Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

HIV - jak zjistit bez lékařského vyšetření?

11. 01. 2013 v 23:12Off-line Anonym
Zdravím všchny, nevíte někdo jak zjistit (jak poznám) bez doktorského vyšetření HIV? Děkuji za odpovědi.
11. 01. 2013 v 23:15Off-line zaaack  (46/182/78)
Pokud je mi známo, tak to lze zjistit pouze testováním na protilátky.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
12. 01. 2013 v 11:08On-line Ladinek50  (69/174/82)
Řek bych že nejvíc informací získáš zde http://www.aids-pomoc.cz/
12. 01. 2013 v 16:34Off-line darpok11  (29/-/-)
Kouřením, bez ýstřiku se to nepřenáší nebo?
12. 01. 2013 v 17:44Off-line p.t.44  (29/180/60)
Kouřením bez výstřiku se přenáší také...ještě před samotným výstřikem totiž z penisu vyteče kapka, která sperma obsahuje také, a to nemůžeš poznat, kdy vyteče, takže kouřením bez výstřiku, ale i s výstřikem se virus HIV nepřenese pouze za použití kondomu, což ovšem také není stoprocentní...v případě jakéhokoli podezření proto doporučuji zajít si na testy...může se totiž lehce stát, a bohužel se i stává, že je muž nakažen virem HIV a ještě o tom vůbec neví, tak si to rozdá se třema dalšíma a tím je nevědomky nakazí také...ani jeden z těch tří to také netuší a vesele šíří HIV dál a dál...představte si, že může dojít k tomu, že vy budete mít na svědomí onemocnění aids třeba u deseti lidí...testy zato stojí a není to nic zvlášť nepříjemného
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
12. 01. 2013 v 19:08Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Prej sou něaký domáci HIV testy, který se daj koupit v lékárnách, ale prej to není úplně stoprocentní.
12. 01. 2013 v 23:30Off-line Anonym
A jak to poznám u přítele co chci s ním mít sex po prvé
13. 01. 2013 v 00:16Off-line KurtHectic  (33/185/80)
S tímhle přístupem mu prostě rovnou řekni, že jsi paranoidní, a že si to chceš dát s gumou.
13. 01. 2013 v 11:10Off-line p.t.44  (29/180/60)
Rozumnej člověk pochopí, že máš obavy a bude to respektovat...nadrženec, kterýmu jde jenom o to, mít co nejdřív sex, tě možná pošle do háje, ale na takových lidech přece nezáleží ;-)
13. 01. 2013 v 14:54Off-line Ligerisek  (36/172/62)
Venca: no způsobem, jakym to chci aj já. Slušný kluci se předtim, než spolu začnou sexuálně žít dají otestlovat, takže jeden, nebo společně oba dva si můžou koupit ty rychý testy v lékárně, nebo si rovnou zajít na specializovaný místo ;)
Já sem sice možná paranoidní, ale, když sem před pár měsícema ležel ve špitále, tak vedle mě ležel pozitivní kolega a krev nám brala sestřička, která mi jasně dávala najevo svoje silný antipatie vůči mě a nejdřív brala krev jemu a pak mě a víme, jak někteří lidi dokážou bejt zlí, takže chci 100%-tní jistotu ;)
13. 01. 2013 v 21:19Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Tady se z toho zase stala drbárna, ach jo...
Takže k věci - na testy samozřejmě nemusíš, když nechceš nebo k tomu máš jiný důvod. Domácí test na HIV koupíš v lékárně, stával něco kolem 500,- Kč. Návod je přiložený, je to snadný a celkem dost spolehlivý. Doporučuji dělat test v něčí přítomnosti.
Když si chcete udělat test oba, potřebujete 2 balení.
Myslím, že pokud chci mít s někým sex a mám jisté pochybnosti, je lepší si ty testy udělat. Nevýhoda je cena, ale pořád lepší než potom litovat.
13. 01. 2013 v 21:54Off-line KurtHectic  (33/185/80)
Lingisek: Ta paranoia tě šlechtí, ale sakra... Tys na tu sestřičku musel udělat zatracenej dojem :-D
13. 01. 2013 v 22:28Off-line Wertico  (57/179/93)
I já doporučuju, jako Ladinek50, kouknout na stránky, na které odkazuje. Ve spolehlivost drahých testů z lékárny bych rozhodně nespoléhal. V každém případě, pokud chceš mít jistotu, byste se měli oba nechat otestovat, dělá se to zdarma a anonymně. Podstatné ale, je, že ten test zobrazí stav člověka k tomu dni, kdy si ho nechá udělat. Virus se dá i v krvi poznat nejdříve tak dva měsíce po nákaze, takže pokud jste v den testu negativní, neznamená to, že už druhý den to nemůže být jinak. Vždycky se doporučuje po 2-3 měsících druhý test a teprve po něm se dá s určitou mírou spolehlivosti říct, že jste zdraví, pokud si mezitím někdo zase "nezariskuje". A pokud si nejste jakkoliv jistí, tak prostě s gumou. Život máte jen jeden. A pokud jde o to kouření- virus se přenáší zejména krví. Kouření, pokud není nějak extrémně divoké, nebo pokud nemáš v puse nějaké krvavé boláky, není sice úplně bez rizika, ale přenos tímto způsobem je vzácný. Když si nejste jeden druhým jistý, zřejmě bych doporučil umírněnost.
13. 01. 2013 v 22:59Off-line Anonym
Jojo děkuji všem za rady a necháme se oba otestovat zdarma a anonymně
ale že řekne že není tak jak nato mám reagovat
13. 01. 2013 v 23:08Off-line Ligerisek  (36/172/62)
KurtHectic: já nvm, měl sem dlouhý zničený vlnitý vlasy a měsíc neoholenej a tejden sem se kroutil v bolestech, než sem si zavolal pomoc, když se to nezlepšovalo a najednou pod kudlu, takže sem ani neměl zbalený žádný věci, takže sem byl totálně neupravenej :D A ať si říká kdo chce co chce, člověka souděj podle vzhledu...

venca: že sou aj jiný způsoby jak se nakazit, než jenom sexem, počínaje feťáckejma injekčníma jehlama v sedačkách v autobuse, jak to i použili v jednom českym filmu, už nevim kterym atd. a ani si toho třeba nemusel všimnout...
13. 01. 2013 v 23:14Off-line KurtHectic  (33/185/80)
Mám pocit, že to byla Duše jako kaviár...

Venca: A taky není jenom HIV. Je toho víc, tak si to radši někde vynajdi... To máš herpes, chlamidie, kapavku. To nejsou pěkný věci. Nespi s nikým, kdo vypadá nemocně a guma to jistí.
15. 01. 2013 v 22:06Off-line darpok11  (29/-/-)
Anální styk, při kterém vlastně nejčastěji dochází k poranění, je spojen s nejvyšším rizikem infekce – rektální sliznice je zranitelnější než sliznice vaginální (viz obr. 2). Nezáleží přitom, jestli je anální sex provozován homosexuály nebo heterosexuály.
Riziko infekce pochopitelně stoupá s počtem pohlavních styků, ale infikovat se lze i jediným stykem, tedy i prvním. Velmi vysoké riziko z hlediska přenosu HIV infekce představuje také vaginální styk. Existují údaje, které ukazují, že riziko přenosu z muže na ženu je vyšší než ve směru žena-muž. U ženy se vzhledem ke krvácení za nejinfekčnější období pokládá menstruace.

Orálně-genitální styk (mezi ústy a pohlavním orgánem, tedy felace* a cunnilinctus*) může teoreticky také vést k přenosu HIV, a to v případě poranění v ústech nebo na pohlavním orgánu. V praxi je však tento způsob přenosu HIV poměrně vzácný.

* ... felace = dráždění mužského pohlavního orgánu – penisu ústy
* ... cunnilinctus = dráždění ženského pohlavního orgánu ústy

Při líbání (tedy ani při hlubokém líbání) k přenosu HIV infekce za normálních okolností nedokází (nikdo se asi nebude líbat s člověkem se zakrvácenými ústy). Rovněž se HIV nedá přenést vzájemnou masturbací partnerů.
15. 01. 2013 v 22:09Off-line darpok11  (29/-/-)
Takže ne - orálním stykem se nepřenáší
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload