Zprávy
Aby sis mohl přečíst zprávy, tak se musíš nejprve přihlásit :)
Onload
 
PŘIHLÁŠENÍ

Nemáš ještě svůj účet?

ZAREGISTRUJ SE ZDARMA
Registrace je snadná, rychlá a zdarma!
Onload

Co vy na to?

01. 12. 2014 v 20:36Off-line zlebaa  (38/185/-)
Zdar,
je mi jasné, že tohle je poradna a že můj dotaz není dotaz, ale i přesto to sem dám. Chtěl bych vědět váš názor na tohoto muže, který je mluvčím prezidenta Zemana. Prosím kdo máte chuť mrkněte se na ty tři videa v odkaze a pak napište názor. A nepište mi, že to sem nepatří k ničemu mi ta informace nebude ;) díky

http://video.aktualne.cz/…025900fea04/
01. 12. 2014 v 21:08Off-line ThomPrag  (45/180/76)
Ovčáček je mistr svého oboru. Kdybych byl politikem, okamžitě ho beru jako mluvčího.
01. 12. 2014 v 21:37Off-line onlip  (60/180/84)
Chápu, že dělat mluvčího vylité tlamě není snadné. Ale taky může stahovat dříví v lese, to by bylo prospěšnější.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 12. 2014 v 22:12Off-line honza20  (31/-/-)
Onlip: Je vážně zvláštní kolik lidí se nechá ovlivnit názory z medií.
Každopádně, tato "vylitá tlama" jak říkáte, řekl jednu velmi moudrou větu:
"Nevěřte novinám. Skepse je první předpoklad inteligence"
Souhlasím - 3   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
01. 12. 2014 v 22:59Off-line zlebaa  (38/185/-)
Hmm zajímavé názory ano je pravda, že dnešnímu tisku nelze věřit všechno a je třeba si dělat i vlastní úsudek. Ale z přiložených videí kde se pan Veselovský ptá na konkrétní dotazy pan Ovčáček vlastně neodpověděl ani na jeden. A nemyslím si, že by pan Veselovský byl nějaký bulvární novinář, a že by pana Ovčáčka svými dotazy tlačil k odpovědi jakou by on sám chtěl slyšet. Dal mu zcela prostor aby odpověděl, ale pan Ovčáček toho prostě nebyl schopen využít. Tolik můj názor na danou věc a nemyslím si, že pan Ovčáček je člověk na svém místě. To, že někdo umí dokola opakovat jedno a to samé není nic co by nezvládli i jiní méně kvalifikovaní lidé.
Souhlasím - 1   •  Nesouhlasím - 1  Nahlásit
02. 12. 2014 v 11:46Off-line Vlado2  (61/180/80)
Asi by bylo dobré si uvědomit dvě věci:
1. Tiskový mluvčí není chodící encyklopedie, a tudíž logicky nedisponuje úplně všemi možnými požadovanými informacemi.
2. Tiskový mluvčí nemá nic společného s objektivní a nezávislou informační agenturou, neboť musí bezezbytku plnit pokyny svého chlebodárce, zejména
• Informovat o činnosti a stanoviscích svého šéfa a tato umět zdůvodnit ve smyslu šéfovy politiky tak, aby pokud možno vzbudil příznivý ohlas u veřejnosti.
• Neinformovat o činnosti a stanoviscích svého šéfa a inteligentně zamlžit dotěrné dotazy na témata, jejichž propírání na veřejnosti je z hlediska politiky šéfa nežádoucí.
• Zodpovídat veškeré možné dotazy (i když o věci nic neví), které by mohly být položeny jeho šéfovi, aniž by mohl použít formulace „nic o tom nevím“ nebo „šéf si o tom nepřeje mluvit“.
• Nezodpovídat (a pokud možno nepřipouštět) žádné dotazy, které by mohly vyústit v polemiku o vhodnosti či nevhodnosti činnosti jeho šéfa a za jakoukoli cenu znemožnit případnou diskusi na toto téma.
Z toho je patrné, že ideální průpravou na pozici tiskového mluvčího (kohokoli) je novinářská praxe, umožňující dostatek předvídavosti v chování svých bývalých kolegů, což Jiří Ovčáček bezezbytku splňuje.
Nebo jinak: Mirek Dušín by tiskového mluvčího dělat nemohl.
02. 12. 2014 v 18:02Off-line onlip  (60/180/84)
Honza20: S poslední větou zcela souhlasím. Ale všimněte si, jak se její autor za poslední roky změnil.
Přihlas se a napiš svůj názor. Nemáš svůj účet? Zaregistruj se.
Onload
Načítám...
 
OnloadOnload
Copyright 2011–2024 NaKluky.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 1805-0506
Onload