Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Diskriminace HIV+ osob?

24. 04. 2014 v 17:29Off-line ztracen  (40/183/83)
Právě, že je to kus od kusu. Myslím, že v dnešní době to může chytnout jen hlupák, vzhledem k osvětě a možnostem je to prostě chyba jedince. Druhým problémem může být přenesení z nevěrného prartnera, což je zase částečně také jeho chyba, protože pokud mi někdo není věrný, nejsem s ním.
Vyhazovat z práce za to nemůžou, ale na druhou stranu, pokud někdo tráví život po barech a postelích, nestojí za to si jej držet v práci. A myslím, že je to případ většiny těch + :-/
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
24. 04. 2014 v 18:38Off-line colombo  (103/192/90)
Milý dmk, nevěř všemu, co se píše.
24. 04. 2014 v 18:54Off-line dmk  (26/180/79)
To colombo
nevěřím všemu co se píše(zvláště v gay-zpravodajství je spousta bludů)
nicméně článek popisuje organisaci toto téma řešící apod. takže mi přijde, že kostra je důvěryhodná
"nějací lidi jsoiu částečně diskriminováni v práci, protože jsou HIV+ a nějaká organisace s tím nějak bojuje"
a musel už by to být dost velký podvod, aby někdo založil falešné stránky této organisace
zláště pokud se jedná o méně významné gay-medium, tak asi nebude mít prachy na něco tak velkého

takže předpokládám, že skutečně existuje organisace zabývající se tím problémem
pokud tato organisace existuje, ale zprávy o tomto problému jsou nesmysl
tak už to je fakt smutný,
ale nevěení této zprávě, už by se jednalo přehnané podezřívavosti,
a člověk musí být alespoň částečně důvěřivý

Navíc mi přijde pravděpodobné, že se mnoha lidem nelíbí, když mají an pracovišti HIV+ osobu. Mě by se to taky nelíbilo, což je taky důvod proč mě o téma zaujalo a proč mi přijde celkem uvěřitelné, že tento problém existuje.
24. 04. 2014 v 19:42Off-line fogacer  (55/172/61)
Diskriminace osob s HIV+ je každopádně nezákonná, ale pokud zaměstnavatel dotyčného bude chtít vyhodit, najde si jiný důvod. např. neplnění prac.povinnosti, nevhodné chování apod. Jinak nelze všechny osoby s HIV+ házet do jednoho koše. To , že je jeho partner hajzl co vometá kažou postel jeho přítel nemusí hned poznat. Ale u nás to prostě tak je. Pokud máme z něčeho nebo někoho strach vždy najdeme způsob jak se jej stranit nebo jako tady vyhodit z práce. Dokazování diskriminačního jednání ze strany zaměstnavatele je pak potíž. Pokud vás někdo bude chtít vyhodit z práce, vždy si důvod najde a nemusíte mít ani HIV+. Je to bohužel smutná realita. Nakonec kdo může říci, že je čistý jako lilie. Pokud dotyčné neznáte, nesuďte. Nikdy nevíte jak s vámi život zamete.
24. 04. 2014 v 20:12Off-line colombo  (103/192/90)
To dmk: Na světě je nespravedlivých věcí mnoho, to nezměníš.
24. 04. 2014 v 21:01Off-line poklad  (29/177/69)
Předpokládám žes viděl ono video s tím člověkem který se kvůli vyhazovu a kvůli tomu, že Policie odložila jeho trestní oznámení odstěhoval do Berlína, kde nyní opět normálně pracuje... Na konci toho videa je i názor právníka, který jasně říká, že to, čeho se zaměstnavatel dopustil je trestné hned z několika důvodů...

Jde o novou kampaň Domu Světla, video Pavla i reakci právníka můžete omrknout zde: http://clanky.quee.eu/…en-kvuli-hiv
24. 04. 2014 v 22:12Off-line Johnys  (27/184/69)
Záleží co za práci vykonává. Asi bych nechtěl aby můj lékař byl HIV pozitivní, nebo třeba kuchař či jiná osoba v přímém kontaktu s osobami či potravinami. Přece jen malé zranění, kapka krve, no a všichni víme přeci jak se takový virus může přenést. Co se týče manuálních prací tak tam třeba nevidím naprosto žádný důvod pro vyloučení z pracovního poměru. Ono fakt záleží na situaci.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
24. 04. 2014 v 22:17Off-line Matthewko  (28/182/85)
Ja si myslým že to nie je diskriminácia ale ochrana zdravých našou úlohou nie je šíriť hiv dalej a dalej , ale celú pandémiu zastaviť
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
25. 04. 2014 v 11:04Off-line poklad  (29/177/69)
Jasný... A nemocné začneme třeba i zabíjet co????? Zamyslete se občas nad tím co píšete. Výkonem práce nikoho nakazit nemůže.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
25. 04. 2014 v 14:24Off-line dmk  (26/180/79)
To colombo:
náhodný generátor otravných hlášek, které sice mají jistou "modroust" ale stříliš je náhodně bez souvislosti s diskusí

to poklad
video jsem neviděl,
Jak tedy pohlížíš na lidi, co vykonávají práce, jenž zmínil Johnys, kuchař, doktor, zubař?
U uchaře to za moc nebezpečné nepovažuji(musel by mít otevřené krvácení i konzument apod.)
ale co třeba takový zubař?
Myslím si, že spektrum profesí není zas tak velké, ale není nulové.
25. 04. 2014 v 14:48Off-line colombo  (103/192/90)
Dmk: Od 16 ti letého kluka se nechám rád poučit. :-) :-)
25. 04. 2014 v 14:53Off-line poklad  (29/177/69)
Dmk: u kuchaře neexistuje naprosto žádné riziko... i kdyby krvácel, vir HIV by se nedožil chvíle, kdy by se ta krev dostala k zákazníkovi restaurace/jídelny...
u doktorů jsou některé praxe z bezpečnostních důvodů vyloučeny, zubní praxe mezi ně samozřejmě patří. Takže nemístná argumentace.

A pro příště: než začneš něco nesmyslně komentovat, aspoň se na to podívej!
25. 04. 2014 v 15:57Off-line dmk  (26/180/79)
To poklad
i.)děkuji, tvé připomínky mi pomohli utvořit si názor v téhle problematice
ii.)Ano uznávám, že jsem před tím s touto problematikou příliš seznámen nebyl
ale to je i jedez z účelý diskuse-pochopit lépe tématiku

ohledně té zubařiny - v médiích už jsem se setkal s tím, že řešili případ, kdy byl zubař HIV+ a mluvilo se tam o tom, že neporušil žádná bezp. opatření tak může atd....
Takže z medií jsem se tohle s tou praxí dozvědět nemohl (holt média :/ ) a rozhodně nemám čas kvůli každý věci prohledávat zákoník apod.
takže ještě jednou dík za info
25. 04. 2014 v 15:59Off-line dmk  (26/180/79)
To colombo
z jiných diskusí vím(nepletu-li si tě s někým jiným) že máš celkkem dobré přízpěvky, nicmméně v této pácáš jen hrstku nesmyslů
(respektive "Milý dmk, nevěř všemu, co se píše." je dobrá rada, nicméně nevidím žádnou souvislost s mým dotazem
spíše mě tyhlensty žvásty uráží, protože už to, že jsem zaožil tuto diskusi ukazuje to, že chci mít objektivní názor(tj. podložený něčím víc, než jen jedním článek na pochybném gay serveru)

A pak, když se vůči povyšování ohradím, tak jediné co uděláš je,že posměšně poukážeš na můj věk?
To je tak strašně ubohý... :/
25. 04. 2014 v 16:08Off-line poklad  (29/177/69)
Ano, případ HIV+ zubaře si pamatuji, ale stomatologická komora se od něj co vím distancovala...

Přímo to zákázané není, ale daný člověk musí zvážit, zda je pro tu práci vhodný... Daný zubař musel svoji praxi ukončit, jinak by proti němu začlo stíhání za ohrožení...
25. 11. 2017 v 12:37Off-line yperit  (91/186/68)
To je oblíbený způsob jak se zbavit zaměstnance ze strany zaměstnavatele:roztroubit,že je dotyčný HIV+ a že vám to v podstatě vadí. Pak je jen otázkou času,ne tě kolegové donutí odejít na vlastní žádost.Mě se stalo u. firmy ECOCOAL ňeco úplně stejného.Jediný háček je v tom,že jsem zdravý a nikdy jsem to neměl. Ale za to vím,jak dokáží být lidi k sobě navzájem neuvěřitelně hnusní.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload