Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Přítel má HIV, myslíte, že jsem se od něj mohl nakazit?

19. 12. 2013 v 18:29Off-line Anonym
Našel jsem si přítele s HIV. Všechno mi řekl a já byl ten, který to chtěl zkusit. Jsme spolu dva měsíce a vše děláme tak, aby riziko bylo minimální. Jenže minulý týden jsem nechtěně setřel trochu tekutiny z penisu, ne sperma. a zapomněl, že mám aft na dásni. Nechtěl jsem zatím panikařit, ale je možný se tím nakazit? Podotýkám, že přítel bere léky atd.
19. 12. 2013 v 20:44Off-line honza20  (31/-/-)
Ja myslim že by sis měl nechat udělat testy,jen pro vlastní klid
19. 12. 2013 v 21:07Off-line johnj  (40/186/82)
Preejakulát může obsahovat virus HIV a afta je "vřed", který může i krvácet. Teoreticky to možné je.
19. 12. 2013 v 21:13Off-line Anonym
To si udělám, to je jasný, ale jde o to, že od nakažení se stejně musí čekat dva měsíce. no budu se muset poradit s přítelovým lékařem.
19. 12. 2013 v 22:09Off-line poklad  (29/177/69)
Teoreticky to možné je, pravděpodobné příliš ne... Existuje jen jedna jistota... Zajít za 2 měsíce na testy...
19. 12. 2013 v 22:35Off-line ThomPrag  (45/180/76)
K doktorovi jsi měl jít hned a tohle mu oznámit. Nasadil by ti léky, myslím, že se tomu říká profylaxe nebo tak nějak. Ty, když se podají brzo po možné nákaze, zabrání rozšíření viru a zlikvidují ho. Teď už je pozdě, takže nezbývá než čekat ty 2 měsíce.
Jinak to, že přítel bere léky, nic neznamená, riziko je tam pořád.
19. 12. 2013 v 22:40Off-line firsttime  (26/-/-)
To prečo tak riskuješ preboha ?! Ako je to tvoja vec ale takto hazardovať so zdravím je podla mna chore...aj ked si dávaš neviem ako hrozne pozor.....
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
19. 12. 2013 v 22:51Off-line J20  (31/184/90)
Já nechci být hnusný, pokud by mi ten určitý přítel či přítelkyně řekl/řekla, že má HIV asi bych to nedal. Možná bych pochopil, kdyby byl nakažen nevědomky, ale většina si za to může sama, fetem atd., proto ty lidi moc nevyhledávám, ale buď šťasten, je to jen tvoje věc.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
19. 12. 2013 v 22:56Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Mít přítele s HIV je velké riziko a vyžaduje to hodně odvahy a pevné nervy. Ale láska je mocná a když je tam velké pouto, tak proč ne. My, co jsme viděli Queer as Folk, víme.... ;-)
19. 12. 2013 v 23:15Off-line radomir  (40/183/75)
Přesně, hodně odvahy i veliká zamilovanost... Upřímně, já bych to nedal, připadal bych si že až příliš koketuji se smrtí... Jako bych ulehal s odjištěnou zbraní... Možná přehnané, ale já bych to nedal. JInak určitě bych se šel informovat do nejbližšího AIDS centra... Afta je brána vstupu infekce, takže bych nevyčekával a neradil se někde na fóru a pádil bych...
20. 12. 2013 v 10:37Off-line igni  (36/192/130)
Chlapci vyborne, tazatel chtel uklidnit, poradit a misto toho ho tu urazite, resp. rikate jak udelal strasne spatnou volbu. Nejste jeho matky, nemate na to pravo do toho kecat, respektujte jeho rozhodnuti a kdyz tu chcete prispivat, drzte se dotazu!
20. 12. 2013 v 10:57Off-line johnj  (40/186/82)
Máme právo vyjadřovat svůj názor. To děláme, byť je to formou pohoršení nebo nepochopení.
Těžko tazatele uklidnit, když je to teď prakticky 50:50. Můžeme ho jen uklidnit, že život s HIV je stejně hodnotný jako kterýkoli jiný život s nějakou podobně omezující nemocí. Určitě to neznamená v létě se rozloučit a na podzim umřít...
20. 12. 2013 v 11:01Off-line bangerzz  (25/176/61)
Pokud je přítel správně léčený, a v krevních testech je jeho VN ,,v normě", tak je velice nízká pravděpodobnost.. Rozhodně si testy udělej, věřím že budou neg. , ale už neriskuj, nestojí to za to :-) ...
20. 12. 2013 v 17:38Off-line makkay8  (44/185/73)
V kazdom pripade by si mal zajst k doktorovi,opisat celu situaciu a pockat si na vysledky....az potom mozez robit zavery ci uz take alebo onake. Pokial to nemas potvrdene alebo vyvratene, budes zit v strachu a v neistote, a od toho sa odvija aj tvoj psychycky stav ako aj celkova pohoda.....
To co (ti) piseme my, tu, za rady ci nazory,ti aj tak nepomozu....mozes si ich precitat,ale tvoj (ci partnerov) zdravotny stav nezlepsia (nezhorsia).....
PS: nenechaj sa deptat niekym (neprajnikov je tu dost) ci niecim (chorobou) o com nie si presvedceny ze to mas,nemas.....
20. 12. 2013 v 19:18Off-line kroutvar  (103/-/-)
Kamaráde, jsi úžasný člověk a věř, že Bůh Tě miluje. Testy si nech udělat jen pro svůj klid. Příště buď opatrnější a věř, že sex je sice fajn, ale není vše, a tak věřím, že i ostatní věci vám dvěma dobře fungují. A právě o ty jde především. Přeji všem hezké svátky a všechno dobré. Jarda.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
21. 12. 2013 v 15:09Off-line Anonym
Děkuji za všechny v celku konstruktivní odpovědi. ani jsem to nečekal. samozřejmě jsem si zašel za doktorem a ten mi na to preventivně něco dal a ujistil mě, že riziko tu sice bylo, ale minimální. někomu se to může zdát jako velký risk, ale pro mě není nemocný, ani člověk co může zabíjet. je to partner, který žije plnohodnotný život a já se rozhodl, že jeho né úplně přímou cestu životem půjdu s ním. jak to dopadlo vám dám vědět:)
21. 12. 2013 v 15:13Off-line igni  (36/192/130)
Drzim palce, at vam to vydrzi a je vsechno v pohode ;)
21. 12. 2013 v 17:40Off-line onlip  (61/180/84)
Noname: Formulace "ne úplně přímou cestu životem půjdu s ním" mi zamžila oči. Vnímej to jako výraz sympatií. Hlavně udrž dobrou mysl. Jakmile jde člověk dolů psychicky, hroutí se i imunita. Mysli jen na dobré věci. Bude to dobré.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload