Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Jazyky

13. 04. 2014 v 10:40Off-line Anonym
Zdravím..Zanedlouho budu dělat přijímačky na SŠ, konkrétně na gympl..Nejspíš mě vezmou..Ale to je teď jedno..Mám takové docela dilema, jaký si zvolit druhý cizí jazyk..jde mi o využitelnost, takže jednoznačně ruština X němčina..Teď chci poradit, co s spíš ? Co si myslíte, že v životě spíše upotřebím? Nebo jen vaše názory?
Díky :)
13. 04. 2014 v 10:44Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Proc ne oboje? Vem si, co te bude vic bavit a ten druhej si vem jako volitelnej nebo se ho muzes ucit mimo skolu..
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
13. 04. 2014 v 10:58Off-line onlip  (60/180/84)
Taky myslím, že obojí. Pokud by to nešlo, tak ruština - v německy mluvících zemích se člověk anglicky domluví, na východě mnohem hůř.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
13. 04. 2014 v 11:02Off-line igni  (36/192/130)
Uplatnitelne jsou stejne, rustina je jednodussi o trosku. Ale je to na tobe ;)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 04. 2014 v 11:50Off-line Daylen  (24/181/-)
Ruština se opět vrací do "módy". Většina z firem teď jedná s Ruskem a tohle by ti potom mohlo dát celkem velkou výhodu v životě. Taky mám Ruštinu a ničeho nelituju.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 04. 2014 v 13:12Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Už to tady taky několikrát bylo. Záleží na tom, čemu se chceš věnovat. V našem prostoru je mnohem uplatnitelnější němčina. Jednak je to u nás významný jazyk z historického hlediska a hlavně sousedíme s Německem a Rakouskem, do kterých jde velká část našeho obchodu. Navíc je relativně snadné sehnat si v Německu nebo Rakousku alspoň nějakou brigádu, což je docela dobrá věc. Osobně si myslím, že alespoň elementární znalost němčiny by u nás měla být samozřejmostí.

Určitě není pravda, že "Většina z firem teď jedná s Ruskem". Nepopírám, že ruština je důležitý jazyk (sám ostatně umím tak nějak i rusky i německy), ale pokud se vyloženě nechceš zabývat věcmi spojenými s východem jako já, tak to nemá moc cenu. Ruština je na českém trhu překvapivě snad vůbec nejobsazenější jazyk. Kamarád si chtěl přivydělávat překládáním z ruštiny a bylo mu řečeno, že to u nás dělá tolik lidí, že nic nesežene. Vtip je totiž v tom, že je u nás velké množství Ukrajinců a částečně i Rusů, kteří samozřejmě rusky umí a pro něž není zase obráceně až takový problém naučit se česky.

Mimochodem pokud opravdu stojíš o slovanský jazyk a zajímá tě nějaká skutečně perspektivní země v naší blízkosti, tak není k zahození polština. Je nám bližší, málokdo ten jazyk zná a navíc je to narozdíl od Ruska normálně fungující země, se kterou nebudou žádné vzájemné problémy a tudíž i mnohem víc příležitostí pro nějakou spolupráci.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
13. 04. 2014 v 13:28Off-line Anonym
Díky všem za názory, ale je to asi to, co jsem čekal..50% z vás říká ruština, 50% němčina :D..
Jde mi jen o využitelnost..Co se týče historie, Rusko se mi strašně moc líbí, jako země carů..Taky Petrohrad, Moskva..Krásná města..A po naučení azbuky je to ,co vím aspoň já, brnkačka...Němčinu mám 3. rok na základce..Základy mám, ale stejně bych na gymplu šel do nejhorších, ať si to jedu zase od začátku..
Faktem je, že teoreticky, kdybych byl blbý jak troky a uměl dobře číslo apod. německy, tak si najdu v německu v dobrém obchodě pokladního a jsem téměř vysmátý, že :D ..Ale jde mi jen o využitelnost a chtěl jsem znát vaše názory..
Delší/další diskuzi se nebráním :)
13. 04. 2014 v 14:04Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Tak ideální je samozřejmě naučit se oba jazyky :)

Ale jinak v našem prostoru skutečně z hlediska využitelnosti na plné čáře vede němčina. Nechápu moc ty řeči o tom, jak je pro nás významné Rusko, když třeba 80 % českého exportu jde do eurozóny. Pochopitelně především do Německa.
13. 04. 2014 v 14:35Off-line Sonicboom  (61/173/-)
Mychajlo90: Mas pravdu, ze zalezi na tom, cemu se clovek chce venovat, ale na druhou stranu v15 letech malokdo vi, kam bude chtit smerovat..
13. 04. 2014 v 14:48Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Sonicboom: Samozřejmě. Vždyť přesně to jsem psal v mém prvním příspěvku. Já se třeba dlouhodobě odborně zabývám Ukrajinou, tak je logické, že potřebuji rusky umět. Ale pokud to člověka takhle explicitně nezajímá, tak je němčina určitě univerzálnější volba.
13. 04. 2014 v 19:07Off-line Michal.jetu  (29/178/65)
Máš na výběr jenom ty dva? Já se před lety taky rozhodoval. U mě zvítězila španělština, jelikož ji můžeš využít ve španělsku a skoro v celé jižní Americe. Celá Evropa jde podle mě do sra***. v jižní Americe je hodně příležitostí k práci. Soustřeďuje se tam hodně firem, které hledají kvalifikované lidi mluvící španělsky do funkce, jako je třeba manažer. Jako pokuď máš i tento jazyk na výběr, tak bych to ještě zvážil. Teď po čtyřech letech jsem rád, že jsem si vybral španělštinu. Tak hodně štěstí při rozhodovaní! :)
13. 04. 2014 v 20:09Off-line Majk465  (27/-/-)
Souhlasím s Michal.jetu, já mám tři roky španělštinu a nemůžu si vynachválit - jednak je to strašně hezký jazyk a jednak je to alternativa k zaběhnutému systému AJ, NJ a FJ :)
13. 04. 2014 v 23:05Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Ano ale opět to neřeší problém využitelnosti, pokud se člověk vyloženě nechce zabývat Španělskem/latinskou Amerikou. Pro nás jsou to docela vzdálené oblasti. Geografický determinismus je zkrátka svinstvo, i když se to nezdá tak pořád funguje :)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
14. 04. 2014 v 00:04Off-line snap  (27/179/65)
Sám dělám 6 jazyků a RJ je lepší , ne plete se s Angličtinou a stačí se naučit Azbuku a pravidla , oproti němčině :D a navíc když to tak vidím s tou Ukrajinou , tak stejně tady ty s***ě za vilku budou :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 04. 2014 v 00:05Off-line snap  (27/179/65)
Za chvilku ***
Ten autocorect mě sere :D
14. 04. 2014 v 03:07Off-line Betonica  (39/191/93)
Ptas se dobre, ale spravnou odpoved Ti nikdo neda.

Podle poctu mluvicich je lepsi jednoznacne rustina. V business oblasti se asi vic hodi nemcina. V mezinarodnich vztazich francouzstina. Hodne pouzitelna je spanelstina.

Abych odpovedel za sebe na Tvuj dotaz: uc se nemecky.
14. 04. 2014 v 11:34Off-line poklad  (29/177/69)
Ruštinu ani němčinu bych se neučil, ani kdyby mě mučili...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
14. 04. 2014 v 20:56Off-line Anonym
Samozřejmě mám na výběr více jazyků, a to : ruština, němčina, španělština, francouzština a italština-je to gympl s jazykovkou, tam je i čínština a norština, ale do toho se pouštět nebudu :D
Španělštinu má moje sestřenka..Jazyk se mi taky líbí..Cestování miluju a určitě v životě cestovat budu..Ale stěhovat se z Evropy..Nevím nevím..A co se týče eurozóny či celosvětově, Německo je takřka velmoc, takže je to asi výhodnější, dle mého názoru, než románské jazyky..Nevím..Jde mi o využitelnost v zaměstnání..A jak tu někdo zmiňoval, pokud se vyloženě nechci zajímat i Španělsko či latinskou Ameriku, je to zbytečné..Ale španělsky se domluvíš taky v Mexiku i v USA, takže je to těžké..Ale myslím, že bych se soustřeˇďoval pouze v Evropě..
Navíc..Fakt je, že němčinu se asi jako samouk nenaučím..Mám ji na ZŠ, ale to je irelevantní pro mě při výběru jazyku..
Azbuku se sám naučím..Známí třeba pomůže s výslovností a umím rusky, že..A co sem slyšel, tak španělština taky..
Myslím, že je to i jedinečná příležitost si zvolit možná tu němčinu, když tam je dotace myslím 6 hodin cizích jazyků týdně..+ rodilý mluvčí jednou týdně..
Takže nevím no..
Samozřejmě děkuji všem za názory a doufám, že jich bude více a více
15. 04. 2014 v 21:39Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
"Azbuku se sám naučím..Známí třeba pomůže s výslovností a umím rusky, že"

Zase tak jednoduchý to není, ale naučit se porozumění je pochopitelně alespoň na začátku přinejmenším o něco snazší :)

Pokud tě zajímá čistě Evropa, tak bych se vážně zabýval volbou němčina/francouzština. To jsou jednoznačně nejdůležitější kontinentální jazyky
15. 04. 2014 v 23:32Off-line Nutcracker  (30/170/72)
Ja by som volil jednoznacne Rustinu, tento sen som si splnil az na vysokej skole (a to je mozno aj dobre), Nemcinu by som asi neprekusol v ziadnom pripade...
16. 04. 2014 v 09:36Off-line ztracen  (40/183/83)
Uč se Rusky, protože za pár týdnů budeme patřit k federaci, tak se to bude hodit :-P
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
16. 04. 2014 v 10:59Off-line JarodShadowsong  (23/-/-)
Ze života: Kamarád dělal konzultanta a měl možnost se dostat k nějaké zajímavé práci. Ovšem mělo to jeden háček. Neuměl obstojně německy... Kdyby uměl, mohl se dostat na víc jak 50 000 Kč čistého měsíčně v cca 23 letech a ještě při vysoké škole. Ale to je jen jeden příklad, jedna zkušenost...
Obecně: Rozhodně bych němčinu doporučil ze všech důvodů které už tu řečeny byly. Pro business je znalost jazyků nezbytná. Jako lékař nebo fyzioterapeut se v Německu taky lze výborně uplatnit. A vůbec nemusí mít člověk VŠ. Českým cukrářům by prý Němci mohli utrhnout ruce. :)

Já sám německy umím špatně, jelikož jsem na ni na gymplu sral a teď je mi to víc než líto.
16. 04. 2014 v 11:40Off-line Mychajlo90  (34/185/70)
Ztracen: Těžko. Rusko je stejně jako za studený války pořád jenom Horní Volta s raketami. Navíc bez velké části území tehdejšího SSSR ještě mnohem slabší. 140 milionů obyvatel je na takový prostor hodně málo (i třeba taková Indonésie má víc)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload