Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Šikana

14. 02. 2014 v 21:12Off-line Anonym
Je možné, aby někoho vyhodili ze střední školy kvůli dlouhodobé šikaně jedince?
14. 02. 2014 v 21:44Off-line Kaeltin  (28/183/96)
Ak by si chcel zájsť ešte ďalej, tak by si to mohol dotiahnuť aj na súd :D pretože ak ťa niekto šikanuje, je to trestné... porušuje tvoje ľudské práva
Souhlasím - 11   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 02. 2014 v 22:39Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Jistě, možné to je. Základ je v tom, aby se to odhalilo, tzn. odvahu musí sebrat šikanovaný a oznámit to.
Je ale taky potřeba brát v úvahu, že v dnešní době, pokud je to syn někoho "důležitýho", bude se to vedení školy snažit ututlat nebo doporučit šikanovanému přestup na jinou školu.
14. 02. 2014 v 23:18Off-line MonsterP  (29/170/68)
No... Jednou mi nějakej učitel říkal, že se stane málokdy, aby někoho vyhodili ze školi. Prej je s tím hrozně moc papírování a školám se prostě nechce... Nevím, co je na tom pravda.
14. 02. 2014 v 23:24Off-line Terry  (28/-/-)
No možné to je určitě ale nebude to asi zrovna lehké asi taky záleží na učiteli jak to vezme přecejenom škola má z žáků prachy a co si budeme povídat to je dnes pro většinu škol to hlavní. Takže si taky sežeň někoho kdo ti šikanu dosvědčí pokud to není dostatečně viditelné.
15. 02. 2014 v 00:05Off-line alundra  (34/182/133)
Triedna ucitelka ucitel moze pomoct ale poriadne rodeo a seriozne vyriesenie problemu ti garantujem po navstiveni riaditelky alebo zastupkine. potom sa to pohne pokial nestudujes na nejakej osadnej skole.
15. 02. 2014 v 14:13Off-line Anonym
Díky všem :/ nevím jak to vyřešit ... třídní to sice řeší ale když mu dá 2ku z chování tak to moc nepomůže.
15. 02. 2014 v 15:02Off-line alundra  (34/182/133)
Najlepsie boli rady mojho otca. nesmies si ich vsimat. to ide tazko ked oni nepotrebovali zamienku.
15. 02. 2014 v 15:14Off-line igni  (36/192/130)
Mozne to je, ale nestava se to, abych pravdu rekl. Nejlepsi je, pokud si sikanovany, najit si par kamaradu, se kterymi ti je fajn a ty ostatni totalne ignorovat. ono je to driv nebo pozdeji prestane bavit, kdyz na to sve chovani nebudou mit zadnou reakci ;)
15. 02. 2014 v 16:20Off-line muck13  (28/-/-)
Mám stejný problém, deváták mě hodně obtěžuje, a s mím klukem to stále řešíme. Nevím co mají hetero. proti nám, je to náš život, a žijeme jen jednou, a chceme mít ten život pěkný.
15. 02. 2014 v 18:52Off-line honza20  (31/-/-)
Muck13: deváták? tebe šikanuje 15letý kluk? Promin ale v když tobě je 18 působí to dost divně. Myslím že nejlíp to vyřešíte když na něho zadupete:)
15. 02. 2014 v 20:11Off-line Matthewko  (28/182/85)
No ja som tiež zažil šikanu , ale vydržal som to a zocelilo ma to v tom smere že som absolútne imúnny voči názorom a komentárom cudzích ľudí:) dôležité je pre mňa milujúce najbližšie okolie:) A to hlavne na základnej , a v prvom ročníku strednej ešte tiež pár ľudí malo narážky , ale s toho si ja nič nerobím voči tomu som apatický , sú v živote dôležitejšie veci :) teraz ma už majú celkom radi , a keď vidím že šikanujú druhých tam ma serie to , že sú ludia taký hlúpy a neviem čo chcú , a je mi šikanovaných luto a aj sa ich občas zastanem keď je to už moc :)
15. 02. 2014 v 20:12Off-line Matthewko  (28/182/85)
Podla mňa ľudia čo ubližujú druhým im závidia a sami majú komplexy, lebo spokojný človek nemá dôvod niekomu ubližovať
15. 02. 2014 v 20:38Off-line klucinek  (33/176/75)
S 1. i 2. příspěvkem souhlasim, jen bych dodal že by se člověk měl chovat tak aby k šikaně nezavdával důvod (samozdřejmě v určitých mezích). Pokud někdo ví že se nachází ve společnosti lidí co maj sklony šikanovat a chová se provokativně, tak at potom nekřičí.
16. 02. 2014 v 00:16Off-line Anonym
Chovám se naprosto normálně, ve 3. ročníku střední školy, kde by mohli mít alespoň kousek rozumu, ale oni jsou schopní házet svačinama i v čerstvě vymalované třídě a ostatní jako ovečky...nikdo proti nim nic neřekne, třeba když mi na lavici v mojí nepřítomnosti píšou nadávky.
16. 02. 2014 v 09:49Off-line klucinek  (33/176/75)
Tak samozdřejmě jsem to nemyslel na tebe, ale globálně. No s těma svačinama, kraviny sme dělali taky, jako házení velkým kružítkem přes celou třídu atd. Člověk taky dělá kraviny, já se nemusel připlýst ke vemu, ale občas mi taky něco ujelo (když se pak člověk dívá zpětně, zjišťuje že to bylo i dost nebezpečný, když jsme třeba vyhodili monitor z pátýho patra na beton) a k těm nadávkám, z tohohle si hlavu už vůbec nedělám. Naopak, v práci běžně když přijdu je na ponku napsáno zde sedí hovado (k***t) bo jiná hovadina, tak prostě na oplátku vemu svářečku a pisateli zavařim šuplíky na ponku, společně se tomu zasmějem a deme dál. Propíchaný lahve a jiný chujoviny jsou na denním pořádku. Todle za šikanu neberu (aspoň já ne)
23. 02. 2014 v 15:57Off-line fogacer  (55/172/61)
Zpravidla se šikana na škole řeší tím, že se šikanovaný jedinec přesune na jinou školu ale to je dle dohody s rodiči a školou. To ale není všude možné. Pokud by se ale jednalo o šikanu jež by měla vážnější psychologické a fyzické následky tak je škola povinná to hlásit (ano je to papírování). Ale záleží na tom o jaký druh šikany se jedná a jaké má následky. Bohužel u nás je často takový stav, že se učitelé bojí o šikaně informovat a snaží se to řešit s rodinou toho jež šikanuje a popř. šikanované osoby či osob. nedělá to dobré jméno škole. Mimochodem nesnáším když někdo díky šikaně napíše o někom že je slaboch. Každý jsme jiní. Mnozí jistý druh šikany jsme zažili a přežili ale jsou jedinci jež dokážou zajít do extrémů a to může mít vážné zdravotní následky do budoucna. Proto je vždy třeba včas jednat. Ale jisté srandičky a blbosti si kluci i holky na všech stupních škol běžně dělají. jsou to blbosti na školách běžné.Ovšem šikana už je opravdu o něčem jiném a musí se řešit.
23. 02. 2014 v 16:13Off-line klucinek  (33/176/75)
Tam jde o to co kdo považuje za šikanu, někdo (dost dnešních slečinek) má za šikanu když mu řeknu že je p**a a vzapamtovává se z toho tejden...
23. 02. 2014 v 16:17Off-line fogacer  (55/172/61)
Jo hold každej je jinak stavěnej. U někoho je to dáno výchovou jiný je hold moc uzavřený do sebě a nebo na sebe a to je pak těžké posuzovat. Hold jsou slabší a silnější povahy.Ovšem šikana, je mnou myšlena šikana s následky (viz popis o fyzických a psychických následcích) a myslím dlouhodobými až trvalými.
23. 02. 2014 v 20:49Off-line pawelll  (44/175/70)
Čus šikana je zla tedy je film zkažena mladež doporučuju a pak zkažena mladež život pote mato 7dilu daseto zhlidnout na youtube .
24. 02. 2014 v 05:42Off-line fogacer  (55/172/61)
Kdo zažil opravdovou šikanu asi nerad kouká na podobné filmy ale jako obrázek o destruktivních prvcích chování i mezi mladistvými je to dobré vidět. Hold ne všichni se dokáži koukat až do konce.
24. 02. 2014 v 07:10Off-line pawelll  (44/175/70)
Ten konec je hodne drasticky pač šikanovani vemou spravedlnost do vastnich rukou.
24. 02. 2014 v 10:10Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Pawelll: V té spravedlnosti ses trefil. Sám vím jaké je být šikanován na škole. Bohužel pro mě se u mě vyvinula díky tomu agrese když je na mě někdo zlý. Poslední případ v mém případě bylo vyhození spolužáka z prvního patra učebny.
24. 02. 2014 v 13:24Off-line fogacer  (55/172/61)
Tak to je síla.... Jo byl jsem na havířině a byli tam i skoro dvoumetroví borci,ale i přes naše grázloviny jsme nemuseli nikoho z okna vyhodit. Sorry trochu se směji ale to jen proto,že podobné řešení šikany jsem ještě neslyšel. Mimochodem makal jsem na šachtě na ostravsku a tam byli opravdu borci,ale nikdy jsem tam šikanu nezažil. Jo sice tušili jak to se mnou je ale pro ně bylo důležité jak kdo maká. jinak dost jsem cestoval.... pitky havířů byli tehdy pověstné. Hold přehnal jsem to,opil se a skončil ve vlaku a místo frýdku-Místku jsem skončil někde u Bratislavy. Hold pár směn jsem nestihl a celá šachta řvala smíchy kde jsem to zase skončil. Když voláte o půlnoci z Bratislavy (normální tel.budka - mobily nebyli) do Ostravy na šachtu,že noční nestíhám tak to byla sranda. A jen díky tomu mi vše procházelo.
24. 02. 2014 v 16:02Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Fogacer: Já jsem to tu řešil už s jedním klučinou co se úplně sesypal z toho že ho retardi šikanují, lítal po psychiatrech, bral léky a pod.
Osobně se řídím pravidlem přírody a sice přežijou silnější. Naštěstí mohu říct že po daném incidentu jsem měl už 2 roky klid, samozřejmě krom podmínky a snížené známky z chování a dalších kravin s policajty, jeho rodinou a pod.
Já žiju bohužel blízko cigánského gheta takže mě od malička valili jen for fun, byl jsem mnohokrát pořezán nožem a teď už vím že mám částečnou ochranu.
Pokud se člověk nenaučí říkat slovo DOST nebo ne tak ho život semele a on dopadne jen jako "odpad".
Samozřejmě mě mrzí že díky svému dětství jsem tak agresivní.
Jen podotknu nikdo do mých 23 let nevěděl o mé sexuální orientaci, celý život jsem používal mimikry a s heteráky jsem se bavil jako bych byl jeden z nich, tedy nebyl jsem šikanován za nic jiného než jen že jsem v mnoha věcech vynikal nad ostatními což jim vadilo, vždy jsem byl černá ovce, ten co byl v rohu, ten který kdyby nebyl ve třídě tak si toho nikdo ani nevšimne.
24. 02. 2014 v 16:24Off-line fogacer  (55/172/61)
Tsumorashi: Zajimavý příběh. Jo kdybych mluvil o dětství, tak půlka tohoto webu dostane depku. Jo také mne život dost naučil ,semlel mne a přesto... Vždy se snažím posuzovat lidi nikoli podle toho jak silní jsou ale zda mají snahu věc řešit. kdyby tu byli jen silní jedinci tento web by asi neexistoval a nebo by tu bylo jen pár lidí. Právě díky tomu, že i ti co myslí jak vše zvládají neznají všechna úskalí tak mohou být zatlačeni do kouta. Díky své práci ( no práci pro o.s) jsem poznal dost psychiatrů, pediatrů a pedagogů stejně jako několik známých politiků, že jsem si mohl udělat obrázek. A pokud pominu vlastní zážitky z toho co jsem viděl a zažil jak jsou jiní ponižováni mi bylo na blití. Jó proto jsem dělal co jsem dělal aby se podobné věci pokud možno udávaly co nejméně a snad se i trochu dařilo. Ale přesto někdy to byla práce, že i ti silní málem měli depku. životy lidí jsou v mnoha směrech odlišné a právě to nakonec vede k tomu, že tu budou jedinci s potížemi. Jinak ve škole jsem byl prospěchově dobrej a kamarádů měl dost ale sám jsem měl tak rozervanou rodinu,že to byla hrůza.
24. 02. 2014 v 16:59Off-line fogacer  (55/172/61)
Sorry ale když tak čtu co píšeš tak asi jsi dost rozpolcená osobnost? Na jednu stranu se snažíš pomáhat a na druhou zase škodit? Pokud je to nějaký druh sportu nebo pomsty nemá to smysl.

Ale neznám tě a tak nevím proč tvé depky mají občas i destruktivní charakter. Jo a neuraž se, prostě máš dobré komenty ale v tomto musím oponovat. Kdybych ponižoval či dával ochutnávat vlastní medicínu všem co mi nějak ublížili a nebo se nadřazovali asi bych se zbláznil. Ale jak jsem psal neznám tě a tak nechci soudit. někdy totiž je u tebe ta potíž , že v mnoha s tebou souhlasím ale někdy nevím zda to myslíš ironicky a nebo vážně.

trochu jsi mne dostal, jdu si nalejt irskou whisky a pokud můžeš spláchni depku dobrým panákem, ale ne s léky. Měj se fajn
24. 02. 2014 v 17:13Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Fogacer: Hh, narazil jsi na něco co už dávné vím, ve mě se vyznat je celkem magie :D. Jinak jak jsem řekl že jim to vracím tak to není jen za mě ale i za ostatní.
Čekal jsem že napíšeš něco ve smyslu a čím se od nich liším když dělám to samé :D.
Ale prakticky s tou osobností ses aji trefil.
Viz příklad z minulé práce, zaměstnavatel resp nadřízení zdírali z lidí kůži, dělali jim zle dokud jsem se neobjevil já resp dokud jsem se už nenaštval. Začal jsem lidi poučovat o jejich právech, možnostech a nároků a dával jim jistotu a vystupoval za ně, nasazoval jsem za ně krk prakticky což mě také stálo místo ale to mi nevadí. Když jsem začal bojovat lidi začali konečně držet při sobě a jak jsem z firmy vypadl tak jsem zjistil že mnoho a mnoho věcí se zlepšilo, firma dostala šílené pokuty (hygiena, inspektorát práce), zlepšily se podmínky.
Vlezl jsem do odborů, stal se na kratičkou chvíli předsedou odborů (ve 22 letech) a škodil firmě tím že jsem vynášel mezi lidi jejich interní záležitosti, jejich věci které se dělníci neměli dozvědět. Ale už dost o mě. Chtěl jsem jenom aby to vyšlo na pravou míru že i kdysi looser se může stát silným.

Jinak depku aktuálně nemám :) a alkohol natož tvrdý už nepiju a léky také žádné neberu, nemám na co :D

Ale jo, tímto bych tohle asi už uzavřel a trošku tě zkopíruju :).
Měj se fajn :)
24. 02. 2014 v 17:28Off-line fogacer  (55/172/61)
Tak to je fajn, jen mi tvé komenty trošku kalily mysl. Popsal jsi to skoro jako maník co hrozí kdekomu s kudlou u krku (obrazně řešeno). jsou věci s kterými nesouhlasím, jiné naopak ano.

jinak whisku piji velmi málo tak 1x za týden, někdy jen 1 za měsíc dle zdravotního stavu. A protože do hospody s tím krámem na čtyřech kolech to jde blbě tak si občas dám dobrýho panáka. A dnes navíc jedna dobrá zpráva od doktora tak to zapíjím.... Jinak whisku piji už od svých 18-ti let. takže brnkačka. nepotřebuji zapíjet depku, hold v určitých směrech rád kvalitu a protože jsem trochu konzervativní (jak podivné u optimisty) tak se držím klasiky.
24. 02. 2014 v 17:32Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Fogacer: No rozhodně nejsem žádný šílenec či něco jiného, rpsotě nenechám sebou vorat.
Nejsi sám kdo k tomu došel, tak to mám už hodně dlouho :)

No whisky jsem nikdy nepil, spíše takové ty lepidla ala likéry a jiné.
24. 02. 2014 v 17:39Off-line fogacer  (55/172/61)
Tak ze sladšího tak martini (ale raději s vodkou) a na vánoče vaječňák. Ale jinak nepiji. Jinak sám sebou také nenechám vorat ale pokud je někdo blb tak jej v tom nechám a řeším to s právníky a mají vystaráno.
27. 02. 2014 v 19:13Off-line MICH  (28/189/71)
Vždy je jenom TY TY TY a nebo to možeš vzít do vlastních rukou :) A udělat to jako ve filmu Skažená Mládež (hold pokud cheš bejt za hrdinu musíš si zahrát na Matrix)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload