Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Inakost

16. 08. 2013 v 11:54Off-line Anonym
Neviem ako začať (nikdy som nič podobne nepísal) takže poviem to priamo a snáď to každý pochopí ...dopredu sa ospravedlňujem ak už niečo podobne je.... Moja otázka bude smerovať ku všeobecnému prístupu ku inakosti . Som si vedomí vety „ nekonečna rozmanitosť v nekonečných variáciách“ ale úprimné prečo sa väčšina sprava rovnako a snažia sa o rovnaký štýl?..rozumej náušnice....prefarbene vlasy na blond čí iné....afektovane správanie ....oblečenie, ktoré kričí „ahoj ja som prinajmenšom divný“ ..všetci slintajú pre gagu... drtive percento pije a fajčí a vrchol toho promiskuita a neustále riešenie sexuálnej potreby? ... opäť pripomínam viem že každý je iný a každý preferuje niečo iné..ale mňa osobne nikdy nič z toho nezaujímalo a ani som nechcel ( áno občas aj ja som bol nadržaný..ale prečo to hneď riešiť cez úlet ?)..mohol by mi to niekto vysvetliť..prečo sa riešia všetci zo všetkými..prečo toľko hlastaju a fajčia...prečo riešia samé akože módne veci..prečo sa všetci tvá***e aký ste s inými kamaráti ( a p***om ste si napríklad vymenili len par sprav a nikdy osobne nestretli)...je toho viac čo ma zaujíma ale nechcem to rozpisovať ešte viac.. už takto je to dlhé a nudne hehe. Na prvý pohľad to môže pôsobiť ako určitá výčitka..ale mňa to fakt len zaujíma ..už sa mi na podobných sieťach stalo par veci vid okrem klasiky v podobe nechceš stretko..cez tu máš moje číslo zavolaj(po 3 spravach) ku zaujímavých dialógom typu “ahoj ja som gay“ moja odpoveď “ cawko a čo ja s tým?“...jasne už neodpísal... a mňa by zaujímalo proste WHY..prečo je to tak..dikes za odpoveď)
16. 08. 2013 v 12:12Off-line adam.dubsik  (36/200/100)
Podle mě by ses měl zeptat přímo těch týpků, co se takhle chovají, proč to dělají. Jinak vcelku zajímavá myšlenka :).
Já ti povím za sebe, proč chlastám a kouřím (protože ostatní body se mě netýkají :D). Makám za barem a občas prostě potřebuju vypnout od těch dementů, co sem chodí, občas prostě potřebuju udělat reset a zapomenout na všechny sračky, co dnes a denně poslouchám na baru od ožralých hovad, který se mi hroutí na baru. A není nic lepšího, než zajít na jednoho Kaufmana a nebo Mléčnou dráhu :). Avšak to neznamená, že jsem v lihu naložený jako školní pomůcky :D. A kouření? To taky pramení z práce...
16. 08. 2013 v 13:37Off-line Centaur  (43/177/-)
Musí se brat v uvahu, že taký je trend. Trend držet společný vzor hudební, Trend držet i modni styl , Trend být jak se říká Free(Cool) Trend topit se v dluzích :-) Trend kopírovat image jiných a být co nejvíc nevlastní osobnost. Věř, že ale všichni nemají za vzor jenom Gagu, ale je mnoho kluků co se liší od běžného konzumního stylu , ale to bys nesměl lovit jen na jednom bodě.
16. 08. 2013 v 13:39Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Protože většina sou vypatlaný kteréni a stádovitý ovce, srabi co musí prostě hl. držet hubu a krok a hl. nevyčnívat?!
16. 08. 2013 v 14:27Off-line Anonym
Hm znie to celkom logicky. Chápem že „inakosť“ dôkaze s ľuďmi zrobiť svoje ale ja som k tomu pristupoval tak že aj keď som iný som tým kým som vždy bol.. jediný rozdiel v mojom prípade je ten že neskončím s babou... Veľa krát čítam ako píšete o tom ako ste sa zamilovali do heteraka pripadne že sú krajší, milší a pod. V tejto chvíli ma vždy napadne...prečo sa tak potom nesprávate? Nechcem vyťahovať rôzne štatistiky a prieskumy..ale dobre viete ako to vypadá...v počte partnerov, v počte problémov s drogami, s pitím s fajčením...v šírení pohlavných chorôb.... keď vidím že väčšina sa podľa týchto štatistík aj riadi je to dosť ubíjajúce....Uvedomujem si že život mino***y nie je ľahký a vždy tu bude problém zo začlenením ale prečo sa ešte viac odtrhávať od spoločnosti a separovať sa to fakt nepochopím..To ako sa správame je najdôležitejší odkaz čo môžeme dať ostatným ľuďom...
16. 08. 2013 v 14:31Off-line johnj  (40/186/82)
A proč nebýt takový, jak popisuješ? Proč konečně někam nezapadnout a nebýt v něčem "stejný" jako ostatní, když už mají tu možnost? Ne všichni chtějí být za každou cenu jinací. :-)
16. 08. 2013 v 14:32Off-line adam.dubsik  (36/200/100)
No já za sebe budu radši jiný, než aby mě někdo srovnával s něčím, o čem si ještě myslím, že mi to přijde hloupý....
16. 08. 2013 v 14:54Off-line Anonym
Aby som si to ujasnil….jedine východisko je kašľať nato a splynúť s davom? A stať sa niečím čo byt nechcem len preto lebo je to ľahké? A v konečnom dôsledku sa týmto ešte viac odtrhnúť od spoločnosti (myslím to všeobecné) lebo tak budem patriť viac do „buzerantskej spolocnosti“ ktorá je faaaakt skvela:/......s týmto prístupom sa nedivím že ľudia majú toľko predsudkov a nenávisti voči inakosti..
16. 08. 2013 v 15:00Off-line Centaur  (43/177/-)
Ale nie :-D možeš být iný ale mal by sis hledat tiež iné chalany a nepátrat ve vodách, kde su už chalani " mentálně spárovaní". Gayové mají spousta zájmů , ktoré tradiční spoločnost nespojuje a tam musíš hledat. Důležitá je i intuice , pokud ju máš pak bys nemal mít problém stým že si iný a snadno si najdeš chalany, ktoré bys rád poznal.
16. 08. 2013 v 15:02Off-line adam.dubsik  (36/200/100)
Já osobně vyčnívám už jen vzhledem...
Jsem prostě velký! Vždycky vyčnívat budu, vím to, tak proč mít touhu splynout s davem, když vím, že to nikdy nepůjde. Stačí mi cesta tramvají někam, nastoupím do tramvaje, bouchnu se o madlo a vidím, že na mě kouká půlka tramvaje. Tak proč toho nevyužít ve svůj prospěch? Být osobitý i jinak, než jen vzhledem?
16. 08. 2013 v 15:04Off-line Centaur  (43/177/-)
Adam.dubsik : tak toto je ale ale o trochu jiném čoveče :)
16. 08. 2013 v 15:07Off-line adam.dubsik  (36/200/100)
Je, ale musíš se s tím srovnat i vnitřně, že prostě vyčníváš.
Já chtěl hrozně zapadnout mezi ostatní, Být "průměrně" vysoký, nemít velkou hlavu, dost jsem s tím bojoval. I práci, kterou jsem chtěl dělat jsem kvůli vzhledu nemohl, protože jsem prostě výrazný....
A pak jsem se na všechno vybodnul a jedu si svoje.
16. 08. 2013 v 15:15Off-line Centaur  (43/177/-)
Tak se necpi tak do předu a nebudeš vyčnívat. :-D já to taky nemam jednoduchý , stím svým frňákem velkým. Každej se mě zase ptá jestli nejsem Žid nebo Pinocchio :-D
16. 08. 2013 v 15:15Off-line Duny  (38/178/82)
Člověk neví, nerozumí, nechápe a tak se snaží přežít a přizpůsobit se, zkrátka dosáhnout (iluzorního) pocitu štěstí dle svých momentálních možností ... :)

v množství je síla, proto ti jedinci, kteří nejsou připraveni, raději volí jednodušší cestu a jdou s davem, kde je jistá jednoduchost, ochrana a anonymita :)
16. 08. 2013 v 15:37Off-line Anonym
Prečo by som mal vyčnievať? Neskončím s babou to je cele… toto je taký pádny argument že musím kvôli tomu zmeniť kým som a kým chcem byt? ANO nechcel som byt iný a nie som nadšený že som taký ale fakt nechápem prečo kvôli takej kravine by som mal zrazu meniť všetky zvyky a veci a správať sa úplné inak…a skončiť ako tie štatistiky. Príde mi to smiešne že si heterak daj si niečo čierne na seba..si homo tak ružové....a rob niečo(nejakú vec) lebo je to In(i keď zvyčajné len dočasné). Myslím že Duny to popísal dobre. Áno komunita môže dať silu, pochopenie a pocit normálnosti ale zároveň prináša syndróm op**enia :D (teraz ma to napadlo he) keď si poviete že iný to robia môžem aj ja...a výsledok sú pravé tie štatistiky a tie predsudky. Sama o sebe sa komunita nikam neposunie...vid napríklad niekdajšia segregácia černochov v Amerike..kam to viedlo? Nespomeniem si na názov ale Kabát ma pesničku kde okrem iného spieva čo by sa dialo ak by neboli baby... myslím že to vystihuje..bez spojenia sa s väčšinovou komunitou nedôjde ku zmene...možno preto sa radšej opičím po heterakovi :D
16. 08. 2013 v 15:50Off-line Centaur  (43/177/-)
Anonym: Ale ved ta nikdo tomu nenutí abys tak skončil:-D Já naprieklad poslouchám Hanku Ulrychovou a čo je na tom ? tiež nezapadám do klasického obrazu typu B. Tak čo ti vadí ? :-D
16. 08. 2013 v 15:50Off-line Duny  (38/178/82)
Snaha o změnu přichází, až když je ohrožení největší. Zatímco ve velké skupině se to tak nějak způměruje a rozloží na hromadu jedinců, takže dopad je minimální a změny přicházejí dlouho a pomalu, dopad na jedince mívá často rychlý a velmi efektivní účinek. nejspíše proto v historii změny vedli schopní jedinci, kteří dokázali strhnout davy ... :) šanci být vůdcem má každý, ale jen málokdo to opravdu dokáže :)
16. 08. 2013 v 16:12Off-line Anonym
Viem že ma nikto nenúti (nie žeby nútenie pomohlo..skôr naopak :D). Môj zámer je povedaný už na začiatku. Čistá zvedavosť že ....prečo sa ľudia tak správajú. Čí je to tým že sú taký..alebo je to spôsobené komunitou...čí tým že radšej zvolia známu/ľahkú cestu namiesto toto aby si hľadali vlastnú..alebo iným. Toto je cele) A pýtal som sa na tieto veci lebo pravé oni sa mi nepáčia ale bohužiaľ sa s nimi da stretnúť najviac:/
16. 08. 2013 v 16:18Off-line Centaur  (43/177/-)
Anonym je to dané společností , stejná hierarchie je i u zvířat. i když se nám to treba nezdá a připadá nám divné, že všichni mají stejný symbol, stejné zájmy, stejné hodnoty a prio***y,které uznávají, včetně pospolečného soužití a splynutí mezi sebou , stále je to kupodivu normální a přirozené . Ti co se od nich liší si tak musí najít to své a hledat si aspon podobné prostějšky a smířit se tím, že iné už to nebude.
16. 08. 2013 v 16:34Off-line Anonym
Možno ta len zle chápem..ale hovoríš že je zbytočné sa snažiť o zlepšenie a osobný rast? Ja plne chápem pocit spolupatričnosti čo poskytuje komunita a dokonca uznávam aj jej ďalšie pozitívne vlastnosti ale to neznamená že ju musím prijať a stať sa jej úplným členom. Hovorím o tých veciach na ktoré som sa pýtal v mojom prvom príspevku. Je rozdiel smie*** sa tými zlými vlastnosťami komunity a rozdiel je ich prijať a spraviť ich svojou súčasťou. A ma zaujímalo čo ľudí vedie ku tomu že hore uvedené veci začlenia do svojich životov.
16. 08. 2013 v 16:36Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Anonym (Myself): osobně samozřejmě růst můžeš, jen se budeš prostě vyvíjet jinak než ostatní ;-)
16. 08. 2013 v 16:52Off-line Centaur  (43/177/-)
Nie je zbytočný osobný rast práve naopak. Ak sa chceš vymaniť z hierarchistického kolotoča a vyskočiť mimo tradiční a folklórní gay spoločnosť, ktorá uznáva rovnaké symboly, rovnaké prio***y, rovnaké hodnoty rovnaké názory (tým myslím presne tie aspekty, ktoré členia do svojho života naša bežná gay komunita), mal by si sa pozrieť tam , kam táto folklórna spoločnosť nedosiahne a tam kde končí jej pôsobiska. Ale ak ti ide o to, zmeniť celkovú a kompletnou mentalitu súčasnej gay spoločnosti tak to nepôjde, pretože ľudia sú už od pradávna naprogramovaní byť a žiť spolu na jednej hromade. Jediná rada znie, vymaniť sa a ísť si po svojej ceste kde nájdeš ľudí, ktorí sú na tom rovnako ako ty.
16. 08. 2013 v 17:11Off-line Anonym
Presne toto aj plánujem spraviť..isť naďalej po vlastnej ceste) Ale dovoľ mi ešte otázku..napríklad zoberme si takú promiskuitu. Čo ju spôsobuje..ľudia sú taký?..alebo je to dane komunitou a ta ľudí nabáda aby taký boli? Pravé tato podstata veci ma zaujíma..prečo väčšina z tejto komunity fajčí a pije..prečo sa deju ďalšie podobne veci..je to tým že ľudia sú proste taký alebo je tato vlastnosť daná komunitou? Keď nejaký mladý chalan vidí ako sa veci majú ma tendenciu podľahnúť a op**iť sa po tom...ako sa potom daná komunita môže zmeniť ku lepšiemu keď len stagnuje(bohužiaľ v tom negatívnom slova zmysle) a všetci sa správajú rovnako(opäť v negatívnom zmysle)? Áno komunita dôkaze podržať človeka...ale dôkaze ho podržať aj keď sa nespráva dobre povie len „nič sa nedeje väčšina z náš to tak robí“ ...ale to neriešme. V tejto chvíli ma zaujímajú len dôvody ktoré viedli ku tomuto stavu...
16. 08. 2013 v 17:13Off-line LocoRoco  (31/185/67)
Ja niekedy fakt neviem ci sa dotycny sprava tak buznovsky pretoze je naozaj taky alebo ci preto, ze je teply, tak si povie ze sa silou-mocou musi buznovsky aj spravat. Ten alkohol a cigarety neriesim, to robi kazdy bez ohladu na orientaciu takisto, ale zvysok ja nerobim, gaga je sracka a nevie vobec spievat, kebyze nepodporuje tuto komunitu tak o nu nikto ani nezakopne. a ked mi na gay zoznamke niekto napise ze je gay tak si len poviem: You dont saay? :D takze asi tak
16. 08. 2013 v 17:40Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Je to těžký důvodů bude víc. jedni když vidí realitu ztratí veškerou naději a podlehnou; dokonce alá satanistické devatero, měl sem kámoše, co byl hodnej a tak otloukánek a rozhodl se, že už takový nebude a bude zlí jako ostatní - smutné :-( jiným se to zas může přímo i líbit. nás co se pod náporem reality nezkazili je bohužel tak málo :-( já sem sice zničenej a zmučenej bolestnou realitou, ale svoje ideály sem neztratil a hodlám za ně i umřít ;-)
16. 08. 2013 v 17:45Off-line Centaur  (43/177/-)
Anonym (Myself): Je to dané životným štýlom. Promiskuita je uvoľnená v krajinách ako je tá naša a nikto nad tým nedrží bič. Proste nie sme ničím ovlivnění a promiskuita má tým pádom zelenú a mi si môžeme spať ským chceme a kdy chceme. To je zbytočné o tom viesť debaty. V tom, že väčšina z tejto komunity fajčí a pije je mylná predstava. Naopak, čím viac narážame na gay komunitu tým viac sa stretávame s nefajčiarov a abstinentov. Ja si s gayom dám pivo málokedy, pretože oni pijú isté ovocné džúsy, a jedia pomerne zdravo takže tu by som to videl opačne. Čo ma osobne ako fajčiara a pivára celkom mrzí, že takýto gayovia sú vzácnosťou. Mal by si skôr jasať. :-D No av tom že sa gayovia podrží aj za cenu toho že ten jeden nemá pravdu je logické. Je to opäť Hierarchia spoločnosti. 2 budú vždy proti jednému. Je to taký paradox prežitie. Aj to je prirodzené a nie len pre gayov ale aj pre heteráka. Ak jeden má názor, ktorý iní nechápu a ani ho chápať nechcú tak samozrejme sa spustí lavína ktorá toho jedného zasype.
16. 08. 2013 v 21:42Off-line Anonym
Pravdu máš) S tými názormi to sám občas poznám..niekto vravy ANO a mňa ako prvé prirodzene napadne NIE). To s tým životným štýlom je tiež pravda. Mne sa však nepáči že keď si „iný“ automaticky ta to posúva a tlači do tohto druhu životného štýlu a keď sa dívam okolo seba nevidím ani snahu to zmeniť. A to je pravé to čo ma trápi. U väčšinovej spoločnosti existuje aspoň určitý nazvime to tlak nato aby si sa skôr či neskôr ukludnil ..uzemnil ale v tejto komunite nič také nie je. Je určitou iróniou že všetci chcete uznanie od spoločnosti, mat rovnaké pravá a p***om sa správate úplné opačné a robíte veci ktoré to znemožňujú. Viem že určíte veci sú nemožné vid deti ale to neznamená že nemôžeme skúsiť niečo dobre vybudovať a dosiahnuť. Čo snáď dosiahnutie morálneho a čestného života nestojí zato aby sme to neskúsili? Kedy prestala vernosť byt In? Kedy začala byt neustala zábava byt naším božstvom(ironické je že som ateista he)? Pri týchto otázkach mam pocit akoby trápili len mňa....nehovorím že aj iný ich musia riešiť(niekto môže prežiť cely život bez nejakého hm filozofovania :D) ale aspoň sa snažím nespadnúť to „tohto štýlu“ a snáď aj niečo dosiahnuť ..ale prečo mam pocit že som v tomto sám? Väčšina menšín skôr či neskôr príde nato že pokiaľ chce prežiť nesmie sa separovať od väčšiny lebo separácia spôsobuje len a len stagnáciu. Teraz nehovorím o národnostných menšinách či náboženských, ktoré si musia udržať svoju charakteristiku lebo by inak prišli o svoju tvar..hovorím o tejto nasej ktorá sa líši len cieľom nášho záujmu. Niekto zrovnávanie s väčšinovou spoločnosťou rad ma a niekto nie...ale ako to že heterak ma za cely život v priemere 18 partnerov ale u nás sú taký čo toho číslo dosiahnu za rok? To naozaj chceme prežiť svoj život naprázdno a bez zmyslu? Čo dosiahneme tým flámovaním, neustálym užívaním a týmto kvázi bezstarostným životom? To naozaj budeme mat pocit naplnenia keď sa v 60-tke sami otočíme spať a budeme náš život rekapitulovať?

P.S All good things come to end... :D Toto bol môj posledný koment...takže dikes každému kto napísal a každému kto tie moje vyšplechty precital :D Rozlúčim sa mojimi dvomi naj obľúbenými hláškami : Life Long and Prosper and May The Force be With You :)
16. 08. 2013 v 22:14Off-line Gliese581c  (39/176/78)
Jedine vychodisko je zit si ve svem vlastnim vesmiru....
16. 08. 2013 v 22:23Off-line Centaur  (43/177/-)
Kašlu na to.
16. 08. 2013 v 23:55Off-line Lollo  (29/-/-)
Je to potvrdené! Teória o existencii "Homo D***llis" nie je Mýtus.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload