Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Je tu někdo věřící?

11. 06. 2013 v 01:32Off-line Anonym
Ahoj, zajímalo by mi to...je tu někdo věřící? Jak vás bere církev? myslím tím asi křesťanskou, ta je v ČR hlavní :-) Nevím, pár gayů katolíků už jsem poznal (byl to pár) - žijí spolu již plno let v té samé vesnici jako moje teta a nějak moc vážně to náboženství neberou - jako, že by dodržovali celibát atd to ne, ale vím že nesmí být promiskuitní. Nechodí do hospody, nemluví sprostě.
Myslím, že mezi věřícími jsou určitě taky homosexuálové.
11. 06. 2013 v 10:26Off-line JacquesAdamAugustin  (35/172/54)
Hic sum. :)

Pokud jde o gaye v kostele... Je jich tam jako všude jinde; bohužel jsem se zamiloval do nesprávného, který, si myslím, se s gay identitou ještě zcela neztotožnil... Takto jsem se na něho musel zamilovaně dívat dalších 5 let, než mne ten hlavní zápal přešel...a docela to bolelo. A nato přišel nový pohledný jáhen... :)

Pokud jde o ty ostaní gaye, které jsem tam potkal, ti své gayství berou dobře; problém mají ale s nalezením přítele: jednak buď chtějí věřícího, ale ne každý věřící je jeho typ, a když už si vyberou nevěřícího, je problém synchronizovat 2 odlišné způsoby života i myšlení... To pak většinou ten nevěřící nevydrží anebo se zase ten věřící spálí natolik, že už přítele nechce...

Jak se na gaye dívají? Normálně - ještě si z toho se mnou dělají legraci; a dokonce mne překvapilo, že i staří to berou fakt dobře. A kněží mají také pochopení, v 50% případů k tomu mají i osobní důvod. :D

P.S.: Máš na křesťany/křesťanství zkreslený pohled. Nejsi však jediný. :)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 06. 2013 v 18:03Off-line krtek223  (27/187/74)
Kněží k tomu mají osobní důvod...no chápu- jsou to taky teploušci :DDD
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
11. 06. 2013 v 21:06Off-line igni  (36/192/130)
Jenom podotknu, nejzastoupenejsi v ceske republice je ateismus, a to je v podstate taky vira. vira v to, ze neni zadna vyssi moc, ktera by nejak zasahovala do osudu sveta a nas samych ;) (a pokud se to vezme takto, tak ja sem verici :D )
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 06. 2013 v 21:23Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Ještě bych doplnil, že je myšlena řimsko-katolická církev, existují i jiné katolické církve (třeba ukrajinská řecko-katolická církev).

Ad ateismus. Nemyslím si, že by lidé v ČR byli technicky vzato ateisté. Spíše se nehlásí k žádné církvi a tak nějak to neřeší.

Jak už jsem tu několikrát psal. Já sám nepatřím k žádné církvi, ale přítel je praktikující věřící (římský katolík), takže se to rozhodně nevylučuje. Ono ostatně být součástí církve taky neznamená, že budu absolutně nek***icky souhlasit se vším a budu se chovat do písmene tak jak to církev vyžaduje. Spíš bych to chápal jako inspiraci k tomu, žít dobrý život. A k tomu není potřeba být dogmatickým fanatikem :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 06. 2013 v 21:43Off-line bennett  (36/184/95)
Igni: Ateismus není víra, ateismus je absence víry v jakékoliv duchovno.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 06. 2013 v 23:08Off-line Anonym
Mychajlo90: tos napsal naprosto výstižně
11. 06. 2013 v 23:45Off-line igni  (36/192/130)
Bennet: no ono i z tve vety jde odvodit muj zaver. pokud to je absence viry v jakekoliv duchovna, tak je to vira v to, ze takove duchovno proste neni. ;)
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 06. 2013 v 00:00Off-line bennett  (36/184/95)
Igni: Nepatrný rozdíl v tom je. :-)
Věřit znamená, že je ti jedno, jestli k tomu existují důkazy nebo ne - prostě na základě ničeho dojdeš k nějakému závěru a považuješ ho za platný.
Je to něco jiného, než když víš, že žádné důkazy podporující to tvrzení neexistují, a považuješ ho tudíž za neplatné. Já nemusím věřit, že duchovno neexistuje. Prostě neexistuje, protože pro ně nejsou důkazy.
Ale uznávám, že to už je tak trochu slovíčkaření a výsledek je de facto stejný.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 06. 2013 v 22:16Off-line igni  (36/192/130)
Kamarad praktikujici katolik (neni gay jen tak mimochodem) normalne chlasta a nijak mu to neprekazi v tom, aby veril v boha, chodil pravidelne do kostela a tak podobne ;)
31. 05. 2014 v 22:05Off-line sirEragon  (58/182/82)
Ano. Věřím sám sobě.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
31. 05. 2014 v 23:34Off-line dmk  (26/180/79)
K debatě o ateismu:
ve své podstatě to víra je
ale mnozí o sobě zjednodušeně prohlašují, že jsou ateisté, i když jejich víra není, že není žádná vyšší moc
Třeba já mám něco jako agnostikcý postoj k náboženství, ale jelikož odmítám náboženské ***uáli a přeci jen víc tíhnu(tíhnu, neznamená, že jsme o tom přesvědčen) k tomu, že Bůh/Bohové není/nejsou
tak zjednodušeně říkám, že jsemm Ateista

Takže ten "správný" ateismus je podle mě druh víry
ale v mnoha případech ateisti nejsou věřící
04. 06. 2014 v 13:01Off-line Cozera11  (42/174/68)
Věřím a zatím si stojím, že Bůh každého člověka stvořil s LÁSKY a k LÁSCE. A navíc dál všem lidem rozum a svobodu. Pro co se člověk rozhodně, co vol ve sém životě je na něm. Snažím se Boha brát více s láskou niž filosoficky... Láska vede ke spáse je to tak:=) Samozřejmě že mluvím a katolické víře
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 06. 2014 v 14:10Off-line Cozera11  (42/174/68)
Sharkooon. Díky=)
04. 06. 2014 v 15:43Off-line Andy8  (25/178/-)
Som tak trochu Satanista :D ...no poďte do mňa :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 7  Nahlásit
04. 06. 2014 v 17:50Off-line Cozera11  (42/174/68)
Andy8... jsi nebo si myslíš že jsi. Je to rozdíl...
04. 06. 2014 v 20:36Off-line Andy8  (25/178/-)
Cozera11...ja som to myslel zo srandy :D ...ja neverím v žiadného Boha...ale ak niekto verí v nadprirodzeno, nesúdim ho...ja verím v Slendermana :D
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 06. 2014 v 21:41Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Máme 9-10 dimenzí obsahujících život. Zkuste si představit, jak byste interpretovali 3D předmět do 2D, ano uděláte fotku/obrázek, ale kvalitativně a kvantitativně je to jen nepatrný zlomek toho co ten 3D předmět obsahuje, takže si ani nedokážeme představit 5-ti rozměrný předmět (vycházíme-li z toho, že naše dimenze je 4 rozměrná - výška, šiřka, hloubka a čas), už jen kolik obsahuje informací Země za celý její čas si nedovedeme představit... Takže to, co označujeme jako Bůh si ani nedovedeme představit, když žijeme v rozměrově TAK jednoduchém světě, který ani ten nechápeme jak funguje... Taky sem dřív byl ateista, nevěřil sem ani na mimozemšťany, ani na duchy, ale stačí se nad tím začít zamýšlet, tak si uvědomíme, že svět je tajemnější a záhadnější, než sme si mysleli a bude tajemnější a záhadnější, než nám asi, v našem primitivním světě a mozky, kdy vůbec dojde...

Jinak neposlochejte rádoby náboženské duchovní vůdce, páč oni toho o duchovnu a Bohu ví asi tolik jako uklízečka na základní škole toho ví o kvantový fyzice... Jinak by věděli, že sexuální orientace je irelevantní, protože duše prý ani nemají pohlaví, tak jak by věc spjatá s pohlavím v naší dimenzi mohla mít nějaký význam...?! Je to stejná kravina jako tvrzení, že černoši jsou méněcenní kvůli barvě své kůže, nebo Židé proto, že jsou Židé. Muslimové si myslí, že bezvěrce je třeba vyvraždit, přitom nemaj absolutně šajn, co to víra je... Ježíš (který měl jen nejlepší reklamu, ale prej nebyl jedinej kdo to dokázal) věřil a dokázal si tak upravovat realitu podle svého jako Neo Metrix ... TO JE SKUTEČNÁ VÍRA !!! Ale samozřejmně to není tak jednoduchý, jde tu i o psychiku a nejen víru v to, že to jde, ale i to, že si tu moc ten dotyčný zaslouží atd.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
04. 06. 2014 v 21:47Off-line Andy8  (25/178/-)
Ja verím vo fyziku a vo fakty... a fakt je: Buď Boh neexistuje alebo je neuve***eľnr krutý.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 06. 2014 v 21:55Off-line dmk  (26/180/79)
To andy8
proč? Proč musí být bůh/bohové všemohoucí bytost? Co když prostě nedokáže úplně vše ovlivnit a proto připouští neštěstí?

Ne, já v tohle nevěřím, ale mám trénink na to, abych rýpal do lidech mluvících o fyzice a o faktech :sD
04. 06. 2014 v 21:58Off-line Andy8  (25/178/-)
B***h please :D...ak nieje všemocný tak ako mohol stvoriť vesmír? :D ...
04. 06. 2014 v 21:58Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Fyzická dymenze je peklo. Náboženští strašílkové lidi strašej tim, že když budou hřešit, tak po smrti skončej v pekle ... jen už jaksi vynechali, že to znamená reinkarnaci.
Kde jinde musíš pojídat druhé, aby si zůstal živý, než v pekle...
Lidé jsou šílení, šílení blázni, proto to na světě vypadá tak jak to vypadá. Až lidi dostanou rozum, pak přijde Ráj na Zemi... Toto třeba krásně vystihuje film Sala samobójców, šílenci si myslí, že Dominik měl všechno, ale přitom byl chudý kluk, který neměl nic ... a proto o něj jeho šílení rodiče, pachtící se za prázdnotou, přišli...
04. 06. 2014 v 22:07Off-line dmk  (26/180/79)
Stvoření vesmíru se předceňuje -_- ( :D )
Může mít omezenou kapacitu, nezvládá zpracovat jednotlivý lidský příběh(obecně příběh každého živočicha) , nebo o to nemá zájem
nebo mu to nepřijde jako krutost ale jako hra....
Možností je plno a byť zěnjí(i mě) dost nereálně , vyvrátit je neumíme ...
04. 06. 2014 v 22:08Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Oficiální text distributora na csfd k onomu filmu Místnost sebevrahů / Sala samobójców je lživý výplod choré mysli, kterej napsal nějakej vypatlanej homofob a kusem ledu místo srdce..!!! (Prostě typickej příklad psychicky silně nemucného jedince)
04. 06. 2014 v 22:09Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Dmk: Lidi sou tupý hovada který se dokážou poučit jedině zkrze vlastní prožitek ... a tak musí trpět
04. 06. 2014 v 22:13Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Jeden odsuzuje druhého, aniž by chápal jeho situaci - běžná věc ve světě. Já sám sem se takhle poučil a aspoň to teď už chápu. Třeba sem odsuzoval páry s velkým věkovým rozdílem, ale pak sem sám dostal nepříjemnou bolestivou zkušenost, která, jak doufám, nepoučila jenom mě...
04. 06. 2014 v 22:27Off-line Andy8  (25/178/-)
Ja sa nepoučím lebo nemám prečo. Všetko čo som urobil sa mi nikdy nevrátilo. Nesúdim ľudí podľa toho kto sú ale ako sa správajú. Možnože vyzerám kľudne, ale niektorích ľudí som vo svojej mysli zabil už viac ako 100x ale predtým som si predstavoval ako ich mučím. Moźno skončím v pekle a možno v nebi...ale najskôr nikde pretože budem mŕtvy :D
03. 05. 2015 v 17:50Off-line Mobus  (28/176/74)
Já jsem gay a jsem katolík. Myslím, že ty bláboly o hospodách a tak jsou fakt blbost. Já s farářem chodím do hospody v celku často. Dokonce si před podlitbou dává panáka slivovice :D
Celibát se týká kněží a ne normálních lidí. S homosexualitou se to má dost těžko, protože homosexualita není normální ve smyslu rodiny, potomstva, homosexuální páry nemoho mít rodinu v pravém slova smyslu, ani potomky, tudíž pohled křesťanů na homosexualitu je pochopitelně špatný, což je ale logické a já to přijímám stejně jako církev, ne však kvůli tomu, že jsem v církvi, ale protože mám hlavu a vím sám, proč si za tím stojím - to je ale moje věc a nikomu do toho nic není.
Podle Církve nemohou homosexuálové uzavírat sňatky, tudíž nemohou mít rodinu. V liberálnější formě spolu mohou normálně být a žít, ale nemohou být "manželé" (což je i tak dost zcesté označení) a už vůbec nemohou vychovávat děti.
Jinak myslím, že ani sprostá slova nemají s vírou nic společného. Ono něco jiného je se rouhat - tedy říkat takový to jako "ježiš!" nebo "ježišmárjá" "panebože" atd. Ale jinak říkat "k***a", "d***l", "k***t" můžeš. Nic na tom není.
Nejvíc mě serou ty předsudky o církvi, který říkaj lidi, který nikdy nebyli na mši, nemají o víře ani šajna, ale všechno nejlíp ví. To jsou jen samé předsudky a hloupé pomluvy. Náhodou my katolíci a věřím, že i bratři v Kristu protestanti, si docela užíváme. Já jako katolík mluvim sprostě, chodim do hospody (i s tim knězem) a žiju asi tak jako vy ostatní. Tak prosím, očisťte se od těch hrozných předsudků! :) díky
03. 05. 2015 v 17:57Off-line Centaur  (43/177/-)
Já jsem Hinduista, Když vidím berušku dám jí přednost na přechodu. Tohle křestané neznají úctu ke zvířatům.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 05. 2015 v 18:15Off-line onlip  (61/180/84)
Ano. Ale nepotřebuju zprostředkovatele, důležitý je pro mě ten, se kterým denně mluvím. Vím, že to má se mnou těžké. Denně se mu omlouvám a děkuju mu, že jeho sudoku dokážu ještě řešit.
03. 05. 2015 v 18:52Off-line nobody  (39/183/62)
Nechci se zde nikoho dotknou, věřící nechť raději můj text nečtou. Mnohdy mám pocit, že nejvíce jsou vidět názory pouze určité skupiny lidí a ti druzí mlčí. Často se mi potom připomene jedna krátká citace. "Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nedělali nic." O autorovi toho moc nevím, ale věřím, že to zase není tak podstatné. Text je to i v dnešní době velice silný a aplikovatelný na mnoho událostí a činů.

Velice mě zaráží, že i potom všem jak světové organizace jako jsou církve a různá náboženská uskupení poškodila mnoho menšinových skupin společnosti, (do jedná z nich sám spadám a věřím, že většina z nás tady) se velká část lidí stále hlásí k myšlenkám, které tyto zločinecké organizace hlásají.

Přál bych si, aby se všichni zamysleli, bez jakékoliv citovosti nad tím, k čemu se opravdu hlásí. A těm, kteří již shodili okovy nesmyslné doktríny, přežitých pravidel a prázdných textů které napsali lidé z minulosti pravděpodobně pod vlivem psychotropních látek bych chtěl vyjádřit svou úctu a popřát mnoho sil v dalším boji!

Dovoli bych si zde ještě uvézt doporučení ke shlédnutí videa na youtube "Sam Harris - Morality and the Christian God".

(Sám nepatřím ani do skupiny věřících a ani k ateistům, pouze sem zde chtěl sdělit svůj názor.)
03. 05. 2015 v 18:58Off-line Centaur  (43/177/-)
Mě se líbí víra, která si nežádá oběti jako náboženství a učení ve jménu krista ignoruju. Tím jsou ušetřeny díky bohu víry v lidského bytí.
03. 05. 2015 v 19:14Off-line Pippin  (103/-/-)
Ligerisek natrefil na své oblíbené téma :D
03. 05. 2015 v 19:14Off-line Pippin  (103/-/-)
Mimochodem já osobně jsem zastáncem Astrálního hnutí
03. 05. 2015 v 19:18Off-line Mobus  (28/176/74)
Nobody: chci jen říct, že to je to, o čem jsem psal já. Dokud nebudeš věřící a nebudeš tedy chápat, o co ve víře jde, pak tohle nemůžeš řešit. Ne, nedotkl ses mě. Jen chci říct, že tady platí jedno jednoduché pravidlo. Co jsi sám nezažil nebo co skutečně neznáš, to nemůžeš soudit. Tvůj názor bych repektoval jen tehdy, kdybys k***izoval KONSTRUKTIVNĚ. Výroky jako jsou "zločinecká organizace", "nesmyslné doktríny". Křesťanství je víra lásky a dobra. Co je na tom zločineckého? V historii se dělo spousta věcí, které dělal i církev, ale mělo to mnoho spoečného spíš s dobou, ve které se to dělo, než s církví jako takovou. NEvím, proč by měla být církev, či náboženství automaticky poškozena a odsouzena jako zločinecká organizace, jenom proto, že nějaký hloupý člověk, který nikdy nebyl na mši kecá s odpuštěním takové věci.
Ono je něco jiného kontruktivně k***izovat (a to pak bere) a něco jiného plácat nesmyly, kterými se sám shazuju.
Jak jsem řekl. Jsem gay a jsem KATOLÍK. Cítím se naprosto svobodný, všechno si užívám. Chodim s farářem na pivo, chodim do hospody, mluvim sprostě a žiju tak, jako nevěřící lidí, byť to neodporuje církevním pravidlům či křesťanskému způsobu života. Tím pak jsou věci jako je být pokorný, slušný na ostatní, pomáhat, být spravedlivý, atd. Není to o tom nemluvit sprostě, ne*ukat, nepít, atd. Křesťansví si žádné oběti nežádá. Ovšem každá "nenormální" menšina by si měla uvědomit, že je menšinou a ne se pokládat za lidi hodná stejných práv - homosexuál se nemá co dožadovat práva manželství, či výchovy dětí - protože to je přece absurdní (říkám to jako gay). Prostě jsem v menšině, neměl jsem štěstí, ale musim to tak vzít!
03. 05. 2015 v 19:53Off-line nobody  (39/183/62)
Mobus: Ahoj, opravdu nemám nic proti jednotlivcům a nikdy bych jednotlivce neurážel, protože jsem si zcela vědom toho, že je každý z nás unikátem a každý máme za sebou specifické zážitky a zkušenosti.

Prosím tedy nehodnoť ani mne, nic o mě nevíš! Rovněž se zdrž poznámek a různých forem ponižování, nebo snižování hodnoty názorů těch lidí co nesdílí ten tvůj.

Nemám potřebu nikoho přesvědčovat, pouze rád poukazuji na věci takové, jaké jsou.
03. 05. 2015 v 19:56Off-line Mobus  (28/176/74)
Oukej, já jsem jen říkal, že nek***izuješ konstruktivně, což je zásadní problém a taky, že šíříš mystifikace a naprosté kecy typické pro lidi, co o to nic neví. Skoro bych řekl, že (byť o tobě nic nevím) o tom nic nevíš, protože kdybys věděl, pak bys neříkal tyhle hlouposti. Já Tě ehodnotim, jen poukazuju na tvůj způsob argumentace a obsah sdělení, ne na tebe jako člověka.
03. 05. 2015 v 19:59Off-line nobody  (39/183/62)
Mobus: Omlouvám se, ale zdá se mi, že se pouze opakuješ, tvá argumentace mi nedává smysl.
03. 05. 2015 v 20:02Off-line Mobus  (28/176/74)
Tak si to přečti ještě jednou, myslim, že je to jasný :-)
03. 05. 2015 v 20:05Off-line nobody  (39/183/62)
X-D
03. 05. 2015 v 20:52Off-line esthetique  (41/-/-)
To je debata zase, TVL!!!
tak předně, naprostá většina z vás si plete ATEISMUS a AGNOSTICISMUS, což jak víme není to samé.
matně si vybavuju debatu o tom, jaké jsou náboženství.... tam taky někteří perlili, nenuťte mě jmenovat, ha ha ha
takže bohy máme jen tři:
křesťanského boha (v jeho trojjedinosti), islámského boha a Budhu, no a z těchto základních náBOŽenství se odvíjejí jednotlivé firmy, pardon víry (římsko-katolická mafie, pravoslavná Putinovská mafie...atd. HA HA HA)
to by opáčko pro Titana24
proti věřícím nic nemám, proti katolíkům ano. pokud je pro někoho důležitější církevní struktura, organizace, prachy, propaganda atd. (+ to jak se chovají k homosexuálům v neposlední řadě) tak to zrovna nemusím. na druhou stranu nemám nic proti hluboce věřícím, kterým stačí právě ta víra, modlitba a maximálně bible k tomu...
takže jsem ateista (v Irsku často říkávám, že jsem aktivní antikatolík, to je dost nadzvedává, HA HA HA HA), ikdyž bych měl spoustu důvodů být agnostik (některé úkazy, které se mi v životě "přihodily" a které pro učitele fyziky z vědeckého hlediska nejsou zrovna OK, ha ha ha ha)...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 05. 2015 v 20:57Off-line esthetique  (41/-/-)
PS: Ligerisek jako obvykle perlí a za to má ode mě 10.000 souhlasů HA HA HA
03. 05. 2015 v 21:15Off-line Mobus  (28/176/74)
Estetique: domnívám se, že ze světových náboženství máme rozhodně víc jak tři bohy. Navíc, opravdu mají muslimové jiného Boha, než křesťané?
03. 05. 2015 v 22:14Off-line nobody  (39/183/62)
Mobus: To ano, třeba jenom v samotné Indii mají asi tak 33mil. bohů :-)
03. 05. 2015 v 22:26Off-line Mobus  (28/176/74)
No vždyť to říkám šmárjá
04. 05. 2015 v 02:08Off-line gin  (63/184/120)
Igni (27/192/120)
Jenom podotknu, nejzastoupenejsi v ceske republice je ateismus, a to je v podstate taky vira. vira v to, ze neni zadna vyssi moc, ktera by nejak zasahovala do osudu sveta a nas samych ;) (a pokud se to vezme takto, tak ja sem verici :D )
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Jedná se o typické kryptonáboženství. Řecké sloveso KRYPTEIN znamená SKRÝVAT. Kryptonáboženství dělá zpravidla větší paseku než běžné náboženství, protože bývá zpravidla těžké ho demaskovat.
04. 05. 2015 v 02:22Off-line gin  (63/184/120)
Mobus (19/175/72)
Estetique: domnívám se, že ze světových náboženství máme rozhodně víc jak tři bohy. Navíc, opravdu mají muslimové jiného Boha, než křesťané?


Před 3 hodinamiOff-line nobody (25/-/-)
Mobus: To ano, třeba jenom v samotné Indii mají asi tak 33mil. bohů :-)
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Jsem naprosto striktní monoteista, takže jsem přesvědčen, že Bůh je pouze jeden jediný. Bůh islámu naoko vypadá, že je stejný jako Bůh křesťanů, jenže muslimové ho chápou jinak, na rozdíl od křesťanů a židů v něm nepoznávají milujícího Otce.

To co mají v Indii jsou bůžci. O tom, kdo jsou vlastně ti bůžci mluví Bible zcela jasně, žel dnešní křesťané na to zapomínají.

Psalmos 95, versus 5

HOTI PANTES HOI THEIOI TÓN ETHNÓN DAIMONIA, HO DE KYRIOS TÚS URANÚS EPOISEN

česky

NEBOŤ BOHOVÉ NÁRODŮ JSOU DÉMONI, PÁN VŠAK STVOŘIL NEBESA
04. 05. 2015 v 02:24Off-line gin  (63/184/120)
Ten biblický text je ze Septuaginty
04. 05. 2015 v 10:42Off-line Centaur  (43/177/-)
Dimenze mají ve svém plácu staří Indové podle toho vlastně zařadili také různé urovně bytí do kterých se pak po smrti duše odebírají na rozdíl od bible, která tyto myšlenky má paradoxně za kacířské.
04. 05. 2015 v 11:50Off-line nobody  (39/183/62)
Gin: Je pravda, že Ateismus je možné také pokládat za druh náboženství. Jde totiž o to, že stejně jako samotné náboženství je v určitém vztahu k bohu. Až na to, že typické náboženství bohy uctívá a ateismus se za každou cenu snaží lidi od boha/bohů osvobodit.

Budhismus nemá žádného boha, Křesťanství má jednoho boha, hinduismus má miliony bohů...

Osobně fandím více ateismus než theismu, výše v této diskusi již byly uvedeny důvody.

Podle výsledků nedávného oficiálního výzkumu, je třeba se více bát lidí co vycházejí po mši z kostele, že vám dají přes držku, než lidí vycházejících z rockového koncertu :-)

Dovolím si ještě jednu poznámku, Jít do kostela nebo jít do hospody je v podstatě úplně to samé.
Je to rychlý způsob jak si ulevit.
04. 05. 2015 v 11:55Off-line Centaur  (43/177/-)
Omyl: Ind**ká ústava zahrnuje do hinduismu i budhismus
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload