Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Hledám věřícího kluka

26. 09. 2013 v 13:54Off-line Dannnny  (35/175/-)
Ahoj, je to asi nemožný, ale nenašel by se tu nějaký věřící kluk?
26. 09. 2013 v 13:58Off-line jentakten  (28/180/-)
Jde o to, v co chceš aby věřil :)
Souhlasím - 6   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 09. 2013 v 13:59Off-line dannytheroo  (46/180/99)
I věřící kluci jsou teplí. takže hledej, najdeš. ale asi to není k***erium výběru, které by se do seznamky dalo zadat :(
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
26. 09. 2013 v 14:00Off-line jentakten  (28/180/-)
Hlavně to bude chtít vytrvalost a štěstí :)
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
26. 09. 2013 v 14:17Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
To záleží... Asi uplně nemůžeš chtít katolíka, ale spousta lidí věří bez potřeby svou víru institucionalizovat. Já mezi nimi.
26. 09. 2013 v 14:49Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
JarodShadowsong: Dovolím si nesouhlasit, můj partner je praktikující římský katolík (což není zase nic tak zvláštního, vzhledem k tomu, že je z Polska). Být gay a věřící jsou dvě naprosto rozdílné věci, které spolu absolutně nesouvisí.

Dannnny: Sice technicky vzato nejsem ani pokřtěný, tak snad - i vzhledem k mému partnerovi - o tomhle něco málo vím. Jestli tě zajímá něco konkrétního, klidně napiš.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 09. 2013 v 16:06Off-line mr.jerry96  (30/165/88)
Já věřím, že poletím :D
26. 09. 2013 v 17:26Off-line Logos  (45/178/77)
Ja, znam mnoho gay katoliku i praktikujicich. Jsem jeden z nich. Krom toho znam i byvaleho katolickeho kneze ktery zije s partnerem.
26. 09. 2013 v 22:02Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Mychajlo90: Přesto si myslím, že to není až tak obvyklé. :) Také znám pár gayů, kteří se hlásí ke křesťanství, jeden nebo dva z nich dokonce ke katolictví. Mně samotného láká studium teologie. Proti katolíkům nic nemám, ale nehlásím se k nim, protože si myslím, že by spíše nepřijali oni mě. Gayové pro ně nejsou klasická rodina a proto to neberou. Jistě, souhlasím s tebou, že být věřící nesouvisí se sexuální orientací, nicméně podle mého skromného názoru katolíci s gayi nejsou moc kámoši.
26. 09. 2013 v 22:14Off-line Logos  (45/178/77)
Zrejme mas pravdu, ale znam osobne asi deset gay katoliku s nimiz ses mohl setkat na letosnim Prag Pride. Krom toho znam osobne jednoho z nasich biskupu ktery ma k otazce souziti gayu stejne nebo podobne nazory jako ja, jako katolik. Znam i nekolik dominikanu, kteri jsou jinak psi, kteri nemaji problemy se souzitim gayu. Tedy alespon podle me predstavy.
26. 09. 2013 v 23:22Off-line why  (40/183/110)
Logos: Homosexuální koitus je, dle katolické církve, hříšné jednání....musejí k nám přistupovat s jemnocitem, bla bla...ale ve zpovědnici toho musíš litovat, jinak máš po rozhřešení. Já osobně jsem v žádném evangeliu nic o gayích nenašel (četl pozorně a opakovaně)...můžou za to především epištoly...ale to je technikálie...podstatou zůstává, že nejsme vítáni...vždyť se opakovaně dopouštíme hříšného jednání....proto já osobně věřim v Boha, Krista i Ducha svatého, ale nikam s tim nelezu a mám svatej klid....alespoň v tomdle;)
26. 09. 2013 v 23:31Off-line Logos  (45/178/77)
Why: nikdo v to nebrani. Krom toho je nutno cist pismo ve spravnem svetle, nejsem tak velky teolog jako muj velky vzor ale pri psani jednoho materialu jsem dostal z nejvyssich mist nasi cirkve stanoviska s kterymi jako gay a katolik musim souhlasit. Je to asi tim ze jsme kazdy jiny a mame kazdy jinou hodnotu. Jinak CCE vydala k tomuto tematu velice zajimavou publikaci.

Katolicka cirkev uz nyni v jistich oblastech ustupuje, jak muzes cist v kontextu poslednich slov i samotneho p.p. Frantiska.
26. 09. 2013 v 23:41Off-line why  (40/183/110)
Logos:ČCE má jako jediná v ČR vcelku umírněný postoj. Franta to myslí asi dobře což je (ve srovnání s Bé šestnáctkou) určitě příjemná změna. Svatby v kostele za přítomnosti vysvěceného katolického kněze se však my v životě určitě nedočkáme.
26. 09. 2013 v 23:51Off-line Lukino15  (25/174/-)
Kámo v církvi najdeš plno přihřátých. Stačí, aby si byl mladý a hezký a starý děda v klášteře si tě vezme pod svá křídla...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 09. 2013 v 00:19Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
JarodShadowsong: Nepopírám, že je to mnohdy problematické, ale taky bych to neviděl jako zásadní problém. Vždycky je to o konkrétních lidech. Myslím si, že dnes je i v katolické církvi velké množství lidí, kteří nemají s homosexualitou sebemenší problém. Podle mě je teze o netoleranci katolíků trochu klišé a asi se nebude úplně na 100 % zakládat na pravdě. Rozumný kněz tě určitě neodsoudí a ostatně do kostela má přístup každý, nikomu tam nemohou zakázat vstoupit. A když už by s tím někdo měl problém, tak co. Máme to snad napsané na čele?

Čili jak jsem psal jedná se o dvě naprosto mimoběžné věci, které spolu vůbec nesouvisí.
27. 09. 2013 v 00:51Off-line Blackio  (32/189/84)
Věřím že se dnes nevyspím :( ach jo :D
27. 09. 2013 v 04:16Off-line Logos  (45/178/77)
Why: asi ne jako standart ale přeci jen v Plzeňské diecézi s tím jeden kněz nemá problémy a mám dojem že i v královohradecké diecézi je další kněz který by asistoval. Přeci jen to dle světského práva není možné aby vás oddával někdo jiný než pověřený matriční úřad, zato v místě nejsou problémy.
27. 09. 2013 v 06:35Off-line GuyYouKnow  (25/193/100)
Ehm... Jsem věřící v tom smyslu ve kterém to myslíš... :D
27. 09. 2013 v 10:17Off-line Dannnny  (35/175/-)
Descaharm to napsal presne
27. 09. 2013 v 14:09Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Já bych si nebyl tak jistý. Dnes už existuje velké množství křesťanských církví (pochopitelně různých protestantských denominací), které s tím absolutně nemají problém. A kupodivu jsou i takové, kde máte možnost svatby v kostele. Takže bych nebyl zas tak přísný.
27. 09. 2013 v 15:29Off-line Centaur  (43/177/-)
Já jsem věřící, sice nevěřím v boha, ale věřím že nad lidmi a celým systémem sedí něco moc nekalého . Doporučuju Mahabharatu a budete zpocení až na zadku.
28. 09. 2013 v 01:22Off-line why  (40/183/110)
Přikládám oficiální stanovisko katolické církve, zabalené v rozhovoru s brněnským biskupem: http://www.katolik.cz/texty/view.asp?…

Doporučuji prostudovat: dozvíte se například, že registrované partnerství je špatné, protože může deformovat sexuální orientaci mladistvých, nebo že homosexuálně orientovaných lidí jsou ve skutečnosti jen 0,4%. Taky se dočtete, že před schvalováním zákona o registrovaném partnerství se v katolických kostelech hromadně podepisovaly petice proti návrhu.

Objektivní pravdou zůstává, že katolická církev je největší organizací ve státě, která soustavně a cíleně lobuje proti snahám o zrovnoprávnění homosexuálního života v ČR.
28. 09. 2013 v 08:13Off-line Logos  (45/178/77)
Já, osobně souhlasím s některými stanovisky římskokatolické církve, které jsou založené spíše na mém politickém přesvědčení jakož to zeleném konzervativci:

- nesouhlasím aby stejnopohlavní pár mohlo adoptovat cizí dítě. V otázce současného legislativního návrhu bych s výhradou dal svůj hlas pro návrh
- výhrady mám rovněž k otázce svatby, případně manželství osob stejného pohlaví jakožto k institutu. Domnívám se, že manželství má v některých oblastech naplňovat zcela jinou a důležitější roli. S institutem registrované partnerství nemám problémy, dokonce s ním souhlasím a v některých rovinách posunul dál. K tomu snad pomůžou letošní předčasné volby.
28. 09. 2013 v 12:31Off-line Dannnnny  (33/175/70)
Pak se nekdo muze divit, ze se clovek boji priznat
28. 09. 2013 v 12:32Off-line Dannnnny  (33/175/70)
Najdu někoho v Olomouci??? Nejlip taky studenta, že bychom si měli co říct
28. 09. 2013 v 13:03Off-line do2y  (30/-/-)
Ja verím že sa niekto do mňa zamiluje :D
28. 09. 2013 v 14:20Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
A jste si jistí, že tyto postoje jsou většinové nebo zcela absolutní? Pár článků vytržených z kontextu nám nemůže dát celkový obrázek. Kdybych chtěl tak vám obratem ruky vygoogluju stejný počet článků, které budou vyznívat zcela opačně.

Jenom za připomenutí stojí nedávné výroky papeže Františka: http://zpravy.ihned.cz/…ez-frantisek

Ostatně nikoliv přímo, ale v zásadě do stejné kategorie spadá i to: http://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?…
28. 09. 2013 v 15:40Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Já věřím v archeoastronauty, což je vlastně racionální pojetí historie a to, že třeba v Bibli je popsána spousta technických zařízení omezenou slovní zásobou a chápání tehdejších lidí, podobně jako třeba v ind**kém eposu Mahabharata. Já teda věřím, že mimozemšťani teda pak nakonec všechny vzkřísí k poslednímu soudu, dobré spasí, zlé zatratí...


neříkám, že všechno co tam říkají správně, při teoretizování se stávají chyby, ale je to hlavně důvod k zamyšlení:
stačí přepisovat čísla dílů a řad
tady sou ty díly spojený, ale myslim, že tam kousek chybí na konci, ale nevim u kterýho dvojdílu
http://www.ulozto.cz/hledej?…
tady samostatně
http://www.ulozto.cz/…h264-mp3-avi
29. 09. 2013 v 01:04Off-line why  (40/183/110)
Mychajlo90: někteří členové mé rodiny jsou vlivnými katolickými hodnostáři...osobně znám názory a postoje pana Duky, Malého, Halíka, Kodeta,...a hlavně já cituji oficiální stanovisko (stránky www.katolik.cz) vrchního představitele české katolické církve a ty cituješ idnes....to je trochu rozdíl.
29. 09. 2013 v 01:15Off-line why  (40/183/110)
Mychajlo90: Stanovisko Vatikánu (doufám, že chápeme, že oficiálnější stanovisko v katolické církvi není): http://www.vatican.va/…ions_en.html
29. 09. 2013 v 01:22Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Katolíci sou těmi největšími kacíři, stejně jako teroristé!
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
29. 09. 2013 v 01:31Off-line why  (40/183/110)
Descaharm: Zajímavé odkazy. Jinak samozřejmě souhlas...problém je, že pokud si člověk projde ryzí katolickou výchovou (jako já), má pouze dvě možnosti: a) stát se knězem, b) rozbít vztahy s rodinou....obě možnosti jsou pro většinu gayů dost nekomfortní.
29. 09. 2013 v 01:39Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Why: já ty vaše katolický odkazy ani nečtu. jenom hlupák se zabývá propagandou silně ovlivněnou zlem. katolíčtí radikálové nejsou nicjiného než stejné zbloudilé zlo, jako ortodoxní židé a muslimští radikálové. pokud chce někdo hledat Boha, tak se nesmí spoléhat nanáboženské fanatiky, díky kterým skoro dospělé děti v životě neslyšeli o sexu a páchají tak bůh ví co (viz. polské školy), nebo dokonce je ani nenapadne s v manželství spojit a diví se jakto, že nemohou mít děti, páč v životě neslyšeli o sexu...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
29. 09. 2013 v 11:12Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Why: Nebudu se přít, ale stojím si za tím, že ne vždy je to nutně problém. Opravdu záleží na tom, jak s člověkem jedná konkrétní jednotlivec. Já třeba znám jednoho českého pravoslavného kněze (přičemž pravoslavná církev je v těchto otázkách ještě vyhraněnější) a byť jsem s ním o těchto věcech nemluvil, tak si nedovedu představit, že by mě s tím vyhodil nebo se ke mě z tohoto důvodu choval nějak zle. A předpokládám, že podobná situace bude i v římskokatolické církvi. Tak nějak mi nezáleží na tom, co si konkrétní dotyčný myslí, naprosto zásadní je, co člověk cítí. A i kdyby měli stokrát negativní názor na homosexualitu, tak si nemyslím, že by mě kdokoliv z duchovních a priori odsuzoval při vědomí, že jsem homosexuál a neznalosti čehokoliv dalšího.

Ale jestli problém taky nebude v tom, jaké má kdo očekávání. Já nepotřebuju, aby kvůli mé homosexualitě každý skákal radostí do stropu a nasdšeně schvaloval cokoliv dělám. Mě úplně stačí, když mě budou respektovat jako člověka nezávisle na mojí sex. orientaci, kterou opravdu nepovažuji za moji zásadní charakterovou vlastnost.

Ad moje odkazy. Vzhledem k tomu, že stejně se psalo ve zprávách všude na světě, tak asi budou relevantní..
04. 10. 2013 v 01:46Off-line Dannnnny  (33/175/70)
Souhlas
04. 10. 2013 v 10:29Off-line Freki  (30/180/75)
Veriaceho v čo? Veriaceho kresťana, žida, moslima, neopohana, budhistu, hinduistu? "Formuluj presne!" :D
04. 10. 2013 v 11:43Off-line firsttime  (26/-/-)
Ja verím v seba :D
02. 06. 2014 v 01:03Off-line Charles2300  (32/183/85)
Ja jsem taky vericí, porad verim, ze nekoho najdu :-DDD
02. 06. 2014 v 07:17Off-line Matthewko  (28/182/85)
Vačšina ludí tu si myslí ,že všetci katolíci su proti gayom , ano je ich dosť , ale závisí človek od človeka , ako sa k tomu postavia mama jedného mojho spolužiaka je veriaca katolíčka a suhlasí s RP :)
02. 06. 2014 v 09:30Off-line Ligerisek  (36/172/62)
S tim, když sem před nějakou dobou pochopil tohle http://www.ulozto.cz/…-vime-cz-avi , tak mám na víru úplně jinej pohled

...je rozdíl mezi bohem (mimozemšťanem, nebo někým s vyspělou technologií, třeba člověk co odcestoval do minulosti) a Bohem jakožto všim ne/fyzickým co ne/známe. bohové jsou jen součástí Boha, jako všechno...
10. 03. 2018 v 02:51Off-line klucina025  (37/-/-)
Dobrý den, hledám někoho kdo mě pochopí,, mám dívku kterou miluji,, ale měl jsem v minulosti poměr z mnohem starším mužem. bylo mi moc přijemně když jsem mu působil uspokojení. nejsem gay ale potřebuju pochopeni staršího muže, co ví že nejde o lásku jako takovou, ale o vzájemné mužské souznění a porozuměni vedoucí k uspokojení , to že mladší muž pomuže ke spokojenosti staršího muže nevidim nic špatného,, potřebuji mužsky nástroj občas cítit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload