Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Kolonoskopie

31. 05. 2012 v 22:51Off-line Anonym
Byly ste někdo na kolonoskopií? Expřítelovi šíleně bolelo břicho. Tak šel na kolonoskopií. To se zavádí spodkem - konečníkem a tlusté střevo musí být velmi čisté. A teď to postihlo i mě a moc se toho bojím. Už dvakrát sem tam nešel. No do třetice všeho dobrého.
02. 06. 2012 v 13:08Off-line Jim  (43/180/92)
Taky jsem byl, v pohodě. Pacient před tím většinou dostane znecitlivující injekci (já sice bohužel ne, ale skoro to nebolelo).
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
10. 06. 2012 v 10:25Off-line pavel3256  (31/178/69)
No tak vy jste na to zvikli ze se vam snad neco strka do zadku nn..:D
Souhlasím - 15   •  Nesouhlasím - 8  Nahlásit
19. 07. 2012 v 22:38Off-line do.oken  (34/176/70)
Já jsem jí prošel před dvěma lety a zkusil jsem. To, jak jsem se bál, že bude bolet zadek, tak jsem ho ani necejtil, horší je ten horkej vzduch, který je foukán do břicha, aby se trubka mohla posouvat. To jsem si po dlouhejch letech i pobulil...zajímavejch je ale následujících 24 hodin po zákroku...to co z tebe vyjde za množství vzduchu nenaprdí ani fotbalový mužstvo po hrachovce...No znovu by mě na to museli hodně dlouho přemlouvat...
Souhlasím - 11   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
28. 08. 2012 v 22:49Off-line vitek  (30/185/85)
K čemu je kolonoskopie? a z jakého důvodu se na ni chodí?, to ještě neznám.. dík za info
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
28. 08. 2012 v 23:15Off-line Jim  (43/180/92)
Na co je dobrá kolonoskopie, odpoví třeba google a jemu podobní...
Vyšetření nemusí být vždycky příjemné, ale základem přece je zjistit, jestli se něco neděje v tlustém střevě (ev. taky v konečníku)- záněty, polypy, nádory (ačkoli v mladém věku poměrně nepravděpodobné).
01. 01. 2014 v 17:59Off-line MICH  (28/189/71)
Seš i***t až ucítíš v sobě ten endoskop tak uvidíš ten hrejivý pocit bude se ti to moc libit :) Ale tet važně bež tam jestly máš hemeroidy tak je treba to vyšet***
01. 01. 2014 v 22:14Off-line klucinek  (33/176/75)
Pokud to máš bolesti břicha určitě tam běž, nevím ejstli na internu, nebo přímo k proktologovi (p***láři). Ale nezanedbával bych to, bolesti můžou nasvědčovat třeba i rakovině, nebo lehkýmu zauzlení, popřípadě to může bejt i kýla. Možností je i cévní problém v krevním řečišti tlustého střeva. Problém může být i mikroflora střeva, nebo polyp popřípadě i parazit jako tasemnice. Na lecos se dá přijít výtěrem, nebo ultrazvukem, rentgenem....určitě tam běž.
02. 01. 2014 v 21:49Off-line MICH  (28/189/71)
Klucinek: Rakovinu bych určitě vynechal je to možnost ale mala!! Projev by byl jiný ! A kýlu bych take vynechal to by ji měl bud v rodině nebo že by volná. Tasemnice je docela rozumné uvažování :) Ale tak stačilo by kdyby dostal B12 a uvidělo by se tasemnicím chutná B12 :)
03. 01. 2014 v 05:03Off-line hupll  (23/-/-)
Taky jsem to absolvoval. Zamluvil jsem si pokoj v nemocnici a celí den jsem proseděl na záchodě. Jedna sklenička hořkého nápoje ráno a druhá odpoledne. Jediné co mě šokovalo, byl papír, který jsem musel podepsat před zákrokem. V něm stálo, že při tomto zákroku muže dojít k protržení střeva a chtěli můj souhlas. Prostě alibismus, který je postavený na hlavu. Samotný zákrok v pohodě. Jedna injekce do žily pak na povel zatlačit a byla hadice uvnitř. Jediná bolest byla, když hadice projížděla jakousi zatáčkou. Po zákroku vše v pohodě.
03. 01. 2014 v 08:06Off-line Radek1951  (72/175/75)
Není to žádná věda, prostě den před tím čistíš střevo, takový hnusný roztok ze kterého jsem se po prvním litru pozvracel ale pak už šlo ven všechno konečníkem. No a ráno mi dali v nemocnici lokální umrtvení a přes anál do mne zavedli hadici s kamerou. Není to nepříjemné a máš oblečené takové papírové kalhoty s dírou vzadu, takže nejsi úplně nahý. Dělá se to v ambulanci a musl jsem potom ještě asi 2 hodiny počkat, až odezní anestezie.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
03. 01. 2014 v 20:07Off-line klucinek  (33/176/75)
MICH ano že to bude rakovina je zanedbatelná možnost a doufám že to samozdřejmě není. Ale měl bych se na pozoru jelikož babička měla rakovinu tlustého střeva a prvotní projevy byly takové. Bolesti břicha, asi neroznatelný stopy krve ve stolici. Zvracení a viditelný stopy krve ve stolici se objevili cca půl roku po začátku bolestí břicha, cca 2 roky na to zemřela. Tímto samozdřejmě nechci dotyčného děsit, ale pouze varovat před možnými možnostmi. A samozdřejmě nejsem lékař.
05. 01. 2014 v 20:01Off-line MICH  (28/189/71)
Klucinku : Ano jak jsi rekls babička !!! Ano a babičkám většinou není kolem 20 let že????? a ještě bych chtěl dodat že krev ve stolici není dukaz to možu krev ve stolici bejt s čehokoliv treba z krvácení jícnu ,vredy, autoimunitní zaněty, jak rikam je to slepe strílení po testech bychom věděly více :)
Ale kdybych byl proktolog tak myslím na rakovinu konečníku s takovýma priznakama :)
05. 01. 2014 v 20:06Off-line MICH  (28/189/71)
Radku: Pokud to máš rád do zadku neměl sis nechat dávat Lidokain nebo nevspomínám si co se dava na umrtvení. Ale ono je to větší žůžoo bez anestezie :) Věr tomu.
08. 08. 2014 v 14:30Off-line Normal123  (38/176/77)
Byl jsem na tom asi pred trema rokama... Zjistil jsem si v nemocnici jestli to delaji i s uspanim", pak na predvysetreni" ohledne toho voblbovaku, co ti pustej do zily a v pohode... Prisel jsem, lehnul jsem si, sestra mi napichla zilu a pak jsem se probral na pokoji, vyp***l jsem se, dostal jsem zpravu a sel domu... Kolonoskopie je pro me totalne v pohode a pujdu klidne znova.. Staci si to jen zaridit, opravdu bych nesel bez zadnych analgetik nebo co to bylo... Uz jenom ta lidska povaha, sebeucta a atd. Proste poslouchat tam jak to prdi a vsichni na tebe cumej, nic pro me... Neni to celkova narkoza, ale stejne spis a nic necitis, pak se proberes a jdes domu..
Chce to se dopredu zeptat doktora, jestli to delaji i s tim napichnutim zily, kdy te prispi, nekde to totiz nedelaj.. Tam bych nesel... Mel jsem jit puvodne do jedne nemocnice, po tom co jsem si obvolal jeste jinou nemocnici, jsem sel do jine... ( mimochodem, musel jsem na to jit, protoze jsem se nemohl vysrat, tenkrat jsem hodne sukal s p***elem a byl jsem odrenej, a silene me to bolelo, kdyz jsem mel jit srat... To jsem ale doktorum nerekl, tak me poslali na kolonoskopii, vlastne jsem se tesil, clovek je zkontrolovanej a ma na nekolik let klid.. Kdyz jsem na to mel jit tak uz jsem fungoval zase normalne, Ale stejne jsem sel... )
Zjistit informace a jit na to, nic to neni... Kdyz te prispi... :-)
08. 08. 2014 v 21:00On-line Richard33  (44/185/80)
Vezl jsem otce i kámoše (otce povezu v říjnu znova na kontrolní vyšetření), spíš než ten samotný výkon je horší to "vyčištění" pomocí toho, co ti dá doktor (den předem). Moc se nevyspíš, ale jinak se není čeho bát. Jen je potřeba doprovod / odvoz, ten oblbovák je hodně silnej :)
09. 08. 2014 v 12:15Off-line somerone  (36/180/80)
Ještě že takové problémy zatím řešit nemusím :D
28. 04. 2022 v 00:48Off-line dvvid  (24/190/69)
Ten přípravek na vyčištění je hroznej, ale půl dne se to dá vydržet. :D Půl dne, když si připlatíš. :D Jinak je to myslím i na dva dny. :D Na žádost máš nárok na uspání, ale musíš to nahlásit předem. Já byl 2x a pokaždé jsem se nechal uspat. :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 04. 2022 v 11:41Off-line francjosef  (67/169/72)
Většinou nabídnou i lehkou narkózu. Je to lepší jak pro tebe tak i pro doktora má klid protože jsi uvolněný a nekecas mu do toho
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 04. 2022 v 14:38Off-line insdelenter  (103/-/-)
Záleží na tom jaký přípravek ti lékař předepíše. Mně předepsal... a teď už opravdu nevím jestli to byly tři nebo pět sáčků, ale bylo to hodně sladké, sice nějak tak divně, ale mně to nevadilo, já sladké rád. V letáku bylo psané, že hodinu po poslední dávce přestane člověk lítat na záchod, že se má asi každou čtvrt hodinu vypít určité množství. Začal jsem to pít ve 13 hodin odpoledne, skončil jsem tak nějako kolem deváté a od jedenácté už jsem spal až do rána. Ráno jsem ani hlad neměl, protože ten roztok asi něco obsahuje pro potlačení hladu. Na druhý den v devět ráno už jsem to měl za sebou. Sice je to dost nepříjemné, ale dá se to vydržet, protože dostaneš něco na uklidnění. Sám jsem na to vyšetření dojel autobusem, sám jsem v pohodě odjel autobusem, jedna cesta 53 kilometrů a úplně v pohodě. Ani nějaký vzduch ze mě nešel. Až doma trochu.
28. 04. 2022 v 22:01Off-line VegWan  (23/194/82)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload