Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Opilý na kole, co mi za to hrozí?

08. 06. 2014 v 01:09Off-line Anonym
Ahoj, vím, že tu ten dotaz nepatří ale já už fakt nevím kde se zaptat.
Věc se má tak, že dneska asi v 23:20 mě chytla policejní hlídka když jsem jel na kole. Zastavili mě a říkali, že se dopouštím přestupků protože jsem neměl světla, pak mi dali dýchnout a já nedýchal 0.36 promile nebo jak to je.
Odvezli mě na stanici kde jsem jim podepsal nějáké papíry a odvezli domů.
Měl jsem asi jedno pivo.. byla grilovačka tak jsem si dal taky.. no a je mi 16.
Moje otázky jsou:

1.) Co mi za to hrozí?

2.) Trvdili, že se to ještě posílá na školu, co mi hrozí na škole?
Studuji elektrotechniku a teď na vysvědčení budu mít 2 dvojky, jinak samé jedničky.
Je možné, že mě vyhodí ze školy?

3.) Musel jsem jim dýchnout? Udělal bych lépe kdybych je poslal slušně do háje?

4.) Musel jsem jim něco podepisovat když jsem byl 'takzvaně pod vlivem alkoholu'? Vím, co mi dávali podepsat... nějáké kraviny o paragrafech, poučení
a moje vyjádření, atd.. Můžu z toho, že jsem něco podepsal mít také problém?
Udělal bych lépe kdybych jim nic nepodepisoval?

5.) Záznam v trestním rejstříku se prý maže, ale kdy to je?
Je to po 15. narozeninách nebo po 18. narozeninách?

Těm co pomůžou předem moc děkuji. A ano, vím, že jsem d***l.
08. 06. 2014 v 02:18Off-line liban  (42/183/-)
Nepíšeš jestli tě chytli na silnici nebo na chodníku,ale to je v celku jedno. ve škole si myslím, že to nebude nic hrozného,ale problém bych spíš viděl,že jako nezletilý si nadýchal a oni to můžou hlásit na sociálce když 0,36 nic moc. Divím se,že ti nedali nějakou pokutu na místě a byl by pokoj,teď to vypadá,že to půjde přes přestupkovou komisy. Protože jakjim to podepíšeš, tak to znamená,že souhlasíš s přestupkem,ale neviděl bych to tak černě. A ohledně trestního rejstříku mít strach nemusíš,toto s tam neudává. Tam dou pouze trestné činy,které sou odsouzené trestem odnětí svobody nebo podmínečně. Ty máš přestupek proti silničnímu zákonu a ten by šel do karty řidiče,kterou stejně nemáš.
08. 06. 2014 v 08:00Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Ad1) Pokuta, řádově ve stovkách, max. pár tisíc, pokud se to nepřejde napomenutím.

Ad2) Se školou to nemá nic společného, pokud se to nestalo v jejím areálu. Ve škole se to doví, ale oficiálně k tomu nesmí v ničem přihlížet.

Ad3) Nemusel, ale pak by tě odvezli na odběr krve. Při malém množství alkoholu je to někdy lepší, protože mezitím hladina klesne.

Ad4) Nemusel. Jak píše liban - jakmile podepíšeš, souhlasíš.

Ad5) Tohle v TR mít nebudeš, jedná se o přestupek, ne trestný čin.

Jinak ano, jsi d***l a dobře ti tak. Je ti 16, chlastáš a ještě jedeš na neosvětleném kole. Přesně takoví jezdí později autem a zabijou nevinné lidi. Věřím ale, že tě tohle poučí a příště si to rozmyslíš.
Souhlasím - 13   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2014 v 09:40Off-line klucinek  (33/176/75)
Sory ale todle mi nedá. Přesně takovýho k***ta sem potkal včera večer, nalitej jak pumpa, osumnáct mu nebylo, bez světel na silnici v lese. Motá se přes půl pruhu, jak takovýho může člověk bezpečně objet, nijiak! Až jednou takový šmejdi někomu spadnou pod kola nepude bručet ten magor, ale ten řidič. A eště budeš řvát vo vodškodný, až budeš jezdit na kryplkáře. Todle si laskavě uvědomte. Líbilo by se ti kdyby se ti někdo na neosvětleným kole na silnici bez osvětlení vynořil z poza horizontu, asi ne! Tak to k***a nedělej ani ty!!!! Nachcanej si nebyl aby sis neuvědomoval že bez osvětlení na kole a pod vlivem alkoholu můžeš způsobit neštěstí, a přesto si vyjel? Klidně bych tě nahlásil na sociálku, dal flastr za vědomé ohrožení bezpečnosti dopravního provozu a pokutu klidně 100 táců se splatností v moment kdy si začneš vydělávat. Měl bys bejt trestně zodpovědnej stejně jako za volantem, mnoho cyklistů si neuvědomuje že jsou stejní řidiči jako řidiči osobních aut pokud se pohybují na komunikaci. A ještě odmítat dechovou zkoušku, to je drzost nejvyššího kalibru, byť jen o tom uvažovat.

PS: nechápu jak někdo v dnešní době může vůbec vyjet na neosvětleným kole, když blikačky stojej 35kč obě.

A Ty ještě máš starosti aby se tobě hlavně nic nestalo, ty bys měl bejt rád že některej z řidičů nevylez a nedostal si po tlamě.
Souhlasím - 9   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
08. 06. 2014 v 11:10Off-line gargamel  (37/182/74)
No tak super ten kdo nikdy nudělal blbost at hodí kamenem. No záleží co jsi podepsal měl bys mít kopii toho co jsi podepsal. 0,36 je nic ono taky záleží čím ti dali dýchnou pokud dragerem tak ten je z výroby docela nepřesný a mají od něj nějakou tu desetinku odečíst. Neboj nic se nejí tak horké jak pse uvaří se školou to nemá nic společného takže ti maximálně budou dostanou nějaký echo no pokuta bude o tom žádná ale rozhodně to nebude žádná likvidační částk. PS doufám že ses poučil
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2014 v 11:57Off-line klucinek  (33/176/75)
0,36 promile je dost na to aby jsi měl opožděný reakce!
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2014 v 12:04Off-line klucinek  (33/176/75)
Myslíš? Takových už bylo...
08. 06. 2014 v 12:06Off-line klucinek  (33/176/75)
Než nějakej chudák takýho krypla srazí a bude z toho mít tahanice a zničenej život...

ale jelikož nemáš papíry těžko můžeš soudit jak to vypadá z druhý strany...
Souhlasím - 5   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2014 v 12:08Off-line Anonym
Já vím, že jsem chuj no... už to nikdy neudělám. Klucinek: Chybama se člověk učí ale to ty asi nevíš, že? Navíc je mi 16, tak co bys odemně čekal?
Jo a vůbec ale vůbec jsem nebyl opilí, nic mi nebylo.
No jel jsem na cestě a policista od hlídky za mnou přišel a ptal se proč nemám zapnutá světla. Já mu řekl: protože nemám. Já ani nevým, že nějáká mám mít a on ať sním jedu k jejich autu. Tam vytáhli takový velký digitální měřák a řekli ať dýchnu, no a nadýchal jsem 0.36. Ptali se mě co jsem pil a já, že jedno pivo u kamaráda. Pak mě vezli na stanici a dali mi dva papíry ať je podepíšu.

První papír: něco ve smyslu:

Paragraf blabla:: Policista nebo vojenská služba může zastavit řidiče když bude mít sebemenší podezření na pozření alkoholu ze strany řidiče...
A tak dále celý papír...


Druhý papír: to bylo asi nějáké hlášení...

Hlídka: bla1251445
Dne: 7.6.2014
Řidič se podrobil dechové zkoušce: (ANO)
Řidič páchl marihuanou nebo jinými drogy: (NE)
Řidič mluvil souvisle: (ANO)
atd...

Můžu ale přece říct, že jsem byl pod vlivem, i když jsem doopravdy nebyl ale tak nemůžou mi dávat něco podepisovat když jsem byl 'opilí' ne?

Říkali, že je za to pokuta 25 000Kč ale já mám 16.
Do 18 jsou to jenom poloviční tresty ne? Navíc až tak vysoká?

Když to půjde na tu sociálku atd.. budou brát ohled na to, že mám dobré
známky a jsem celkově bezproblémový?
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2014 v 12:14Off-line klucinek  (33/176/75)
Anonym sory ale kecy co bys ode mě moh čekat je mi 16? Myslim že v 16 jsi téměř svéprávnej takže bys měl mít rozum a i tak jednat...a ty nevíš že kolo má mít světla? Nikdy jsi neslyšel frázi "vidět a být viděn"? A řeči že nevíš, jsi řidič tam nevím nefunguje, tam musíš znát a pokud neznáš tvoje smůla. A ještě todle říct fízlovi, inteligence sama! A nebyl sem opilej, nic mi nebylo, to ty nemůžeš posoudit...sory ale to sou jen d***lní výmluvy. Udělal jsi něco o čem jsi jasně věděl že se nemá a můžeš tím způsobit neštěstí sobě i jiným a přesto jsi pokračoval? Ano trest je na místě...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
08. 06. 2014 v 12:15Off-line klucinek  (33/176/75)
Dsiv policejní kontrole jsi povinen se podrobit, nejsi povinen dýchnout, ovšem jsi povinen jít na krev potom...moc koukáš na filmy...
08. 06. 2014 v 12:17Off-line klucinek  (33/176/75)
Pokud vím můžou pokutu požadovat na jeho rodičích...jelikož jsou za něo zodpovědní do dovršení 18 roku života...
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2014 v 12:25Off-line klucinek  (33/176/75)
Dsiv a vyhláška hovoří takto"Za odmítnutí dechové zkoušky nebo lékařského vyšetření může být správním orgánem uložena pokuta až do výše 50 000,- korun." takže nějaký Tvý posílání do řitě tě může přijít škaredě draho...
08. 06. 2014 v 12:31Off-line klucinek  (33/176/75)
" jenom jsi je neposlal do p***le" třeba víc?
08. 06. 2014 v 12:39Off-line klucinek  (33/176/75)
Nechám tě u tvého postoje, nebudu ti nic vyvrace, boží mlejny melou.

A pro anonyma zákon říká že byj jsi jako mladistvý neměl bohužel dostat moc.

Zákon hovoří takto "Horní hranice pokuty se u mladistvých snižuje na polovinu, přičemž však nesmí být vyšší než 2000 Kč. V blokovém řízení nelze uložit mladistvému pokutu vyšší než 500 Kč; pokutu až do výše 1000 Kč lze uložit mladistvému, pokud tento zákon nebo zvláštní zákon připouští v blokovém řízení uložit pokutu vyšší než 1000 Kč."
08. 06. 2014 v 13:05Off-line Anonym
Takže si myslíte, že si ze mě dělali jen p***l. Že nakonec ty papíry jen tak vyhodí a budou dělat, že se nic nestalo?
08. 06. 2014 v 13:46Off-line klucinek  (33/176/75)
Ne nezahodí...
08. 06. 2014 v 13:48Off-line johnj  (40/186/82)
Radku, máš částečně pravdu. Hlavním úkolem je postrašit, abys to příště neopakoval. Pokud už provedli nějaký úkon (provedli), musí to sepsat a nějak řešit. Určitě to nevyhodí. Jestli jsi nedostal pokutu na místě, tak ta teprve přijde. Pokud dojde k nahlášení na sociálku, ta to bude řešit s rodiči - např. přijde se podívat sociální pracovnice/pracovník k vám domů, nebo si pozvou rodiče na pohovor, aby se ujistili, že je všechno v pořádku. Nic víc z toho nebude. Vlastně ano. Postrašený 16letý kluk, který si bude příště dávat větší pozor.
08. 06. 2014 v 14:04Off-line colombo  (103/192/90)
První čtyři body řešit již netřeba, neboť se nedají vzít zpět. K bodu 5: Není třeba zjišťovat kdy se provádí tzv, výmaz z RT, neboť tvé jednání vykazuje známky přestupku, nikoliv TČ. Nejspíš to bude stát nějaké peníze a život jde dál.
08. 06. 2014 v 14:28Off-line adam.dubsik  (36/200/100)
Tohle bude mít ještě dohru.
Nevím, jak to chodí, ale vím, že když je nezletilý opilý, policie kontaktuje sociálního pracovníka, pod kterýho "spadáš" a ty to budou šetřit. Takže určitě ti ještě někdo bude kontaktovat rodinu a budou vás sledovat. A ostatní body neřeš. Skončilo to tím, že jsi podepsal Souhlas a nikde to nebudeš mít. Je to prostě blbost, co jsi udělal. Ale ne zas tak hrozná ;). Neměl jsi kliku, já jezdil na kole opilej tolikrát, ale asi jsem měl štěstí, nikdy se mi nic podobnýho nestalo ;)
08. 06. 2014 v 14:49Off-line Etinek  (34/133/133)
Už to neřeš to nezměníš, dostaneš pokutu... sociálku bych neřešil, nic z toho nebude!
pokuta bude asi 2.500,- protože jsi nenadýchal víc jak promile.

Jo a už dlouhé roky slýchávám fámu, že vám vemou řidičák za jízdu na kole pod vlivem :), ale není to pravda... jen to bude bolet peněženku
08. 06. 2014 v 17:15Off-line chuckym3  (41/174/75)
1.) nehrozí ti za to nic, maximálně nějaká pokuta, dá se to však řešit napomenutím, což je v kompetenci PČR

2.) Na školu se to možná posílá, avšak škola jako taková s tím nic dělat nebude, zvláště pokud jsi na střední, sami ví, že v tomhle věku je občasný takový úlet normální a běžný.

3.) Dýchnout samozřejmě můžeš odmítnout, to zda-li by tě pak vezli na krev je věcí právního řádu, nejsi plnoletý a přítomni by měli být nejspíše tvoji rodiče.

4.) Nemusel jsi jim nic podepisovat. Je jen tvým rozhodnutím , zda-li podepíšeš výpověď či nikoliv, případné následky jsou napsány v těch paragrafech. Pokud tam bylo pouze a jen poučení s obsahem na § , máš právo si vyžádat sbírku s daným paragrafem. Případné neshody jdou řešit žádostí o přítomnost tvých zákonných zástupců, tzn museli by pro rodiče, nejsi plnoletý .

5.) záznam mít nebudeš, jedná se o přestupek, nikoliv o trestný čin .

===================
Příště z hospody a nebo z grillovačky veď kolo po chodníku, tak jak jsem to dělával já, když jsem šel z hospody. Několikráte mne zastavila hlídka s dotazem, proč kolo vedu a nejedu na něm, odpověď byla jednoduchá, nemám patřičné vybavení pro jízdu v noci, tzn, nejsem osvětlený a tím pádem nemám na silnici co dělat, jen mi zkontrolovali vždy OP a jednou číslo kola, zda-li nebylo odcizeno.

Víš, ono je to hodně nepříjemný, když potkáš někoho na kole, kdo není osvětlený zvláště v noci, vidíš ho na poslední chvíli . To světlo dopředu a dozadu stojí pár korun, chráníš tím nejen sebe před pokutou, ale hlavně svoje zdraví .
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
08. 06. 2014 v 21:47Off-line Anonym
Děkuji všem za pomoc. Jo a vážně si myslíte, že to nakonec bude pokuta kolem 2 500Kč? Policajt říkál, že 25 000Kč. Dělal si ze mě srandu? Díky :)
08. 06. 2014 v 23:26Off-line johnj  (40/186/82)
Jsi asi v tom opojení vynechal "až do výše". :)
09. 06. 2014 v 14:00Off-line Anonym
To znemená co? Že to jako bude tak velká pokuta? :\\
09. 06. 2014 v 14:13Off-line liban  (42/183/-)
Buď v klidu, jestli se to vůbec dostane k přestupkové tak max 2500, 500 za projednání a max 2000 pokuta,ale myslím že to bude uplně v pohodě.
Těch 25 000 maximální výše pokuty kdyby tě chytli v autě
09. 06. 2014 v 14:16Off-line johnj  (40/186/82)
Že můžeš dostat pokutu od x do 25 tis. Kč. Měl jsi málo vypito, je to (zřejmě) tvůj první přestupek, se vším jsi souhlasil, vše podepsal, nedělal žádné problémy, takže bude pokuta přiměřeně malá.
09. 06. 2014 v 16:08Off-line chuckym3  (41/174/75)
Pokuty jsou brány pro účastníky silničního provozu, jak chodce, cyklisty, tak i řidiče motorových vozidel, případně i vozky. Tak pokuta je v nějakém rozmezí , její výši stanový buď policista na místě a nebo případná přestupková komise. Ta může rozhodnout i to, že tuto situaci bude řešit formou napomenutí, což je ale v tvém případě nepravděpodobné, počítej s pokutou od 5-15 stovek.

Co se týče toho tvého přestupku, vybral jsi si zrovna blbou dobu, vzhledem k tomu, že se čím dál tím více vyskytují dopravní nehody zapříčiněné právě cyklistou a v mnoha případech pod vlivem alkoholu. Díky této situaci je zvýšená kontrola právě cyklistů a hlavně na ten alkohol.

Ale hlavu si s tím moc nedělej, nějak to dopadne, poučení pro příště už máš.
09. 06. 2014 v 16:48Off-line gargamel  (37/182/74)
Přesně tak nic se nejí tak tak horké jako se uvaří. Kdybys měl nějaké ještě trápení tak dej vedět mám dobré právníky na radu a i kámoše u PČR rozhodně to nebude nic likvidačního
13. 06. 2014 v 15:25Off-line manicboyyy  (33/176/79)
Gargamel napsal nejlepší možnou reakci. Zásadní je právník, měl by Ti nějak pomoc. Jinak d***l nejsi, jen si dej na kolo světla, ty jsou potřeba.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
13. 06. 2014 v 19:58Off-line klucinek  (33/176/75)
Ano ano řešmě své průsery za pomocí kamarádíčků kteří vše zametou pod koberec, to jste chlapi k***a? Neumíte se postavit k průseru co ste si navařili čelem. Ste SRAČKY, nic jinýho
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
29. 11. 2020 v 13:31Off-line Juno  (68/175/75)
Minule jsem málem sundal cyklistu na neosvětleném, kole když jel na neosvětlené silnici. Tmavé kolo tmavé oblečení. Včas jsem sy ho všimnul a stačíl jsem uhnout. Je to moc nepříjený zážitek. Divím se ciklistům že se nebojí o svůj žívot a nebo zmrzačení a zvlášt v zehle době když někteří řidičí jezdi jak šílenci.
29. 11. 2020 v 13:49Off-line Speedy93  (30/-/-)
Neměl jsi jim nic podepisovat.mě taky jednou chytli na kole bez světel,ale zbytkač jsem neměl jelikož jsem zrovna byl 50 metru od fabriky kde jsem měl pracovat.Řekli mi at si to světlo koupim že to stojí par korun a odjeli...
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload