Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Chodíte darovat krev?

27. 06. 2014 v 16:56Off-line Bjorn  (28/184/68)
Ahoj.
Chtěl bych se zeptat, zda někdo z vás chodí darovat krev a jaký důvod vás k tomu vede.
Já osobně chodím. Rád pomáhám lidem, plus mám dobrý pocit, že jsem udělal i něco užitečného, že jsem někomu pomohl. Ale na druhou stranu si říkám, že takhle nevědomky pomáhám i lidem, kterým bych v reálném životě vůbec nepomohl.
Člověk cvičí, jí zdravě, nepije, nekouří, nepíchá si nic do žil, pečuje sám o sebe a nakonec to dostane někdo, kdo je "zlitý" každý den, pak řídí a nabourá se? To mi přijde trošku.. No prostě by mi to vědomí vadilo :)
A nebo to beru až moc vážně, každopádně bych chtěl znát váš názor.
27. 06. 2014 v 17:04Off-line dmk  (26/180/79)
Zajímavá úvaha(já nechodím, nemůžu kvůli věku, ale asi budu chodit, ale kdo ví, třeba si to do tý doby rozmylsím)

Na druhou stranu to, že dáš občas krev p******tovi je lepší, než kdyby měl stát nedostatek krve a bylo by to v rukou mafie(skutenčě v bělorusku s tím jsou prolémy) a chudí by měli problémy si krev dovolit

Navíc posoudit jestli si krev zasliuží nebo ne je těžké.
I kdyby si měl pravomoc určit na jaký druh zranění krev dát nechceš, nikdy to neuděláš dost komplexní aby to bylo spravedlivé
(Co dkyž třeba jel rychle autem, protože spěchal za dítěte, které mělo problémy?)
No a aby ti doktor musel zavolat, kdžy se někdo zraní, jestli souhlasíš, aby tenhle konkrétní dostal tvou krev, to je blbost.

Takže asi tak
27. 06. 2014 v 17:12Off-line Bjorn  (28/184/68)
Ok, asi jsem na tohle moc "přecitlivělý," ale opravdu by mi vadilo, kdyby tu krev dostal feťák a nebo někdo jiný, nepřizpůsobivý.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
27. 06. 2014 v 19:39Off-line Bjorn  (28/184/68)
O romech nikdo nemluvil :D
27. 06. 2014 v 19:47On-line BMWfreak  (29/180/70)
Pro někoho jsou feťáci i lidi co kouří ganju, tak to je pak těžko :) to je jako kdybych soudil člověka, který pije alkohol :) ale to už je trochu okrajově :)))
27. 06. 2014 v 20:09Off-line sandfox  (28/172/61)
Taktéž chodím darovat krev. Souhlasím, že bych nebyl potěšen, kdyby moji krev dostal někdo, kdo si neváží svého života... nadruhou stranu je tu stále nemalá šance, že moje darovaná krev zachrání alespoň jeden život. Což je hlavní důvod, proč to dělám. :) Krom toho je dárce stále pod "dohledem" lékaře a pokud životospráva není v pořádku, tak je na to upozorněn. Když tedy porovnám klady a zápory, tak darovat krev má smysl a mimoto... někdo to dělat musí. :)) :D

sandfox
27. 06. 2014 v 22:24Off-line Charles2300  (32/183/85)
Tak to musis na plazmu, tam ti aspon daj 4 kila a nemusis nad tim tolik premejslet, Petříčku :-)D
28. 06. 2014 v 00:16Off-line Hagal  (32/180/90)
Dlouho jsem nad tím vážně přemýšlel, bohužel se ke mně nemá šanci přiblížit někdo s jehlou, nedokážu si představit mít tu věc zapíchnutou nějaký čas v sobě, natož dobrovolně.
Jinak jsem znal dva blby co to dělali kvůli penězům a chodili darovat ožralí nebo pod vlivem ... těžko říct, jestli se to i v takových případech dá považovat za šlechetnost...
28. 06. 2014 v 00:28Off-line sandfox  (28/172/61)
Hagal: Nejsem si vědom, že při darování krve se dostává finanční odměna. Jsou tu výhody jako třeba proplacení cesty, pracovní volno nebo odpočet ze základu daně. Myslím, že při darování krevní plasmy či spermatu lze získat nějaké ty peníze. Tady už záleží, zda to děláš z vlastní vůle nebo kvůli penězům. :)

sandfox
28. 06. 2014 v 05:54On-line Richard33  (44/185/80)
Šel bych, dlužím to, ale podmínky mi to nedovolují - viz. "nepatří mezi osoby z tzv. rizikových skupin (prostituce, nitrožilní užívání drog, pohlavní styk mezi muži během posledních 12 měsíců apod.) – platí i pro sexuální partnery a partnerky těchto osob" a lhát nebudu.
28. 06. 2014 v 09:22Off-line onlip  (61/180/84)
Richarde33, máš pravdu, ale jestliže dlouhodobě žiju jen s jedním klukem, který také chodí dávat krev a já vím, že mu můžu absolutně důvěřovat, nepřipadá mi to jako překročení pravidel. Netuším, proč v tom výčtu nemají promiskuitní heteráky/-ačky, považující odběry za variantu testu na HIV a prodlužující si odběrem víkend. Já tam vždycky letím z práce a do práce se vracím.
Mám radost z toho, že jsem k dárcovství dovedl svého kamaráda, který se jehly bojí a doktorům se vyhýbá obloukem. Pokud je to možné, chodím tam s ním, prostojů využijeme k povídání, uklidňuju ho, pak vidím, jak ho na odběrovém sále ovívají a zvedají mu nohy, pak mi líčí, jak se snažil neomdlít, já ho chválím za statečnost... Jsou to hodně hezké chvilky.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 04. 2016 v 11:39Off-line Fishbone  (28/176/54)
Co se týče mě, chodím darovat pravidelně a co z toho mám? :) Rozhodně dobrý pocit, jak už píše majitel tématu, partnera nemám.. navíc je to nějaká forma zběžné prohlídky, takže jsem i klidnější :)
- mám však ještě jeden důvod a to kvůli mým pobytům v nemocnicích, mám tak trochu pocit, že jim tu krev prostě dlužím.. peníze za to nedostávám a ani nic nechci, navíc vím, že v nemocnici kam chodím je moje krevní skupina třeba, říkali mi to několikrát :)
K dárcovství jsem navedl i několik mých kamarádek a je to fajn pocit, sem tam toho využijem a chodíme společně.. a zase se u dobré věci občas vidět se starými kamarády je k nezaplacení :)
02. 04. 2016 v 12:19Off-line kloudik  (38/182/80)
Mám skupinu (nevím jakou tak hluboce se o to nezajímám), kterou možu dát komukoli ale sám možu dostat jen tu svou takže darovat chodím a kdo ví, třeba jednoho dne mi i moje vlastní krev zachrání život. trošku přeháním, ale jestli je moje krevní skupina potřebná, tak nevidím důvod se 3x ročně nezbavit několika deci které nepotřebuju, ale někteří možná ano. je mi jedno, jestli pomože feťákovi nebo spořádanému člověkovi, hlavně že se využije pro záchranu života kerej má každej jen jeden a znám spoustu "smažek", kerý se po vážném úrazu dali na jinou životní cestu a pro společnost se stali větším přínosem než drtivá většina kecálků co tady mají velký ramena a sou přesvědčeni, že sou středem vesmíru, ale ve skutečnosti tu jen darmo dýchají kyslík.
02. 04. 2016 v 12:20Off-line Fri  (28/-/-)
Dobrý skutek má být z principu, jestli ta krev přijde někomu, kdo si ji nezaslouží, o to už se nestarám.. Žiju zdravě, a darovat jít chci. Na druhou stranu mě taky štve, že patřím automaticky k rizikové skupině, zatímco můj heterosexuální známý, který pije-kouří-bere, zajde darovat plazmu, aby měl peníze na pití, kouření, a to je systému jedno.
02. 04. 2016 v 12:26Off-line kloudik  (38/182/80)
Můj princip je ten, že chcu pomoct člověku a víc neřeším. co když kdokoli z vás "principistů" bude nutně potřebovat krev a jedinej vhodnej dárce bude heterák, kerej řekne, že nesnáší buzny a z tohoto "principu" vám ji nedá?
02. 04. 2016 v 12:30Off-line Fri  (28/-/-)
Kloudik: Jestli to byla reakce na mě, tak principem jsem myslel právě to, že člověk má dělat dobrý skutek právě ze své podstaty, proto, že je dobrý, ne na základě podmínek nebo odměny.
02. 04. 2016 v 12:36Off-line tropikboy  (37/178/72)
Vy co chodíte darovat - jak se vypořádáte s požadavkem nemít v posledních několika měsících sex s mužem? Uvedete, že jste gay a žijete monogamně, nebo že jste hetero? Kamarád mi před pěti lety říkal, že chodí darovat a že jim uvedl, že má dlouhodobého partnera.
02. 04. 2016 v 12:36Off-line kloudik  (38/182/80)
Fri: a ty považuješ za dobrý skutek jen pomoc člověku kerej si to "zaslouží"? jak vlastně poznáš kdo si tu pomoc zasluhuje a kdo ne když vlastně ani nevíš kdo tvou krev dostane? nebo mají všichni takhle přemýšlet a nic nedarovat protože by náhodou tvá krev mohla pomoct člověku kerej se ožral a způsobil si úraz?
02. 04. 2016 v 12:39Off-line kloudik  (38/182/80)
Tropikboy: tak ten sex prostě nemám stejně není moc s kým. pamatuj si jednu věc: kdo mluví pravdu, nemusí si pamatovat co komu říkal a tohle platí ve všech směrech
02. 04. 2016 v 12:40Off-line Fri  (28/-/-)
Kloudik: Bože, tys to vůbec nepochopil. Buď tak hodný a přečti si to bez překrucování. Myslel jsem tím, že já daruju, protože je to dobrá věc, a nejsem soudcem toho, kdo si to zaslouží.
02. 04. 2016 v 12:50Off-line kloudik  (38/182/80)
Fri: omluva tobě, mám v sobě pár štamprlí a detaily mi unikají.
02. 04. 2016 v 13:06Off-line blowjober  (102/-/-)
Já chodím darovat, protože kdybych nic jiného v životě nedokázal, tak chci vědět, že jsem udělal alespoň jednu správnou věc :)
03. 04. 2016 v 18:59Off-line esthetique  (41/-/-)
Velmi strucne: davat krev jsem zacal drive nez jsem zacal zit sexualne a vzhledem k tomu, ze nejsem nejake sexualni prase a mam se rad, tak jsem v tom pokracoval i potom. pro vsechny moralizatory, co uz jsou celi nazhaveni zacit si vyskakovat jen dodam, ze treba v Italii darcovsky dotaznik otazky na sex. orientaci VUBEC NEOBSAHUJE (BRALO BY SE TO JAKO DISKRIMINACE) a treba v Londyne muzou bezne darovat gayove zijici v trvalem vztahu.... to jen tak pro uplnost nez se tu zacnete vztekat, jak vsechny ohrozuju....
03. 04. 2016 v 19:02Off-line misanek007  (24/-/-)
Nn
03. 04. 2016 v 19:05Off-line esthetique  (41/-/-)
Charles2300: opet se projevilo cechackovske uvazovani, aneb ZA PRACHY COKOLIV. podotykam, ze v Irsku je darcovstvi vyhradne cestna zalezitost, neni zadna odmena ani danovy odpis, pouze stribrny a zlaty odznak za urcity pocet odberu. mam oba teda. a jsou teda z opravdoveho stribra a zlata
03. 04. 2016 v 19:10Off-line esthetique  (41/-/-)
Sandfox: jses moc mladej. driv bylo v Cesku takzvane PRISPEVKOVE nebo BEZPRISPEVKOVE DAROVANI KRVE. to prvni znamenalo 2 kila za odber na ruku, to chodili davat opravdu fetaci a ozralove, aby meli na fet nebo na chlast. to druhe (ktere je tusim nyni jedine mozne) znamena 2000 danovy odpis ( ktery je fetakum na nic kdyz nemakaj a nemaj z ceho odepsat). takze tak
03. 04. 2016 v 19:18Off-line esthetique  (41/-/-)
Tropikboy: pokud vim, dotaz neni na poslednich par mesicu, ale na "VUBEC KDY NEKDY", takze nezbyva nez lhat, jinak te rovnou vyhodi. je fakt, ze v cesku uz jsem nebyl davat asi rok, jednak se tam malo dostanu, jednak mi prijde, ze doma v Irsku si toho daleko vic vazej... v cesku tam prece jen chodi spousta lidi kvuli dnu volna z prace nebo tem danovym odpisum. v Irsku tam chodime, ze chceme pomoct. mimochodem, to mi propomina, ze za tyden mam termin....
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload