Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Rozchod

11. 06. 2014 v 17:13Off-line Anonym
Ahoj,
Je mi 19 let, jsem intelektuálně vyspělejší, citliví a prostě prej i hodně dobrej a fajn člověk. Teprve teď jsem se řádně zamiloval do rok staršího kluka, láska na první pohled, ale ne ta pubertální, prostě klasická zamilovanost. Jenže po pár měsících jako konec (po třech), stihl jsme za tu dobu ale hodně věcí a tak, proto mi to připadá jako mnohem delší časový úsek. Patlat se v tom proč a co a jak se nechci, spíš mi dělá problém se s tím nějak vyrovnat. Tlak na hrudi, špatné dýchání a podobně, prostě to trochu nedávám a snažím dělat vše abych byl ok, ale bez výsledku. Chci tedy požádat hlavně ty rozumné a zkušené, aby mi řekli, jak se dostat z toho stavu, aby mě zas bavil život a nebyl zbrchanej a pořád na něj nemyslel a nemyslel ani na tu ztrátu. bolí to a hodně a zapíjet to nechci, opravdu docela zoufale žádám o radu, co mám jako dělat, jak být happy. Co nejvíce času trávím s kamarády, ale nemůžu být s něma pořád no a když nejsem, nebo zrovna nemám něco akutního na práci, jsem v háji. Prej to bude časem, ale ta představa, že takhle strávím prázdniny...
No a tak se ukažte a dejte nějaké dobré typy ;)
11. 06. 2014 v 17:19Off-line dmk  (26/180/79)
" nemám něco akutního na práci"
Tak zařiď aby's měl něco akutního na práci
ačkoliv přístup škol je špatný, v rámci volněčasových aktivit je pro intelektuálně vyspělejší mládež(si letos maturant, nebo teprve třeťák?))
hodně co dělat ;)
A opravdu práci pomáhá
(já se nevzpamatovávám z rozchodu, ale ze zamilování do kamaráda, vždy když si s ním déle píši, tak opět citím jak jej miluji.
Ale nezvládám si s ním přestat psát, vždy když se jen maličko nudím, tak kontroluji zda-li je on-line
no a právě to je lék-ani maličko se nenudit, te´d jsme si s ním už skoro 10dní vydržel nepsát víc jak 15min.
11. 06. 2014 v 17:27Off-line Anonym
Jsem na nástavbě, první ročník
mám tři hromady volnočasových aktivit, v podstatě bych mohl jet 24h v kuse a snažit se dohnat všechno co dohnat mám, ale prostě nejde se soustředit
ale jo, rozumím tomu co chceš říct
11. 06. 2014 v 17:30Off-line dmk  (26/180/79)
Nejde se soustředit,
jasně tvá situace ej těžší, proto je těžší se do té práce zaujmout

někomu třeba pomáhá(mě ne) různá relaxační cvičení/aktivity
masáž, návštěva solné jeskyně(nevím jestli to u vás máte, u nás to zkrachovalo :D ) meditace,
11. 06. 2014 v 17:31Off-line Anonym
Ano, to je velmi dobrá věc, zkusit si to v sobě překopat, jen nevím jestli díky třeba té meditace nebudu na to myslet zas o to víc... nerad bych zase brečel
11. 06. 2014 v 17:36Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Dmk má pravdu...na to, že je mu 16... :-)
Ne, vážně, práce ve smyslu pořád něco dělat a zaměstnávat mozek spoustou jiných myšlenek, to je prostě to nejlepší, co můžeš udělat. A jde hlavně o psychiku, tzn. vyčerpávat se myšlením. Když jseš intelektuálně vyspělejší, neměl by to být problém. Pomáhej ostatním - co třeba doučování na reparát přes prázdniny? Mezitím samozřejmě třeba nějakej výlet s kámošema, aby ses odreagoval. Zajímej se, co se děje kolem a tak. Je to hodně těžký období a rovnou říkám, že může trvat dýl než si myslíš.
Mimochodem, co si zopakovat češtinu? :-)
11. 06. 2014 v 17:37Off-line dmk  (26/180/79)
To je právě problém, některým nepomáhají tyto "praktiky na uvolnění mysli" právě proto, že se začnu více soustředit na svůj problém

na mě třeba dobře ještě působí(obecna, když mám jakoukoliv depku)
velmi střelené sitcomy(aby tam bylo hodně vtipů, nezáleží na tom, ajk moc inteligentní humor/děj, záleží na počtu a údernosti)
11. 06. 2014 v 17:39Off-line dmk  (26/180/79)
To thomprag
Tak to bylo hezký, ale stejně si musíš rýpnout do jazyka a celý dojem si pokazit?
German-nazi dopadli taky blbě
Uvidíme jak to dopadne s Grammer-Nazi :D ....
11. 06. 2014 v 17:41Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Dmk: To se nedalo....intelektulálně vyspělejší a dělá takové hrubky...ale tak co, hned má námět na volný čas ;-)
11. 06. 2014 v 17:51Off-line Anonym
Asi jsem nepoužil to nejlepší slovo :-D
Vyšší úroveň empatie, lepší společenské chování a podobně. Co se týče matiky a češtiny, jsme blbej jak punčtok, vím dávno :-P
Nemusí to být ale předmětem diskuze :-P
11. 06. 2014 v 17:57Off-line johnj  (40/186/82)
Asi to s tou intelektuální vyspělostí nebude tak žhavé... ;)
Prakticky jde dělat to, co děláš: zaměstnávat se, trávit čas s kamarády a trápit se, dokud se ti to v hlavě neurovná a nenecháš ho jít.
Hledat novou lásku teď stejně nemá cenu. I kdyby ti před nosem chodil ten nejúžasnější člověk na světě, stejně si ho nevšimneš.
Přeju co nejmíň trápení!
11. 06. 2014 v 18:02Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Anonym (ara): No vidíš....takže máš nějaké slabé stránky....na to je snadná rada - pracuj na sobě. Využiješ čas k něčemu užitečnýmu a nebudeš tolik myslet na ty špatné věci. Předtím jsem to myslel trochu s nadsázkou, ale teď to už píšu zcela vážně -ať už je to cokoliv, tak udělat něco pro sebe nikdy není na škodu ;-)
11. 06. 2014 v 18:04Off-line dmk  (26/180/79)
To thomPraq
to že neumí psát ještě nevyvracuje to, že je intelektuálně vyspělejší
(to u mě spíš vyvrací tím, že nedělá VŠ ale nadstavbu, ale ani tím to úplně nevyvyrací)
11. 06. 2014 v 18:10Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Dmk: To bylo jen rýpnutí. Zas tolik chyb tam nemá...jsou tu často mnohem horší případy. A to, že nedělá VŠ, to fakt neberu jako intelektuálně méně hodnotné. Spíš naopak, protože úroveň našich VŠ dost klesla.
11. 06. 2014 v 18:18Off-line dmk  (26/180/79)
To je bohužel(to s VŠ) pravda :/
Ono záleží jakou zvolil nástavbu, proč, co chce dělat až ji dokončí atd. atd.
ale i tak soudit intelekt podle toho jakou má školu, je uznávám velmi špatné
Nicméně (bohužel) volba školy dost ovlivňuje intelektuální vývoj jedince
a i to jaku si zvolí(má-li možnos volby) naopak dost vypovídá o něm

Ale je tu hodně vyjímek a nedá se podle toho soudit
11. 06. 2014 v 18:23Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Souhlas.
Nicméně, když se vrátíme k tématu, jsme pořád u toho samého - něco dělat, zaměstnat se, ať už prací na sobě nebo pomocí někomu jinému.
Hlavně si nenamlouvat, že to přejde za pár dní nebo týdnů.
11. 06. 2014 v 18:32Off-line Martens  (45/193/88)
Jakákoliv činnost pomůže - fyzická zátěž je taky dobrá, buď práce, nebo to prostě vypotit při sportu.... něco, u čeho už nebudeš mít sílu přemýšlet....a když budeš unavený, lépe se vyspíš, což je dost důležité a těchto situacích to často nejde
11. 06. 2014 v 21:20Off-line Umbaros  (33/180/75)
No pokaždé když jsem se s někým rozešel bral jsem to tak, že je to teď období, který můžu věnovat čistě sám sobě.

Doporučuji začít sportovat pakliže to neděláš už. Běhání je na to ideální, zapnout si nějaký písničky a prostě běžíš, nemusíš přemýšlet. No osobně jsem to hnal do takových extrémů, že jsem padal vyčerpáním v osm hodin do postele a bylo. Hodně mi pak v tomhle pomohla brigáda, kdy se prostě musíš soustředit osm hodin na práci a nějakej blbeček pak co ti zlomí srdce nemá u tebe momentálně v mozku místo.

Zkrátka pro mě bylo důležité zabavit se na 100%. Nemít ani chvilku čas se nad tím trápit. Takže jsem dělal opravdu cokoliv. Dokonce mě jednu dobu začalo bavit i uklízet, takže jsem pravidelně jezdil vysavačem po celém baráku :D No a pak už tohle všechno budeš dělat automaticky a ani si nevzpomeneš.
11. 06. 2014 v 21:27Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Umbaros: S tím uklízením to nemá chybu :D
11. 06. 2014 v 21:37Off-line Umbaros  (33/180/75)
Já teda nejsem nějakej bordelář, když už to fakt potřebuje tak uklidím, ale tohle bylo asi půl roku kdy se u mě v pokoji dalo i ze země jíst, květiny rostly, okna zářila.. :D
11. 06. 2014 v 22:31Off-line Titan24  (30/168/56)
Měl jsem (a asi ještě stále mám) stejný problém, co dmk, ale já se přes to přenesl tak, že jsem s dotyčným přerušil komunikaci. A snažil se najít někoho, s kým bych na toho dotyčného zapomněl. Tedy v tomn zamilování. Já na něj nikdy nezapomenu, ale už do něj nejsem blázen :) V tom mi pomohl můj současný přítel :) Ale kdybych ho nepoznal, tak nevím, jak bych ty depresivní stavy zvládal.
11. 06. 2014 v 22:59Off-line Anonym
No krásně jste rozebrali mou inteligenci :D každopádně i to mě přivedlo na jiné myšlenky :D
ale jo, všechno to jsou ve směs perfektní rady, díky
12. 06. 2014 v 06:29Off-line Anonym
Akorát ještě jedna otázka, když se člověk ráno vzbudí, první na co myslím je on a na všechno co bylo, tohle už záleží opravdu jen na na čase, že ano
12. 06. 2014 v 12:10Off-line Umbaros  (33/180/75)
Když se ráno vzbudíš a myslíš na něj, tak radši mysli na to co budeš dělat dnes, protože při ustavičném přemýšlení nad minulostí se ještě žádný člověk nikam neposunul. Radši si ustel postel nebo popadni smeták!

A nebo tomu smutku věnuj pět minut, a pak přejdi na jiné myšlenky.

A nebo čtyři a půl minuty. Toto je vždycky moje pravidelná dávka smutku. Nesmíš tomu dovolit, aby tě to pohltilo.

https://www.youtube.com/watch?…

p.s. Co mně taky pomáhá, je z toho se vypsat. Sednu za počítač, otevřu blogové okýnko a píšu klidně hodinu o tom co mě všechno štve na tom široširém Světě. To je pro mě bezvadný ventil :D

p.s. Ty prostě potřebuješ pochopit, že jeho ztrátou nekončí Svět. Možná si to v hlavě říkáš, ale v srdíčku to tak ještě necítíš. Na to je třeba ten čas :)
12. 06. 2014 v 15:03Off-line onlip  (60/180/84)
Nevím, jestli lze od života čekat, že člověk bude neustále happy, ale na zmírnění těch nejhorších projevů (třes, pláč jakoby stále na krajíčku, nesoustředěnost) mi pomáhala třezalka, ať už jako čaj, nebo v tabletách. Neuspává, ale dokáže pomoci k vyrovnanému stavu.
12. 06. 2014 v 16:57Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Anonym (ara): Ano, tohle vyřeší opravdu jen čas. To, co psal Umbaros, je taky pravda, to zkus - prostě chvíli na to klidně mysli. Řekni, že to bylo fajn a je to prostě pryč. A pak šupem na jiné myšlenky - zopakuj si plán na aktuální den, prober si v hlavě, co máš všechno udělat, jak je venku hezky, jestlis nezapomněl napsat kámošovi, atd. Úplně se těch myšlenek nezbavíš brzo, s tím nepočítej. Ale můžeš je eliminovat tak, aby tě nějak netížily a postupně jich bude míň a míň ;-)
02. 08. 2016 v 23:12Off-line ozvien  (73/-/-)
Jednou jsem se trápil dva roky každý den od rána do večera. Jediné co pomáhá je pohyb, hlavně ne ztrnulost. Jezdi na kole nebo něco podobného. Jediné je třeba počka až se to zlomí, nebo si honem někoho najít aby ses rozptýlil.
03. 08. 2016 v 00:08Off-line Centaur  (43/177/-)
Na rozchod musí být člověk připraven a počítat s tím už na začátku že něco takoveho jednou přijde. Tato psychická příprava tělo na to připraví a tělo to bude snášet lépe. Při vztahu je nutno přemýšlet a zvažovat i věci, které by mohli nastat i když to zatím nehrozí. Ruka rozchodů je vždy připravená udeřit a každý by s tím měl počítat a měl by se na to připravit.
03. 08. 2016 v 00:35Off-line ozvien  (73/-/-)
Centaure asi víš, že v praxi to přichází když to vůbec nečekáme a myslet na rozchod je jako jíst zmrzlinu a myslet na kyselou okurku
03. 08. 2016 v 00:39Off-line Centaur  (43/177/-)
No právě a protože nevíme kdy to přijde musíme se na to připravit. To že se tim lidi nezabývají o to pak ty konce bývají dramatické a tělo to nedává. I kyselá okurka má svůj význam. Vznášejí se nad realitou a pak padají ze stromu jak hrušky.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload