Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Akné

09. 03. 2014 v 17:52Off-line Anonym
Ahoj, mám docela hodně bedarů na zádech,ramenou a hrudi... a nevím si s tím rady... Máte někdo zkušenosti? Jestli ano tak poratte co s tím dělat :) btw. každá rada dobrá ;)
09. 03. 2014 v 18:04Off-line Tomaa_sek  (26/-/-)
Mně kožní předepsala recept..A prostě to byl roztok ..a mělo to v sobě prášek síry..Měl sem si to potírat 2x denně..Ale potíral sem si to jen před sprchou, páč to prosáklo tak na tričko a strašně člověk smrdí :D..Tak se zkus optat a fakt to pomože po nějaké době :)
09. 03. 2014 v 23:31Off-line ent  (50/183/100)
Rozhodně kvalitní kožní lékař. Pokud jsi z moravy můžu dát kontakt na skvělou lékařku kožní z Přerova.
11. 03. 2014 v 00:19Off-line CrazYmeeN  (29/193/89)
Nejlepší na akné je úplně čistá voda ! Stačí se pravidelně sprchovat a je po akné :) A pak používám od GARNIER pleťový peeling :)
11. 03. 2014 v 11:32Off-line Tomaa_sek  (26/-/-)
Sprchuju se denně a díky tomu mi to teda nezmizelo :D ..
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
11. 03. 2014 v 17:37Off-line klucinek  (33/176/75)
Ono je taky důležitej věk že...pokud ti je 20 tolik hormonálních změn už v těle probíhat nemůže takže můžeš uvažovat o "definitivní" léčbě, pokud jsi v pubertě osobně bych to medikací neřešil, jelikož tak nebo tak máš v hormonech bordel a je to zcela přirozenej proces. Drž kůži v čistotě (tím sprchováním vlažnou vodou), zbytečně kůži nedři. Ale kožní navštiv, lehké antibiotikum neuškodí. Dá ti něco jako aknemicin, nebo něco podobnýho, na nějaký krémy se vyser. Akorát to zanáší potní žlázy.
11. 03. 2014 v 18:57Off-line Tomaa_sek  (26/-/-)
Mně osobně, +- po 2 letech chození ke kožní, navštěvování kosmetičky, kde jsem podstupoval chemickéé peelingy, lasery apod...Špatné to nebylo, ale poslední +- 3 měsíce mám prášky (Roacuttan)..Jsou jakože na zužování mazných žláz..A to mi moc pomohlo..Ale to by kožní předepsala až po dlouhé době, pokud by nic nepomáhalo..
12. 03. 2014 v 01:31Off-line Betonica  (39/191/93)
Nepises, kolik je Ti roku. Obecne ale plati, ze na akne jeden recept neni.

Je to vetsinou souhra vic faktoru. Nejcasteji hormonalni zmeny v dospivani, strava, odpocinek, koureni, atd...

Zkus omezit vsechna drazdiva jidla, tj. slany, sladky, kysely, ostry, mastny... Vydrz to treba dva tydny a uvidis, jestli nastane zmena. Jestli kouris a das si i panaka, zkus to omezit a opet sleduj, co se bude dit. Od veci neni taky pouzivat na akne urcene pripravky, v lekarne bez predpisu sezenes Jarischuv roztok, od lekare pak nejcasteji chloramfenikolovy lih, kortikoidy, antibiotika...

Jestli to mas vazne hodne, bez na kozni. Nic to neni, taky jsem tam chodil s akne a dneska nemam nikde nic. Hlavne si to nemackej, zustavaji po tom hodne osklivy jizvy :(
12. 03. 2014 v 14:32Off-line Tomaa_sek  (26/-/-)
No, nemačkej..Ono když se ti na obličeji vyraší beďar a poté bílá čepička (hnis)..Instinktivně vymáčknu, že..Ale jde o tu metodu..Nejlepší na to je jehla a čístý kapesník..
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 03. 2014 v 15:55Off-line onlip  (60/180/84)
Dřív se dalo v lékárně sehnat medicinální mýdlo se sírou, možná ho měli i v drogériích, taky dehtové mýdlo. V pubertě jsem to střídal a udržel vše nějak na uzdě, síra v mýdlové podobě nesmrdí ani nešpiní. Všemu se sírou, třeba zásypům na nohy, dodnes věřím. Na vojně jsem jako dokonalý prostředek poznal tzv. RSB líh - resorcinum, salicylicum, boricum. Podle mě to namíchají v každé dobré lékárně, poměry budou znát, dá se to i dohledat přes googl.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 03. 2014 v 17:40Off-line xperi  (29/-/-)
Rozskrabat
25. 09. 2015 v 18:18Off-line misacek1003  (24/176/-)
A snist hnis
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
26. 09. 2015 v 10:48Off-line FrancoXPERIA  (37/171/78)
Opět je třeba je třeba jít na to technicky. Zjisti si jak a proč Akné vzniká a na základě toho ho tak ošetřuj. Pokud to jsou povrchové (nikoliv hluboké hnisavé projevy) pupínky s bílou čepičkou, tak ty stačí propíchnout jehlou, ihned vydesinfikovat nějakým lihem - Alpa, kolínská, apod. Poté se nejlépe osvědčila jódová mast betadine na noc, po nanesení masti přelepit náplastí a ráno bude pryč. Jinak k pravidelné hygieně je základ čistit, čistit, čistit. Jsem někdy až v úžasu jak špatnou hygienu někteří lidé mají. Projedu si obličej maximálně mýdlem a zdár. To je špatně, pleť se vysušuje, dráždí se mazové žlázky, zvyšuje se mazotok a poté se ucpávají póry, do kterých se vlivem bakterií dostane zánět -> vznikne pupínek. Základem je tedy mycí gel tomu určený ideálně s nějakou ovocnou kyselinou, případně kyselinou salycilovou, která hloubkově čistí, na noc by mělo platit, že pleť se má hydratovat, takže nemastný, rychle vstřebatelný krém. Na aknózní pleť nesmí nikdy přijít nic mastného, či nedejbože něco na základě vazelíny...uch, snad jsem ti poradil. Proč toho tolik vím? Akné mě trápilo 15 let, pomohl až Roaccutane :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload