Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jak si zvýšit sebevědomí?

12. 08. 2013 v 19:09Off-line Anonym
Jak si zvýšit sebevědomí? Mám pocit, že všechny metody jsou úplně k ničemu.
12. 08. 2013 v 19:15Off-line Duny  (38/178/82)
Sebevědomí je otázkou poznání. A cestou k poznání jsou odpovědi - odpovědi na otázky, které tě trápí :)
12. 08. 2013 v 19:22Off-line Anonym
Odpovědi nejsou tak důležité, jako duševní bolest a prázdno. Je třeba mít sílu a odhodlání k tomu si něco dokázat a posílit to, ale očividně ani to nezabralo. :)
12. 08. 2013 v 19:23Off-line WOOFER  (35/165/70)
Taky bych potreboval
12. 08. 2013 v 19:27Off-line tutti66  (30/183/-)
Musíš si najít něco co to prázdno vyplní, nějakej koniček, sport a nebo se jiným způsobem bavit ;)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
12. 08. 2013 v 19:45Off-line Anonym
Kolikrát už jsem zkoušel dělat to, co mě baví, ale bezúspěšně. Není to ta správná cesta, která by mi ke zvýšení ega pomohla, ale jinak děkuji za radu. ;)
Nejsem člověk, který předstírá to, co chce dokázat, buď se to naučím, nebo budu mnohem víc zranitelnější. Obvykle lidi do p***le neposílám, nevím zda-li by mi to napomohlo ke zvýšení sebevědomí, ale každopádně dík.
12. 08. 2013 v 19:45Off-line Bulls  (27/182/70)
Záleží jak vypadáš :) Pokud máš pár kilo na víc tak zatni zuby a něco dělej mě osobně to hodně pomohlo :)
12. 08. 2013 v 19:47Off-line Anonym
Nikdy jsem si nevěřil a nadváhou opravdu netrpím, spíš jsem podvyživený, ale geny je někdy velmi těžké překonat a každý je úplně jiný, ale časem to může být i jinak. :)
12. 08. 2013 v 19:47Off-line tutti66  (30/183/-)
Ale je tu další otázka, Jak moc si chceš zvýšit ego a jak seš na tom teď?
12. 08. 2013 v 19:48Off-line Anonym
Natolik, abych věřil sám sobě něco si dokázal, aby dokázal mít rád sám sebe. Jako pesimista to už asi stejně lepší nebude..
12. 08. 2013 v 19:50Off-line tutti66  (30/183/-)
Víš, myslím si že to co tu popisuješ nemáš šanci zvládnout sám. Chce to nějakého kamaráda či kamarády, kteří ví pár tvých tajemství a jsou schopný tě ve všem podporovat a tak nějak tě vytahovat z depresí.
12. 08. 2013 v 19:59Off-line Andy.G  (30/-/-)
Doporučil bych dokumentární film "Tajemství" (možno shlédnout na youtube http://www.youtube.com/watch?…)
Hlavní myšlenka toho dokumentu je o pozitivním myšlení, které se sebevědomím jistě souvisí. Tento film donutí člověka přemýšlet o sobě samém a po shlédnutí jsem byl zvláštně povzbuzen. Ovšem, že má tento projekt pozitivního myšlení i své odpůrce, to by byl div kdyby ne, ale mě velice zaujal. Existuje i stejnojmenná kniha, která je též výborná. Třeba ti to v něčem pomůže :)
12. 08. 2013 v 20:00Off-line Anonym
Ani to se mi pořádně neosvědčilo. Sice vím, že při mě přátelé stát budou a podrží mě, ale ani oni mi nejsou schopný sebevědomí zvýšit. Stejně se už vidím, jako ztracený případ, kašli na to, ale jinak ti vážně děkuji.
12. 08. 2013 v 20:01Off-line Anonym
Jo mockrát děkuji, zkusím to, zda-li se to na mě osvědčí, ale filmy nejsou zrovna extra pro mě, proto by bodla nějaká kniha, ale to nevadí i tak moc dík. :)
12. 08. 2013 v 20:02Off-line Duny  (38/178/82)
Neházej flintu do žita :) pravá síla člověka tkví v poznání vlastní slabosti, skutečné naplnění přijde až po poznání vlastní prázdnoty. Ne nadarmo se říká, že člověk musí spadnout na samé dno, aby se mohl opět pozvednout :)
12. 08. 2013 v 20:02Off-line tutti66  (30/183/-)
Ježiši nikdo není natolik ztracený případ ;). Prostě musíš věřit, že se to zlepší. Nesmíš se utápět ve smutku a najít si nějakou osobu na, který ti zaleží nebo kamarády, s kterýma si můžeš psát o čemkoliv a podnikat různý akce, podle toho co tu píšeš jsem byl na tom tak před rokem a půl stejně
12. 08. 2013 v 20:10Off-line Andy.G  (30/-/-)
Dobře, chápu. Jsou chvíle kdy se člověk "sebezapře", uzavře se, stáhne se do ulity a cítí se méněcenným oproti druhým lidem. Ale tak to přeci není! Každý má stejné právo na život. Ten stav sebezapření je jen u tebe v hlavě. Je to začarovaný kruh. Když si nevážíš sám sebe, blokuješ druhým aby tě obdivovali. Nevím co přesně tě trápí, ani ti nechci nijak mluvit do duše, ale tuším podle tvých slov ("stejně se už vidím jako ztracený případ"), že problém je hlavně v tvém nitru. Něco podobného jsem zažil. Já jsem se v té době hlavně snažil nemyslet na sebe, ale na druhé. Tím nechci tvrdit, že jsi sobec, to ne, ale vnitřně se asi moc soustředíš na sebe. Je to delší cesta, ale věřím, že to zvládneš. Jak už zde bylo napsáno, je nejlepší když si najdeš nějakou zálibu, která tě bude naplňovat. Já třeba hodně čtu, relaxuju s čajem. Dostal si život, tak světu ukaž, že doopravdy JSI. :)
12. 08. 2013 v 20:18Off-line Anonym
Opravdu si cením toho, co mi tu píšete. Hodně mi dalo, ale je to něco k čemu člověk potřebuje hodně času, aby to dokázal změnit a prokázat sám sobě. Musím se sebou už konečně něco udělat, takhle dál nemůžu žít, protože se vlastně stejně nic nezmění a naopak to může být jenom a jenom horší. Zkusím aplikovat všechny rady, které jste mi napsaly. Neříkám, že zaberou, ale bude to jedna z věcí ve které se budu snažit věřit! :)
Jinak vážně moc děkuji! Slovy ani nelze vyjádřit poděkování za takové slohy.
12. 08. 2013 v 20:20Off-line tutti66  (30/183/-)
Když budeš potřebovat upustit páru tak napiš ;)
12. 08. 2013 v 20:24Off-line Duny  (38/178/82)
Vždycky to může být ještě horší, ale to neznamená, že to budeme vzdávat, ne :) však jak by si člověk vážil toho krásného v životě, kdyby nepoznal skutečnou bolest :)
12. 08. 2013 v 20:51Off-line Lollo  (29/-/-)
A kedy sa vyjadria naši erudovaný poradcovia?

No... Všetky tieto kecy o hľadaní odpovedí a o pozitívnom myslení sú fajn. Ale problém spočíva hlavne v SEBAPOZNANÍ!
Ako chceš hľadať odpovede, keď nevieš otázku? Otázka je dôležitejšia ako odpoveď, otázka je smer, cesta k skutočnému poznaniu.

Takže tvoja otázka znie: "Kto vlastne som?!", vieš to? Alebo si to len myslíš, ako väčšina?
12. 08. 2013 v 20:56Off-line Atlantis  (27/175/64)
U mě se to časem zlepšilo, taky jsem se považoval za ztracený případ, ale já se v tom spíš až moc ňimral a někde hluboko se mi to snad i zalíbilo. Zkoušel jsem pak pak myslet šileně pozitivně, ale nebylo to přirozené. Tak jsem to nechal plavat, přirozeně jit, a je to čim dal tim lepší. Spíš prostě musíš uvěřit že to bude ok:) tak když to předtím nezabere, zkus prostě jen přenest pozornost jinam;)
12. 08. 2013 v 22:19Off-line Duny  (38/178/82)
Než člověk bude schopen opravdu odpovědět na otázku ''Kdo vlastně jsem?'', musí si odpovědět na spoustu jiných otázek týkajících se jak jeho samého, tak světa kolem něj :) řekl bych, že to je až jedna z těch posledních, na které najde skutečnou odpověď :)
12. 08. 2013 v 22:50Off-line Lollo  (29/-/-)
Nechcel som tam písať, že túto otázku niekto nevyrieši celý život. Ale napísal som, že otázka je cesta. Uvedomenie si seba samého, svojich chýb a kvalít je podľa mňa cestou k duševnej sile.
Nie som psychológ, ale podľa mňa sebavedomie pramení z nášho nevedomia. Nedá sa budovať pozitívnym myslením.

Ak človek začne nachádzať samého seba, začne rásť aj jeho sebavedomie ... A hľadanie odpovedí na túto otázku ti prinesie to čo potrebuješ vedieť. To je tá cesta. A cieľ je sebapoznanie, ktoré nebude nikdy dokonalé. ;)
22. 12. 2019 v 14:03Off-line kofolka  (30/170/71)
To kde ted jsme a jak se citime jsou jenom vysledky toho co jsme v minulosti delali
22. 12. 2019 v 16:34Off-line Bahutom  (34/173/60)
Napiš pořešíme to... je to otázka soustavné práce nic víc :)
22. 12. 2019 v 16:37Off-line FelixGabriel  (102/170/58)
Jasne, po 6tich rokoch ti napíše, možno ho v roku 2015 prešiel kamion..
20. 11. 2021 v 00:14Off-line Jach  (19/-/-)
Myslim si z vlastni zkusenosti, ze musis nejdriv o tom, ze nemas sebevedomi přestat premejslet. Pak prerusit kontakt s lidma, co te ztahujou dolu. Tim myslim lidi co se bu porad sami litujou nebo tebe samotnyho neberou vazne. Najdi si nekoho, s kym se citis fajn a je s nim sranda. A najdi si neco, co je kreativni, bavi te to a porad se v tom zlepsuj. Nizky sebevedomi je vlastne kdyz si neveris. Staci proste poznavat novy veci a lidi a prohlubovat si jistou. Zmenit osobnost, styl. Prestat se podrizovat ostatnim. Ostatni jsou taky jen lidi:) mej se rad. Kazdej je necim zajimavej
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload