Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Holení břitvou

20. 04. 2014 v 14:14Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Je tu téma ohledně holení tak jsem si řekl že se zkusím zeptat zda se tu někdo holí břitvou a to myslím tou pravou břitvou, né tou na žiletky. Jestli jsem tu sám nebo je nás více :D
Či zda to někdo zkoušel, tak co na to říká, jaké to pro něj bylo a zda by to chtěl zkusit.
Já osobně se holím břitvou už více než 2 roky možná déle a nedám na svou krásku dopustit.
20. 04. 2014 v 15:54Off-line otto.pokoj  (31/191/80)
Nikdy si sa neporezal? Toho sa najviac obavam alebo, ze by som sa nechtiac zarezal do ucha.
20. 04. 2014 v 16:05Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Hehe, tak pořezal, mnohokrát, naposledy to bylo ucho když mi trošku sklouzla ruka tak jsem si ušmiknul trošku kůže na tom výstupku u zvukovodu :D.
Potom to bylo když jsem zkoušel holení břitvou mezi nohama kde to šlo všechno v pohodě tedy podbřišek, pak jsem b***c zkusil více a uzmul jsme si malej skalp :P. Takže už zásadně jen tvář a i tam jsem měl pár řezu, hlvaně brada a rty. Ale to chce prostě jen cvik.
Teď to dělám všechno břitvou bez problémů a potom si vezmu bagr a konturuju.
Teď na břitvu nedám dopustit a prakticky i cenově to vychází lacino, nějakých 300kč ročně (nabroušení + poštovné kde to nechávám posílat jednomu mistrovi do Prahy).
Ono počáteční náklady jsou velké ale za pár let to má člověk z5 a navíc může říct jedno, dokáže se oholit nástrojem který je mnohonásobně ostřejší než skalpel a v porovnání s žiletkou je žiletka tupý jídelní nůž.
POpravdě jsem si koupil tu nejkvalitnější břitvu co jsem mohl, nejméně kvalitní jezevčí štětku (asi za 100kč, plánuju ručně dělanou za nějakých 1500), nejstarší mýdlo na holení ala Barbus (dělá se z vepřového tuku ale zase, plánuju mnohonásobně dražší z palmového oleje) no a řemen jsem si nechal dělat na zakázku i s mým jménem. Dohromady pořizovací náklady asi 7 000. Od té doby jsem utratil zatím jen to nabroušení a ještě tak 2 roky neutratím ani těch 50kč za barbus.
Navíc já si koupil 6/8 což pro začátečníka opravdu špatné ale celkem jsem se s ní naučil.

A ono to člověku opravdu zvedne ego když dokáže něco co hen tak někdo ne. Ono v praze je třeba přímo pánské holičství které tuším vede zrovna ten mistr kterému nechávám posílat tu břitvu na přebroušení a tam si to člověk může zkusit jaké to je být oholený břitvou, navíc si dobře pokecat.
20. 04. 2014 v 19:51Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
No a o tom to je. Běžně to trvá asi 45 minut včetně napaření.
20. 04. 2014 v 20:23Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Bret1337: Tak já osobně to beru jako ***uál a užívám si to, je to divné ale tak to je.
Břitvu jsem chtěl už od svých 14 let ale nebyly na to finance a ani rodina mi to moc neschvalovala.
20. 04. 2014 v 23:02Off-line kloudik  (38/182/80)
Na holení su strašně šikovnej. i s obyčejnou žiletkou se zvládám dořezat k nepoznání takže na břitvu se bojím pomyslet nedej Bože ju chytnout do ruky. pro mě je nejrychlejší,nejjednodušší a hlavně nejbezpečnější způsob holení strojkem na vlasy :D navíc strniště je lepší než dětská p***l
20. 04. 2014 v 23:07Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Kloudik: Tak i strniště resp jak já říkám suchý zip ti může udělat břitva, stačí když jeden jen po směru.
Jako před břitvou jsem se holil bagrem a popravdě v některých případech je to lepší než břitva proto hbagr stálé používám hlavně na konturu a místa která už nechci břitvou třeba znovu přejet.
Ale měl jsem i hezky zranění s břitvou a sice na prstu na noze, kdy mi spadla a orazila se od země a jak jsem couval tak mě jen lehce ťukla do bříška na prsku a prosekla mi kůži až ke kosti takže jsem ztratil trošku krve :D a když si ještě vzpomenu tak to jsem se snažil holou rukou ještě v tom pádu chytit :D.
Ale tohle je přesně to proč ta břitva je úžasná, není to hračka se kterou se člověk může i poslepu oholit a je to něco co chce trošku kuráže, odvahy a nemít třes v ruce nebo spocené ruce :D.
20. 04. 2014 v 23:12Off-line kloudik  (38/182/80)
Jako odvaha by na to byla,ale já se holívám v nedělu ráno a to se mi ruky třesou fakt hodně takže holení břitvou by mohl být poslední hrdinskej čin v mojim životě...
20. 04. 2014 v 23:14Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Hehe, jako mě se občas taky třesou ruce ale nikdy jsme na na obličeji neřízl nijak škaredě ani na krku.
20. 04. 2014 v 23:21Off-line kloudik  (38/182/80)
Když něco dělám tak pořádně takže když říznout tak ŘÍZNOUT a zrovna na krku by to nebyl moc příjemnej pocit pro mě a už vůbec ne pohled pro pozůstalé :)
20. 04. 2014 v 23:37Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Tak stále máš nevím kolik, 7 litrů na to aby jsi našel pomoc? :D
21. 04. 2014 v 01:02Off-line Dominic  (27/-/-)
A načo sa vobec holit fuzy a ochlepenie to patri k chlapovy.
21. 04. 2014 v 01:26Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Dominic: Na ksichtě to svědí a ohambí je potom hnusné :P.
21. 04. 2014 v 09:09Off-line Dominic  (27/-/-)
Mna to na ksichte nesvrbi a ako vyzera ohambie ma nezaujima.
21. 04. 2014 v 11:06Off-line Tsumorashi  (103/-/-)
Dominic: hm tak pokud tě to nesvrbí tak máš dobrou pokožku, já bohužel i kdybych si chtěl nechat plnovous tak déle než týden ty vousy růst nemůžu nechat protože bych se doškrábal.
17. 03. 2021 v 12:39Off-line VegWan  (23/194/82)
Rád bych navázal na tuhle otázku. Je tu někdo, kdo se holí břitvou? Popřípadě jestli by mi napsat do chatu. Zajímá mě to hlavně kvůli otázce, zda je výsledek opravdu hladší. Já jsem na tom sice s vousy asi jako patnáctiletý puberťák, ale rád bych si zkusil něco nového. Já sám jsem si po pár letech došel k této žiletce https://www.alza.cz/…d5148069.htm ale rád bych se dozvěděl i něco o břitvě.

* jde mi o co nejhladší oholení, proto se zajímám o břitvu.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload