Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Epilepsie

06. 03. 2014 v 20:41Off-line Anonym
Máte tu někdo problémy s epilepsií? Nebo ji dříve měli? Omezuje vás to nějak? Jaké to je?
06. 03. 2014 v 21:02Off-line THX1188  (40/183/90)
A já se zeptám proč se vlastně ptáš?/ pochopil jsem, jsi epileptik/
Babička ji měla poúrazovou a byl to brutál všech brutálů, na ty záchvaty nikdy nezapomenu....
Pak je tu jiná věc, jeden můj kamarád ji má a vesele na to pije a hulí a zažil jsem už i jeho záchvaty a probíhala mnou myšlenka, že mu snad ani nepomohu, když o tom ví a záměrně se huntuje. každopádně jde o trvalé omezení života, záchvaty přicházejí nahodile a prudce, medikace značně omezuje záchvaty...toť moje zkušenost.
Jo a ještě ji měl náš zesnulý pes....
06. 03. 2014 v 21:12Off-line Anonym
Já ji měl v dětství, vyléčili mi ji a před 2 týdny zase přišel záchvat...
06. 03. 2014 v 21:17Off-line THX1188  (40/183/90)
Jak jsem psal, záchvaty jsou děsivé a do dneška se mi o nich zdá....nemám rád lítost, takže jen písnu, by ses opatroval, varoval se chlastu a drog a vím, že epileptici to jaksi trochu předem cítí, že se něco děje / pak se aspoň posadit, ať si nerožšviháš kebuli/....přeju ti podporu okolí, klid v životě a chlapa co tě bude mít rád a pohlídá tě...drž se
07. 03. 2014 v 15:27Off-line Toto56  (35/185/104)
Moja mama mala zachvat raz, uz to bude par rokov a odvtedy chvalabohu uz nic. A jeden kamos ma, prisiel kvoli tomu o pracu. Mava zachvaty snad odjakziva :( Ale chlasta jak hovado :D
07. 03. 2014 v 20:57Off-line pawelll  (44/175/70)
No taky to mam rodine a nenito nic zaco by jsise mnel stidet . a ješte unas v praci je jeden človek a pro toho pravidelne jezdi zachranka pač taky dotoho pije. a hromadu lidi nedokaž poskytnout prvni pomoc radeji epileptika obejdou nebo kohokoliv kdo je v ohroženi života.
07. 03. 2014 v 21:03Off-line Filipko123  (27/-/-)
Ja som mal ale uz pohode uz len tlaky v hlave ...len poznate skupinu epileptik :D
08. 03. 2014 v 20:41Off-line fogacer  (55/172/61)
Já mám DMO a epileptické záchvaty jsem měl často v dětství, prý to nebylo příjemné. Nevím. Ale před 2 roky jsem měl hned dva krátce po sobě a bylo to nepříjemné. Dodnes beru na to léky 3x denně a nejhorší je, že člověk nikdy neví kdy to příjde. Průběh je různý od několika minut do několika hodin. Já bohužel měl ty dlouhé záchvaty a je to nebezpečné pokud u vás někdo není. Mimoto, že si můžete ublížit tak to může způsobit i smrt. Nedá se vyléčit ale s vhodnými léky se četnost záchvatů zmenšuje.
12. 03. 2014 v 13:24Off-line Anonym
Filipko123: Jaké tlaky v hlavě?
12. 03. 2014 v 14:40Off-line fogacer  (55/172/61)
Jinak tlaky v hlavě mám také a dost často. Bohužel ani doktorka neví zda jsou součástí mé nemoci a nebo jsou to migrény. Každopádně léky na migrénu to zlepšují. Důležité ale je to zda trpíte "pouze" epileptickými záchvaty a jinak jste zdráv a nebo je to součást jiné nemoci. Důležitý je věk. Ti mladší mívají záchvaty nejčastěji.Je to spojováno nejspíše s růstem či pubertou. I léků je více na epilepsii.Záleží kolik vám je let,četnost záchvatů,jejich průběh a zda vám neurolog dokázal pomoci MRI a dalších vyšetření jednoznačně určit , že trpíte epilepsii. Nechává to v mozku jisté stopy. Ovšem jak jsem psal, je více farmak na epilepsii a tak záleží pouze na lékaři. Jinak epilepsie není vzácný jev u nás. postihuje více dětí než by jste čekali. Některé si tím projdou v dětství a pak mají klid.Ovšem může se stát, že v dospělosti se jim záchvat najednou vrátí a je to tu. V dospělosti bývá četnost záchvatů nižší a i průběh je jiný. Stále je to ale jedna z nejhorších nemocí u dětí a dospívajících. A ještě něco. Epileptika by jste neměli za žádnou cenu vysazovat a nebo přestat brát úplně. nejde o to, že si myslíte, že již máte klid ale jako farmaka mají své opodstatnění a vy nikdy nepoznáte zda záchvat přišel (a kdy) jen díky běžnému projevu nemoci a nebo proto, že jste léky přestali brát.navíc jistých vedlejších rizik při vysazení by jste se nemuseli zbavit.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload