragmaticky. A kdyby se bez vás měli lépe, tak vás dávno sežerou ;) Zvířata nejsou zase tak svaté. Takové kosatky zabíjí pro radost a s mrtvolami si hrajou apod.

Nemám rád, když se zvířata zabíjí pro zábavu, ale pro jídlo, v tom žádný problém nevidím :)

Nějak se nechci vzdávat pozice na vrcholu potravní pyramidy :)
Souhlasím - 7   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
15. 09. 2014 v 23:48Off-line onlip  (61/180/84)
Dell: Máš tu ode mě plus, ačkoli komplikované. Chovám řadu nehospodářských zvířat, o boji o život mezi nimi jistou představu mám. Nechci ti oponovat, v mnoha směrech souhlasím, etologie mě zajímá, jeden ohromný pes mě teď v divočině málem zblajznul. Jen jak stárnu, vnímám, že má potřeba masa je nižší. Možná věkem, možná proto, že můj milý je vegetarián a já se pak trochu stydím, i když mi pojídání masa nikdy nevyčetl. Kupovat maso na víkend, to je obřad, který si vychutnám. Neznám lepší pocit, než svým dětem udělat svíčkovou, kačenu, husu, bůček, to jsme zase u etologie a krmicího reflexu, už to tu bylo. Ale dcera mě před časem požádala, aby každé druhé jídlo bylo bezmasé - a tenhle standard držíme, dokonce z něj mám stále větší radost. Pokud vaří ona, je bezmasé skoro všechno, nebo jsou masa lehká. I syna už pubertální nenasytnost opouští (ale stále si rád si na koleje odveze něco jiného než jasmínovou rýži).
Se zabíjením je to taky složité. Mezi hospodářskými zvířaty jsem odrostl. Když jsem jako děcko poprvé pochopil, že zabili a nechali mi sníst kůzle, se kterým jsem si do té doby hrál, prozvracel a probrečel jsem několik dní. Když táta v mlze srazil srnu a matka ji chtěla naložit, udělali jsme se sestrou takovou scénu, že rezignovala. O pár let později jsem pochopil, že jí to muselo rvát srdce - i když z úplně jiných důvodů než nám. Děda choval králíky a slepice vždycky. Když už mu slábla ruka, nechal závěrečný úkon na mě - nebylo snadné šmahem převzít generační odpovědnost i roli zabíjejícího. Přišly děti, já je musel uživit, od dědy jsem dostal nejkrásnější chovnou králičí samici... Když jsem přejel zajíce, věděl jsem, že mám na další dva obědy vystaráno. Kolegyni jsem rozplakal poznámkou o tom, jakým darem je náhodná kolize při cestě do práce - pozdě a nízko st**tující bažant (ale děti mi připomínají i situaci, kdy jsem dost kličkoval, abych jiného trefil). Na dobu, kdy jsme našli čerstvě sraženou srnu a žili z ní měsíc, vzpomínají dodnes. Skutečně to není jednoduché téma.
Těším se, že s věkem přestanu mít potřebu stát na vrcholu jakékoli pyramidy, potravní nevyjímaje.
16. 09. 2014 v 10:03Off-line Keriim  (63/187/95)
Nechtěl jsem již na toto téma tady reagovat, ale musím, řeší se tu mnoho věcí kolem, podstatné je mít komplexně aminokyselinový příjem bílkovin, jaksi ho kdo dokáže sestavit je jeho problém. Příjem bílkovin je pro tělo nezbytný ale podotýkám komplexně aminokyselinový. Bez bílkovin nemá tělo imunitu, je často nemocné a nedostatek se podepisuje ne růstu. Buďte čím chcete a podepisujte se sami na sobě, nevyžadujte to od ostatních.
01. 10. 2014 v 20:42Off-line vegantronic  (38/186/77)
Také jsem se nechtěl původně zůčastňovat ale jo, musím reagovat na pár věcí...

Předesílám předem, že jsem vegetarián od roku 2007, vegan od jara 2012.

1. Rostliny jsou také živé a cítící - cítění u nicj nebylo prokázáno, resp. ano ale nemají centrální nervovou soustavu narozdíl od zvířat - mozek. Když si myslíte, že rostlina je to samé co zvíře, tak si jdětě večer projít s květákem.

2. Veganství je nezdravé, lidé jsou bez barvy, nevydrží zátěž... - Fákt? Já osobně když jsem jedl maso, tak při své délce jsem měl i 59 kg což bylo fakt DOST na hraně. Potom co jsem přešel na vegetariánství, později veganství šli rychle kila nahoru až na současný téměř ideálních 75 kg. Nevydrží fyzickou zátěž? To říkejte třeba www.vegan-fighter.com Mistrovi světa v boxu.

3. Ano. Bílkoviny jsou třeba. Kterou přesně bílkoviny neobdahuje rostlinná strava?
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
27. 12. 2014 v 16:19Off-line alex22  (20/-/-)
Zajímavá diskuze (i když už trochu starší). :)

Správně sestavená vegetariánská strava může obsahovat všechny zdravotně důležité látky. Striktní veganství ale může vést k deficitu důležitého vitamínu B12 (nutný k produkci červených krvinek, důležitý pro kognitivní vývoj), který se ve větší míře nalézá téměř výhradně v jídlech živočišného původu. Pro vegany se proto doporučuje brát B12 v doplňcích.
http://www.mayoclinic.org/…art-20046446
http://lpi.oregonstate.edu/…/vitaminB12/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC3137939/

Mezi některé další látky, na které je dobré při sestavování vegetariánské stravy pamatovat, jsou ještě třeba zinek a omega-3 mastné kyseliny.
http://www.mayoclinic.org/…art-20046446?pg=2

Dobré stránky pro přehled, které vitaminy, minerály, bílkoviny apod. můžou člověku (ať už vegetariánovi nebo ne) ve stravě chybět, jsou podle mě: :)
https://cronometer.com/

Rozhodně tímto nechci k***izovat vegetariány / vegany. Volbu vegetariánské stravy, ať už z morálních nebo osobních důvodů, chápu a respektuji.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
20. 02. 2015 v 20:31Off-line esthetique  (41/-/-)
My to máme asi takto: NESMĚŠUJEME ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL S VEGETARIÁNSTVÍM, TO JE POUZE TVŮJ VÝMYSL, KTERÝ NÁM TADY VNUCUJEŠ. asi jako já bych tady předhodil, že nejíst lepek je automaticky superzdravé. člověk je od přírody všežravec.
takže já žeru normálně všechny druhy masa (neopomíjím ryby), spím minimálně 8,5 hod denně, denně ujedu 20km na kole, strávím 3 hodiny v posilce a nejméně 2 denně mám SEX. tak TOMU říkám zdravý životní styl...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
20. 02. 2015 v 20:34Off-line esthetique  (41/-/-)
Vegantronic: jsou nenasycené mastné kyseliny = aminokyseliny (jak ty říkáš bílkoviny), které jsou pouze v mase. vygoogluj si.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
20. 02. 2015 v 21:58Off-line Centaur  (43/177/-)
Skutečný příklad jak si znechutit veganství prokázala Jana Kratochvílová. Kdo viděl její legendární způsob-styl vegan kuchyně, tak klobouk dolů. Tomu se říká jak odradit i samotného vegana. Na to opravdu musí bejt žaludek :-D Srkat polévku brčkem je Vegan umění :-D TV Barandov si musel vskutku užít svoje :-D Doporučuju finální díl. Tak bohatou Vegan-tabuli dokáží snad opravdu jen Veganisté :-D Děkuji nechci :-D https://www.youtube.com/watch?…
20. 02. 2015 v 22:09Off-line vegantronic  (38/186/77)
Estethique: a které přesně ty bílkoviny to jsou? Nenasycené mastné kyseliny samo v rostlinách jsou... JEDINÝ vitamín, který v rostlinách není je vitamín B12, který však lze dǒplňovat uměle... Víš oni dokonce existují i preparáty preo liné vegany co si odmítají sestavovat jídelníček.
20. 02. 2015 v 22:24Off-line Centaur  (43/177/-)
Také bych mohl doporučit též legendární pořad Evičky Pilarové vs Martička Kubišová a její párečky :-D myslím, že párky s hořcicí od Marty, by si v ten moment po shlédnutí zdravé Thajské výživy od Eviny, dali všichni a to bez diskuse :-D :-D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
21. 02. 2015 v 01:27Off-line Hexant  (29/176/80)
Vegán, som za ochranu zvierat.
21. 02. 2015 v 08:14Off-line vegantronic  (38/186/77)
No vono si to už začíná sedat... :-) Už i v supermarketech maj většinou alespoň několik druhů tofu, patifu paštiky, různá rostlinná mléka, někde seitan, robi... Třeba tesco mě šokovalo, že má i vegan hotovky v regále s hotovkami. :-) Když jsem začínal s vegetariánstvím, tak u nás ve městě byla jediná zdravka kde tohle šlo sehnat a bylo to krutě drahý... Teď můžu do jakéhokoliv supermarketu a vím, že něco k jíádlu seženu.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 02. 2015 v 13:35Off-line Centaur  (43/177/-)
A taky srkáte polévku brčkem jako Kratochvílová a děláte u stolu tyhle kaskadérské kousky s jídlem , které jsou údajně veganské ? Ještě jedna otázka...Už vás někdo jako Vegana pozval s tímto treba na společenskou večeři ? :-D Pokud ano, tak gratuluju a hostitelům zlatou svatozář. :-D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 02. 2015 v 22:24Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Centaur: Buď je to brutální trolling a nepochopil jsem to já, nebo jsi to nepochopil ty. Jana Kratochvílová není zrovna nejlepším příkladem toho, jak vypadá a chová se vegan. Jana je sama pro sebe a je prostě taková. Srkání polévky brčkem nebo stavění sošek z jídla fakt nemá nic společného s veganstvím. :)
21. 02. 2015 v 22:41Off-line Centaur  (43/177/-)
No o tom právě pochybuji. Jana K. veganství bere smrtelně vážně. :-)D Pokud je tohle skutečně veganství tak potěš koště a Jana neni laciná amaterka ve veganství:-D TV. Barandov jí věnoval nejvíc propagačních Vegan-materiálů...Ovšem Eva Pilarová jí ještě předčí :-D A to má daleko odvážnější kuchyni :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 02. 2015 v 12:29Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Heh, nejde být vegan a nebrat to vážně. :)
22. 02. 2015 v 12:32Off-line Centaur  (43/177/-)
Zajímalo by mě, kolik veganů jako je Jana, dostalo pozvánku na nějakou společenskou účast :-D To musí být asi legrace u stolu s takovým veganem :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
22. 02. 2015 v 13:30Off-line onlip  (61/180/84)
Vege ještě nejsem, ale zjevně k tomu směřuju.
13. 04. 2015 v 16:19Off-line LostHere  (36/180/65)
Od 12. Augusta 2005 vegetariánom, od 25. 3. 2015 vegánom
13. 04. 2015 v 16:33Off-line spotim  (30/176/63)
Jsem vegan (etické důvody)
13. 04. 2015 v 18:11Off-line BussterX  (103/130/150)
Potřebujeme jíst maso?

Člověk musí přijímat stravou základní živiny, tedy bílkoviny, lipidy (tuky) a sacharidy (cukry). Bílkoviny se dělí na živočišné a rostlinné. Živočišné bílkoviny obsahují větší spektrum tzv. esenciálních aminokyselin, tedy těch, které jsou pro člověka nezbytně důležité. Lidský organismus je potřebuje jako stavební kameny pro tvorbu a obnovu tkání a také pro zajištění některých fyziologických funkcí.

A co na to lékař? ;)

a ještě hezký motivačni vege song od Horkýže Slíže:

Já žeru kvítí a lesní bobule,
Mé tělo ví,že to je jediné,
co mohu jíst,fazole Bonduelle,
poslouchat hipies,mít dredy,bambule
a s každou jííííííít.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 04. 2015 v 19:18Off-line Tull  (27/172/50)
Jsem zastáncem toho, že se má jíst všechno. Nicméně vegetariány chápu, vegany ne, ale obojí respektuji, dokud mi to někdo nezačne vnucovat.
Jen menší dotaz - O co víc ochraňují vegani zvířata než vegetariáni?
13. 04. 2015 v 19:20Off-line spotim  (30/176/63)
Vegani nekonzumují žádný živočisný produkt, nepoužívají drogerii testovanou na zvířatech, a neplatí za cirkusy, nechodí do zoo apod..
13. 04. 2015 v 19:27Off-line BussterX  (103/130/150)
To celkem chápu, vidět v ZOO tygra jak se láduje v kleci kotletou musí bejt pro vagana stresující zážitek... nic proti veganům ani vegetariánům, jenže hetero vegani aminokyseliny obsažené v živočišných produktech odpírají aji svým dětěm ve vývinu a to už je na rozbití úst
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 04. 2015 v 19:30Off-line spotim  (30/176/63)
To není pravda, při správný kombinaci rostlinný stravy získáš potřebný aminokyseliny stejně tak jako z masa
13. 04. 2015 v 19:32Off-line BussterX  (103/130/150)
Spotim: kdyby příroda chtěla aby byl člověk býložravec a ne všežravec tak ale nemáš v hubě řezáky a špičáky ale jenom stoličky a v žaludku máš bachor a knihu : )) máš dojem že je příroda blbá? : ))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 04. 2015 v 19:34Off-line spotim  (30/176/63)
BussterX: jojo dobrou chuť
13. 04. 2015 v 19:34Off-line BussterX  (103/130/150)
Už se těším až mezi nás vlétne nějaký mužný lékař ve vlajícím plášti a spravedlivě naši při rozsekne, pakliže ovšem sám nebude veganem... : ))
13. 04. 2015 v 19:36Off-line spotim  (30/176/63)
To nikdo nemusí rozsekávat, já mám jasno a tyhle argumenty jsou neustále dokolečka dokola ;)
13. 04. 2015 v 19:38Off-line BussterX  (103/130/150)
Spotim: máš jasno ve své ideologii nepapat zvířátka a nečumět na ně v zoo, ovšem aminokyselina je aminokyselina a tělo ji prostě chce, marně si zacpáváš uši, tvé tělo pláče: "dej mi aminokyselinu, dej mi ji, já chřadnu.." :P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 04. 2015 v 19:43Off-line Tull  (27/172/50)
Spotim: A co má co společnýho veganství s cirkusem? Já nejsem vegan ani vege a cirkus taky nesnáším. Zoo je v mnoha případech pro zvířata (konkrétně téměř vyhynulá lepší varianta než být v přírodě, kde by je pytláci vyhladili úplně), ale v mnoha zase ne a proto mám ohledně těchto zahrad smíšené pocity. Jen by mě konkrétně zajímalo, jak jedení živočišných produktů (mléko,...) škodí zvířatům.
13. 04. 2015 v 19:46Off-line spotim  (30/176/63)
Veganství není jen o jídle. Je to o tom, že vegan nepodpoří finančně ani nijak jinak něco, na čem se podílí nedobrovolně zvířata. Takže třeba Safari v úvahu připadá, myslim Safari v Africe, ve volný přírodě ne někde za Prahou.

O mléku asi tady http://soucitne.cz/…o-velkochovu

Navíc kráva mléko přirozeně nedává, jako jiný savec musí mít mládě.
13. 04. 2015 v 19:59Off-line BussterX  (103/130/150)
Mno myslím že se nejednou stalo že v ZOO byl duh zvířete který se ve volný přírodě povedlo témeř vymlátit a exempláře odchované v ZOO byly vypušteny do volné přírody kde obohatily a oživily genofond toho druhu a pomohly k jeho přežití v přírodě... ZOO je taková banka, záloha... veganství je ideologie a každá ideologie bývá zaslepená a skýtá útočiště pro fanatiky :))
13. 04. 2015 v 20:02Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Busster: Drahý příteli, k tématu jsem se vyjadřoval výše, proto není potřeba se opakovat. Esenciální aminokyseliny nejsou jen v mase. To co se žere je většinou sval, tudíž má složená aminokyselin optimální pro sval. Jenže svaly nejsou jediné bílkoviny v těle. Vegetariáni zcela snadno doplní esenciální aminokyseliny vejci nebo mléčnými výrobky. Vegani musejí dbát a to, aby jedli různorodou stravu. Ne třeba jenom soju nebo čočku a myslet si, že vše mají. Ale i v případě veganů ty bílkoviny nejsou vůbec problém. Hlavně denní potřeba bílkovin je poměrně malá, takže toho ani nemusejí být kvanta. S těma aminokyselinama / bílkovinama to fakt není vůbec problém. ;)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 04. 2015 v 20:02Off-line Gliese581c  (39/176/78)
To BussterX : vegani maji vzdycky pravdu, takze ja se s touhle skupinou lidi vubec o jidle nebavim, protoze to nema cenu.
mam celkem dost veganek ve svem okoli, a jedna za druhou se leci s tezkou anemii a vetsinou skonci tak, ze to maso stejne musi zacit jist. takze tak
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
13. 04. 2015 v 20:05Off-line BussterX  (103/130/150)
Jarod: ó děkuji předrahý, že jsi mi kopl do mé bábovičky pískové :* neva, postavím si jinou v jiné debatě :P nicméně když někdo nechce žrát mrtvoly to chápu, taky mně maso moc nebere, ale nežrát sýry a nečumět na lachtana v ZOO to už je praštěné :P
13. 04. 2015 v 20:07Off-line esthetique  (41/-/-)
Vegantronic: je celkem 21 aminokyselin a určitý nezanedbatlný počet z nich si tělo neumí samo vytvořit a nemá je jak přijmout jinak než v MASITÉ stravě. vygoogluj si!!!
a nepleť si aminokyseliny a vitamíny, jak vidno o biologii a chemii nevíš nic, spíš tady prezentuješ svoje přesvědčení než vědecký informace
13. 04. 2015 v 20:08Off-line BussterX  (103/130/150)
Estetičko kousek nad tebou jsou dva muži z oboru medicíny, važ slova : ))
13. 04. 2015 v 21:09Off-line vegantronic  (38/186/77)
Estetiku, ty chytráku... Teď jsem byl kvůli obřízce na předoperačním vyšetření... Tedy vč. rozboru krve. Výsledek? Tak ideální krev se vidí málo - udeální dárce. Nejím maso 10 let. Doplňuji jen B12.
13. 04. 2015 v 21:24Off-line vegantronic  (38/186/77)
A pokud vídím tak tohle vlákno je o veganství a ne o vyblití nesmyslů mršinožroutů. :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 04. 2015 v 21:51Off-line BussterX  (103/130/150)
Vegantronic: no a jak to vidíš když muslimové prcají kozy což je jejich celkem běžnej koníček, je to v rozporu s veganstvím?
13. 04. 2015 v 22:00Off-line vegantronic  (38/186/77)
Je. Stejně jako když to dělají křesťani atd..
13. 04. 2015 v 22:00Off-line BussterX  (103/130/150)
No každopádně ani při popravě živých zvířat se s tím muslimové moc nemažou... muslim vegan je asi dost hodně bílá vrána v muslimský komunitě... https://www.youtube.com/watch?…
13. 04. 2015 v 22:05Off-line vegantronic  (38/186/77)
Ježiš Maria Josefe co do toho zas taháš Islám. Ano. Mezi muslimy je méně lidí vegany ale jsou také... Třeba na poslední akci 269 byla 1 muslimka a jeden muslim a nula fobíků. Kdo má víc rád zvířata? :D
13. 04. 2015 v 22:06Off-line BussterX  (103/130/150)
Vegantron: no protože jsi muslim vegan a to mně fascinuje :* stejně jako mně fascinuje "ježiš Maria Josefe " v hubě muslima : )))))
13. 04. 2015 v 22:07Off-line vegantronic  (38/186/77)
Takže speciálně pro Busstera... Toto není diskuze i vyblití nesmyslů mršinožroutů ani o Islámu.
13. 04. 2015 v 22:08Off-line BussterX  (103/130/150)
Vegantronic : ale jo, teď už je :*
14. 04. 2015 v 00:24Off-line FinMich  (30/174/-)
Vegetariánská strava:)
Ze začátku to bylo ze zdrav.důvodů a postupně už se z toho stala závislost:D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
14. 04. 2015 v 13:27Off-line Julcin.drak  (30/175/70)
FinMich : Tak to jsi posral :D
Víš ono 10kg zmrzliny, 20 hamburgrů, 3kg hranolek, kostka 250g sádla s 1kg clhebem, 3 tabulky čokolády a benga Bohemia chipsů denně - to není zdravá výživa ani veganství :)

Twl,prase vyžrané jak prase a řekne,že preferuje zdravou výživu,hey mam dost!:D
14. 04. 2015 v 17:11Off-line BussterX  (103/130/150)
FinMich mně připadá někdy jak masochista kterej si namaluje na záda terč a naběhne na střelnici s bujarým halekáním "vo co že mě netrefíte vy hovada" : )) a jak vidno místní ostrostřelci reaugujou podle očekávání : ))
14. 04. 2015 v 19:30Off-line Centaur  (43/177/-)
Možná se Jana Kratochvílová inspirovala muslimy, její pořady o Kuchyni vypadají na to :-D :-D

Aspon se ty ingredience shánějí pořád lépe , než kuchyně od Evičky Pilarové. To aby si člověk udělal dovolenou na 3 měsíce než by tam posbíral aspon základní koření :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 04. 2015 v 19:37Off-line Tull  (27/172/50)
Ještě jedna menší otázka mě dneska napadla na záchodě. Když vegani odmítají pít mléko, zdánlivě kvůli tomu, že na mléčných farmách tím zvířata trpí jsou na nich páchány masochistické úkony, jaktože nepijou ani domácí mléko z farmy, kde ty zvířata nejsou nijak týrána?
14. 04. 2015 v 19:40Off-line spotim  (30/176/63)
Vegani nepijou mléko i z toho důvodu, že je neetické pít mléko cizího savce, člověk je jedinej savec na týhle planetě, který si mylně myslí, že potřebuje mléko cizího tvora. Kravský mléko, jako jakékoliv jiné je určeno pro právě narozené mládě. Ne jinému druhu.
14. 04. 2015 v 19:43Off-line Centaur  (43/177/-)
S tím já souhlasím, zvířata jsou součástí přírody a neměli by se jíst. Je to barbarské a pračlověčí :-)
14. 04. 2015 v 19:46Off-line BussterX  (103/130/150)
Kurňa ale takovej Hermelín vyrobenej z mlíka je tak dobrej, nebo tvarůžky... .... uděláme vaječnou omeletu z vajíček (což jsou vlastně slepičí embrya), a než se ta omeleta dodělá tak přidáme jemně nakrájené tvarůžky, necháme trochu ještě na pánvi aby se tvargle rozpustily, pak to odstavíme, lehce na to lžičkou natřeme hořčici a pokapeme kečupem, zakrejeme pokličkou nebo skleněným poklopem a necháme to "dojít", jako příloha je ideální bramborová kaše nebo bílé pečivo...
14. 04. 2015 v 19:48Off-line Centaur  (43/177/-)
Měli by zrušit hospody a všude by se mělo podávat pouze obilý a kukuřice.
14. 04. 2015 v 19:49Off-line BussterX  (103/130/150)
LOL
14. 04. 2015 v 20:16Off-line BussterX  (103/130/150)
Správný vegan potřebuje domácí ruční vločkovač na výrobu ovesných vloček - 4 501 Kč, dále by měl vegan sbírat houby a bylinky takže potřebuje nutně sušičku hub a bylin - 4 490 Kč - 6 650 Kč, k tomu se dá samozřejmě dokoupit další příslušenství jako sítka do sušiček atd, okolo 500 káčé jedno balení... kurňa kdybych měl prodejnu která prodává potřeby pro vegany tak bych byl největším hlasatelem veganství na světě : )) http://www.veganstore.cz/
14. 04. 2015 v 21:11Off-line weave  (36/177/94)
Osobne sem vegetarian a celkove sem k masu nikdy moc velky vztah nemel a kdyz sem se o strave docetl vic veci tak jasna volba pro me. Jelikoz zelenina ma kolikrat i vice bilkovin nez maso a daleko lip se ty bilkoviny ze zeleniny vstrebaj a bez hromydy bordelu po traveni narozdil od masa :-) asy tak
14. 04. 2015 v 21:17Off-line Tull  (27/172/50)
Tak hlavně že "asy" :)
14. 04. 2015 v 21:22Off-line weave  (36/177/94)
To je takova moje specialitka ;-)
14. 04. 2015 v 23:23Off-line Centaur  (43/177/-)
BussterX : v životě sem neviděl ani nečetl, aby vegan jedl houby až na tvým odkazu. Osobne nevěřím že je to pravé veganství. Odbornice jako Jana , houby též nevařila a nikdy se v žádném televizním pořadu houbama nezabývala :-D Houby vůbec nezní vegansky :-D
14. 04. 2015 v 23:31Off-line BussterX  (103/130/150)
Centaure, vegan nežere maso, vegan nežere vejce, vegan nepije mlíko, vegan nečumí na bobra v zoo, vegan nežere houby podle tebe... bejt vegan je řehole, vy ste museli v minulým životě hodně zlobit když se z vás za trest stali vegani, řekl bych že každej vegan byl v minulým životě dozorce v koncentráku a teď mu to karma vrátila a udělala z něj vegana, páč vegan má ze života howno a pak umře na vysílení organizmu :P
15. 04. 2015 v 06:30Off-line vegantronic  (38/186/77)
A proč by jako vegan neměl jíst houby? Centaurovi výplody jsem se rozhodl nečíst, protože je to ztráta drahocenného času. A nemám pocit, že bych nějak ztrádal nebo se nudil. ;-)
15. 04. 2015 v 10:39Off-line aovlk  (29/197/79)
Ligerisku, nejsi zcela inteligentní a já nerozumím řeči tvého kmene. Ale nevadí.
Každopádně já preferuji veganskou stravu a to i z vlivu živočišných látek na člověka oproti rostliným látkám a navíc to tak i objasňuje, proč nehájit kytku jakou živou bytost a tedy jako nevhodnou ke konzumac, ukažte mi někdo nervové centrum s mozkem a pak otevřete pusu. Mimochodem i kameny jsou vlastně živé. Člověk je prostě býložravec
15. 04. 2015 v 11:10Off-line BussterX  (103/130/150)
Spotime já nelobuju za nic, respektuju že někdo nejí maso z etických důvodů, jenže mám obavy že se z toho stala modni vlna, kdejaká firma si težce mastí kapsu na předražených vege produktech a mnozí stoupenci veganství si z toho udělali náboženství a cpou to kdekomu a normálního člověka nazývají mršinožroutama, takže jako toto vaše agresivní povýšenecké přesvědčení že vy jste těmi lepšími lidmi mně teda echt se*re .... je třeba bojovat za lepší podmínky zvířat ve velkochovech a za humánní zacházení, to naprosto jednoznačně, je třeba bojovat za omezení pokusů na zvířatech (btw tušíte kolik chemických složek z těch gelu a šamponu a kosmetických sraček které na sebe buzinky patlají bylo testováno na zvířatech při testech jestli jsou neškodné?) já sám jím maso málo protože mi jednak leze do zubů a druhak mi trochu vadí žrát mrtvolky, ale občas si dám... to vaše vege fanatický přesvědčení se mi zdá nepochopitelný a kecy že je člověk býložravec to už je ideologickej blábol, kráva je býložravec, má špičáky a řezáky jako člověk? ne nemá, člověk je všežravec, původem lovec zvěře a sběrač plodů.
15. 04. 2015 v 11:22Off-line Centaur  (43/177/-)
Prostě nevěřím že vegani jeděj houby nikde sem to neviděl. Oni žijou etericky , jedí lehkou stravu a houby jsou tradiční trampské jídlo , pochybuju že by pravý vegan něco takového vzal do ruky.:-D
15. 04. 2015 v 11:35Off-line BussterX  (103/130/150)
Centaure ty trollíš že? : )) pokud nejsem blbý tak vegan nejí maso a zvířecí produkty jako mléko sejry vajca atd... je houba zvíře? e-e... tudíž vegan může žrát houby, a měl by je žrát, páč když nežere mléčné výrobky přichází o vitamin D, a v houbách je cca 50x víc vitaminu D než v játrech nebo mlíku

"V rostlinných zdrojích se vitamín D téměř nevyskytuje, jako jeho zdroj se uvádí jen houby, proto je důležité používat ve své potravě široké spektrum hub, nejen jako možný zdroj vitamínu D, ale také jako důležitý zdroj bílkovin a některých minerálních látek. Wikipedia uvádí houby jako jediný veganský zdroj vitamínu D, ale některé jiné zdroje kromě hub uvádí také kakaové máslo, avokádo, banány, kokos a obilné klíčky. "
http://vegan.web-stranky.cz/…1078262.html
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload