Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Svědectví homosexuálů a jejich zkušenost s katolickou církví

27. 09. 2014 v 14:14Off-line Katolik  (34/-/-)
http://www.blackstonefilms.org/films.html
vpravo dole klikni na CC a vyber slovenské titulky
27. 09. 2014 v 15:26Off-line comrade  (39/195/102)
Katolíku půjdeš do pekla, ne protože jsi homosexuál, ale protože jsi katolík. :)

Jako film pěkný a dost pravdy, ale vytvořený pro typické emerické posluchačstvo. :)
27. 09. 2014 v 15:35Off-line AEE707  (28/172/55)
Nech mi nikto nehovorí že homosexualita je hriech a že gayovia pôjdu do pekla. Bibliu predsa písali smrtelníci nie Boh. A teraz si kvôli pár ludom čo to napísali do biblie celá cirkev myslí že to je hriech. Podstatu človeka predsa neurčuje to či je niekto gay alebo nie. joj sorry ale hrozne ma to video napálilo
Souhlasím - 16   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 09. 2014 v 17:26Off-line inteligentni_lvicek  (33/175/75)
Možná by se k tomu hodilo k tomu napsat pár slov o obsahu. Já našel něco na http://www.queerty.com/…god-20140520 ale neviděl jsem to, tak nevím, jak moc to vystihuje film.
27. 09. 2014 v 17:47Off-line Katolik  (34/-/-)
Jsou to v podstatě svědectví několika mužů a žen, kteří žili aktivně homosexuálním stylem, ale necítili se opravdu šťastni. Film pravdivě ukazuje postoj katolické církve k této otázce a nabízí cestu každému, kdo v praktikování homosexuálních styků nenalézá skutečné štěstí.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 09. 2014 v 19:48Off-line comrade  (39/195/102)
Neříkám, že čistě praktikování jakýchkoliv styků přivede někoho ke štěstí, ale proč by je neměli praktikovat ti, kteří se milují? Protože je to někde napsané? Je to jenom cesta lži jako stovky dalších cest.
27. 09. 2014 v 20:01Off-line AEE707  (28/172/55)
Vo filme Modlitby pre Bobiho je to krásne spracované téma viera, rodina a homosexualita. Odporúčam pozrieť. Podla mňa ak existuje Boh určite nechce aby sa ľudia cítili vinní za to že sú šťastní s niekým koho milujú, nech je to už hocikto chalan či dievča. Každý by mal žiť život tak, aby sa o 50 rokov napr. mohol pozrieť späť a povedať, že prežil život tak ako chcel on, a bol šťastný a nie tak ako mu to hovorila cirkev alebo okolie.
27. 09. 2014 v 20:08Off-line inteligentni_lvicek  (33/175/75)
Ono se hodí zmínit, že církve samy vyvolávají problém, protože lidé silně indoktrinováni jejich učením se pak mohou cítit špatně při určité činnosti, aniž by k tomu byl důvod. Prostě jim jen někdo opakuje, jak je to špatné, až se z toho začnou cítit provinile. Případně různé problémy se vztahy (které nejsou ničím neobvyklým obecně, nejen u homosexuálů) mohou být zneužity k vecpání názoru, že sex mezi osobami stejného pohlaví je špatný.
27. 09. 2014 v 20:18Off-line Katolik  (34/-/-)
Co znamená milovat? Ukájet svou sexuální touhu využíváním těla toho druhého? Nebo spíš činit druhého šťastným konáním dobra? Copak jste nikdy necítili, že Vaše srdce má mnohem hlubší touhy?
Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 5  Nahlásit
27. 09. 2014 v 20:23Off-line ondo  (26/177/55)
V rámci toho, že existujú aj homosexuálne zvieratá mi to nepríde zas až tak zlé... biblia je v podstate stará kniha napísaná podľa vtedajších zvyklostí a je veľký rozdiel medzi náboženstvom, teda to čo nám diktuje cirkev a medzi vierou. Na druhej strane čo sa týka cirkvi, tak netreba hádzať všetko do jedného koša. Cirkev tvoria ľudia a nie všetci musia byť takí ako si myslíme.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
27. 09. 2014 v 20:31Off-line comrade  (39/195/102)
Katolik: Samozřejmě, že naše srdce mají hlubší touhy, ale to si nijak neodporuje. Lidi mají od narození rádi fyzický kontakt, ten tu lásku ještě znásobuje.
28. 09. 2014 v 07:34Off-line Katolik  (34/-/-)
Mnohé homosexuální vztahy mohou být skutečná, pevná a dobrá přátelství, protože nikdo nemůže žít bez intimity. V našich životech potřebujeme intimitu všichni. Bohužel, intimita je často chápaná jen jako sex, stala se synonymem sexu, a přitom tomu tak není. Intimita znamená „do mě vidět“. Chceme být poznaní a milovaní v našem nejhlubším nitru a zároveň chceme poznat a milovat druhého v jeho nejhlubším nitru. Můžeme tedy mít mnoho sexu a žádnou intimitu. Ale též mnoho intimity bez sexu.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
28. 09. 2014 v 09:34Off-line comrade  (39/195/102)
Jo a ještě je třetí možnost, mnoho sexu a mnoho intimity. :)
28. 09. 2014 v 11:10Off-line Katolik  (34/-/-)
Dědičný hřích nám všem zmátl naše touhy. Často jsme ve stavu, kdy dychtíme po věcech, které neuhasí naši touhu, které neuspokojí naši potřebu. Církev neříká, že touha je hříchem. Hříchem jsou skutky. Církev však na hříšníky nehledí s odsouzením, ale s velikým pochopením a podává pomocnou ruku. Je rozdíl, zda svobodně setrvávám ve hříchu a nesnažím se s tím cokoli dělat a něco jiného je, když sice třeba občas zhřeším, ale snažím se s tím něco dělat (tedy v modlitbě to odevzdávám Pánu, ve zpovědi toho lituji, zkrátka prosím Pána, aby mé srdce naplnil On). Pokud cítíš náklonnost k jinému muži, polož si otázku: „Co je nejlepší pro tohoto muže, kterého miluji?“ Bůh, Církev, Ježíš Kristus, evangelia Ti nezakazují milovat ho, přikazují Ti milovat ho. Ale jak to máš dokázat? Možná skrze oběť, možná skrze přímluvnou modlitbu, skrze čistotu.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 4  Nahlásit
28. 09. 2014 v 11:19Off-line Katolik  (34/-/-)
Comrade: tato třetí možnost patří do manželství muže a ženy. Do homosexuálních vztahů náleží mnoho intimity (sdílení vnitřního života, pohlazení, objetí), avšak ne pohlavní styky.
28. 09. 2014 v 11:22Off-line AEE707  (28/172/55)
Ale prosím ťa. Presne tento druh ortodoxnej viery neznášam. Ja chodím tiež na spoved a v živote by som farárovi nepovedal že som zhrešil lebo mám chalana a milujem ho. Ked niekoho milujem, tak ho milujem celým srdcom aj dušou aj telom. Nepochopím v živote ako niekto môže ešte v dneskajšom svete takto uvažovať......... Na svete je toľko zlého, vrážd, znásilnení, vojen, chudoby, hladu ...... prečo mrhá cirkev svojou snahu na gayov, na ktorých nič zlé NIEJE ! ! ! !!
28. 09. 2014 v 13:06Off-line comrade  (39/195/102)
Katolik: Jo, hřích zmátl vaše touhy a nejhorší je, když ten hřích ani nevidíte. Vlastně ani nechápete, kdo nebo co je to ten Bůh.
Jinak podle toho vašeho vzorečku jsem čistý, možná i čistší, než ty sám.
30. 09. 2014 v 19:43Off-line cenobite  (39/183/68)
Omlouvám se Katolík-u, ale tyhle debaty mi už opravdu vadí. AEE707 to krásně vystihl. Začněte řešit věci které lidem opravdu škodí. Láska ať má jakýkoliv odstín, světu neubližuje. Je to pořád láska.
30. 09. 2014 v 22:02Off-line comrade  (39/195/102)
Musclehulibrk: Určitě, ty už to máš za pár. :)
30. 09. 2014 v 22:06Off-line comrade  (39/195/102)
Musclehulibrk: Ano a černýma, ono se to vlasně nebude ani moc lišit od toho, co máme tady.
03. 10. 2014 v 23:11Off-line Katolik  (34/-/-)
Mohl bych Vás tady poučovat, kárat, moralizovat. Ale žádný efekt by to pro vás nemělo. Chci jen říct, že pokud si tyto řádky přečte kluk, kterého drtí zotročení sexem, který je zklamaný a otřesený z několika vztahů, který hledá Lásku (viz 27.9.2014), pak tento kluk ať vyhledá katolický kostel, kde bude svítit maličké červené světélko. Klekni si na kolena a svými slovy, v duchu se modli. Případně můžeš použít tento text: "Pane Ježíši Kriste, sice v tebe nevěřím a mám pochybnosti o tvé existenci. Přesto, pokud existuješ, prosím Tě, naplň mé srdce svou láskou. Dej se mi poznat."
03. 10. 2014 v 23:57Off-line inteligentni_lvicek  (33/175/75)
Ono i to modlení s tím, že to člověk bere, že nevěří, je už sebemanipulace. Už stejně má v hlavě představu nějaké bytosti. Už si může představovat, co by taková bytost mohla dělat. Proč by se měl člověk zrovna obracet na Ježíše Krista a ne na nějakou jinou náboženskou postavu? Z jiného náboženství než křesťanství? A jak by vlastně to poznání mělo fungovat? Určitě by to nemohlo být nějaké zjevení nebo tak, protože na základě takových věcí různí lidé docházejí k velmi různých představám bohů a je jasně, že se obrovské množství lidí, co uvěřili na takovém základě, mýlí.
04. 10. 2014 v 07:55Off-line Richard33  (44/185/80)
Musclehulibrk: Ne, tebe přivážou ke sloupu s rukama za zádama aby jsi nemohl ani honit a budeš se na čertí oreál jen dívat. Na vždy :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 10. 2014 v 10:43Off-line comrade  (39/195/102)
Mé milé teplé ovečky, každý jsme dostali do vínku kousek Boha, duši. A ta vždy bude vědět, když budete dělat něco špatně a záleží na vás, jak s tím naložíte. Někteří se vám tady budou snažit vtlouct nějaké písemně sepsané pravidla pro lásku, ale žádná taková pravidla neexistují. Ve skutečnosti to značí jenom nezralost takovýchto lidí.
04. 10. 2014 v 11:59Off-line AEE707  (28/172/55)
Že Boh si nevynucuje lásku. To je možné, no časť cirkvi to určite robí. Koľkokrát počujem v kostole vetu "musíte milovať Boha viac ako hocičo iné, viac ako priateľov, viac ako seba samého, viac ako rodičov!!" A Verím v Boha, ale neviem ako by mi to mohlo vynahradiť okamihy strávené s mojou láskou. Ked sa dvaja ludia spolu smejú, túlia sa k sebe, veria jeden druhému proste ked sú do seba zamilovaný. Keby si nebol tak zaslepený vierov, videl by si svet oveľa farebnejší.
04. 10. 2014 v 13:42Off-line Katolik  (34/-/-)
Mulit: podívej se na film, kvůli kterému jsem založil toto vlákno. Třeba se pak zamyslíš nad tím, co Církev nabízí.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
04. 10. 2014 v 13:56Off-line AEE707  (28/172/55)
Mulit má úplnú pravdu. Podla mňa by si sa mal skôr ty zamyslieť Katolík. A neveriť všetkému čo ti povedia alebo čo si prečítaš v Biblii. Je totiž plná protirečení a preklady sú totálne nepresné.
04. 10. 2014 v 16:04Off-line AEE707  (28/172/55)
Ja som ti dal len za pravdu. To čo som písal potom od slova "podla mňa" je už môj osobný názor. Nevravím že si to vravel aj ty :) preto je tam to "podla mňa"
04. 10. 2014 v 16:06Off-line AEE707  (28/172/55)
Ako som napísal vyššie, to že je to hriech napísala pradávno dajaká osoba, nie Boh. A ktovie čo hnalo tú osobu k tomu aby niečo také napísal.
04. 10. 2014 v 16:44Off-line AEE707  (28/172/55)
Ved práve :D nič :D :D viete niekto od Boha že je to hriech ? nie :D
04. 10. 2014 v 16:56Off-line onlip  (61/180/84)
Paradoxně jsem věřící. Mluvím k němu denně a mnohokrát, neprosím, soustavně děkuju, za sebe i za své blízké. Ví, jaký jsem. Kdyby chtěl, zabije mě ve vteřině. Nemyslím, že mě chválí, spíš po mě ještě něco chce.
Ze vztahu k němu, dříve komplikovaného, jsem vyloučil církve. Takže mi nebrání přijít do jakéhokoli svatostánku a učinit, co dělám i mimo něj. Děkovat, že mi tohle všechno dal.
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
04. 10. 2014 v 19:38Off-line AEE707  (28/172/55)
Keby máme poslúchať všetko čo je v Biblii a čo káže viera ani jeden z nás by už nebol živý. V jednej časti hovoria že Boh netrestá len odpúšťa, je milosrdný a bla bla bla a v druhej časti sa znovu píše o zničení sodomy a gomory BOHOM, o 40dňovej potope. Ďalej incest je hriech, bol by som zvedavý ako mali deti Adama a Evy dalšie deti. Aj oni s duchom svätým ?
05. 10. 2014 v 00:07Off-line reko  (27/185/70)
Ja verím, že Boh je dobrý a chce aby boli ľudia šťastný, a preto im dal do života lásku a to vo viacerých formách či už hetero alebo homo. A brániť láske len preto, že je odlišná je nemožné.
05. 10. 2014 v 19:02Off-line Chrisik  (33/176/51)
Posraná církev, sorry, ale někdo kdo se nechá uctívat lidmi a žije v blahobytu by pro mě nemohl být někdo kdo je posel boží..... prostě jsou to jen ****** co bohatnou na tom, že jsou lidi hloupý.....

žít podle bible a církve nikdy nikomu nic dobrého nepřineslo.

Pokud si budu chtít z*****t s holkou nebo s klukem, tak se budu ptát jen sám sebe a né žádné bible ! :-D

ještě, že v nic takového nevěřím.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
05. 10. 2014 v 19:09Off-line Chrisik  (33/176/51)
No já myslel trochu výš, papež atd....
05. 10. 2014 v 19:13Off-line Chrisik  (33/176/51)
Tak žije v popelnici ? No sorry, nevím o tom asi tolik jako ty, ale když zapnu televizi a vidím tam papeže , tak si jezdí v obrněném vozidle, žije v paláci nebo co to je, jistě má služebnictvo a dostatek jídla :-D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 10. 2014 v 19:20Off-line Chrisik  (33/176/51)
Jo, ale ten narozdíl od papeže neříká, že zastupuje nějakou vyšší moc, která určuje lidem jak se chovat nebo půjdou do pekla a pak to porušují sami.....

sorry, ale církev odjakživa shromažďovala a střádala majetek.... což podle mě se v bibli nepíše aby byli bohatší a bohatší.... sorry, ale čím větší majetek, tím větší kapitál :-D a pokud má někdo hodně vysoký kapitál tak je hodně bohatý :-) ....a to asi není to co je psáno v bibli :-)
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 10. 2014 v 19:24Off-line Chrisik  (33/176/51)
Dík :-)
05. 10. 2014 v 19:29Off-line Chrisik  (33/176/51)
Ok, přeformuluji si to v hlavě na: Ano, máš pravdu :-D :-D LOL
05. 10. 2014 v 19:39Off-line onlip  (61/180/84)
Františka budu chránit, ten je tak otevřený a tak skromný... Církve ke svému životu nepotřebuju, ale jeho můžu přijmout. Věřím, že by přijal i on mě. Stejně jako mě zatím přijímá ten, o kterém hovoříme.
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
05. 10. 2014 v 20:27Off-line vegantronic  (38/186/77)
"Žít podle bible a církve nikdy nikomu nic dobrého nepřineslo. "

To říkej těm co církev a víra zachránila život. Avo, církev má i stinné stránky. Jedna z nich je vztah k homosexuálům, druhá třeba jejich chamtivost co se majetku týče... Ale také není dobré zapomínat na to dobré co církev přinesla. Církev byla první, která provozovala domy pro chudé, děti bez rodičů, invalidy, důchodce, snažila se dávat jídlo chudým, poskytovala komukoliv první pomoc atd.. Církev byla ta, která dávala falešná osvědčení židům, že jsou křtěný, protože na ně se Norimberské zákony nevzahovali a tak neskončili v koncentrácích... Vše má vždy pro a proti. A papež František je V RÁMCI MOŽNOSTÍ CÍRKVE reformátor. Ano, bylo by hezké si představit církev, která uzná svazky homosexuálů, která nebude brojit proti antikoncepci, která stryktně nebude odmítat potraty a genetiku. Ale vše nejde hned a mzsí se reformovat. A František v rámci možností co má dělá hodně.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload