Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Návšteva u psychiatra

22. 10. 2014 v 17:52Off-line Anonym
Ahoj všetci, mám 17 rokov a potrebujem navštíviť psychiatra, pretože začínam mávať také depresívne stavy. Ale nechcem aby tam išli so mnou rodičia ani im o tom povedať. Je to možné, aby som tam išiel úplne sám, či musí tam byť so mnou zákonný zástupca?
22. 10. 2014 v 18:36Off-line ultimate  (23/-/-)
Moc se to nedá říct takhle na dálku, ale řekl bych že po prvý si tam vezmeš rodiče a domluvit se kdy se budete scházet, jakou formou léčit, ale tebe tam moc řešit nebudou. Na další schůzky tam mít nikoho nebudeš, protože to je podle mě tvoje soukromí a jestli ho nechceš nikomu rozhlašovat, tak proč bys to dělal? Ale jak říkám, je to jen můj názor - já jsem chodil k psychoLOGOVI a tam to takhle fungovalo. :)
22. 10. 2014 v 18:48Off-line Kex  (26/175/65)
Johnabc? Neuvěřitelné co za hovadinu jsi vykouzlil :DD
Souhlasím - 19   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 10. 2014 v 18:52Off-line Kex  (26/175/65)
Prosím nebreč, nedělá ti to dobře :(
Souhlasím - 10   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 10. 2014 v 18:56Off-line AEE707  (28/172/55)
WOT :D ja ťa nechápem :D bud máš naozaj tak extrémne sprosté názory alebo to je (dúfam) fake účet kde len trollíš ........
22. 10. 2014 v 19:26Off-line onlip  (60/180/84)
Rodiče s sebou mít nemusíš, nikdo si tě nedovolí odmítnout.
22. 10. 2014 v 20:00Off-line WaFFik  (24/174/56)
Ahoj, jestli chceš pomoc, napiš mi :))
Vím, moc ti nepomůžu, ale, alespoň budeš mít někoho, kdo tě rád vyslechne. Někoho, kdo tě rád přidrží. Nebyl bys jediný, komu jsem doposavaď pomohl.

A teď k tématu. Zákonného zástupce s sebou mít nemusíš. Zkus tam zajít třeba s tvojí babičkou, nebo tam jdi sám. Ale rodiče s tebou jít nemusí.
Vem si, že kdybys měl problémy kvůli nim, tak by s tebou museli jít? To fakt ne :)) Normálně jdi sám a předem se k psychologovi objednej :) (tedy, nechci nic říkat, ale na depresi bys měl jít k psychologovi, pokud se nemýlím).
22. 10. 2014 v 20:24On-line Bahutom  (34/173/60)
Zdarec psychiatr ti asi moc nepomůže. Může Ti tak nasadit par ,, prášků,, po kterých Ti bude lépe. Ale to není řešení :) Lepší než psychiatr je dobrej osobní kouč. Depresivní stav vzniká když žiješ v rozporu s tím co chceš nebo kdo jsi. Kdyžtak klidně pisni.
Souhlasím - 2   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
22. 10. 2014 v 21:15Off-line drak.17  (30/181/72)
Dojdi si ke svému praktickému lékaři, řekni mu, že máš deprese a jestli by ti dal doporučení na psychologii (bez doporučení se asi neobejdeš)... pak si najdi na netu dobrýho psychologa/psycholožku (spíš bych doporučoval ženu) a bude to ok, to že se bez prášků neobejdeš jsou jen lži... ukáže ti cestu a bude to fajn, neni nad to si takhle s někym zkušenym pokecat. Pokud to bude profesionál, nebude ti ani připadat jako doktor, ale jako dobrej kámoš. A rodiče do toho vůbec nemusíš tahat :)
22. 10. 2014 v 21:57Off-line Anonym
Drak.17 naozaj moc ďakujem ale aj všetkým ostatným :) no u nás v meste je jedna psychologička, čo má aj na nete stránku, len podľa toho, čo som tam písal, ona je nejaká stará no a to mi je také blbé :/
22. 10. 2014 v 22:15Off-line vegantronic  (38/186/77)
Ahoj,
doporučení ani rodiče v 17-ti letech s sebou 100% nepotřebuješ. Ale pokud bydlíš ve větším městě, dej si záležet na výběru psychiatra. Jsou psychiatři co jen práškují a jsou psychiatři co se snaží i terapeuticky pomoc. Dobrý psychiatr ti také dá doporučení ke klinickému psychologovi - ten je hrazen pojišťovnou. Běžný psycholog ne.

Také je dobré hledat příčiny. Já osobně jsem měl velké problémy s depresemi a bez změny života a životní stylu to nejde. Pokud máš kolem sebe kamarády co tě stresují, musíš se od nich vymanit. Pokud rodiče - osamostatnit se... Kromě antidepresiv, který jsou vždy poslední možností mi hodně pomáhali Bachovi vonné esence a příroda. Toznamená vycházky do přírody, načerpání pozitivní energie od ní... Držím palce a klidně mi napiš. ;-)
22. 10. 2014 v 22:30Off-line chuckym3  (41/174/75)
Rodiče sebou mít nemusíš, jak píše drak.17 zaběhni k obvodnímu lékaři, prober to s ním, on ti buď vypíše doporučení a nebo s tebou probere postup.

Co se týče informací rodičům, mají právo vědět tvůj případný zdravotní stav, vzhledem k tomu, že jsou pořád tvoji zákonní zástupci , na druhou stranu jsi před dovršením plnoletosti, ale to , že je podzim, jsi náladový a máš takové návaly si nemyslím, že by z tebe dělalo nějakého blázna a není se za co stydět. Nebo myslíš, že rodiče nevidí tvé změny nálad? Já si myslím, že ano. Spíš ale váhu přikládají k tvému věku ;o)
22. 10. 2014 v 22:31Off-line chuckym3  (41/174/75)
Johnabc_WOT : jsem netušil, že CZTP mají v klanu takovýho rejpala :D
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
22. 10. 2014 v 22:42Off-line BlackSwan  (26/183/-)
AHoj mám zkušenost :) rodinný zástupce tam s tebu půjde jen na jedno sezení :) poté tam budeš chodit sám na prohlídky :) a dostaneš prášky :) (antidepresiva) :)
22. 10. 2014 v 22:46Off-line inteligentni_lvicek  (33/175/75)
Deprese může být dána událostmi v životě, ale také organicky. Nelze vždy zavrhovat prášky. Mohou pomoct k překlenutí deprese a je možné, že někteří lidé je potřebují užívat dlouhodobě.
23. 10. 2014 v 08:28Off-line vegantronic  (38/186/77)
Jak už jsem psal, tak rodiče nejsou pořeba. :-) Má osobní zkušenost, že jsem tam šel s 16-ti letým klientem (soc. služby), protože rodiče jsou úplně neschopný. :-) Antidepresiva určitě nezavrhovat jak píšek Lvíček, na druhou stranu psychiatr, který na vše předepíše jen léky a nezajímá se o příčiny vzniku deprese je špatný. Antidepresiva ti pomůžou jak se říká ze sraček. Ale pokud člověk nebude řešit příčiny vzniku, tak je to začarovaný kruh. Samozřejmě jsou nemoci, jako manio-depresivita, s který jsou zapříčiněný špatnou funkcí mozku a stím se těžko něco udělá. Ale většina depresí je psychosomatických, to znamená na jejím vzniku mají velký vliv rodina, prostředí v kterém žiješ, stres, šikana například...
23. 10. 2014 v 13:10Off-line WaFFik  (24/174/56)
BlackSwan: Děláš si srandu? Antidepresiva? NIKDY! .. přečti si vedlejší účinky na příbalovém papírku u prášků. Stane se na nich závislý a bude je brát furt, pak, bude ještě na tom hůř, než kdykoliv předtím.
Jestli ti bude nabízet antidepresiva, odmítni je. (prášky jsou na recept) Ne, že bych ti chtěl moc do toho kecat, ale věř mi :)) Jakmile ti je vysadí, budeš na tom ještě hůř. Dostaň se z toho přírodně. Najdi si zájmy aj. Ale antidepresiva nikdy neber =))
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
23. 10. 2014 v 15:52On-line klucinek  (33/176/75)
Ujasněme si pojmy psychiatr a psycholog...psychiatr léčí klinické stavy mozku převážně medikamtózní léčbou, kdežto psycholog stavy duševní povětšinou za využití psychologických postupů za podpory medikamentů.....takže hledej psychologa páč tvé duševní stavy nepramení z nemoci...ještě lépe psychoterapeuta..

k antidepresívum se uchyluj jako ke krizovému řešení...tyto problémy je třeba řešit jak se řiká od jádra pudla...
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
23. 10. 2014 v 16:05Off-line inteligentni_lvicek  (33/175/75)
Vegantronic: Bachovy esence ti nepomohly, to si troufám tvrdit, nic v nich totiž není. Jediné, co může mít účinek, jsou pomocné látky (ty tam jediné jsou). Což je typicky voda a alkohol. Mohla ti pomoct víra, že ti pomůžou.

O lepku jsem nikdy neslyšel, že by měl způsobovat deprese. Nějaký odkaz na důvěryhodný zdroj?
23. 10. 2014 v 16:46Off-line Torn  (30/174/67)
23. 10. 2014 v 17:13Off-line vegantronic  (38/186/77)
Lvicek: o lepku a depresích toho bylo napsáno mrtě moc. Stačí dát do google tagy deprese a lepek a uviíš. Ale tak třeba: http://www.topzine.cz/…si-a-uzkosti Bachovi esence obsahují byliny zmírňující úzkost, napětí, zlepšují spánek atd.. Ve výsledku to zapříčíní zlepšení stavů. Rovněž existují například podpůrné bylinné čaje.
23. 10. 2014 v 17:16Off-line vegantronic  (38/186/77)
Klucinek: Meleš sračky jako vždycky. Úkolem psychiatra zdaleka není jen medikovat léky. I oni prochází terapeutickými kurzy. Psychiatr, který jen lékuje je špatný psychiatr. Na deprese konkrétně pořádají i psychiatři terapie. A neléči jen klinické styv mozku. 90% depresí jak už jsem psal je psychosomatických, tudíž nemají žádnou tzv. objektivní příčinu, například špatnou funkci mozku. To nic nemění na tom, že je třeba ji léčit. Ale hlavně jak již jsem psal... Změnit život tak, aby k nim nedocházelo.
23. 10. 2014 v 17:36Off-line inteligentni_lvicek  (33/175/75)
Vegantronic: Topzine nepovažuji za důvěryhodný zdroj a žádný odkaz tam nedávají, akorát se odvolávají na anonymní odborníky. Do Googlu se mi to dávat nechce, protože očekávám prakticky výhradně věci, které píší lidé bez odborného vzdělání, typicky opsané odněkud bez ověřování informací. Když si tam dám třeba "kyselinotvorné potraviny", tak na prvních 10 stránkách co to vyhodí bude možná 98 % hovadin.

Bylinné čaje fungovat mohou, i když se hodně věcí traduje a málo bylo pořádně vědecky zkoumáno. Ale Bachovy esence obsahují jen naprosto zanedbatelné množství těch látek z bylin. Za hranou koncentrace, při které by to mohlo mít účinek.
23. 10. 2014 v 17:49On-line klucinek  (33/176/75)
Vegantronic takto tento obor specializují lékařské dokumenty, ne já! A navíc já nepsal že POUZE medikuje léky...psychiatr je o pár levlů výše (navíc je to aprobovaný lékař MuDr.) jak psycholog (to není lékař, jeho možností je absolovovat další studum a stává doktorem fylosofie, čli PhDr.).. a pokud se nemýlím zrovna deprese se léčí tím že se hledá jejích příčina.. obory psychiatrie a psychologie se trošku liší i když se prolínají... i když existují tzv. kliničtí psychologové kteří fungují např. v ústavech, nemocnicích atd...
23. 10. 2014 v 17:56On-line klucinek  (33/176/75)
Vegantronic a víš na jaké bázi funguje tzv placebo efekt?
23. 10. 2014 v 18:14Off-line vegantronic  (38/186/77)
Klucinek: Však to, že je nutné hledat příčinu deprese se tu snažím celou dobu říci. I to, že dobrý psychiatr je víc jak nějaký psycholog za kterýho utratíš majlant. Jen jsem se snažil říci, že léčba medikací (lékováním) je už i u psychiatrie poměrně zastaralý postup léčby a v moderní medicíně se používá minimálně. Ale jsou případy kdy deprese jsou vyvolaný objektivní příčinou - tedy nějakou vadou mozku a zde to bohužel stále nic jiného než lékování moc nepomáhá. Ale samo, že i u schizofeniků je možné dělat terapie. Ale jak to dopadá jsme viděli v Opavě kdy toho člověka daj do kupy ale dál se o něj už nestaraj. :/

Placebo efekt znám, ale blahodárná účinnost bylin je prokázaná, takže kde jaká chemka je větší placebo než bylinná esence. A zrovna ty Bachovky doporučovala i má psychiatrička, která jako jedna z mála má jak psychiatrické tak psychologické vzdělání. ;-)
23. 10. 2014 v 18:58On-line klucinek  (33/176/75)
Když to řeknu takto, moje zubařka mi před dvěma lety doporučovala Odol se speciálním tvarováním kartáčkem. Při další kontrole mi doporučovala Paradontax s třízónovým kartáčkem s gumovými membránami a když mi zpravovala zuby před dvouma měsícema mi ta samá doktorka řekla když sem se jí ptal čim si čistit zuby, že nejlepší je obyčejná pasta a nejobyčejnější tvrdej rovnej kartáček...takže o doporučení lékařů si myslím své... a neboj lékař ti nesdělí že účinky medikamentu jsou minimální nebo žádné...to že byliny mají léčivé vlivy a leckdy lepší jak chemie je bez diskuzí...ale umět je podat ve sprácných množstvích a kombinacích umí jen málo kdo dneska...
23. 10. 2014 v 19:01Off-line vegantronic  (38/186/77)
Ano. Také netvrdím, že to MUSÍ pomoci. Jen doporučuji to zkusit. Při nejhorším se prd stane. Neublíží to narozdíl od špatně namedikovaných chemek. ;-)
25. 10. 2014 v 10:03Off-line fuunnky  (36/-/-)
Niečo podobné som zažil aj ja, viem ako sa cítiš je to o pevnej voli a o čase, aj ked to znie blbo ale čsaom všetko prejde ver mi, ak chces napiš :)
25. 10. 2014 v 10:17Off-line vegantronic  (38/186/77)
Nepřejde samo o sobě. Musíš na tom začít pracovat. Deprese není týmička. :-)
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload