Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Nějaký expert přes netbooky?

21. 07. 2014 v 20:11Off-line Anonym
Zdravím.
Vzhruba před rokem a půl jsem si koupil netbook, byl jsem na něm docela často, ale to mě netrápí.
Jde o to, že jsem dostal od mamky notebook a netbook chce odemně koupit teta.

V čem je problém:
Nejdřív ten netbook chtěla máma, tak jsem jí tam udělal "uživatele" a ono to po mně chtělo nějaké heslo. Nejdřív jsem si myslel, že to chce to heslo, co mám na svém účtě. Ale né.

Jde o to, že já to heslo nevím, vůbec nevím, jaké heslo to po mně chce a to moje staré, které jsem tam měl nastavené, je neplatné.
Nijak by mi to nevadilo, vytvořil bych tetě svůj účet, ale ona nemůže dělat skoro nic, nemůže si ani zapnout wi-fi, protože to chce to heslo.
Nejhorší na tom je, že tam neni ani možnost "zapomněl jsem heslo" nebo něco takového.
Napadlo mě, že bych ten notebook zresetoval, vše by se smazalo, stejnak tam nic není, ale nevím jak a nevím, co mám dělat.

Neví někdo, prosím?

Operační systém je Linux,
Značka: ASUS
21. 07. 2014 v 22:15Off-line Kaeltin  (28/183/96)
Vždy je v notebooku jeden hlavný užívateľ (správca) a jeho heslom sa dá robiť všetko...
21. 07. 2014 v 22:36Off-line Tommixqo  (29/170/70)
Čo je to za Linux ... a celkovo netbook?
21. 07. 2014 v 23:47Off-line Anonym
Ano, právě ten, co je uživatel, co je správce tam má heslo, které si už nepamatuji a nevím, co s tím ted' mám dělat.
Tommi: Napsal bych ti to až zítra, krabici s názvem mám dole a všichni už spí.
http://www.zbozi.cz/…/podrobnosti < Je hodně vzhledově podobný tomuhle, akorád, že má Linux a né Windows.
22. 07. 2014 v 08:12Off-line PanVenda  (55/189/110)
http://www.cyberciti.biz/…ot-p***word/
jestli zvládáš angličtinu, tak to zvládneš takto, jestli ne anebo si nejsi jistý, že tomu rozumíš, tak popros nějakého Linuxáka z okolí - určitě někoho znáš.
22. 07. 2014 v 09:40Off-line Vlado2  (61/180/80)
Původní heslo, jestli jsi je nezměnil, bys měl najít v dokumentaci. Zapomenuté heslo je snad nejčastěji řešený problém na všech linuxáckých fórech. Ale pokud s Linuxem zrovna moc nekamarádíš, tak se v návodech nebudeš orientovat a opravdu pro tebe bude nejrychlejší najít nějakého Linuxáka v okolí.
22. 07. 2014 v 22:23Off-line Anonym
Děkuji moc všem za pomoct. Poprosil jsem kamaráda a udělal mi to. :-)
23. 07. 2014 v 00:35Off-line manicboyyy  (33/176/79)
To je pěkný že ti to udělal kamarád... jinak si dej hlavně velkou ramku jinak u netbooku zešílíš...
23. 07. 2014 v 07:53Off-line Veripax  (30/180/102)
Dá se to udělat chrootem přes live CD, a nebo pomocí grubu přes parametr init=/bin/bash :D :D
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload