Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu NaKluky.cz s užitím cookies souhlasíte. Další informace
Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload

PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Zapomněl jsi heslo?
Onload

Programovanie v Arduine

09. 11. 2014 v 18:18Off-line justpete  (16/186/64)
Ahoj, má tu niekto skúsenosti s programovaním v Arduine? Potreboval by som menšiu pomoc, kľudne mi aj napíšte do správ, ale uveďte, že píšete kvôli tomuto :D Ďakujem :) PS: Môj problém spočíva v tom, že neviem či to, čo som napísal aj naozaj funguje. -,-

Představujeme naše rádce…

Poradna je tu pro vás - můžete se zde ptát na své problémy, zvídavé dotazy nebo jen necíleně diskutovat či radit druhým.

Radek Řadu let se věnuje problémům ve vztazích a milostném životě.
09. 11. 2014 v 19:03Off-line klucinek  (26/176/72)
Od tohoto sračkojdního hajzlu který umožňuje sráti se naprosto nezasvěceným do "programování" za pomocí nesmyslných knihoven si rychle odvikni, nauč se céčko či jiný jazyk. Na takových jako ty denně narážím hejna, něco tam nabouchaj a nevědí proč a když to nefunguje tak jsou v řiti, je takový problém to nadebugovat? Vzít logický analyzér a změřit co se děje...jé promiň já zapoměl že arduino programují ti co jsou zvyklí jen přetahovat soubory...a změnit jediný řádek programu je neskutečný problém...

PS: co si třeba zvít DS od mikrokontroléru, osciloskop, LA, pár ledek a študovat...
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 2  Nahlásit
09. 11. 2014 v 19:13Off-line Michalel  (28/178/88)
Od nějakého umělce nelze čekat debugování. Když mu nechceš pomoct tak táhni ke všem čertům, ti céčko umějí.

justpete: napiš, co to má dělat, pošli program a uvidíme, co s tim.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 3  Nahlásit
09. 11. 2014 v 19:23Off-line klucinek  (26/176/72)
Nějaký umělec se nemá srát do programování..to odpusť...já mu chci pomoct, pokud zůstane u tejhle desky pro civilisty ničemu se nenaučí...

kdybysi aspoň pořídil vývojovej kit pro STM32 apod...

něco malinko ze softění ovládám a proto vím že tadle desk je z houba...já si vzal megu 8 pár instrukcí a osciloskp zkoumal..ne jen tahal knihovny..

ono až třeba zjistí, že ne všechny HD47780 řadiče reagují na stejné časování ač jsou garantované výrobcem atd...není umění něco nalátat do kupy, ale umět si to odůvodnit a vědět co se v tom děje...ví chlapec třeba jak funguje IIC linka, SPI, UART, 1W, CAN atd...ví co má měřit na osciloskopu, ví proč nastavit fuse bites v MCU tak a tak..proč v něm vlastně kmitá oscilátor co je HW stack, co je SW stack, co je EEPROM, co je SRAM, co je proměnná, jaký je rozdíl mezi deklarací a definicí...ví prd že....
Souhlasím - 4   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
09. 11. 2014 v 19:45Off-line justpete  (16/186/64)
Ako valím oči :D ..klucinek- pozor na tlak aby sa ti niečo nestalo :D ...nebudeš hovoriť čo mám robiť, ani poriadne nevieš čo chcem robiť tak ššš.
09. 11. 2014 v 19:51Off-line klucinek  (26/176/72)
Chlapče ty nevíš co děláš sám...tak bych pomlčel...je jedno co děláš, ale musíš tomu rozumět, což ti očividně chybí...

a kdyby jsi aspoň ty věděl čo chceš robiť....

Nevím jak Tvůj poslední program, ale můj poslední končil na řádku 4300 a vím význam každého znaku...
09. 11. 2014 v 20:08Off-line justpete  (16/186/64)
Keď tomu tak dobre rozumieš, tak si dobrý :) ja tomu toľko nerozumiem, vybral som si toto, lebo to veľa ľudí opisuje ako jednoduché tak som sa v tom trošku začal rýpať a keďže nemám nikoho kto by mi v tom pomohol spýtal som sa tu, ale ak nechceš pomôcť tak nevadí :) pomôže mi niekto iný, niekto kto sa vie sa preniesť cez takých ako som ja :*
09. 11. 2014 v 20:14Off-line klucinek  (26/176/72)
Pokud nejsi schopen porozumět programu jak chceš porozumět HW na které ten SW napasováváš? Tušíš vůbec co po těch dráteh má týct a proč?

Ano hodně lidí píše jak je to jednoduché a pak se všichni tážou tak jako ty, a když jim odepíšou zkušení programátoři co kde jak udělali a proč ať zkusej změnit támdle to, tohle to. Ať zkusej přehodit interrupt, ať kouknou na registr 32 co jim to tam ukládá. Jakej je obsah TCNT registru kam skočí SW stack, jaký registry sjsou uložení před přerušením, kdy a co vyvolalo interupt... tak nemaj naprosto tušení vo čem je řeč. Ale s tim blízko souvisí řešení problému, těžko říci kde je chyba v programu když nevíš co ten program v tom švábu dělá...

každej chce hned web server aniž by věděl jak rozblikat ledku...

a doposovad jsi nepopsal tvůj problém...on totiž nemusí být vůbec v softu...
09. 11. 2014 v 20:18Off-line klucinek  (26/176/72)
PS: a mě vůbec nevadí a nesere že to neznáš, nikdo jsme nespadli učený, mě sere to že si myslíš že z hoven uvaříš krupičnou kaši, aniž bys věděl jak se to dělá...kouzelnej hrneček byl opravdu jen v pohádkách...

mě nejvíc co vadí je systém umim kliknout myší, přetáh sem tam knihovnu a nefunguje to, proč? Jak vidim tvou snahou vůbec není porozumět co se tam děje...
09. 11. 2014 v 20:21Off-line justpete  (16/186/64)
No čo mám za problém by som ti vysvetlil dopodrobna hneď ako by som vedel, že mi chceš pomôcť...ale z toho tvojho prístupu som bol dosť šokovaný ... webserver nechcem...chcem vlastne rozblikať tú ledku.. :)
09. 11. 2014 v 20:24Off-line klucinek  (26/176/72)
A proč prosimtě začínáš s arduinem...vem si nejhloupější bascom a hrej si...
Přihlaš se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
Onload

OnloadOnload
Copyright 2011–2016 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Vytvořili: Zdeněk Večeřa a  Michal Kutňák,  design: Lukáš Churý
Onload