Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Láska s handicapem

01. 10. 2012 v 00:57Off-line Tommy1991  (32/167/85)
Ahoj,

chtěl jsem se vás zeptat na váš názor na vztah s handicapovaným klukem. Mám pocit, že spousta lidí ať hetero nebo homo se nás bojí, lituje nás nebo nás uráží a přitom nás neznají a ani si neuvědomují, že jsme v podstatě stejní jako oni, jen s trošku jiným osudem z nevlastní nebo vlastní viny.

Já třeba mám handicap od narození kvůli špatnýmu porodu a nikdy nebudu úplně zdravý, ale až na to, že se pohybuju s oporou o francouzský berle jsem v podstatě stejnej jako mí vrstevníci.

Co si o handicapovaných myslíte, co o nich víte a dokázali byste s nimi mít vztah?

Spousta z nás má ale handicap po nemoci nebo úraze dokázali byste s partnerem zůstat, kdyby z něj byl invalida nebo by to pro vás byl nepřekonatelný problém?

To je otázek co? ;o)
01. 10. 2012 v 07:08Off-line xdancerx  (34/175/64)
Tohle je hrozně těžké odpovědět, hodně lidí řekne, že by to nebylo překážkou, ale opak může být pravdou. Je to tím, že hodně lidí má vidinu perfektního partnera, a tím, že by byl protějšek s handicapem, tak si mohou myslet, že to bude naobtíž, budou se muset starat a mohou se před lidma stydět. Bohužel, je to tak.

Lidé odsuzují hodně rychle, především v ČR. Vidí na ulici někoho postíženého, tlustého, matku s dítětem v otrhaných hadrech a nevidí tu minulost, kdy třeba oni nemohou za tuto situaci, ale osud je tam dostal.

Já samotný nevím, zda si dokážu představit vztah s handicapovaným, ale myslím, že kdyby to nebyl až nějaký velký handicap, kdy bych opravdu musel zastat roli opatrovatele, tak to problém není. Více méně, i když je to blbé přirovnání, stýkal jsem se s klukem co měl zlomenou nohu a byl o berlích jeden čas a nevadilo to.

Určitě záleží i zda se s tím člověk narodil, nebo se to stalo v průběhu vztahu po nějakém úrazu nebo nemoci.

Osobně takým lidem fandím, nemají to lehké a v jistém směru to mají těžší než zdraví jedinci.
01. 10. 2012 v 10:26Off-line Tommy1991  (32/167/85)
Existují asistenti a pečovatelky a stát na ně přispívá podle tojo, jak moc člověk potřebuje pomoc někoho jiného. Mám kamaráda, kterýho manželka opustila po autonehodě, když skončil na vozíku. Dnes má přítelkyni a s ní dvojčata - syny a žíjí úplně normálně. Ona se stará o děti on chodí do práce, ale ty předsudky jsou vážně hrozný a nedaří se je rozbít. Zdraví lidé utíkaj od překážek a problémů a spousta handicapovaných je překoná bez mrknutí oka, ale to už "zdejší osazenstvo" ženoucí se za Panem Dokonalým nevidí bohužel :(
01. 10. 2012 v 21:00Off-line power  (23/180/65)
Jaký hendikep? například mozkově dementních je nás přinejmenším polovina
01. 10. 2012 v 21:50Off-line Tommy1991  (32/167/85)
Myslím fyzický zejména v pohybu (berle, vozík atd)
01. 10. 2012 v 22:27Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Odpověď na tuhle otázku se určitě mění s věkem. 20 letej kluk si chce užívat, řádit, atd. A k tomu potřebuje někoho podobnýho. Jakkoliv postižený člověk pro něho bude spíše překážka a ikdyž to nemyslí zle, prostě by to neklapalo. Když se podívám na sebe, je to jiné. Já už jsem ve věku, kdy hledám vztah založený na jiných hodnotách. Nechci Pana Dokonalého vzhledově, důležitější jsou pro mě povahové rysy a především upřímnost a vzájemná tolerance. Můžu s klidem prohlásit, že určité postižení by mi nevadilo. Několik let jsem měl za partnera kluka, který nebyl úplně zdráv a bylo to v pohodě. Nelze ale prohlašovat něco obecně, vždy záleží na konkrétním případu.
Takže za sebe klidně říkám, že předsudky netrpím. Zároveň ale vím, jaká je většinová společnost. Naštěstí mě byla ona většina vždycky ukradená.
02. 10. 2012 v 23:39Off-line Tommy1991  (32/167/85)
Díky za názor, potěšil mě :)
05. 10. 2012 v 15:46Off-line Betonica  (39/191/93)
Vubec si nemyslim, ze handicap je prekazkou. V jistem slova smyslu, a muzu Te ujistit i z profesni zkusenosti, ma handicap kazdy. Samotny fakt, ze neni videt, neznamena, ze neexistuje.

Osobne znam hodne lidi se zjevnou odlisnosti. A ted musim rict, ze velmi zalezi na pristupu kazdeho cloveka. Jeden z mych pratel je po DMO nepohyblivy na pravou polovinu tela a je uzasnej. Spravnej clovek se silnym charizma. Jiny muj kamarad ma po spatne predepsanych ATB problem s hybnosti leve ruky a je to presny opak. Svuj problem dava na odiv, vecne si stezuje. V tom to je!

Pred dlouhou dobou jsem chodil s neslysicim klukem. Naucil jsem se znakovat a to bylo jedine, v cem jsem mu stran jeho handicapu vysel vstric. Nikdy jsem mu nedal najevo, ze je menecenny nebo ze neco nezvladne. Nebyl duvod. Do dnes se spolu vidame, casto spolu podnikame spolecny akce a radim ho mezi svoje nejblizsi pratele.

Takze secteno podtrzeno: Handicap sam o sobe neni prekazkou. Vzdy ale zalezi na postoji handicapovaneho a lidi okolo.
05. 10. 2012 v 20:43Off-line Tommy1991  (32/167/85)
To se čte moc hezky :o) taky mám DMO.
05. 10. 2012 v 22:16Off-line tomicek93  (30/-/-)
Třeba já jsem od narození napůl hluchý (obě uši cca 60-90% ztráta), nosím naslouchátka díky trpělivé výchově od rodiny žiju jako každý jiný... Chodím do normální školy se zdravými spolužáky, co se týče klasifikace tak je na mě stejný metr jako na každého jiného...
05. 10. 2012 v 22:31Off-line Tommy1991  (32/167/85)
To já taky chodím na VŠ, řídím auto, v rámci možností se o sebe postarám, ale chtělo by to pár kamarádů a hlavně přítele...
06. 10. 2012 v 10:52Off-line SpidaAB  (29/173/-)
Chci oporovat tomu že ve 20 chtěj kluci jen dokonalého, myslím že handicap je tak moc neslučitelný se vstahem jen tak moc jak si to myslíte.. kdo chce hledá způsoby kdo nechce hledá důvody.
06. 10. 2012 v 15:21Off-line tomicek93  (30/-/-)
Jelikož blbě slyším, tak se mi líp řídí stará auta, kde je motor v kabině dobře slyšet jako takový Favo*** nebo Felicia... To nevím jestli by se milému líbila moje letitá Felicia :)
06. 10. 2012 v 15:38Off-line Tommy1991  (32/167/85)
SpidaAB: jenže takových co si to myslí stejně jako ty nebo já je zoufale málo
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload